IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Маркетмейкъра във Франкфурт май стачкува? Ще ми докарат инфаркт тия хора
    Click image for larger version

Name:	viber_image_2024-02-02_12-21-23-339.jpg
Views:	1
Size:	85.7 КБ
ID:	4152847

    Коментар


    • Маркетмейкъра във Франкфурт май стачкува? Ще ми докарат инфаркт тия хора
      Last edited by tony1975; 02.02.2024, 12:28.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        Е да, другите позиции е още по-зле. Една от причините да избягвам бфб
        Аз пък 23 години си търгувам само на нашата борса и си ми е много добре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          Е да, другите позиции е още по-зле. Една от причините да избягвам бфб
          Не виждам тогава защо пишеш в темите на БФБ компании.. ние тези недъзи на борсичката си ги знаем.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

            Колега, ако тук входа и изхода е тесен, какъв ли е по останалите позиции. Между другото за последните 3 месеца средния оборот по позицията на двата пазара е 350-400к ...
            Е да, другите позиции е още по-зле. Една от причините да избягвам бфб
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              117к среднодневен оборот - тесен вход и тесен изход
              Колега, ако тук входа и изхода е тесен, какъв ли е по останалите позиции. Между другото за последните 3 месеца средния оборот по позицията на двата пазара е 350-400к ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение

                Пухчо, тук оптимизма го отиграхте за 5 години напред. .
                117к среднодневен оборот - тесен вход и тесен изход
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                  И аз така....

                  .... излязох от тук (форума), за да поизкарам малко пари за нови покупки
                  Ама разбира се.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                    Тук оценяват Шелли с PEG Ratio, което е П/Е разделено на растежа на EPS. При цена 58лв, EPS /2023/=1.55лв/акц, EPS /2024/=2.23лв/акц получаваме:
                    П/Е=58/1.55=37.4. Растеж EPS: (2.23-1.55)/1.55=44%
                    PEG=37.4/44=0.85<1
                    Тоест още е подценена, но много близо до добре оценена. В писмото твърдят, че PEG<0.5, може би вземат оценки за 2024??
                    Колега, залагате много ниска печалба на акция, според мен числата ще са около 1,94 и 2,91 за тази година

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                      На 58лв излезох изцяло тук !
                      Да са живи и здрави глупаците, които купуват на тези нива
                      И аз така....

                      .... излязох от тук (форума), за да поизкарам малко пари за нови покупки

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Тук оценяват Шелли с PEG Ratio, което е П/Е разделено на растежа на EPS. При цена 58лв, EPS /2023/=1.55лв/акц, EPS /2024/=2.23лв/акц получаваме:
                        П/Е=58/1.55=37.4. Растеж EPS: (2.23-1.55)/1.55=44%
                        PEG=37.4/44=0.85<1
                        Тоест още е подценена, но много близо до добре оценена. В писмото твърдят, че PEG<0.5, може би вземат оценки за 2024??

                        Коментар


                        • Трябва да му се признае на колегата с елхичките едно нещо. Сравняваше Шелли не с някой боклук на борсата, а с Nvidia.

                          Коментар


                          • Пухчо, тук оптимизма го отиграхте за 5 години напред. .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                              На 58лв излезох изцяло тук !
                              Да са живи и здрави глупаците, които купуват на тези нива
                              Те и едни други, "много умни", излязоха на 26, после на 37 лева. Спомни си гениалния ти ход, като гледаш после отдалечаващия се влак, пълен с глупаци .
                              Истината е, че никой, ама абслолютно никой не може да предвиди, каква ще е цената на която и да е акция утре, вдругиден или след година. Затова се гледат фундаментите и дългосрочния хоризонт. Тук съм влязъл още на цена 2.10 лв. И не съм продал нито една акция, само допълвам. Много пъти четох във форума мненията на другите умници, как направили 10-20 % и вече не може да се говори с тях, а не осъзнават, че многото пари се правят като спазваш правилото let the winners run.
                              Добре, продаде, и сега какво? Ще ги налееш в химчето, че е евтинко?

                              Коментар


                              • На 58лв излезох изцяло тук !
                                Да са живи и здрави глупаците, които купуват на тези нива

                                Коментар

                                Working...
                                X