IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Нека има движения, така ще имат възможност още желаещи да се качат на влакчето
    Ето, според справката от днес сме вече 675 акционера

    http://csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20210118.pdf

    Движим се в правилната посока!Малко бавничко,дано с това връщане има по голям интерес!

    Коментар


    • Нека има движения, така ще имат възможност още желаещи да се качат на влакчето
      Ето, според справката от днес сме вече 675 акционера

      http://csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20210118.pdf

      Коментар


      • Алтерко и Доверие тръгнаха много преди ковида. Той временно спря ръста на цената и сега тя гони фундамента. Поне аз така виждам нещата. Излизащи пенсионни фондове начупиха цените на някои акции доста под справедлива стойност. Входа тогава даде възможност за добра доходност. Но чак сега се появява достатъчно ликвидност и волатилност за да се включат и търговци на волатилност като Батя. Нека има всякакви играчи. Ще е добре за всички.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
          7900 продава на 7,90.... доста е....
          Освобождават ресурс за листването на Биодит

          Коментар


          • 7900 продава на 7,90.... доста е....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

              Наистина, при цялото ми уважение, устойчиво не мога да те разбера. Със сигурност проблемът е в мен, но все пак ще се радвам на дори един единствен пример за казаното, ако случайно имаш предвид и компаниите извън Алтерко.

              Кои последни години се е печелело и от кой точно недооценен растеж? Дори и Алтерко потегли през 2020 г. (преди и след ковид дупката), когато вече пазарът имаше черно на бяло подажбите до бройка. Преди 2020 г. в нито една точка не можеше да се изтъргува очакването, че Алтерко ще дойде на 10 лева, защото такова очакване никога не е имало. Сега вече го има, защото сега вече компанията се оценява с някакъв форуърд, което си е рядко и хубаво явление на БФБ.

              Това, че има много хора, които му хванаха движението СЛЕД като дойдоха резултатите и мениджмънтът [засега] не прави тъпотии, не означава, че в миналите години акцията е имала кой знае каква роля на капиталовия ни пазар.

              А ако имаш предвид, че на БФБ (а не само от Алтерко) се е "печелило от неоценен растеж", ще ми е интересно да прочета аргументацията зад подобно твърдение. Ако имаш някакъв свой индекс, сподели го, но представянето на SOFIX, BGTR30 и BGBX40 не говорят за каквaто и да било възможност за доходност обобщено за пазара, при все че в изброените индекси има нелепи, пардон, доста неликвидни емисии.

              Сега, ако ще се шегуваме с Чайкафарма и още няколко подобни колоритни емитенти, вече ще те разбера.

              ***

              По A4L, радвам се, че се намери компания, която да дава някакъв живец на борсицата. Хубаво е, че има емоции и за трейдъри вече, наистина е важно. Мечтата ми е панелните гарсониери във Враждебна, т.е.100,000 лева дневен оборот да не причиняват по 10% суинг, дано се сбъдне някога.

              Успех на всички инвеститори, спекуланти, но най-вече на бизнеса, който определено повдигна лодката на родната чаршия.
              Погледнах, да видя колко компании имам от индекса - май само доврието ....
              без препоръка разбира се

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                +1 последните години се печелеше основно от неоценен растеж и в по-малка степен от стойност. Нека има хляб и за търгуващите волатилност. Наличието на насрещна страна с друг вид мотивация към сделката ще създаде ликвидност и дълбочина.
                Наистина, при цялото ми уважение, устойчиво не мога да те разбера. Със сигурност проблемът е в мен, но все пак ще се радвам на дори един единствен пример за казаното, ако случайно имаш предвид и компаниите извън Алтерко.

                Кои последни години се е печелело и от кой точно недооценен растеж? Дори и Алтерко потегли през 2020 г. (преди и след ковид дупката), когато вече пазарът имаше черно на бяло подажбите до бройка. Преди 2020 г. в нито една точка не можеше да се изтъргува очакването, че Алтерко ще дойде на 10 лева, защото такова очакване никога не е имало. Сега вече го има, защото сега вече компанията се оценява с някакъв форуърд, което си е рядко и хубаво явление на БФБ.

                Това, че има много хора, които му хванаха движението СЛЕД като дойдоха резултатите и мениджмънтът [засега] не прави тъпотии, не означава, че в миналите години акцията е имала кой знае каква роля на капиталовия ни пазар.

                А ако имаш предвид, че на БФБ (а не само от Алтерко) се е "печелило от неоценен растеж", ще ми е интересно да прочета аргументацията зад подобно твърдение. Ако имаш някакъв свой индекс, сподели го, но представянето на SOFIX, BGTR30 и BGBX40 не говорят за каквaто и да било възможност за доходност обобщено за пазара, при все че в изброените индекси има нелепи, пардон, доста неликвидни емисии.

                Сега, ако ще се шегуваме с Чайкафарма и още няколко подобни колоритни емитенти, вече ще те разбера.

                ***

                По A4L, радвам се, че се намери компания, която да дава някакъв живец на борсицата. Хубаво е, че има емоции и за трейдъри вече, наистина е важно. Мечтата ми е панелните гарсониери във Враждебна, т.е.100,000 лева дневен оборот да не причиняват по 10% суинг, дано се сбъдне някога.

                Успех на всички инвеститори, спекуланти, но най-вече на бизнеса, който определено повдигна лодката на родната чаршия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                  за нерабралите мътростта - не се твърди, че коня е лош, но и добрите умират (или са като умрели, особено, ако всичкото индианец го е яздил без почивка месеци наред) ...
                  Всеки умира рано или късно, както конете така и ние хората ! Ти какво предлагаш, да стоим и да чакаме да видим кога и дали ще умре коня ли ? Живота е един ! Или се мяташ на коня или седиш и зяпаш отстрани !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    за нерабралите мътростта - не се твърди, че коня е лош, но и добрите умират (или са като умрели, особено, ако всичкото индианец го е яздил без почивка месеци наред) ...
                    За неразбралите мъдростта - ако индианецът е прост, ще си умори коня.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Ехааа, де да бяха всичките коне на борсата толкова умрели и да носеха по 100-200% печалба
                      за нерабралите мътростта - не се твърди, че коня е лош, но и добрите умират (или са като умрели, особено, ако всичкото индианец го е яздил без почивка месеци наред) ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Не знам за вас, но мен играта ме кефи! Има тръпка и за спекуланти и за дей-трейдъри и за дългосрочни инвеститори!
                        Нали точно това искаме да се случва на БФБ!?
                        +1 последните години се печелеше основно от неоценен растеж и в по-малка степен от стойност. Нека има хляб и за търгуващите волатилност. Наличието на насрещна страна с друг вид мотивация към сделката ще създаде ликвидност и дълбочина.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          Една мъдрост на индианците от Дакота гласи: Когато забележиш, че яздиш умрял кон, слез от него.
                          Ехааа, де да бяха всичките коне на борсата толкова умрели и да носеха по 100-200% печалба

                          Коментар


                          • Мъдрият шаман, хванат натясно с въпроса що ритуалите не работят както се очаква, каза, че умрелият и заспалият кон се различават само в ретроспекция

                            Коментар


                            • Не знам за вас, но мен играта ме кефи! Има тръпка и за спекуланти и за дей-трейдъри и за дългосрочни инвеститори!
                              Нали точно това искаме да се случва на БФБ!?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                                Една мъдрост на индианците от Дакота гласи: Когато забележиш, че яздиш умрял кон, слез от него.
                                Аз пък съм чувал друга поговорка: Ако забележиш, че не ставаш за инвеститор, по - добре излез от борсата, че да не си хабиш нервите и парите.

                                По добре пиши в темата: Какво искат жените...

                                Коментар

                                Working...
                                X