IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук си взех пак 200-300 артии да участвам в следващото рали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      В Софикс ли сме вече Харко, мина ли заседанието на кфн?
      Май днес само банкети ще има за осми март

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
        Едно е сигурно. Всички т.н. растежен сегмент, технологични компаниии на БФБ ще свършат по модела на Спарки, СГЩ, БилогиченОдит, Алтерко. Уж перспективни, цена на БАЗА БЪДЕЩЕ И ОЧАКВАНИЯ НАПЪЛНО НЕСЪГУРНИ И 100% РИСКОВАНИ И СПЕКУЛАТИВНИ, но вече в Софикс и мултипъли все едно е златна или сребърна мина. След някоя година ще се говори колко е грешно да се търгуват бъдещи очаквания и колко е глупаво - да даваш пари сега за нещо, което най-вероятно няма да се случи.
        В Софикс ли сме вече Харко, мина ли заседанието на кфн?
        Last edited by X_Y; 08.03.2021, 11:51.

        Коментар


        • Едно е сигурно. Всички т.н. растежен сегмент, технологични компаниии на БФБ ще свършат по модела на Спарки, СГЩ, БилогиченОдит, Алтерко. Уж перспективни, цена на БАЗА БЪДЕЩЕ И ОЧАКВАНИЯ НАПЪЛНО НЕСЪГУРНИ И 100% РИСКОВАНИ И СПЕКУЛАТИВНИ, но вече в Софикс и мултипъли все едно е златна или сребърна мина. След някоя година ще се говори колко е грешно да се търгуват бъдещи очаквания и колко е глупаво - да даваш пари сега за нещо, което най-вероятно няма да се случи.
          Last edited by X_Y; 08.03.2021, 11:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

            Присъствие в 4 категории, като влизане в Шампионската лига
            Отвориха работа на спидито. Цяла седмица ще разнасят медали.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Това определено радва
              https://www.cepro.com/news/cta-annou...award-winners/
              Присъствие в 4 категории, като влизане в Шампионската лига

              Коментар


              • Това е високо признание. Алтерко е редом до известните имена. Малко български компании са постигали това. Даже честно казано не се сещам за компания в толкова голям сегмент от пазара. Твърдо вярвам, че растежа още не е започнал и е в ембрионална фаза. Естествено не препоръчвам нищо а само споделям мнението си. Винаги ще се чудя дали понеже съм оптимист съм го направил най-тежка позиция или понеже ми е най-тежка съм оптимист. Лека.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Това определено радва
                  https://www.cepro.com/news/cta-annou...award-winners/
                  Аз лично бих се радвал, ако български актьор получи Оскар, но хейтърите все ще намерят за какво да вържат кусури. Да се обзаложим на бутилка уиски, колко време ще е необходимо за появата на обичайните заподозрени?

                  Коментар


                  • Това определено радва
                    https://www.cepro.com/news/cta-annou...award-winners/

                    Коментар


                    • Каквото и да си говорим, това е най-перспективната компания на БФБ и за мен е почти безалтернативна. Въпросът е дали цената и към момента не леко височка. Един възможен отговор е "не", пазарът е прав винаги. Вероятно, за по-дългосрочна инвестиция 2-3 години, дори и да е по-височка цената с тези темпове на развитите и дори и с намаляващи темпове на развитие пак с набраната инерция най-вероятно ще е много добра инвестиция. Не ми харесва масовостта - тук на принципа, много хубаво не е на хубаво. Аз съм извън пазара и това си е мое лично и субективно решение. Т.е. нямам акции. Нз дали бих си купил тук и не препоръчвам на никого нищо.
                      Last edited by pepe1234; 05.03.2021, 12:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        ... Много зависи от растежа и дисконтният фактор.Мисля, че няма смисъл да дискутираме как се променя справедливата оценка при растеж от 70 или 7%. Но нали си на ясно,че е важна и рисковата премия над безрисковият доход и как при висока номинална доходност на безрисковият лихвен процент имаш по-ниски П/Е и при ниска стойност на безрисковият лихвен процент имаш високи стойности на П/Е...
                        Би ли посъветвал аудиторията доходността по кое точно ДЦК ползваш, за да си смяташ справедливи оценки на БФБ?



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Няма стандартно приет критерий за преценка за подцененост/надцененост. Самата идея е плашеща. Много зависи от растежа и ......
                          Има си и много други зависимости, но изречението за стандартно П/Е е плашещо за мен. Това показва много повърхностен подход и неразбиране на същността на нещата.
                          ddd, извинявам се за орязването на цитата, но ми се прищя да акцентирам във втората му част.
                          Споделям същото виждане към п/е (или много сходно), да плашещо е, когато се гледа п/е, за да се сравнява с някакви други инвестиции от типа на Атера.
                          без препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Защо ми вкарваш думи, които не съм казал ?!?.... Казах, че "10 е критерий за подценена/надценена акция", а не че е някакъв "автоматичен индикатор" за решение да се купи или продаде....

                            Както се съгласихме с Батя (поне аз със него... ), P/E може да не достатъчен (вероятно според някои дори изобщо необходим) критерий да купиш или не.... В крайна сметка решението за покупка или не си е субективно решение на всеки.

                            Попитах те просто на какво базираш твърдението ти, че "фундаментът бързо набира скорост, толкова бързо, че дори е по-бързо от цената", което би следвало да е обективно твърдение, доколкото вече има налични данни за фундамента и цената към момента.... А ти ми атакуваш за субективни решения, които съм взел.... Просто те помолих да споделиш числата, на които базираш твърдението си....
                            Кои думи ти вкарвам?. Аре ся "зорлян калабалък".
                            Ти се опитваш да разбереш или схванеш, какво се случва, пък в замяна предлагаш само косвени упреци и обвинения срещу инакомислещите. Еми не става така. Не сме ти виновни че не си купил на п/е 8.
                            ps Моето мнение си е мое субективно, през моя опит и оценка и не твърдя че е обективно. И изобщо не те атакувам за твои субективни решения. Просто решенията ни се разминават. И Чудесно е за борсата - повече хора с различно мнение
                            ps2 Ако въпросът ти все пак е добронамерен - погледни табличките на BSEtrader - ако ти подскажат нещо, ще го коментираме
                            Last edited by precakanoto; 05.03.2021, 12:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                              Ам явно съм чел грешни финансови учебници, та съм се хванал да гледам P/E...

                              Но според мен и ти го гледаш, след като класифицираш нивата му...В тази връзка би ли споделил критерия си за "нормално" и как точно се спря на 28 ? Все си мислех, че стандартно приетия критерий за преценка подценеа/надценена е около 10...
                              Няма стандартно приет критерий за преценка за подцененост/надцененост. Самата идея е плашеща. Много зависи от растежа и дисконтният фактор.Мисля, че няма смисъл да дискутираме как се променя справедливата оценка при растеж от 70 или 7%. Но нали си на ясно,че е важна и рисковата премия над безрисковият доход и как при висока номинална доходност на безрисковият лихвен процент имаш по-ниски П/Е и при ниска стойност на безрисковият лихвен процент имаш високи стойности на П/Е. Има си и много други зависимости, но изречението за стандартно П/Е е плашещо за мен. Това показва много повърхностен подход и неразбиране на същността на нещата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Чакай първо и аз да те питам нещо, понеже гледам че циклиш на място
                                Като беше п/е 8, защо не си го купи, а сега питаш какво се случва ?;
                                Нали в дъртите амортизирани учебници си чел че щом е под 10 се купува ?
                                Защо ми вкарваш думи, които не съм казал ?!?.... Казах, че "10 е критерий за подценена/надценена акция", а не че е някакъв "автоматичен индикатор" за решение да се купи или продаде....

                                Както се съгласихме с Батя (поне аз със него... ), P/E може да не достатъчен (вероятно според някои дори изобщо необходим) критерий да купиш или не.... В крайна сметка решението за покупка или не си е субективно решение на всеки.

                                Попитах те просто на какво базираш твърдението ти, че "фундаментът бързо набира скорост, толкова бързо, че дори е по-бързо от цената", което би следвало да е обективно твърдение, доколкото вече има налични данни за фундамента и цената към момента.... А ти ми атакуваш за субективни решения, които съм взел.... Просто те помолих да споделиш числата, на които базираш твърдението си....

                                Коментар

                                Working...
                                X