IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Изтървах и аз ракетата, нали щот съм мечка. Не се уших с много, а с малко.
    Сега ако върне малко, мое да ме огрее. Ама като гледам - трудна работа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Продължавам да не разбирам защо трябва да се противопоставя Алтерко и Спиди.
      Щото кеша е константа, а другите са избушеняци и на минус... т.е. колегите требе да разкешат едната ракета, за да се качат на другата. Това го казвам на майтап, но може да се окаже и истината.

      Груец, аз съм потребявал - ей така за любопитство и сходен профил. Харесаха ми продуктите, въпреки че не се вписват перфектно в моята система. Доста по-лесни за интеграция са от всякакви китайски аналози. И да си призная - не разбрах за тях от България, ами от немските авери. Взех ги от тук - някъде в петнайста младост се въртях да ги намеря. Беше ми любопитно що за компания са (това някъде пролетта беше). Имаше и едно doa, но го смениха без никакви коментари (дори и фактурата не ми искаха). Хора от моята порода изглеждаха - да не се бърка с песента на Хиподил.
      Ще мина утре-вдругиден през другата ракета да ги похейтя...трябва да наблегнат на репутацията, защото изпускат потенциално гориво (т.е. изпускат метани).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Как 100% бе Тонка, на мен като ми обърнаха внимание за Алтерко беше 2 лева, тоест 250% съм изпуснал. Доста е трудно да си купиш при това положение, но нали човек докато е жив се учи! Та, взех си един урок, без значение от резултата. Влезнахме тук с мнооого малко /просто защото нямам кеш/ от дивидента на Чичо + малко парички и на приятелката ми. Направих го основно поради огромния респект и благодарност към това, което тези хора направиха. Показаха ни, че може да се почне "от нулата" спрямо акулите с милиарди активи и десетилетия история на БФБ. Дадоха ни надежди /поне на мен/, че нещата могат да се случват и в Бг. Желанието ми е това да стане най-скъпата компания на БФБ и дано това подтикне всички милиардни мажовци на БФБ да се чукнат малко по главите и да се запитат "къде бъркаме"! Продават в 120 държави, басииии! Респект пред тях и разбира се на човека, който свърза нас, борсаджийчетата с тях!
        Визирах увеличението октомври на 3,65

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Тони, мисля и по другия въпрос, нищо че пиша в инвестора. Имам предположения и още ги обмислям
          А по въпроса за алтерко, мнението ми е, че както някога при мцх, спадовете ако ги има е повероятно да са козметични, от една страна, защото сам виждаш. че и няма продавачи, от друга, акциите не са много в обръщение, от трета новият отчет ще изисква най-вероятно оценка поне 8 лв и т.н. Ние тука заспахме на бфб и забравихме да правим адекватни оценки на дружества, които имат вероятност да си заслужават да ги държи човек ...Нямахме досега такава компания, как да очакваме дремещата публика да ги оцени!? не можем
          +1
          Психиката на хората трябва да свикне с новата реалност при Алтерко. Въпрос на време е. Аз лично вярвам, че в момента няма очаквания включени в цената на акцията, но с времето ще започнат да се включват. Това означава по-бърз ръст на цената на акцията спрямо ръста на резултатите на компанията. Говоря за от тук нататък. До момента имаме опит цената на акцията да догони резултатите на компанията, чак после ще започнат да влизат очакванията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Цената доста напредна, дано резултатите я подкрепят. За съжаление ще разберем чак догодина. Знам, че е чиста психология, но когато предложа на някой да погледне Алтерко и да се включи, често чувам отговор - как влака е изпуснат и че след 100% ръст е твърде късно.
            Как 100% бе Тонка, на мен като ми обърнаха внимание за Алтерко беше 2 лева, тоест 250% съм изпуснал. Доста е трудно да си купиш при това положение, но нали човек докато е жив се учи! Та, взех си един урок, без значение от резултата. Влезнахме тук с мнооого малко /просто защото нямам кеш/ от дивидента на Чичо + малко парички и на приятелката ми. Направих го основно поради огромния респект и благодарност към това, което тези хора направиха. Показаха ни, че може да се почне "от нулата" спрямо акулите с милиарди активи и десетилетия история на БФБ. Дадоха ни надежди /поне на мен/, че нещата могат да се случват и в Бг. Желанието ми е това да стане най-скъпата компания на БФБ и дано това подтикне всички милиардни мажовци на БФБ да се чукнат малко по главите и да се запитат "къде бъркаме"! Продават в 120 държави, басииии! Респект пред тях и разбира се на човека, който свърза нас, борсаджийчетата с тях!
            Last edited by 15%; 07.12.2020, 18:50.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Аз ще изчакам да видя резултатите от декември ... може и да вляза тогава

              Коментар


              • Само потвърждение за посоката...

                -"УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА, С настоящото и в законово установения срок Ви информираме, че в деловодството на „Алтерко“ АД e полученo следнoто уведомление: Уведомление по чл. 19, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 596/2014 на Европейския парламент и на Съвета от Алтерко Роботикс ЕООД, като лице, тясно свързано с лице с ръководни функции, а именно Светозар Господинов Илиев – финансов директор на „Алтерко“ АД - за извършена от това свързано лице и за негова собствена сметка на 02.12.2020 г. на регулиран пазар – Българска Фондова Борса АД сделка с акции, а именно – покупка на акции 13 000 акции (ISIN BG1100003166) от капитала на „Алтерко“ АД, при цена BGN 6.90 за акция"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Благодаря за отговора . Аз хванах едни +50+60% при МСХ и си мисля, че и тук все още има време за тези, които хейтят. Като взимах Спиди между 25-30лв пак ми се виждаше доста скъпо и закъсняло, но когато продажбите растат нещата са други
                  Аз мисля, че никога не е късно човек да си купи акции от стойностна компания, освен ако не иска да го играе спекулант разбира се.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Тони, мисля и по другия въпрос, нищо че пиша в инвестора. Имам предположения и още ги обмислям
                    А по въпроса за алтерко, мнението ми е, че както някога при мцх, спадовете ако ги има е повероятно да са козметични, от една страна, защото сам виждаш. че и няма продавачи, от друга, акциите не са много в обръщение, от трета новият отчет ще изисква най-вероятно оценка поне 8 лв и т.н. Ние тука заспахме на бфб и забравихме да правим адекватни оценки на дружества, които имат вероятност да си заслужават да ги държи човек ...Нямахме досега такава компания, как да очакваме дремещата публика да ги оцени!? не можем
                    Благодаря за отговора . Аз хванах едни +50+60% при МСХ и си мисля, че и тук все още има време за тези, които хейтят. Като взимах Спиди между 25-30лв пак ми се виждаше доста скъпо и закъсняло, но когато продажбите растат нещата са други

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Цената доста напредна, дано резултатите я подкрепят. За съжаление ще разберем чак догодина. Знам, че е чиста психология, но когато предложа на някой да погледне Алтерко и да се включи, често чувам отговор - как влака е изпуснат и че след 100% ръст е твърде късно. Може би ще видим корекция, мислите ли че ще се намерят продавачи?



                      п.п. Имаше един ник Монти(какво стана с това момче?), който имаше теория че дали заради лятна отпуска или заради празници - предстоят продажби, за да преживеят участниците на пазара.
                      Тони, мисля и по другия въпрос, нищо че пиша в инвестора. Имам предположения и още ги обмислям
                      А по въпроса за алтерко, мнението ми е, че както някога при мцх, спадовете ако ги има е повероятно да са козметични, от една страна, защото сам виждаш. че и няма продавачи, от друга, акциите не са много в обръщение, от трета новият отчет ще изисква най-вероятно оценка поне 8 лв и т.н. Ние тука заспахме на бфб и забравихме да правим адекватни оценки на дружества, които имат вероятност да си заслужават да ги държи човек ...Нямахме досега такава компания, как да очакваме дремещата публика да ги оцени!? не можем
                      Last edited by precakanoto; 07.12.2020, 18:25.

                      Коментар


                      • Цената доста напредна, дано резултатите я подкрепят. За съжаление ще разберем чак догодина. Знам, че е чиста психология, но когато предложа на някой да погледне Алтерко и да се включи, често чувам отговор - как влака е изпуснат и че след 100% ръст е твърде късно. Може би ще видим корекция, мислите ли че ще се намерят продавачи?



                        п.п. Имаше един ник Монти(какво стана с това момче?), който имаше теория че дали заради лятна отпуска или заради празници - предстоят продажби, за да преживеят участниците на пазара.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Не бих подстрекавал колегата да нахлува тук, защото ако го направи, ще е дошло време да разпродаваме. Пък аз поне не бързам.

                          Така или иначе ще му се наложи, да сложи некви залози някъде след излизане от Спийди, а тогава входът може да е по-тесен и на друг ценоразпис при обменния курс Освен това хима, елана, "мумифицираните" са бити карти и то друго комай .. не остана

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            И т.н. - но няма заяждане. Ако ще действаш с налучкване - не е лош момента. Както казах по-солу - добре си дошъл. Хем ще си на профит, хем ще свиеш неоправданото плюене по "лешперко"
                            Не бих подстрекавал колегата да нахлува тук, защото ако го направи, ще е дошло време да разпродаваме. Пък аз поне не бързам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                              С шоколада му е по-приятно ) Чичо Бъфет не спира да се хвали, че е най-големият потребител на любимата му See`s Candies
                              Е той и моторетки имаше но ги продаде.(харлитата) Също и кетчупи. Все са му били любими през някакъв период.
                              [ps. пък и от един момент нататък човекът може да си позволи и глезотийки
                              Last edited by precakanoto; 07.12.2020, 18:13.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Прецик, когато някой ти каже нещо на въпреки, ставаш едно докачливо и заядливо, напомнящо ми за един други хора във форума! Така и не се научихте част от "майсторите" в този форум да не отговаряте на въпрос с въпрос, като едновременно с това ревете, че нямало дискусия - ми то бива раздвоение на личността, ма чак пък толкова?

                                Да, понеже аз не бягам от въпроси, разбира се, че има значение да познаваш бизнеса, в който инвестираш, иначе си на рандом принцип - една маймуна май беше била доста техничарчета точно на рандъм принцип с купи и продай дадена валутна двойка. просто си седяла маймуната и си натискала копчетата как и дойде Аз от спедиция не разбирам, но имам много добър познат, който е звезда в един от конкурентите на балоняка. Та седнахме с него, преди да налази смъртожадния грип, от който сте се побъркали от страх, пийнахме, полафихме, разпитах го в детайли и те така. Иначе съм маймуна - лично мнение, всеки може д аинвестира както иска и където намери за добре!
                                Груйче, разсъждаваш за другите през своя светоглед. Рандом е при басовете, не бива да е при артиите . Има си отчети, причинно следствени връзки между показатели, параметри, тайминги. Оценката през "кажете нещо за продуктите" не ми звучи на мен достатъчно силно за инвестиционно решение, защото оценката е субективно понятие, ако сам не си се убедил в продуктите.
                                И т.н. - но няма заяждане. Ако ще действаш с налучкване - не е лош момента. Както казах по-солу - добре си дошъл. Хем ще си на профит, хем ще свиеш неоправданото плюене по "лешперко"

                                Коментар

                                Working...
                                X