IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Наскоро бях в един голям 4 звезден хотел на морето чийто хотелски стаи бяха с монтирани устройства на Биодит но те не се ползваха. Хотелът е заложил отново на карти. Не виждам потенциал в тоя бизнес

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Тук изглежда да има 10+ мил. права за продажба, не знам защо се натискате да ги купувате скъпо...

      пък и 30 мил. пазарна капитализация при 400 хил. приходи за Н1
      Никой не се натиска. На това му се вика захранка.
      Те, естествено ще обясняват перспективи и растеж, но числата им са малко ниски.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Да да, оценя се като стартъп с голям потенциал.. Но пък мен ме притеснява, че модата с тези оценки поувяхна навън..
        Според Софрониев следващите години се очаква силен ръст на компанията и излизането й на испанския и гръцкия пазар

        https://youtu.be/eF-T4J2Vh5Q?t=4021
        Last edited by Slg; 31.08.2022, 15:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Тук изглежда да има 10+ мил. права за продажба, не знам защо се натискате да ги купувате скъпо...

          пък и 30 мил. пазарна капитализация при 400 хил. приходи за Н1
          Да да, оценя се като стартъп с голям потенциал.. Но пък мен ме притеснява, че модата с тези оценки поувяхна навън..

          Коментар


          • Ти на колко очакваш че ще минат тези права?

            Коментар


            • Тук изглежда да има 10+ мил. права за продажба, не знам защо се натискате да ги купувате скъпо...

              пък и 30 мил. пазарна капитализация при 400 хил. приходи за Н1
              Last edited by dex; 31.08.2022, 13:55.

              Коментар


              • Да, благодаря, така е - 0,0005 лв.

                Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                Минималната цена и стъпката на котировките е 0,0005 лв

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                  ....
                  На практика е възможна цена от 0,001 лв. ....
                  Минималната цена и стъпката на котировките е 0,0005 лв


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                    Теоретично 1 право би следвало да струва около 0,02 лв. (към момента на писане), като се има превид разликата между пазарната и емисионната цена, която разика не е онази разлика

                    На практика е възможна цена от 0,001 лв. Ето и при тези ситуации калкулацията е друга. При аукциона за неизползваните права също.

                    ...И все пак ТЕ(правата) се въртят!!!

                    Коментар


                    • Теоретично 1 право би следвало да струва около 0,02 лв. (към момента на писане), като се има превид разликата между пазарната и емисионната цена, която разика не е онази разлика

                      На практика е възможна цена от 0,001 лв. Ето и при тези ситуации калкулацията е друга. При аукциона за неизползваните права също.
                      Last edited by Свилен Колев; 26.08.2022, 14:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                        Няма страшно! Мажоритаря е наясно

                        Само да беше казал в проспекта, как ще ни дели ;- с бради (стари) и без бради ... ли??? - доста мътна вода(статия), сещам се за бракониерите-комарджии и тяхното увеличение!!!
                        Може пък да е някаква нова мода сред кандидатите за нови пари през този сезон??? , но пък все някой го плаща масрафа!

                        п.п. -ИЗДИРВА СЕ!!!-Славчо Кузмов
                        Last edited by inta53; 26.08.2022, 13:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                          Тук никой ли не наясно,ще трябват почти 14 права за записване на една акция??? Срещу 13.82 права (тоест притежанието на толкова ценни книжа) акционерите ще имат право да запишат по една нова акция. P.S.Препоръки никакви разбира се,но при тая цена на правата 0.095 цената май трябва да е 3,03 лева за акция.......
                          Няма страшно! Мажоритаря е наясно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Някой настъпа калкулатора...
                            Само че, на борсата грешките по Математика от 3-ти клас, се плащат скъпо

                            Коментар


                            • Тук никой ли не наясно,ще трябват почти 14 права за записване на една акция??? Срещу 13.82 права (тоест притежанието на толкова ценни книжа) акционерите ще имат право да запишат по една нова акция. P.S.Препоръки никакви разбира се,но при тая цена на правата 0.095 цената май трябва да е 3,03 лева за акция.......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                                Може пък тук да е чел: https://www.capital.bg/biznes/kompan..._ot_17_mln_lv/

                                И все пак, остава въпроса ;- защо му е на "новия" акционер да се занимава с права и записвания, а не си накупи от предлагането?
                                Според мен е стъпил върху калкулатора си!!!



                                п.п. -ИЗДИРВА СЕ!!!-Славчо Кузмов
                                Last edited by inta53; 26.08.2022, 13:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X