IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Груьо, тези пък какво са ти направили че така да ги хейтиш!?
    Или го правиш просто за спорта, да не губиш тренинг?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      На пук на вечните критики в този форум и за Алтерко - аз им желая успех утре! И вярвам в тази компания както за утре, така и за времето след това. Според мен такива компании трябват на БФБ.
      Аз също ще им пожелая успех, но само защото всички се возим на една лодка. Иначе очаквам права по 2-3 стинки макс и огромно стискане на палци Лешперко да са намерили някакъв външен баламурник тип Телекрава, който да успеят да прилъжат, че да може да има малко захлебване и от цацата. Нямам акции, но следя с интерес акцията, най-малкото защото доста спекуланти са се "нагувичили" тук в очакване на светлото бъдеще, а дали то ще е тип Телекрава или Трейс с търговото - ще гледаме мача.
      П.С. И от най-големия шит може да се спечели, ако имаш вътрешно инфо като някои колеги - не е препоръкЪ
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Как са правата?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          Привет, на линка може да го видиш вече!

          https://arobotics.io/allterco-stock-...HSKEkhSylqg1Ps
          Благодаря Тони!

          Коментар


          • На пук на вечните критики в този форум и за Алтерко - аз им желая успех утре! И вярвам в тази компания както за утре, така и за времето след това. Според мен такива компании трябват на БФБ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue

              16:53h - x3news.com Отчет на Алтерко за 9месечието, Загуба 500 хил. лв, в сравнение с печалба 4 мил. лв. към същия период на 2019
              15:43h пак в екстри Обещание на мажоритаря да не продава след увеличението, НО с "малки" уловки:
              1/ няма да продават введнага, но след 6 месеца могат до 7% от акциите си, т.е. 809 хил. акции или имат право "да налеят" ликвидност откъм офера за 3 мил. лв????
              2/ няма да продават, но само, ако се запише на 100% увеличението на капитала
              Някой знае ли какъв е този гейм чийнджър, че са букнали загуба половин милион?
              Някой знае ли мажоритарят ще участва ли в увеличението на капитала, след като са декларирали, че много вярват в дружеството и няма да продават?
              Пак да кажа, че не съм гледал нито отчета, нито следя компания. Но от това, което чух, че 1/3 от парите са за увеличние на складови наличности, да произведат стока, която да стои (така го разбирам аз) за да може да я продавали, е краткият път към загубата. Това е лош начин на работа, да събираш складови наличности, които да стоят.
              Те просто не си дават сметка, или си дават, но не ги бърка да рискуват с пари без лихва, какво значи да произвеждаш нещо, коетко толкото и да е готино днес и да е имало търсене, утре може да няма никакво такова, защото просто е стока с която хората лесно се насищат и вече гледат към нещо друго, което те няма да могат да произведат, защото се отива на друго ниво, което аз ниждат, как те ще минат на него, Нещо като Сирма, остава си на едно ниво, и тези фантазиите са софтвера, за AI, си остават само фантазии, а те ще напълнят едни складове с "смарт контакти", нещо като склад със стари нокии 3210 да кажем ако ги помните, там ще са парите от увеличението в един склад комодити стоки, стари жаги...не е препоръка

              Коментар


              • Да кажа и едно мнение, на стойност 2 цента.
                Слушах на 80% презентацията. Майки часовниците е от типа еднодневки стоки, тази година ги има, и изведнъж стават демоде и изчезват. Тези Шели, са комодити стока, с нисък маржин. Нищо интересно не казаха като числа, всичко е малко фантазии и пожелание, това, че има хора, които си падат по такива жаги, те бързо търсят и купуват следващото модерно на пазара. Едно число, единствено интересно беше, че търсели 1% и нещо на световния пазар на Смарт домове, което излиза, че това което говори, че произвеждали нещо уникално или интересно, като напишеш Смарт хоум излизат хиляди неща, димек тоя пазар е много наситен и не знам откакъв зор ще търсят експанзия в Китай - да продаваш на краствичар краставици?
                Единственото разумно беше, че смятат да наемат разработчици, защото този смарт хоум ще се движи от AI, а те нямат ноу хау там - няма как да имат, защото ако имаха, щяха да са мулти-милиардна компания, те правят прости, та прости гаджи, и не знам откъде идват очакванията им за увеличен марж печалба - маржа на комодити стоки само пада и се свива до 2-3% от продажбите - колко се печели от продажба на ел контакти или крушки, които са комодити стока?
                Много неща ми направиха лошо впечатление, няма да ги коментирам, но за мен това не е сериозна компания. И откъде накъде мислят за Франкфурт, абе вие мислете как да направите продукт на световно ниво, пробийте първо, не тръгвайте с голяма кошница за пари, най-големите като Амазон, не са праивил нищо за пари първоначални и сега не правят за пари нищо бих се учудил ако въобще имат проекции за какви печалби и приходи планират, на тоя пазар се планира какви проблеми да решиш, продукти нови да създадеш, а не на коя борса да листнеш задника, което ми говори, че просто хората си пускат фантазии да съберат едни пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от buyvalue

                  16:53h - x3news.com Отчет на Алтерко за 9месечието, Загуба 500 хил. лв, в сравнение с печалба 4 мил. лв. към същия период на 2019
                  15:43h пак в екстри Обещание на мажоритаря да не продава след увеличението, НО с "малки" уловки:
                  1/ няма да продават введнага, но след 6 месеца могат до 7% от акциите си, т.е. 809 хил. акции или имат право "да налеят" ликвидност откъм офера за 3 мил. лв????
                  2/ няма да продават, но само, ако се запише на 100% увеличението на капитала
                  Някой знае ли какъв е този гейм чийнджър, че са букнали загуба половин милион?
                  Някой знае ли мажоритарят ще участва ли в увеличението на капитала, след като са декларирали, че много вярват в дружеството и няма да продават?
                  индивидуалният отчет в момента е без значение
                  Last edited by top; 08.10.2020, 09:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Пропуснах го че имах ангажимент навън. Дали някъде няма видео?
                    Привет, на линка може да го видиш вече!

                    https://arobotics.io/allterco-stock-...HSKEkhSylqg1Ps

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Linka го даде Тони, по-долу. Същия линк. Но събитието свърши, малко след като писах предния пост
                      Пропуснах го че имах ангажимент навън. Дали някъде няма видео?

                      Коментар



                      • И още от Алтерко:

                        "УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                        С настоящото, Ви информираме, че мажоритарнитеакционери и членове на Съвета на директорите Светлин Илиев Тодоров и Димитър Стоянов Димитров са сключили Договор за блокиране на притежаваните от тях към моментаобщо 11 552 240 акции от капитала на дружествотоза срок от 3 години, считано от датата на вписване на увеличението на капитала в Търговския регистър.При определени условия, след изтичането на 6 месеца отдатата на вписването на увеличението на капитала в Търговския Регистър мажоритарите ще имат право да търгуват до 7% от притежаваните от тях акции.Светлин Илиев Тодоров и Димитър Стоянов Димитровса се договорили помежду сии в полза на публичното дружество."

                        п.п. Успях да хвана част от презентацията - беше направена добре - цъкаш бутон и чуваш симултантен превод кеф ти на немски, кеф ти на жабарски
                        . Мисля, че съвсем скоро ще качат запис!
                        Last edited by tony1975; 06.10.2020, 20:06.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                          link?
                          Linka го даде Тони, по-долу. Същия линк. Но събитието свърши, малко след като писах предния пост

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Гледате ли събитието ?!
                            link?

                            Коментар


                            • Гледате ли събитието ?!

                              Коментар


                              • Извинявайте, ама аз говоря с факти. Дружеството не може да инвестира наличния кеш, а събира още? Така ли е? Защо въобще има перо наречено Пропъртис? Малко като Фармата с офисите. Защо така се бъркат хората. Или си Тех, или Фарма или си АДСИЦ? Ама Фарма с имоти и банка или Тех и Пропъртис е поредната доза гавра на БФБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X