IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Хората грешат, но и ние сме хора нали, или ти не си човек, а машина ?!
    А какво пречи да те огрее биодит, задръж офертата там, пък като дойде лятото току виж те огряло. - Хем след това пак може да имаш повод за констатация, че хората грешат
    Биодит вече го приключих .Не може да дам оферта на 52 секунда и да не ми ми се изпълни - демек има нещо нередно, а когато има нещо нередно то тогава някой знае нещо повече от нас дребните. Халал да им я хартията - нека Каролци я играят.
    Евалла и ашколсун. Имат само 1 000 000 , ама скоро може да станат 18 000 000 , тогава да видим . Нали имаха полезен модел за над 8 милки. Що пък утре да не вкарат още един полезен модел за няколко милки, а след няколко дни още няколко
    Last edited by MrSi; 11.03.2021, 02:18.
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      Това как биха я оценили останалите за мен няма значение. Преди година тези същите е оценяваха акцията 4 пъти по - ниско.
      Защо да им вярвам сега като вече са сгрешили.
      ТБС надскочи 100 % пазара . Същия този пазар оценяваше Спиди и Софком с около 20 % надолу .
      Пазара греши. Хората грешат. Ето защо се наредих и на Биодит на левче с няколко тона ама не ме огря.

      Хората грешат, но и ние сме хора нали, или ти не си човек, а машина ?!
      А какво пречи да те огрее биодит, задръж офертата там, пък като дойде лятото току виж те огряло. - Хем след това пак може да имаш повод за констатация, че хората грешат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Мъча се да се абстрахирам от това, че е тохнологична компания и да видя останалите участници как биха я оценили ако не е такава. Това е кофти сценарии, но все пак според мен твърде вероятен и ми се ще да си сверя часовника.
        Това как биха я оценили останалите за мен няма значение. Преди година тези същите е оценяваха акцията 4 пъти по - ниско.
        Защо да им вярвам сега като вече са сгрешили.
        ТБС надскочи 100 % пазара . Същия този пазар оценяваше Спиди и Софком с около 20 % надолу .
        Пазара греши. Хората грешат. Ето защо се наредих и на Биодит на левче с няколко тона ама не ме огря.


        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

          Съвкупност от много фактори е ... не мога да дам еднозначен отговор.
          Благодаря ти за отговора, и аз мисля така. Но все пак ако ръководството има доверие /което според мен е доста трудно/, то печалба от 10-15 млн. би ме накарала да не продавам. Ако няма доверие и 50 млн да прави, трудна работа...
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            При каква постоянна печалба на година би задържал, а не продал компания с капитализация 170 млн.?
            Съвкупност от много фактори е ... не мога да дам еднозначен отговор.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

              Лично аз смятам че много мислиш. При технологичните акции хич не ги мисля ( та нали затова е мениджмънта, гледам те да са създателите на компанията а да не са я купили по някакви странни процедури )- не разбирам от тенологии и за това купувам като за начало по малко, преди това обаче гледам да не са много милионни където могат да купят ПФ както беше при Сирма. Акциите трябва да са малко на брой - 20 - 25 милки макс . Да има дивидент било то символичен но доказващ реално че предприятието печели. Това е.
              Мъча се да се абстрахирам от това, че е тохнологична компания и да видя останалите участници как биха я оценили ако не е такава. Това е кофти сценарии, но все пак според мен твърде вероятен и ми се ще да си сверя часовника.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                При каква постоянна печалба на година би задържал, а не продал компания с капитализация 170 млн.?
                Лично аз смятам че много мислиш. При технологичните акции хич не ги мисля ( та нали затова е мениджмънта, гледам те да са създателите на компанията а да не са я купили по някакви странни процедури )- не разбирам от тенологии и за това купувам като за начало по малко, преди това обаче гледам да не са много милионни където могат да купят ПФ както беше при Сирма. Акциите трябва да са малко на брой - 20 - 25 милки макс . Да има дивидент било то символичен но доказващ реално че предприятието печели. Това е.
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

                  Ако останат константни аз лично бих продал, защото няма как да имаш очаквания от този сектор да расте с 20-40% на година, а компанията да стои без ръст.
                  При каква постоянна печалба на година би задържал, а не продал компания с капитализация 170 млн.?
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Ако приемем, че 2020 година е била върха на тази компания като продажби и печалба, но тези резултати останат константни и за в бъдеще, каква би била справедливата цена според вас?
                    Ако останат константни аз лично бих продал, защото няма как да имаш очаквания от този сектор да расте с 20-40% на година, а компанията да стои без ръст. При такива резултати обаче, които бият многократно сектора не виждам как това би се случило при Алтерко за следващите 3 години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Ако приемем, че 2020 година е била върха на тази компания като продажби и печалба, но тези резултати останат константни и за в бъдеще, каква би била справедливата цена според вас?
                      Текущата!
                      Лично мое мнение

                      Коментар


                      • Ако приемем, че 2020 година е била върха на тази компания като продажби и печалба, но тези резултати останат константни и за в бъдеще, каква би била справедливата цена според вас?
                        Last edited by 15%; 10.03.2021, 20:49.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          При текущата цена и на мен ми изглежда като разминаване, но тук очевидно акционерите очакват повишаване на печалбите. Не съм от големите фенове, но записах на тази база, малък процент от портфейла си. Смятам, че продуктите им имат потенциал а дали точно Алтерко ще е големият печеливш е доста спорен въпрос за поне един милион долара
                          Нормално е, когато видиш перспектива, да я купиш.
                          А тук специално ще стане най-интересно, когато Грую Груев лешперя се сети да купи
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            добрее, но мисля, че и трите фирми добре се справят с бизнеса ... ама май има разминаване с пазарните оценки?
                            При текущата цена и на мен ми изглежда като разминаване, но тук очевидно акционерите очакват повишаване на печалбите. Не съм от големите фенове, но записах на тази база, малък процент от портфейла си. Смятам, че продуктите им имат потенциал а дали точно Алтерко ще е големият печеливш е доста спорен въпрос за поне един милион долара
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Само да вметна, че то и освен ПИБ има и други банки, както и совен Епъл и други компани правят телефони, освен Агрия и други компании правят храна и т.н. Цар пазар решава, кои ще продават и кои не, кои ще са успешни и кои не. Успех!
                              добрее, но мисля, че и трите фирми добре се справят с бизнеса ... ама май има разминаване с пазарните оценки?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Преди време Bigbear направи една анкета. Припомняйте си я.

                                https://bigbearbg.blogspot.com/2019/01/blog-post.html

                                В този форум има хора, които мишат интересни и полезни неща и хора, които не го правят, а нападат, плюят и обиждат. За радост рано или късно те отиват в последната таблица ... тези никове май не пишат вече, макар че подозирам че същите хора пишат подобни работи, но с нови никове.
                                То се вижда кой обижда другите - директно като дддд (в поста си директно казва кой бил компроментиран) или ти индиректно с някаква манипулирана (като индекса Софиск или которовките на Лещерко) табличка. Там той бил с най-голямо дорерие? Пред кого - пред 100 овце дето го четат.
                                Е, аз не му вярва, нито на теб, камо ли на Батя.

                                Коментар

                                Working...
                                X