IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Момичета,няма значение дали Атлерко ще го листват във Франкфурт или пък щели някъв "диамантен" чип да вкарват някъде си.

    Техническата картина е много грозна !

    Предстои спад.Огромен ! И не 99,ами 100% (според мен) .Единствено времето е неизвестната.И от кое ниво ще почне.
    Големите обеми са около 7лв,явно там, и от по-ниски нива е акумулирал този който пъмпва.
    Разбира се,може и да греша и цената да иде и до 100 или пък 500 лв

    Не е препоръка за каквото и да е !



    https://invst.ly/wnr68


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение



      За твое сведение, горният пост си го писал на 29.03.2021 в темата "Алтерко"
      16-17 лв ... Не си ги видял изобщо в портфейла
      За мезе ги взехте хората в инвестора. Големи разбирачи продали на под 10лв.
      Айде не ме карай да ти вадя постове и от по-ниските нива, когато беше се освободил от 30%
      Получил си информация от бил гейтц и Сорос на 5g
      Само глупаци може да ви се вържат на вербалните интервенции. А си ги напускал предостатъчно там за периода.
      Изглежда и пропусната полза много боли при някои...
      Абе ти сериозно си се взел щом ми проверяваш постовете отпреди 7 месеца. Кога съм казал че съм притежавал акции по времето, когато на въпросната информация около средата на Август? Просто от време на време съм поглеждал темата за забавление и очевидно нещо съм ти се набил на очи. Ако си разбрал постовети ми като Вербални интервенции нещо много си се объркал! Е сега тук ти казвам - Парите от Алерко са инвестирани края на Август в AUOTY. Можеш да следиш как се развиват нещата и да ми се подиграваш ако Алтерко има по-голям ръст или да гледаш тъпо следващата година ако е обратното

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

        Моето здраве не го мисли , а какъв играч съм само аз си знам !

        Исках да ти услужа с акции да шортиш , но разбирам че не те влече !
        Време беше някой да го насере. Играча-шортача.
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Задавам сериозни въпроси,който касаят и твоето здраве ,ти се опитваш нещо на голям играч да се правиш хааха
          Стига вече .10 пъти ми предлагат басове и после като им кажа правилата ,бягат връз глава. Е ,бай ти Грюу два пъти напълни памперса.



          Моето здраве не го мисли , а какъв играч съм само аз си знам !

          Исках да ти услужа с акции да шортиш , но разбирам че не те влече !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
            Прибрах над 460% печалба днес за по-малко от 4 години. Ще скачам на други по-бавни влакове или ще ги харча с кеф. Нещата с инфлацията на нехранителните стоки почва да ми се вижда заплашителна и много се забавлявах да чета коментари в стила "тези които излизат от пазара какаво щели да правят парите" ... Инфлация 2-4% не е страшна но аз мисля че този път има потенциал за постигане на 8-10% инфлация скоро и при такъв развой пазарите, особено набалончените активи първо падат за период от 1-2 години
            Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

            За твое сведение около цена 16-17 лв получих сигурна информация какво предстои и че в тази връзка е вериятно да я набалончат. Предпочетох да пасувам при положение че има тайвански технологични компании с милиардни капитализации и P/E 3, Наскоро инвестирах парите от Алтерко в една такава и ако имаш необходимата информация може да разбереш коя е. .....Върнах се в темата да добавя че сега проверих Тайван и цената е 7% нагоре и се псувам че добавих толкова малко вчера защото Не мисля че имам много други акции с подобен потенциал
            За твое сведение, горният пост си го писал на 29.03.2021 в темата "Алтерко"
            16-17 лв ... Не си ги видял изобщо в портфейла
            За мезе ги взехте хората в инвестора. Големи разбирачи продали на под 10лв.
            Айде не ме карай да ти вадя постове и от по-ниските нива, когато беше се освободил от 30%
            Получил си информация от бил гейтц и Сорос на 5g
            Само глупаци може да ви се вържат на вербалните интервенции. А си ги напускал предостатъчно там за периода.
            Изглежда и пропусната полза много боли при някои...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
              Ако искаш можеш да шортиш и тук !
              Давам ти назаем 20 000 акции срещу лихва и връщане и шортиш до несвяст !
              Задавам сериозни въпроси,който касаят и твоето здраве ,ти се опитваш нещо на голям играч да се правиш хааха
              Стига вече .10 пъти ми предлагат басове и после като им кажа правилата ,бягат връз глава. Е ,бай ти Грюу два пъти напълни памперса.




              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                По интересния въпрос е ,ще могат ли да шортват тези във Франкфурт ?
                И шорти ще има, даже и гащи, каквото си избереш !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                  Ако искаш можеш да шортиш и тук !

                  Давам ти назаем 20 000 акции срещу лихва и връщане и шортиш до несвяст !
                  При неговите блестящи анализи, лихвата трябва да е кило кръв и метър кожа....иначе ту мач риск....
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    По интересния въпрос е ,ще могат ли да шортват тези във Франкфурт ?
                    Ако искаш можеш да шортиш и тук !

                    Давам ти назаем 20 000 акции срещу лихва и връщане и шортиш до несвяст !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                      На коя дата започва търговията във Франкфурт !?
                      По интересния въпрос е ,ще могат ли да шортват тези във Франкфурт ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        А ти сериозно ли мислиш, че от 80 милионна Германия познаваш кой кой е.
                        А е и по-важно не кой е, а дали ще познае.
                        ех че си ни и ти едно световно неизвестно понемчено тролче

                        Ванчо Давидов според мен прави грешката, да приема приказките ви насериозно
                        Та дори и вие не си вярвате на 100% на това, което съчинявате.
                        Точно там е работата, 83 милионна Германия не значи 83 милиона известни личности в бранша или икономиката като цяло. Е те тоя е никой, обясних и защо ги говори такива. Тоя сорт фирмета и човечета са обречени на фалит в 90% (за Б-стан 99%) от случаите и това е НОРМАЛНО точно заради рисковия им профил. Не е нормално при такъв фирмен профил да се изказват за цялата борса, понеже тя не се определя от фалитари - а от стабилните компании.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Ванка, мисля че, приемаш фантазиите на някои хора като сериозен вид разсъждения което е предизвикало твоите размисли във вида " ако... то...."
                          според мен тролчетата са няколко вида
                          1. които са кеширали и са отдавна под котировките.
                          2. Които са пропуснали изцяло влака.
                          3. Които не вярват в нищо българско и родно(някога са били принудени да емигрират)
                          4. Неуспелите да се справят с душевна болка (например спада 2007) която гнети душите им от три петилетки и може да се окаже сравнително нелека душевна травма, което пък да им пречи да видят друга реалност, освен тяхната
                          От 1 до 4 мисля не можеш, да ги убедиш с твой аргумент.
                          А и предполагам, че харесват друг тип акции - сигурните, лесно предвидимите (но пък и затова там борсовата конкуренция често е изяла доходността)
                          Дано и те да си намерят тяхната позиция. Да изпитат борсовата радост от далновидните свои анализи, съответно инвестиции!
                          Според мен, Хора които не "вярват" в собствените си анализи, защото може така да се е случило, че не са улучвали добре на ръстова позиция, просто не вярват и на друг човек, анализ, довод.
                          Например за тези които са "поели" и но не са "освободили" болката при спада от 2007,8 няма довод на света, който да ги убеди, че е възможно Софикс да стигне пак 700 или 800, та камо ли 1800
                          Да не се терзаем с излишни неща, защото на нас пък ни предстои, да видим, дали верно сме преценили това в което ние сме инвестирали. Откакто разбрах мотивацията на горната класация, не мисля дори, че им е необходимо някакво убеждаване с размисли, факти или доводи.
                          Здраве и Успех ти пожелавам! И особено с тази ти инвестиция успех, А като си част от it-сектора и по-честичко да навестяваш темата
                          Написаното от теб е изключително вярно и аз самият не бих могъл да го напиша по-добре!
                          ​​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                            Ще изразя малко по-философско мнение от малко по-различна гледна точка.

                            Главните акционери (мажоритарите) в Алтерко имат интерес цената на акцията да расте, поради очевидни причини - те са собствениците.

                            Мениджмънтът на Алтерко, в частност Импетус, също има интерес цената на акцията да расте, тъй като мениджърите, най-малкото, са лично мотивирани при достигане на определени цели да получат определени мотивиращи бонуси.

                            Малките акционери, т.е. всички ние, без значение какви проценти държим, също сме мотивирани цената да расте. Защо? Защото единственият начин да спечелим пари е когато продадем на по-висока цена, отколкото сме купили. Алтерко не е дивидентна компания (има дивидент, но все едно го няма), а не вярвам някой тук да има желание да "стиска до гроб". Всички ние, рано или късно, ще кешираме.

                            Николай Мартинов (за който все още не знае - той е един от основателите на Импетус) е в Алтерко с целия си имидж и с цялата си положителна репутация, която е натрупал, откакто въобще съществува БФБ. Той, както и Виктор Манев (другият основател на Импетус), имат не просто финансов интерес оценката на Алтерко да се повишава, но и изцяло имиджов и репутационен стимул това да се случва.

                            Ето тук идва интресната част. Ако предположим, че Алтерко е един театър, топ мениджърите ще си вземат парите, но с тези пари от страна на Импетус ще си отиде репутация, градена 20+ години, ако предположим че Алтерко се срине. Заедно с тази репутация ще си отиде доверието в ИмВенчър фондовете, ИмПулс I, както и няколкото други вече листнати компании, които са асоциирани с Импетус. И не на последно място, мажоритарите няма да получат пари, защото те няма как да продадат значителен дял, без да има търгово предложение след това.

                            ОК, нека предположим, че Алтерко е един театър с цел надуване на оценката и продажба на компанията на някой друг. Предвид написаното всичко по-нагоре, ***всички по веригата*** ще спечелят пари, започвайки от мажоритарите, минавайки през топ мениджърите и свършвайки с нас - малките акционери. Защото така работи системата при регулираните пазари - когато някой реши да купи значителен пакет акции, той е длъжен да отправи търгово предложение към останалите акционери.

                            Друго следствие от горенаписаното е, че за да се повишава борсовата оценка на Алтерко, трябва да се повишават и резултатите на Алтерко. Интересите на мажоритарите и мениджърите тук са еднакви и като непряко следствие, така са защитени и интересите на малките акционери.

                            Алтерко, поне за момента, е най-ярката звезда в ИмВенчър I и ИмВенчър II. Индиректно, пак поне за момента, това е и компанията, която е с най-голям и видим потенциал в ИмПулс I. Акционерите при всички тези дружества също имат интерес Алтерко да продължи да се развива.

                            И хайде сега си представете, че Алтерко е театър и идва някоя голяма компания, която проявява интерес към Алтерко. При една due diligence процедура веднага ще стане ясно какви са реалните продажби, съответно какви са реалните приходи и ако тези данни се разминават с реално обявените, ще стане голям скандал. Нито едно лице по веригата няма интерес такова нещо да се случи. И нито една голяма компания няма да купи Алтерко, без да огледат всичко отвсякъде.

                            Затова аз изключвам въобще варианта за театър и изкуствено напомпване на резултатите на компанията. Не виждам кой и какво може да спечели от такова нещо.

                            Съвсем логично е при толкова много заинтересивани лица Алтерко да се развива "бай дъ бук", прозрачно, открито, запазвайки доверието на всички които са решили да инвестират.

                            Стига толкова философски размисли.
                            Ванка, мисля че, приемаш фантазиите на някои хора като сериозен вид разсъждения което е предизвикало твоите размисли във вида " ако... то...."
                            според мен тролчетата са няколко вида
                            1. които са кеширали и са отдавна под котировките.
                            2. Които са пропуснали изцяло влака.
                            3. Които не вярват в нищо българско и родно(някога са били принудени да емигрират)
                            4. Неуспелите да се справят с душевна болка (например спада 2007) която гнети душите им от три петилетки и може да се окаже сравнително нелека душевна травма, което пък да им пречи да видят друга реалност, освен тяхната
                            От 1 до 4 мисля не можеш, да ги убедиш с твой аргумент.
                            А и предполагам, че харесват друг тип акции - сигурните, лесно предвидимите (но пък и затова там борсовата конкуренция често е изяла доходността)
                            Дано и те да си намерят тяхната позиция. Да изпитат борсовата радост от далновидните свои анализи, съответно инвестиции!
                            Според мен, Хора които не "вярват" в собствените си анализи, защото може така да се е случило, че не са улучвали добре на ръстова позиция, просто не вярват и на друг човек, анализ, довод.
                            Например за тези които са "поели" и но не са "освободили" болката при спада от 2007,8 няма довод на света, който да ги убеди, че е възможно Софикс да стигне пак 700 или 800, та камо ли 1800
                            Да не се терзаем с излишни неща, защото на нас пък ни предстои, да видим, дали верно сме преценили това в което ние сме инвестирали. Откакто разбрах мотивацията на горната класация, не мисля дори, че им е необходимо някакво убеждаване с размисли, факти или доводи.
                            Здраве и Успех ти пожелавам! И особено с тази ти инвестиция успех, А като си част от it-сектора и по-честичко да навестяваш темата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Тоя дето го цитираш е световно неизвестен стартъпаджия Какво очакваш да каже, посланието е "дайте ни пари, нищо че сме на загуба"
                              А ти сериозно ли мислиш, че от 80 милионна Германия познаваш кой кой е.
                              А е и по-важно не кой е, а дали ще познае.
                              ех че си ни и ти едно световно неизвестно понемчено тролче

                              Ванчо Давидов според мен прави грешката, да приема приказките ви насериозно
                              Та дори и вие не си вярвате на 100% на това, което съчинявате.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Тоя дето го цитираш е световно неизвестен стартъпаджия Какво очакваш да каже, посланието е "дайте ни пари, нищо че сме на загуба"
                                Розов, а ти колко си известен, че коментираш.
                                Залягай над цвеклото с другите розови и по-тихо.

                                Коментар

                                Working...
                                X