IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като се надуе балона и гледай какво става.
    Мечти за Милиардни капитализации, локомотиви, от днес и Еднорог. Естествено, когато за нещо се плаща прескъпо, трябва да има какво да те излъжат, за да платиш толкова пари.
    Истината е далеч по-друга. Сравненията с растежните компании навън, БИГ ТЕХ и т.н. са несериозни. Онези са Американски и Китайски (повтарям - АМЕРИКАНСКИ И КИТАЙСКИ), които въвеждат нови тенденции, И СА ПОЧТИ МОНОПОЛИСТИ - затова се търгуват на такива мултипъли.
    Не знам дали :Лещерко има 100 милиона продажби в цялата си история, мисля, че няма. Не знам дали има продадени както му викате автоматизация на дома устройства за повече от 30-40 милиона лв. НО ВЕЧЕ ГО ОБЯВИХТЕ ЗА КАНДИДАТ МИЛИАРД КОМПАНИЯ.
    За локомотива на БФБ и сравненията с Хим. За последните 5 г. с Хим са изтъвгувани акции за 100 милиона лв. Забележете, Лешщерко, толкова продажби като компания няма откакто е създаден, а откакто е на борсата 900 милиона лева.
    За сравнение нареченият от вас "еднорок" Лещерко, има в цялата си борсова история едва 18 милиона лева оборот на акциите. Това ли ви е локомотивът?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

      Батя, Не са единици защото няма друга такава компания на БФБ, за съжаление.
      Една единствена е. Като Еднорог бута индекса,
      Помните ли колко беше дъртия флагман - Хим, когато индекса беше 425?
      Миналия Ноември - индексът е 425, хима е 88 стинки.
      Сега е юни 2021 - индексът е 540, хима е 88 стинки.
      За мен е грешка, да се излиза от Еднорог и да се влиза в Джънк-папир
      Kолега, няма нужда да даваш акъл на Батя. Той е старо куче в голям портфейл.
      Парите са си негови, акъла също. Може да решава къде да ги троши или да печели
      Все пак, за сведение на хората с големи портфейли е добре да се замислят над понятието ликвидност.
      Що е то ликвидност и има ли почва у нас? Някога намилаха че хим бил за големите порфейли. Дрън дрън, беше тая
      В тази връзка гледаме следната статитиска за оборота
      Оборот на бфб за една година назад:
      Хим - 4,56 млн
      Алтерко - 15,37 млн лв.
      Дошло е време да се освободим от битуващите представи и илюзиите за мнимото значение на хим като флагман.
      Не е никакъв флагман, но да се трошат лични пари и там не е забранено

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Мда, грешка си направил.. Но си е човещинка.. Мен също често ме сърбят ръцете като гледам тези стотици % печалба, които ми светят в портфейла при Алтерко
        Но се сдържам. Просто защото акцията заслужава добрата си оценка. Не спира да повишава приходи и печалби, да вади нови устройства, да навлиза на нови пазари и да прави нови партньорства. За безупречното отношение към миноритарите да не говорим.
        Подобни бързо растящи компании са единици.. особено пък на БФБ.. а на Запад ги оценят много по-щедро от Алтерко в момента. А ние отиваме там, на Запад.. и като бизнес и като котиране..
        Така че... LET THE PROFIT RUN
        Батя, Не са единици защото няма друга такава компания на БФБ, за съжаление.
        Една единствена е. Като Еднорог бута индекса,
        Помните ли колко беше дъртия флагман - Хим, когато индекса беше 425?
        Миналия Ноември - индексът е 425, хима е 88 стинки.
        Сега е юни 2021 - индексът е 540, хима е 88 стинки.
        За мен е грешка, да се излиза от Еднорог и да се влиза в Джънк-папир
        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

          Аа, пич, кви са тия безсмислици дето си ги публикувал.
          Трябва да четеш и да се образоваш, а не само да дрънкаш врели некипели по форумите.
          Но явно живота в немското село не предразполага към четене, за съжаление.
          Липсва ти аритметика, за да ги схванеш. Поне можеш да четеш...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Имаш предвид не е джобните на Бай Ставри

            https://www.bse-sofia.bg/bg/

            Оборот, основен пазар
            4 234 169
            Оборот, пазар beam
            1 520

            в лева.


            https://www.athexgroup.gr/info-marke...s-transactions

            в евро
            MARKETS TOTALS 23,954,894 49,594,647.06

            Нещо към 20тина пъти само разлика, завидна а?
            Аа, пич, кви са тия безсмислици дето си ги публикувал.
            Трябва да четеш и да се образоваш, а не само да дрънкаш врели некипели по форумите.
            Но явно живота в немското село не предразполага към четене, за съжаление.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Това са остарели схващания. Напоследък ликвидността е в завидна форма.
              Имаш предвид не е джобните на Бай Ставри

              https://www.bse-sofia.bg/bg/

              Оборот, основен пазар
              4 234 169
              Оборот, пазар beam
              1 520

              в лева.


              https://www.athexgroup.gr/info-marke...s-transactions

              в евро
              MARKETS TOTALS 23,954,894 49,594,647.06

              Нещо към 20тина пъти само разлика, завидна а?
              Last edited by redcretin; 04.06.2021, 00:26.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                БФБ има една особеност, така де - няма я, ликвидността.
                Това са остарели схващания. Напоследък ликвидността е в завидна форма.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Мда, грешка си направил.. Но си е човещинка.. Мен също често ме сърбят ръцете като гледам тези стотици % печалба, които ми светят в портфейла при Алтерко
                  Но се сдържам. Просто защото акцията заслужава добрата си оценка. Не спира да повишава приходи и печалби, да вади нови устройства, да навлиза на нови пазари и да прави нови партньорства. За безупречното отношение към миноритарите да не говорим.
                  Подобни бързо растящи компании са единици.. особено пък на БФБ.. а на Запад ги оценят много по-щедро от Алтерко в момента. А ние отиваме там, на Запад.. и като бизнес и като котиране..
                  Така че... LET THE PROFIT RUN
                  На кой запад бре, към Скопие ли хахахаха
                  Като почнеш да ги редиш, човек ще си каже че имаш личен интерес да промиваш главите на новобранците, че да има на кой да шитнеш. БФБ има една особеност, така де - няма я, ликвидността.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                    Аз тука продадох много под 10 лева, сигурно съм най-големия идиот на борсата, трябваше да си оставя 15 броя, за да се чувствам пълноценен.
                    Мда, грешка си направил.. Но си е човещинка.. Мен също често ме сърбят ръцете като гледам тези стотици % печалба, които ми светят в портфейла при Алтерко
                    Но се сдържам. Просто защото акцията заслужава добрата си оценка. Не спира да повишава приходи и печалби, да вади нови устройства, да навлиза на нови пазари и да прави нови партньорства. За безупречното отношение към миноритарите да не говорим.
                    Подобни бързо растящи компании са единици.. особено пък на БФБ.. а на Запад ги оценят много по-щедро от Алтерко в момента. А ние отиваме там, на Запад.. и като бизнес и като котиране..
                    Така че... LET THE PROFIT RUN

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                      Поне 1 бас да беше вързал наобратно. Да хеджираш риска
                      Е тогава щях да съм напълно луд за връзване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                        Аз тука продадох много под 10 лева, сигурно съм най-големия идиот на борсата, трябваше да си оставя 15 броя, за да се чувствам пълноценен.
                        Поне 1 бас да беше вързал наобратно. Да хеджираш риска
                        Я всегда буду твоим поводом напиться.

                        Коментар


                        • Аз тука продадох много под 10 лева, сигурно съм най-големия идиот на борсата, трябваше да си оставя 15 броя, за да се чувствам пълноценен.

                          Коментар


                          • Два дни ме няма и вие сте се надирижаблили още....Котвиииии .... Срам нямате бе ей....
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                              Напротив, всички приходи от въпросния продукт отиват в касата на Алтерко!
                              Ей затова се чете внимателно - в случая приходи от Ментерко продажбите влизат в касата на Силиконя Защото и понеже Ментерко ползват ей-това, а Силиконя не ползват Ментерко:

                              https://www.silabs.com/wireless/wi-f...prr-wfi-021021

                              Коментар


                              • Някои излезнаха и сега си скубят веждите от яд. Но и това го има в играта. Ето, например Прецаканото, излезе и сега пише с друг ник.
                                А за тези, които само злобеят и ги е яд на квадрат не ми се говори.
                                Last edited by Три без коз; 03.06.2021, 19:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X