IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ..(без да съм чел отчета)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Хаха... ами всъщност отчетите (към майсторския ден Петък) не са минали, а ще се публикуват днес (понеделник).


      Сега, дали ръста на "чертичките" през изминалата седмица е резултат на:
      (1.) положителните очаквания на инвеститорите какво ще се види в този отчет и какво ще се обяви на срещата утре
      или
      (2.) доброто съчетание на чертички предизвикващо положителни асоциации и настроение за залози

      оставям на прецениш на теб...
      Набързо погледнах ,че преди 2 седмици е минал за Q2 затова,иначе за консолидирания си прав.Прав си и че винаги няма да са минали някакви отчети..


      Ръста на така наречените "чертички" ,а те всъщност са ценовото ниво на акцията,не е само от изминалата седмица !

      И второ, схванал ли донякъде,но не напълно.Така наречените "чертички" показват очакванията на инвеститорите.
      По-нататък, ако успееш да се развиеш,ще разбереш ,че отчетите НЯМАТ никакво значение,а това което има е ОЧАКВАНИЯТА и НАСТРОЕНИЯТА на инвеститорите.


      Ето ти едно домашно.Ще те оставя да прецениш сам,както казваш .....


      Ноември месец ,кой отчет показа,че цената ще се срути 51% ???
      Last edited by petrg5s; 15.08.2022, 11:10.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Бастен за теб днес може да е петък,ден на майстора,без новини,отчетите минаха,нищо интересно.

        На мен обаче днешния прочит на ТА ми казва,най-високо седмично затваряне от 14 седмици насам,което вероятно се досещаш какво значи.
        Ако не,виж картинката

        Хаха... ами всъщност отчетите (към майсторския ден Петък) не са минали, а ще се публикуват днес (понеделник).За утре (майсторски Вторник) пък е обявена среща с инвеститорите.

        Сега, дали ръста на "чертичките" през изминалата седмица е резултат на:
        (1.) положителните очаквания на инвеститорите какво ще се види в този отчет и какво ще се обяви на срещата утре
        или
        (2.) доброто съчетание на чертички предизвикващо положителни асоциации и настроение за залози

        оставям на прецениш на теб...

        Междудрогото: Аз на автобуса съм се качил отново. При предното возене изкарах един автобус, така че не се притеснявай за мойте качвания и слизания....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Блъф е била явно.. който се е вързал, вързал
          Ползвайте игнор функцията на Инвестора.. сега вече май работи добре. Препоръка е!
          Иска се поне елементарно разбиране на материята,за да схване човек нещата.
          Иначе "лови" дъна,гледа безмислени отчети и губи пари
          Last edited by X_Y; 15.08.2022, 09:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

            А с елхата какво стана?
            Блъф е била явно.. който се е вързал, вързал

            Ползвайте игнор функцията на Инвестора.. сега вече май работи добре. Препоръка е!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              90% ще видим тест в Германия на 11 евро .Голямо ниво. 21.50лв наши пари
              След това ще стане интересно.


              https://tvc-invdn-com.investing.com/...50b10202ac.png


              А с елхата какво стана?

              Коментар


              • 90% ще видим тест в Германия на 11 евро .Голямо ниво. 21.50лв наши пари
                След това ще стане интересно.


                https://tvc-invdn-com.investing.com/...50b10202ac.png


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                  Що за малоумник може да се окаже човек, ако попадне в заблудата да се заиграе за месец в "меча" или "бича" позиция на бфб определена като такава на база тех. анализи и то през сезона на отпуските ?!
                  Пълен Провал (ПП)
                  Малоумник е този който чакаше 100лв ноември,не продаде тогава когато му казах,и е продал сега на 14-15 точно преди да тръгне.И сега не може да си намери място от яд.Ето такъв пишман инвеститор може да се нарече малоумник


                  https://i.imgur.com/yeDbuQ9.jpg


                  (от архива,старите звезди 100лв викачи)
                  Last edited by petrg5s; 13.08.2022, 07:23.

                  Коментар


                  • Що за малоумник може да се окаже човек, ако попадне в заблудата да се заиграе за месец в "меча" или "бича" позиция на бфб определена като такава на база тех. анализи и то през сезона на отпуските ?!
                    Пълен Провал (ПП)
                    Last edited by Балониада; 12.08.2022, 22:31.

                    Коментар


                    • Бастен за теб днес може да е петък,ден на майстора,без новини,отчетите минаха,нищо интересно.

                      На мен обаче днешния прочит на ТА ми казва,най-високо седмично затваряне от 14 седмици насам,което вероятно се досещаш какво значи.
                      Ако не,виж картинката

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Не знам какво и къде гледаш,но явно нямаш никаква идея къде се намираш.
                        От март месец е на подкрепа(да не кажа и по-рано) . 6 месеца вече....
                        Да, явно е така ... извинявай, че се намесих. Вземам си поука!

                        Коментар


                        • Бастен, ще ти кажа само,че ако от отчети се печелеше,то всички търгуващи ФА щяхте да сте милиардери

                          И не забравяй,че ноември, когато всички тук бълнувахте 50 и 100лв,само аз (търгуващ на сляпо според теб) казах,че е балон и предстои пукане
                          Е пукна се,не е вече балон,сега трябва да има корекция на този спад от върха,защото нищо не може само да пада.Или да го кажа да ме разбереш,шансовете да начертае един здрав клон нагоре тук са 80% ,а 20% са да пропадне ,а аз такива шансове винаги ги отигравам
                          За после ,ще анализираме спрямо какво и как се е провела тази корекция

                          За мен Алтерко тук е булиш ! Това е.Ако не ти харесва ,все ми е тая И на въпроси от лексикони спрях да отговарям.


                          Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение
                          при положение, че всички чертички за реакция на подкрепа се случиха от началото на месеца до сега
                          Не знам какво и къде гледаш,но явно нямаш никаква идея къде се намираш.
                          От март месец е на подкрепа(да не кажа и по-рано) . 6 месеца вече....
                          Last edited by petrg5s; 12.08.2022, 10:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Нали ти казах,малоумен ли си ? Чертежите ми казаха.
                            Те са динамични и всичко се променя.След месец артията може пак да е меча.Тогава ще продам.
                            От известно време обаче чертежите са булиш и затова и съм купил.Кое още не е ясно?

                            Аз купувам и продавам всекидневно.И то на много пазари.Имам и дългосрочни позиции,имам и краткосрочни.
                            Не съм стискач по 5г както повечето тук
                            Абе, то че съм малоумен, спор няма, така че няма какво да се хабиш с обиди...
                            По-скоро, ще бъде полезно за всички тук, ако споделиш дали като цяло си на плюс или минус от играта на рулетка до момента по финансовите пазари ?

                            Как може да търгуваш на сляпо един актив без да познаваш бизнеса на фирмата и/или финансовите отчети на компанията. Ако не си запознат с тези неща, дали вземаш решение на база гледане на чертички за изминали периоди, или на база гледане през прозореца дали примерно днес е слънчево или облачно, си е все хазартен залог на база критерии несвързани с компанията....

                            Коментар


                            • Шарана интелектуалец... доста си заблуден мили мой...двата пакета изкупихме българите а не имагинерни немците... твоите елхи без тези хора навярно си наясно къде отиват... все пак ти се радвам че си купил тук най накрая след две години чуденка.... и ти се радвам много....а твоите имагинерни 20-40% без хората които се опитваме да създаваме стойност ама пет пари не струват!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Его нямам.За експерт ,може би донякъде .Питах теб и агресивния шаран дали имате идея къде се намира акцията.Очевадно нямате никаква. Стискате и квото стане
                                Иначе аз имам тук от миналия месец.Очаквам 20-40%
                                Силно интересно ми стана как пък имаш от миналия месец и кое ти даде основание да купиш, при положение, че всички чертички за реакция на подкрепа се случиха от началото на месеца до сега ... 5% по-висока цена в Германия си е било винаги... не знам какво се опитваш да ни продадеш с тези твои коментари?

                                Коментар

                                Working...
                                X