IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    абе много сте хлъзгави тука "повишителите" ?!? Първо отговорете пък после питайте! "Що не си купил?" колко пъти вече питате? Ами има много други подценени дружества, естествено, че тях ще купуваме. Тук може като падне пак на 3лв.
    Еми бат Петьо, за първи път питам, обикновено имам собствено мнение
    Заради което пиша, че не е препоръка
    ps. Много сте станали нервни, успокойте малко
    Акции има все още по 9 и нещо кинт за брой, който го кефи купува.
    Що се нервите излишно ?!
    Last edited by precakanoto; 05.03.2021, 11:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Чакай първо и аз да те питам нещо, понеже гледам че циклиш на място
      Като беше п/е 8, защо не си го купи, а сега питаш какво се случва ?;
      Нали в дъртите амортизирани учебници си чел че щом е под 10 се купува ?
      абе много сте хлъзгави тука "повишителите" ?!? Първо отговорете пък после питайте! "Що не си купил?" колко пъти вече питате? Ами има много други подценени дружества, естествено, че тях ще купуваме. Тук може като падне пак на 3лв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

        Хора, дайте моля Ви се - да пробваме да подкрепяме изказванията поне малко с някакви числа....

        По-надолу се съгласих с подход - "очакваме светло бъдеще и се надяваме на "х" резултати".... ама когато анализираме данни до/към момента ?

        Моля те - кажи как точно констатира, че фундамента изпреварва цената ?
        Сметнахме вече, че P/E се влошава от 8 на 12 - в случая изобщо не визирам спора дали това е важен показател или не.... но след като нараства, как точно стигаш до извода, че фундамента е изпреварил цената ?!?

        Дори да не гледаш крайния резултат (печалбата), а брутния бизнес - примерно основия му измерител НПП (за 2020 са 46,8 млн. vs. за 2019 са 33,5 млн.), при ръст на цената от 3,80 лв. (края на 2019) до 9.25 лв.(в момента)....

        Наистина, за полезността на форума и дискусията - кажи някакви числа, на които стъпваш за твърдението си?
        Чакай първо и аз да те питам нещо, понеже гледам че циклиш на място
        Като беше п/е 8, защо не си го купи, а сега питаш какво се случва ?;
        Нали в дъртите амортизирани учебници си чел че щом е под 10 се купува ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          По тоз въпрос се позамислих и ми се прииска да ви предложа най-тегловното предположение - едното има фундамент, а другото е все още без.
          За да не звучи така грубо, ще го кажем по друг начин - в едното фундаментът бързо набира скорост, толкова бързо, че дори е по-бързо от цената, в другото засега е обратно - цената изпреварва :)
          без да е препоръка
          Хора, дайте моля Ви се - да пробваме да подкрепяме изказванията поне малко с някакви числа....

          По-надолу се съгласих с подход - "очакваме светло бъдеще и се надяваме на "х" резултати".... ама когато анализираме данни до/към момента ?

          Моля те - кажи как точно констатира, че фундамента изпреварва цената ?
          Сметнахме вече, че P/E се влошава от 8 на 12 - в случая изобщо не визирам спора дали това е важен показател или не.... но след като нараства, как точно стигаш до извода, че фундамента е изпреварил цената ?!?

          Дори да не гледаш крайния резултат (печалбата), а брутния бизнес - примерно основия му измерител НПП (за 2020 са 46,8 млн. vs. за 2019 са 33,5 млн.), при ръст на цената от 3,80 лв. (края на 2019) до 9.25 лв.(в момента)....

          Наистина, за полезността на форума и дискусията - кажи някакви числа, на които стъпваш за твърдението си?

          Коментар


          • УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
            С настоящото Ви информираме, че във връзка с обявените планове на дружеството за навлизане на азиатския пазари оптимизиране на логистикатаза региона, Съветът на директорите на „Алтерко“ АД е взел решение за учредяване на дъщерно дружество в Китай.Китайската компания ще има седалище и адрес на управление в Шънджън, провинция Гуандун, където към настоящия момент е концентрирана голямачаст от производствения процес на продуктите на „Алтерко Роботикс“ ЕООД.

            Капиталът на новото дружество ще е CNY 100 000 или 25124,30лева по фиксинга на БНБ към 04.03.2021 г., като участието на Алтерко АД е 30 % с възможност запридобиване на допълнителни до 50 % и достигане до контролен пакет в размер на до 80% по преценка на холдинга при добро развитие на проекта. Останалата част от капитал е собственост на дългогодишен партньорна „Алтерко Роботикс“ ЕООД в Китай.Новото дружество подлежи на регистрация съгласно китайското законодателство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

              Точно кво му гледаш на това п/е е правилния въпрос
              Подобни дружества е нормално да се търгуват на п/е 28, а не на 8
              Ам явно съм чел грешни финансови учебници, та съм се хванал да гледам P/E...

              Но според мен и ти го гледаш, след като класифицираш нивата му...В тази връзка би ли споделил критерия си за "нормално" и как точно се спря на 28 ? Все си мислех, че стандартно приетия критерий за преценка подценеа/надценена е около 10...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                Освен добрия примера на Алтерко имаме и лошия пример на Сирма. Не знам кой какво си мисли, но не всичко, което хвърчи става за ядене. Алтерко вече е подценен в сравнение с Биодит, а не само той. Без препоръки. Успех на купилите в Биодит.
                Не може ли просто БИОДИТ да е супер надута ...ако тръгнем да сравняваме Софарма с чайкафарма .. Без препоръки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Голяма грешка е някой който е изтървал Алтерко, да гони Михиля на 2 лв. при Биодит и да си мисли че му е гарантиран същия резултат. Затова и си мисля че надъхването там беше от борсови новобранци със свободен кеш.
                  Но няма лошо.. находчиви играчи пък направиха добри печалби, а новобранците трябва да се научат че уроците в реалната търговия са скъпичко удоволствие
                  Освен добрия примера на Алтерко имаме и лошия пример на Сирма. Не знам кой какво си мисли, но не всичко, което хвърчи става за ядене. Алтерко вече е подценен в сравнение с Биодит, а не само той. Без препоръки. Успех на купилите в Биодит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                    Може ли обосновка на подчертаната теза? Защо един случаен не-инсайдър да не екстраполира щедростта на пазара към Алтерко върху Биодит? Защо пазарът да не използва същите модели за оценка (или същия пакет боб) за Биодит, както за Алтерко?

                    Може ли обосновка и на изказаното предположение в курсив? Смяташ ли, че купилите днес там "овце" са подредени вече за заколение и ако да, защо? Ако не, пак защо?

                    Нямам хартии и тук, и там, но не искам да затварям никакви врати и ще ми е интересно да чуя малко по-задълбочена и детайлна обосновка от форумен инфлуенсър.
                    Виждам че Йоло и прецаканото вече са ти отговорили добре.
                    Голямата разлика е че Алтерко вече е СЛУЧИЛА се компания, генерира бързо растящи приходи от реални продажби при това с висока рентабилност. Докато при Биодит цената е само на база очаквания и надежди компанията да се СЛУЧИ..т.е. да започне да работи с обеми които да я изкарат на печалба от дейността и след това тези обеми да продължат да растат и да генерират фундаментално покритие зад оценката. Не казвам че това няма да стане, но риска е огромен и всеки сам трябва да си прецени каква цена го обосновава.. Моето субективно мнение към момента е че тя е в диапазона 1,10-1,20 лв/акция

                    Коментар


                    • Мога да стигна и по-далеч - дали освободените от биодит пари днес няма да влязат тук?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        Може ли обосновка на подчертаната теза?
                        Може ли обосновка и на изказаното предположение в курсив? .....
                        По тоз въпрос се позамислих и ми се прииска да ви предложа най-тегловното предположение - едното има фундамент, а другото е все още без.
                        За да не звучи така грубо, ще го кажем по друг начин - в едното фундаментът бързо набира скорост, толкова бързо, че дори е по-бързо от цената, в другото засега е обратно - цената изпреварва
                        без да е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          Може ли обосновка на подчертаната теза? Защо един случаен не-инсайдър да не екстраполира щедростта на пазара към Алтерко върху Биодит? Защо пазарът да не използва същите модели за оценка (или същия пакет боб) за Биодит, както за Алтерко?

                          Може ли обосновка и на изказаното предположение в курсив? Смяташ ли, че купилите днес там "овце" са подредени вече за заколение и ако да, защо? Ако не, пак защо?

                          Нямам хартии и тук, и там, но не искам да затварям никакви врати и ще ми е интересно да чуя малко по-задълбочена и детайлна обосновка от форумен инфлуенсър.
                          Защото едните са на яка печалба, а другите на загуба. Това уж има някакво значение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Голяма грешка е някой който е изтървал Алтерко, да гони Михиля на 2 лв. при Биодит и да си мисли че му е гарантиран същия резултат. Затова и си мисля че надъхването там беше от борсови новобранци със свободен кеш.
                            Може ли обосновка на подчертаната теза? Защо един случаен не-инсайдър да не екстраполира щедростта на пазара към Алтерко върху Биодит? Защо пазарът да не използва същите модели за оценка (или същия пакет боб) за Биодит, както за Алтерко?

                            Може ли обосновка и на изказаното предположение в курсив? Смяташ ли, че купилите днес там "овце" са подредени вече за заколение и ако да, защо? Ако не, пак защо?

                            Нямам хартии и тук, и там, но не искам да затварям никакви врати и ще ми е интересно да чуя малко по-задълбочена и детайлна обосновка от форумен инфлуенсър.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Голяма грешка е някой който е изтървал Алтерко, да гони Михиля на 2 лв. при Биодит и да си мисли че му е гарантиран същия резултат. Затова и си мисля че надъхването там беше от борсови новобранци със свободен кеш.
                              Но няма лошо.. находчиви играчи пък направиха добри печалби, а новобранците трябва да се научат че уроците в реалната търговия са скъпичко удоволствие
                              Да новобранците имат да изучат и "ефекта на прижинатa", - няма да е там , защото там няма такава
                              Но нека трупат борсов опит! - Биодит-а си е Добра реклама за борсата. А Който веднъж й усети профита, после трудно се отказва от нея

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

                                По-скоро въпроса е ако го нямаше положителния пример като развитие при Алтерко колко щеше да струва Биодит и дали на някой не му се иска да върне времето назад
                                Голяма грешка е някой който е изтървал Алтерко, да гони Михиля на 2 лв. при Биодит и да си мисли че му е гарантиран същия резултат. Затова и си мисля че надъхването там беше от борсови новобранци със свободен кеш.
                                Но няма лошо.. находчиви играчи пък направиха добри печалби, а новобранците трябва да се научат че уроците в реалната търговия са скъпичко удоволствие

                                Коментар

                                Working...
                                X