IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение

    Ти сериозно ли вярваш на тази „история“, че очакваш и някой друг да повярва ?. Случва се, естествено, и е напълно възможно да дойде някоя дефектна бройка още от завода, но всичките да дойдат дефектни, че да ги върне и после пак да й изпратят отново всичките дефектни…! Твоята приятелка явно е с по-особено чувство за хумор.
    Ти пипал ли си Shelly, ей така, да се докоснеш до продукта, да усетиш лично, какво е качеството на изработката, как е направено упътването, опаковката? Ако не си - пробвай. Тогава вече може и да имаш обосновано мнение, не разчитай за това на "приятелки". Те са за други работи
    Абе хора, не се ли радвате, че България най-после има фирма/продукт, който е световно разпознаваем в IoT/Smart Home средите? Алтерко успяха да изградят Shelly като бранд и продължават да пускат нови продукти. Не се оказаха еднодневка. Имаме си продукт на световно ниво, колкото и нескромно да звучи. Сещате ли се за друга наша наложена по света марка? Щото аз в момента не мога...
    В тази връзка, влизал ли си в Youtube да гледаш ревюта? Стотици са, на всякакви езици – гледал съм how-to-do и впечатления от Shelly на хора от Австралия, Германия, Щатите, Швеция, Норвегия, Южна Америка. Не съм попадал до момента на оплаквания от качеството, дори напротив.
    По-долу Груев беше писал, че се произвеждат в Китай. И какво лошо има в това – целия свят го прави. По-евтино е, и ако искаш големи печалби, това е начина (поне за момента). И айфон се произвежда там – това прави ли го китайска пръчка? И не – Shelly не са ребрандирани продукти. Нямат аналог, с такъв малък форм-фактор, с такова ниво на интеграция, без нужда от хъб и т.н. Можеш да потърсиш, ако наистина те интересува.

    Имам акции. Още, когато бяха малко над 2 лева Не съм спирал да допълвам, и ще продължа да го правя, когато имам възможност..

    Успех на всички, които виждат потенциал тук.

    За тези пък, които не виждат – лошо няма, успех с техните фаворити.

    Живи и здрави!
    Радвам се, разбира се, но и с тревога гледам как печалбата се сви до 988 х. лв. Затова, моля Ван Бастен, ако има време и желание да ми звънне или пише на Вайбър, защото виждам, че е от малкото които могат да четат отчети. 0887703722.

    Коментар


    • Открийте пред Коледните прилики и разлики в настоящето, но се въздържайте от решения по "дорисуване" по чертичките,
      поне до преминаването над "черно-зелените черти"

      https://postimg.cc/2bq3sXJ8

      https://www.infostock.bg/infostock/control/graphics/A4L

      Коментар


      • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
        Абе хора, не се ли радвате, че България най-после има фирма/продукт, който е световно разпознаваем в IoT/Smart Home средите? Алтерко успяха да изградят Shelly като бранд и продължават да пускат нови продукти. Не се оказаха еднодневка. Имаме си продукт на световно ниво, колкото и нескромно да звучи. Сещате ли се за друга наша наложена по света марка? Щото аз в момента не мога...
        Как да се радват когато шитните които държат, потъват ли потъват и ще им се пукнат сърчицата от злоба

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

          приятелка, живееща в Германия сподели, че се излъгала да поръча от тази фирма и след като са забавили 10 дена поръчката са доставили дефектни устройства! естествено се е оплакала и върнала нещата, доставили други пак неработещи и на края си взела парите обратно. Само споделям отзив на потребител.
          Ти сериозно ли вярваш на тази „история“, че очакваш и някой друг да повярва ?. Случва се, естествено, и е напълно възможно да дойде някоя дефектна бройка още от завода, но всичките да дойдат дефектни, че да ги върне и после пак да й изпратят отново всичките дефектни…! Твоята приятелка явно е с по-особено чувство за хумор.
          Ти пипал ли си Shelly, ей така, да се докоснеш до продукта, да усетиш лично, какво е качеството на изработката, как е направено упътването, опаковката? Ако не си - пробвай. Тогава вече може и да имаш обосновано мнение, не разчитай за това на "приятелки". Те са за други работи
          Абе хора, не се ли радвате, че България най-после има фирма/продукт, който е световно разпознаваем в IoT/Smart Home средите? Алтерко успяха да изградят Shelly като бранд и продължават да пускат нови продукти. Не се оказаха еднодневка. Имаме си продукт на световно ниво, колкото и нескромно да звучи. Сещате ли се за друга наша наложена по света марка? Щото аз в момента не мога...
          В тази връзка, влизал ли си в Youtube да гледаш ревюта? Стотици са, на всякакви езици – гледал съм how-to-do и впечатления от Shelly на хора от Австралия, Германия, Щатите, Швеция, Норвегия, Южна Америка. Не съм попадал до момента на оплаквания от качеството, дори напротив.
          По-долу Груев беше писал, че се произвеждат в Китай. И какво лошо има в това – целия свят го прави. По-евтино е, и ако искаш големи печалби, това е начина (поне за момента). И айфон се произвежда там – това прави ли го китайска пръчка? И не – Shelly не са ребрандирани продукти. Нямат аналог, с такъв малък форм-фактор, с такова ниво на интеграция, без нужда от хъб и т.н. Можеш да потърсиш, ако наистина те интересува.

          Имам акции. Още, когато бяха малко над 2 лева Не съм спирал да допълвам, и ще продължа да го правя, когато имам възможност..

          Успех на всички, които виждат потенциал тук.

          За тези пък, които не виждат – лошо няма, успех с техните фаворити.

          Живи и здрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            приятелка, живееща в Германия сподели, че се излъгала да поръча от тази фирма и след като са забавили 10 дена поръчката са доставили дефектни устройства! естествено се е оплакала и върнала нещата, доставили други пак неработещи и на края си взела парите обратно. Само споделям отзив на потребител.
            Абе тази твоя приятелка.. сигурна ли си че адекватно е диагностицирала дефектността ?
            щото между над казано, (,все пак сте борсов играчор от време оно) не ви ли гложди съмнението от типа "съмнявай се във всяко съмнение" а както е казал доктор Хаус - "всички лъжат" и следователно къде ли е истината!? (без съответната на нивото препоръка*)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение

              Груйче, не разбирам откъде този хейт към акцията (дружеството), наистина. По-спокойно го карай, ще си скъсиш живота с тези нерви.
              Има акции и дружества, които аз също, по една или друга причина, не харесвам. Следователно не инвестирам в тях, еле пък да влизам в тяхната секция за коментари и да чета какво си пишат там. Не ме интересува. Ама грам.
              Иначе те и Нокиа не виждаха смисъл в смартфона, присмяха се на Епъл през 2007 година след анонсирането на айфона. И на Илън Мъск му се присмиваха преди десетина години. Все неща, в които много не виждаха смисъл. Е, пазарът ги обори. Онзи ден обяснявах на щерка ми, кои са Нокиа - не ги беше чувала.

              Ползвам Алтерко вкъщи, сложил съм си релета с отчитане на консумацията на 3-те климатика. Виждам във всеки един момент на телефона ми колко ток харчат, по часове, по дни, седмици, години, с графика, история и т.н. Виждам кой режим е наи-малкко ефективен. Мога да ги спирам и пускам дистанционно от всяко едно място, през телефона. Да – климатиците имат фабрични таймери за on/off, но няма да ти казвам колко допотопни са в това отношение, да не говорим, че за да промениш нещо трябва да си пред климатика, вкъщи. А с Shelly мога, докато съм на ски, да си пусна климатика и да ми е топло, като се прибера. Имам и подвижни смарт контакти на шели, които ги местя и ползвам за най-различни неща според нуждите - за програмиране на осветлението на коледната украса на елхата, терасата, стълбите, за ютията (жената е спокойна, и най-вече аз ). Мисля да си сложа реле и на вратата на гаража, за да се отваря автоматично. И така нататък. Мога ли без тези глезотии? Разбира се. Както мога и без телефон, без сутрешното кафе, без Wi-Fi вкъщи… Но какво ми пречи да ги имам – нищо (поне за момента, и въпреки г-н Груев
              приятелка, живееща в Германия сподели, че се излъгала да поръча от тази фирма и след като са забавили 10 дена поръчката са доставили дефектни устройства! естествено се е оплакала и върнала нещата, доставили други пак неработещи и на края си взела парите обратно. Само споделям отзив на потребител.
              IM d best

              Коментар




              • Груйката плю оня-ден хартишката и това даде резултат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Не че нещо, ама няма нормален ел уред, дето да не му е заложено от производителя да се саморегулира по задени предварително параметри (имам климатик на 13 години с такава функция, да не говоря за по-новите) по дни, часове и т.н. Да не кажа, че едно време имаше дори маслени радиатори, които имаха възможност да се зададе изключване по един циферблат на тях. А повечето съвременни марки си имат собствено приложение, чрез което можеш да си задаваш часове на включване и изключване колкото си искаш на всякакви уреди през телефона.

                  най-общо казано това, дето го предлагат Балонерко, е като онези антени за ламповите телевизори, когато се мина на цифров сигнал за излъване на телевизията. Повечето хора така или иначе имаха кабелна и/или нови телевизори с вградена дигитална антена, но все пак известно време имаше пазар за тези боклуци и крайно бедните си ги купуваха. Единственият шанс за бъдеще на Балонерко е да стане подизпълнител на някоя марка и да им продава релета - упс, забравих, че те всъщност само ребрандират китайски релета (или вече станаха виетнамски). А, забравих и другия шанс - да се намери някой баламурник да купи фирмата, ама на този пазар....
                  Груйче, не разбирам откъде този хейт към акцията (дружеството), наистина. По-спокойно го карай, ще си скъсиш живота с тези нерви.
                  Има акции и дружества, които аз също, по една или друга причина, не харесвам. Следователно не инвестирам в тях, еле пък да влизам в тяхната секция за коментари и да чета какво си пишат там. Не ме интересува. Ама грам.
                  Иначе те и Нокиа не виждаха смисъл в смартфона, присмяха се на Епъл през 2007 година след анонсирането на айфона. И на Илън Мъск му се присмиваха преди десетина години. Все неща, в които много не виждаха смисъл. Е, пазарът ги обори. Онзи ден обяснявах на щерка ми, кои са Нокиа - не ги беше чувала.

                  Ползвам Алтерко вкъщи, сложил съм си релета с отчитане на консумацията на 3-те климатика. Виждам във всеки един момент на телефона ми колко ток харчат, по часове, по дни, седмици, години, с графика, история и т.н. Виждам кой режим е наи-малкко ефективен. Мога да ги спирам и пускам дистанционно от всяко едно място, през телефона. Да – климатиците имат фабрични таймери за on/off, но няма да ти казвам колко допотопни са в това отношение, да не говорим, че за да промениш нещо трябва да си пред климатика, вкъщи. А с Shelly мога, докато съм на ски, да си пусна климатика и да ми е топло, като се прибера. Имам и подвижни смарт контакти на шели, които ги местя и ползвам за най-различни неща според нуждите - за програмиране на осветлението на коледната украса на елхата, терасата, стълбите, за ютията (жената е спокойна, и най-вече аз ). Мисля да си сложа реле и на вратата на гаража, за да се отваря автоматично. И така нататък. Мога ли без тези глезотии? Разбира се. Както мога и без телефон, без сутрешното кафе, без Wi-Fi вкъщи… Но какво ми пречи да ги имам – нищо (поне за момента, и въпреки г-н Груев

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                    смятам да пробвам същото
                    може ли скрий какво точно виждаш ?
                    10Х
                    Shelly uni само препраща сигнала от охранителната система към телефона ми и той започва да звъни, а иначе имам камери, които записват, но те са отделна система.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от GenCho Разгледай мнение
                      Аз бих искал да поздравя компанията за продукта им Shelly Uni. Това е мечтата на домашното техничарче и на всичкото отгоре на много конкурентна цена. Аз лично съм го вързал към охранителната система на вилата и получавам аларма при активирането и(безплатен СОТ). Досега ползвах подобно устройство, но с предплатена СИМ карта, която трябваше през определено време да се презарежда, а това се оказа доста неудобно.
                      смятам да пробвам същото
                      може ли скрий какво точно виждаш ?
                      10Х

                      Коментар


                      • Аз бих искал да поздравя компанията за продукта им Shelly Uni. Това е мечтата на домашното техничарче и на всичкото отгоре на много конкурентна цена. Аз лично съм го вързал към охранителната система на вилата и получавам аларма при активирането и(безплатен СОТ). Досега ползвах подобно устройство, но с предплатена СИМ карта, която трябваше през определено време да се презарежда, а това се оказа доста неудобно.

                        Коментар


                        • В началото на 2023 г. стана ясно, че компанията е закупила 60% от словенския IoT доставчик GOAP.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Plemennika_na_shefa Разгледай мнение


                            Ако зададеш въпроса си в някоя от съпорт групите на Шели във Фесбук (английската, бългсрската или немската), ще получиш със сигурност изчерпателен отговор.
                            Не знам колко инвеститора има (и дали изобщо има) в тези групи.... Идеята ми е да проуча и разбера, не доколко има ентусиасти да се занимават с ел.инсталации и да нагласят жички и релета за да постигнат "УАУ"-резултат (явно е че има такива), а доколко човек е склонен да вкара парите си в нещо, което не е ясно какво точно цели и прави....

                            Сещам се, че Уорън Бъфет се хвали как пиел кенчета Кока-кола ВСЕКИ ден, защото много му харесвала.... Дали е наистина така или е просто защото е решил да й прави реклама тъй като "случайно" има огромен дял от компанията е отделен въпрос. (Изобщо не засягам и колко реално мега-вредна е напитката, че да се наливаш с нея....)...

                            Та пак казвам, целта ми е да е разбера "инвеститорския" елемент към продуктите, а не чисто "жичкаджийкската" гледна точка....

                            Коментар


                            • Един колега си сложи техен датчик за влажност в банята вързан към вентилатора. Каза, че лесно ставало, нямало нужда от програмиране. Просто казваш при достигане на какви нива на влажността да прекъсне веригата и готово.

                              Лично аз не бих се сетил баш за такъв случай.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Не че нещо, ама няма нормален ел уред, дето да не му е заложено от производителя да се саморегулира по задени предварително параметри (имам климатик на 13 години с такава функция, да не говоря за по-новите) по дни, часове и т.н. Да не кажа, че едно време имаше дори маслени радиатори, които имаха възможност да се зададе изключване по един циферблат на тях. А повечето съвременни марки си имат собствено приложение, чрез което можеш да си задаваш часове на включване и изключване колкото си искаш на всякакви уреди през телефона.

                                най-общо казано това, дето го предлагат Балонерко, е като онези антени за ламповите телевизори, когато се мина на цифров сигнал за излъване на телевизията. Повечето хора така или иначе имаха кабелна и/или нови телевизори с вградена дигитална антена, но все пак известно време имаше пазар за тези боклуци и крайно бедните си ги купуваха. Единственият шанс за бъдеще на Балонерко е да стане подизпълнител на някоя марка и да им продава релета - упс, забравих, че те всъщност само ребрандират китайски релета (или вече станаха виетнамски). А, забравих и другия шанс - да се намери някой баламурник да купи фирмата, ама на този пазар....
                                Напълно съм съгласен. И аз не виждам смисъл от излишни екстри, които само да ни вкарват в разход. И до ден днешен смятам парктроник за излишна екстра и само за хора, коите не си знаят габаритите на колата, и не могат да паркират. Или пък да ми казва за още колко километра имам гориво, нали има нивомер, виждам че горивото намалява, спирам на бензиностанцията и зареждам.

                                Най-общо казано това, дето го предлагат Епъл, повечето хора така или иначе го имат. Защо да дадеш 3 бона за нов телефон, като така или иначе си имаш смартфон?

                                Какви са шансовете пред Алтерко само време ще покаже. За последната година компанията реализира много добър ръст. Откакто акциите са листвани в Германия 2% са алокирани там от около 35% фрий флоут. И там сигурно от някоя яхта ги помпат цените, ама там във всеки гьол имат лодки, така че това само може да ни успокоява за бъдещето.

                                Коментар

                                Working...
                                X