IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    ХАХАХА! Разкрит е! Вече всичко се връзва
    Евала Греъм!
    Едва ли е вярно. Все пак и за производството на череши се изисква някакъв акъл.

    Коментар


    • На вниманието на Van Basten и други съфорумци. Сравнението между показателите и коефициентите за 2020 и 2019 показва:
      1. Ръст на приходите от продажби - 20,89 %;
      2. Ръст на нетната печалба - 97,28 %;
      3. Ръст на собствения капитал - 89,34 %;
      4. Рентабилност на сеобствения капитал - 23,33 % спрямо 21,38 % за 2019 г.
      5. Нетекущи задължения - 2,55 млн. лв., спадат с 2 - 3 %;
      6. Печалба н а акция - 0,77 лв., спрямо 0,39 лв.
      7. Ratio Price / earnings per share - 12,0 при 9,05 за 2019 г.

      КАКТО СЕ ВИЖДА, ЧИСЛАТА ГОВОРЯТ ДОСТАТЪЧНО. Имам акции 6 % от портфейла. Не е препоръка!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Владко, ти ли си, бе?
        ХАХАХА! Разкрит е! Вече всичко се връзва
        Евала Греъм!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          Батя, не искам да влизам в спор с теб, тъй като съм доста ПОД нивото ти като инвеститор.... но казано честно направо ме шокираш..

          Отново повтарям, че съм съгласен с теб относно това, че следва да се вземат под внимание и бъдещи очаквания и т.н., но изобщо не мога да проумея съвета ти да не се анализира P/E ?!? Не е ли това основата при всеки един анали на потенциала на една компания ? ОК, върху този показател се наслагват перпективи, очаквания и т.н., но все пак той за мен си е основен.


          Казано честно, понеже ми стана интересно - сметнах на бързо (извинявам се ако греша) и виждам, че P/E скача от 8 през 2019 на около 12 в момента...

          Бих разбрал да кажеш примерно: "ОК, има известно влошаване на P/E и явно цената на акцията изпреварва ръстa на печалбата в последната година, но очаквам в бъдеще това да се промени защото печалбите ще започнат да растат по-бързо защото (еди-какво си).... и ще компенсират/оправдаят изпреварващия ръст в цената на акцията последните месеци".... или нещо от сорта.

          Но да твърдиш, че динамиката в P/E няма значение и да не го гледаме ?!? ... Да не гледаме цените на акциите или печалбите тогава ?
          Както и да е - пак казвам, не съм на нивото ти да споря, но наистина не те разбирам...
          Р/Е 8 е било ниско, но това не означава че сега Р/Е 12 е по-неблагоприятно. Да, по-високо е, но и картинката пред бизнеса на компанията, перспективите и растежа е по-ясна.
          Както казва един мъдар приятел "Преди година и половина все пак стоеше въпроса дали компанията ще се случи"
          Е, сега шанса да се СЛУЧИ вече се материализира и то по възможно най-позитивния сценарий, който при Р/Е 8 даже не смеехме и да предвиждаме.
          Дано вече ме разбра
          Last edited by Батя; 02.03.2021, 11:15.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
            П..... Аз съм производител на череши .....
            Владко, ти ли си, бе?
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Хари, монетата има 2 страни. Прав си, че правят малко оборот и това може да се гледа като най-бичия сигнал. Има я и тази логика - щом с такива смешни продажби правят по над 10 мил печалба, какво ли би станало ако удосеторят тези продажби?!?! Напълно възможно е, все пак не са кока-кола приимерно и да нямат накъде да растат . Поради тази причниа различните сектори се търгуват с различни коефициенти по света...
              Недейй вярва на печалбата нито на маржовете за които говорят. Маржа на комодити стока са само спадащи и не повече от едноцифрено число.
              Високите маржове са за софтвуер, интелектуални продукти, НЕЩО КОЕТО СИ СЪЗДАЛ, ПАТЕНТОВАЛ И ПРОИЗВЕЛ САМ, А НЕ В КИТАЙ!!!

              Коментар


              • Ръст на продажбите от 33 милиона на 46 милиона? Това ли ви е ръста дето го хвалехте цяла година, това ли е локомотивът на БФБ?
                С продажби за 20 милиона евро в ДАКС ще влизат.
                СМЕШНИ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                  Батя, не искам да влизам в спор с теб, тъй като съм доста ПОД нивото ти като инвеститор.... но казано честно направо ме шокираш..

                  Отново повтарям, че съм съгласен с теб относно това, че следва да се вземат под внимание и бъдещи очаквания и т.н., но изобщо не мога да проумея съвета ти да не се анализира P/E ?!? Не е ли това основата при всеки един анали на потенциала на една компания ? ОК, върху този показател се наслагват перпективи, очаквания и т.н., но все пак той за мен си е основен.


                  Казано честно, понеже ми стана интересно - сметнах на бързо (извинявам се ако греша) и виждам, че P/E скача от 8 през 2019 на около 12 в момента...

                  Бих разбрал да кажеш примерно: "ОК, има известно влошаване на P/E и явно цената на акцията изпреварва ръстa на печалбата в последната година, но очаквам в бъдеще това да се промени защото печалбите ще започнат да растат по-бързо защото (еди-какво си).... и ще компенсират/оправдаят изпреварващия ръст в цената на акцията последните месеци".... или нещо от сорта.

                  Но да твърдиш, че динамиката в P/E няма значение и да не го гледаме ?!? ... Да не гледаме цените на акциите или печалбите тогава ?
                  Както и да е - пак казвам, не съм на ниво то ти да споря, но наистина не те разбирам...
                  Eстествено че има значение , но искат да кажат че тъй като потенциала за растеж е много голям на база резултати 2020 в P/E са заложени очаквания.....за мен тази година е повратна ако се реализират подобни темпове на растеж ще литне ако пък има някаква стагнация ще видим обратен тренд ...Тук не съм инвестирал защото не разбирам много продуктите им за да оценя потенциала и явно греша по нататък нищо не се знае .

                  Коментар


                  • Продължават да ни правят на глупаци.
                    Да ви дам един пример. Аз съм производител на череши (ПРОИЗВЕЖДАМ, а не просто продавам СТОКА), и в началото на кампанията черешите вървят по 50 лв. килото. Вземам този отрязък от времето на продажбите и излиза, че да продаваш череши е най-доходният бизнес. После в края на кампанията ги продавам по 50 ст за ракия, а накрая и ги хвърлям ведно със щайгите на боклука и съм тотална щета.
                    Маржа на продажба на китайска стока е 1-2-3% МАКС. 46 милиона продажби и смешно на фона на очакванията за растежи и тн., при все, че виждаме, че има бизнеси които им спадат, и такива които сега са актуални и имали ръсти, АМИ УТРЕ? Като спаднат и те, като почнат да не се продават?
                    ДА ЕКСТРАПОЛИРАТЕ ТЕЗИ РЕЗУЛТАТИ В БЪДЕЩЕ Е АБСУЕДНО И ГЛУПАВО.
                    Вкарването в СОФИКС е пиронът в ковчега на БФБ.

                    Коментар


                    • Здрасти, Ичи, прочетох доклада - вярно, по диагонал, виноват, но аз и не се вълнувам особено от Алтерко, която считам за масивен балон и от която очаквам бърст тип Енемона (лично мнение пък от моя страна). Следя компанията само за да съм подготвен при последващи такива - печелил съм пари и от пълни шитове като Енемона, Синергон, Мостовете и патките (те поне не изгледаха шитове тогава де), така че тук следя основно действоята на яхтсмените от Кор Кароли, всичко останало ми е все тая.

                      Знам, че зад всеки финансов анализ на пръв поглед стои доста труд, но в реалността е просто запълване на едни таблички с данни, повечето изсмукани от пръстите - чел съм достатъчно дю дилиджънси при покупки на фирми у нас, включително доста големи такива, за да съм запознат. По съшият начин стои и въпросът с изгоитвяне на един договор от 50 страници (или пък тези на УЕФА - те бяха по 200-250 страници английски текст) - изглежда супер много, но реално е 99% темплейт и 1% творчество

                      Все тая де - не знам защо някои си мислят, че завиждам, мразя, когато хората правят печалби или не съм искрен, като им пожелавам успех - точно обратното е. Освен това не съм безгрешен и мога да си признавам грешките, за разлика от непогрешимите яхтсмени от яхатата на Кор Кароли във варненския залив Ето, цената на акцията засега на 100% ме опревергава - аз очаквам да има брутален бърст (като при койните, които са съпоставими с тази лудост тук), но пазарът винаги е прав и винаги може да ни изненада, щото как беше втората част на Айнщайн за безкрайността на човешката глупост. Е, може и глупостта да е от моя страна - гледаме мача!

                      П.С. На теб лично - най-искрени пожелания за успех тук или където и да имаш акции!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Идеята е че няма никаква логика да гледаме назад към 2019-та. От тогава толкова неща с компанията са се промелини. Насочиха всичките си усилия към най-перспективния сегмент в който оперираха, продуктовото им портфолио се разшири много и се приема чудесно от клиентите, сключиха някой важни споразумения с дистрибутори и представители, станаха хит в Амазон и Ю Тюб канали за джажи - манияци ако щеш!
                        Просто ти давам насоки за размисъл.. Ти ако искаш продължавай да гледаш миналото. Всеки сам решава за инвестиционните си стратегии.
                        Батя, не искам да влизам в спор с теб, тъй като съм доста ПОД нивото ти като инвеститор.... но казано честно направо ме шокираш..

                        Отново повтарям, че съм съгласен с теб относно това, че следва да се вземат под внимание и бъдещи очаквания и т.н., но изобщо не мога да проумея съвета ти да не се анализира P/E ?!? Не е ли това основата при всеки един анали на потенциала на една компания ? ОК, върху този показател се наслагват перпективи, очаквания и т.н., но все пак той за мен си е основен.


                        Казано честно, понеже ми стана интересно - сметнах на бързо (извинявам се ако греша) и виждам, че P/E скача от 8 през 2019 на около 12 в момента...

                        Бих разбрал да кажеш примерно: "ОК, има известно влошаване на P/E и явно цената на акцията изпреварва ръстa на печалбата в последната година, но очаквам в бъдеще това да се промени защото печалбите ще започнат да растат по-бързо защото (еди-какво си).... и ще компенсират/оправдаят изпреварващия ръст в цената на акцията последните месеци".... или нещо от сорта.

                        Но да твърдиш, че динамиката в P/E няма значение и да не го гледаме ?!? ... Да не гледаме цените на акциите или печалбите тогава ?
                        Както и да е - пак казвам, не съм на нивото ти да споря, но наистина не те разбирам...
                        Last edited by Van Basten; 02.03.2021, 10:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Холандче, не се мори, тук сектата на яхтсмените с много никове от Кор Кароли е безкрайно силна и с протекции. Трябва да призная едно на яхтсмените - създадоха всчики предпоставки за хайп и един ден тази акция ще е учебникарски пример за надуване, в която някои са направил много пари - искрени поздравления за тях. За шараните - ми пресен китайски лешпер се разтоварва всеки ден на пристанище варна-запад, топъл, топъл - париии, нищо че е замразен, ще го продаваме за пресен

                          Трейдърко, твоите коментари винаги ги следя с интерес, защото, за разлика от други, си много полезен и незлоблив събеседник. Ма точно за прогзноите на тези непознавачи от Уууд и баба му - айде, моля ти се. Сосега нямат вярна прогноза - ни една. Ще ги изброя де
                          1. Чичовата фарма - сел сигнал на нива 3 лева, сега е на 3,40
                          2. Сирма Войвода - бай сигнал на 55 стинки, че щяла да става 90 за нула бройки - още си седи на 55 стинки
                          3. Пилетата - бай сигнал на 1,50 с таргет 1,76 - още си стои на толкова

                          Тук са дали 10,80, когато беше на 8,50 и засега им е единственото полупознато. Дано да познаят, ама като им гледам прогнозите до момента
                          Нямат вярна прогноза вярно е, но зависи какво разбирате под вярна прогноза. Това, че казват купувай на ХХх и продавай на Yyyy ли? Хората правят един труд доста дълъг, който дава ориентация какъв е бизнеса, от къде печели, от къде губи, къде да очакваш пробойни, къде в бъдещето може да изкочи заек и всичко това подкрепено с цифри. Това, че дават ценова прогноза е най-малкото, което трябва да се гледа (лично мнение). Ъпдейт е задължителен и не се фокусирайте върху цената ... очевидно тя изостава (пак лично мнение). Успех на всички акционери и бъдещи такива тук!
                          Г-н Грую, от уважение към вашата активност ви моля да прочетете и вие анализа на Wood. Със здраве!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Нещо не разбрах проблема със съпоставката на P/E към момента със същия коефициент към 2019 г.....
                            Съгласен съм с теб, че това не е всичко и си прав, че трябва да се гледат и очаквани резултати, но пък чак да е такъв шокиращ проблем да се сравни настоящо P/Е с това преди 1 (една) година ? ...С толкова много "?!?" да реагираш - все едно съм поискал да сравним настощия коефициент с такъв от преди 20 години....





                            В този случай полезността на подхода ти е малко по-висока от изследване на пазарната динамика на цената на фурмите във древен Вавилон. В случай, че няма промяна в трейлинг коефициентите за последната година ще докажеш, че в момента е също толкова подценена колкото и тогава. Видя колко скочи и при непроменен CGAR ще можеш да очакваш и в следващите 12 месеца, при същите пазарни условия, пак да скочи с толкова. Но ако са се повишили леко коефициентите това няма да означава, че е надценена а че е по-малко подценена спрямо преди година. Това прави подхода ти практически непригоден за оценка на акцията. Това нещо се оценява през дисконтирани очаквания за бъдещето. Въпроса е какво очакваш от бъдещето и да го дисконтираш към днес. Другото е без значение.

                            Коментар


                            • Холандче, не се мори, тук сектата на яхтсмените с много никове от Кор Кароли е безкрайно силна и с протекции. Трябва да призная едно на яхтсмените - създадоха всчики предпоставки за хайп и един ден тази акция ще е учебникарски пример за надуване, в която някои са направил много пари - искрени поздравления за тях. За шараните - ми пресен китайски лешпер се разтоварва всеки ден на пристанище варна-запад, топъл, топъл - париии, нищо че е замразен, ще го продаваме за пресен

                              Трейдърко, твоите коментари винаги ги следя с интерес, защото, за разлика от други, си много полезен и незлоблив събеседник. Ма точно за прогзноите на тези непознавачи от Уууд и баба му - айде, моля ти се. Сосега нямат вярна прогноза - ни една. Ще ги изброя де
                              1. Чичовата фарма - сел сигнал на нива 3 лева, сега е на 3,40
                              2. Сирма Войвода - бай сигнал на 55 стинки, че щяла да става 90 за нула бройки - още си седи на 55 стинки
                              3. Пилетата - бай сигнал на 1,50 с таргет 1,76 - още си стои на толкова

                              Тук са дали 10,80, когато беше на 8,50 и засега им е единственото полупознато. Дано да познаят, ама като им гледам прогнозите до момента
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Нещо не разбрах проблема със съпоставката на P/E към момента със същия коефициент към 2019 г.....
                                Съгласен съм с теб, че това не е всичко и си прав, че трябва да се гледат и очаквани резултати, но пък чак да е такъв шокиращ проблем да се сравни настоящо P/Е с това преди 1 (една) година ? ...С толкова много "?!?" да реагираш - все едно съм поискал да сравним настощия коефициент с такъв от преди 20 години....





                                Идеята е че няма никаква логика да гледаме назад към 2019-та. От тогава толкова неща с компанията са се промелини. Насочиха всичките си усилия към най-перспективния сегмент в който оперираха, продуктовото им портфолио се разшири много и се приема чудесно от клиентите, сключиха някой важни споразумения с дистрибутори и представители, станаха хит в Амазон и Ю Тюб канали за джажи - манияци ако щеш!
                                Просто ти давам насоки за размисъл.. Ти ако искаш продължавай да гледаш миналото. Всеки сам решава за инвестиционните си стратегии.

                                Коментар

                                Working...
                                X