IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение
    Така е ... лъже, манипулира и даже си измисля някакви милиони бройки продажби за да ни замажат очите на нас клетите инвеститори, та покрай нас и у немско така разправят и това го правят вече поредна година ... колко хмммм ...от 2017 година до 2023 - 7 години... ама ... провери дали са 7 наистина , че аз от 1,45 до 42 си мислех, че е един процент, а ти ми отвори очите, че е 1300% ... математиката явно ти е силна страна, то нали така смяташ фундамента, който го слагаш по елхата после.

    За някви смешни 10-15млн евра печалба ..... насреща 1300% ръст и 700 млн капитализация

    Ако не лъжат и манипулират как?
    Как да се надуе такъв огромен балон? Няма как

    2026 оракулите не знаят какво ще стане и дали ще го има света изобщо,тоя главанак Шмит си предвиждал ръст всяка година
    За него икономически и военни рискове и реалности не съществуват.Той е над тях

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Като погледна ,че някой има даже и бегла идея какво щяло да стане 2026 и ми става ясно,че този човек лъже и манупулира !

      И напротив,нищо не показва.На всяка една следваща цел може да има фиаско.Предишни изпълнени някакви си таргети не са гаранция за бъдещи успехи.Особедно в сегашната икономическа конкуктура.Вие откъде изобщо падате? Наистина нямате и бегла представа от фундаменти и съзнанието ви е замъглено от алчност.
      Така е ... лъже, манипулира и даже си измисля някакви милиони бройки продажби за да ни замажат очите на нас клетите инвеститори, та покрай нас и у немско така разправят и това го правят вече поредна година ... колко хмммм ...от 2017 година до 2023 - 7 години... ама ... провери дали са 7 наистина , че аз от 1,45 до 42 си мислех, че е един процент, а ти ми отвори очите, че е 1300% ... математиката явно ти е силна страна, то нали така смяташ фундамента, който го слагаш по елхата после.
      Last edited by Ichi; 08.12.2023, 09:40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
        като погледнете целта от 100млн печалба за 2026г.

        Всяка изпълнена цел по пътя до 2026г показва, че ще бъде изпълнена и онази за 2026г.
        Като погледна ,че някой има даже и бегла идея какво щяло да стане 2026 и ми става ясно,че този човек лъже и манупулира !

        И напротив,нищо не показва.На всяка една следваща цел може да има фиаско.Предишни изпълнени някакви си таргети не са гаранция за бъдещи успехи.Особедно в сегашната икономическа конкуктура.Вие откъде изобщо падате? Наистина нямате и бегла представа от фундаменти и съзнанието ви е замъглено от алчност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

          Колега, в тези неща пък изобщо не съм се и задълбавал. Тук има множество критерии, те при сделките ги кросват нещата да приходите ама и какъв е ЕБИТДА насреща, парични потоци, дълг и т.н. Тук за щастие нещата вървят от супер към... няма определение. С този 40% ръст, който е планиран 3-4 не е правилния множител. Спокойно си седим отстрани гледаме мача и си допълваме по пътя. Е и аз като Вас съм заредил поръчките на колко беше 18-20лв, с ясното съзнание, че няма да ги видим тези нива

          П.С. Ще идвате ли на милионерската среща на 18-ти, за да се запознаем и да спрем да си говорим на Вие
          За съжаление няма да успея за тази.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
            Затова цената е такава! Всяка изпълнена цел по пътя до 2026г показва, че ще бъде изпълнена и онази за 2026г.
            Цената е такава защото е БАЛОН и защото няма къси продажби Точно и ясно да го разберете.

            И очевидно не сте наясно със състоянието на световната икономика,Няма как това да продължи и.2024 ще е много тежка за инвестиралите в дирижабли.Най-вече психически Питайте инвеститорите на Агрия
            Last edited by petrg5s; 08.12.2023, 06:10.

            Коментар


            • Цената преди месеци бе 47 ,сега е 42 ....нека не се възбyждаме чак толкова
              100,200,500 това са фантастики
              Last edited by petrg5s; 08.12.2023, 04:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                Без претенции за експертност намерих в нет-а и други измерители на ст-та на тех. компания при придобивания - 3-4 пъти продажбите или 16-17 пъти ЕБИТДА. Или ако разбирам правилно при 200млн евро продажби, то потенциална договаряна ст-ст за поглъщане/придобиване/оценяване на такъв бизнес би бил около 600-800млн евро или 1.2-1,6млрд.лв.
                Колега, в тези неща пък изобщо не съм се и задълбавал. Тук има множество критерии, те при сделките ги кросват нещата да приходите ама и какъв е ЕБИТДА насреща, парични потоци, дълг и т.н. Тук за щастие нещата вървят от супер към... няма определение. С този 40% ръст, който е планиран 3-4 не е правилния множител. Спокойно си седим отстрани гледаме мача и си допълваме по пътя. Е и аз като Вас съм заредил поръчките на колко беше 18-20лв, с ясното съзнание, че няма да ги видим тези нива

                П.С. Ще идвате ли на милионерската среща на 18-ти, за да се запознаем и да спрем да си говорим на Вие
                Last edited by Key Ru; 07.12.2023, 20:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                  Сега те разбрах Петьо.

                  Наскоро Елана имаха един доклад, в който обследват конкуренти на Шели, в който имаше компании с капитализация от 150 милиона до почти 4 милярда евро. Медианата и средното fP/E бяха 29.76 и 31.40 за Шели беше 28.08, което е под медианата и под средното. Смятай акциите 19млн. броя, защото има бонуси в акции, които ще бъдат раздадени до тогава. Ако заложим по-ниско fР/Е 20 при очаквани 100млн. печалба в началото на годината цената би надминавала 100лв и това е ако занижим критериите спрямо сегашните оценки. На какво Р/Е пазара би оценявал тези компании тогава не знаем, разбира се 100млн. също са под въпрос, но както казах, ако си изпълняват целите, а те до момента не са пропускали преспективите да се случат нещата са налице.

                  Въпросното Р/Е 15, което казваш е добре за българска компания, но Шели вече не е българска компания, не може да я сравняваме с останалите на БФБ. Приликите са прекалено малко!
                  Без претенции за експертност намерих в нет-а и други измерители на ст-та на тех. компания при придобивания - 3-4 пъти продажбите или 16-17 пъти ЕБИТДА. Или ако разбирам правилно при 200млн евро продажби, то потенциална договаряна ст-ст за поглъщане/придобиване/оценяване на такъв бизнес би бил около 600-800млн евро или 1.2-1,6млрд.лв.

                  Last edited by tony1975; 07.12.2023, 19:19.

                  Коментар


                  • Сега те разбрах Петьо.

                    Наскоро Елана имаха един доклад, в който обследват конкуренти на Шели, в който имаше компании с капитализация от 150 милиона до почти 4 милярда евро. Медианата и средното fP/E бяха 29.76 и 31.40 за Шели беше 28.08, което е под медианата и под средното. Смятай акциите 19млн. броя, защото има бонуси в акции, които ще бъдат раздадени до тогава. Ако заложим по-ниско fР/Е 20 при очаквани 100млн. печалба в началото на годината цената би надминавала 100лв и това е ако занижим критериите спрямо сегашните оценки. На какво Р/Е пазара би оценявал тези компании тогава не знаем, разбира се 100млн. също са под въпрос, но както казах, ако си изпълняват целите, а те до момента не са пропускали и така преспективите да се случат нещата са налице.

                    Въпросното Р/Е 15, което казваш е добре за българска компания, но Шели вече не е българска компания, не може да я сравняваме с останалите на БФБ. Приликите са прекалено малко!
                    Last edited by Key Ru; 07.12.2023, 22:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                      Съгласен съм Петьо, винаги има риск да не се изпълни дадена цел. Затова казвам, че всяка изпълнена цел ни дава увереност, че и след три години нещата ще се случат по предначертания план! В тази игра има риск, колкото по-голям риск поема даден инвеститор, толкова по-голяма възвръщаемост очаква! Същевременно съпоставяйки компанията в можество аспекти с останалите на нашия пазар, няма аналог!

                      Относно въпроса ти, ми е трудно да го разбера. Можеш ли пак да го зададеш? Ако заложим по-малък растеж за 2026г. колко би било Р/Е тогава ли, или колко трябва да е печалбата в началото на 2026г (за 2025), или нещо друго?
                      не, колкото казваш ти да е печалбата 100млн. лв. ли ? В P/E=15 не знаем само P = 100.15=1500млн. , P e капитализацията, значи една акция е 1 500 000 000:18 050 945(бр.акции) = 83 лв. но това е в началото на 2026г.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        чудесно представяне до момента! - наистина много растяща е последните години. Но не можем да разчитаме, че ще остане толкова разстяща - ако заложим за 2026 - 10% разстеж и да направи 100млн. печалба, за да бъде П/Е =15 , например(което е добре за българска компания), колко трябва да е P в началото на 2026 година(П/Е година напред)?
                        Съгласен съм Петьо, винаги има риск да не се изпълни дадена цел. Затова казвам, че всяка изпълнена цел ни дава увереност, че и след три години нещата ще се случат по предначертания план! В тази игра има риск, колкото по-голям риск поема даден инвеститор, толкова по-голяма възвръщаемост очаква! Същевременно съпоставяйки компанията в можество аспекти с останалите на нашия пазар, няма аналог!

                        Относно въпроса ти, ми е трудно да го разбера. Можеш ли пак да го зададеш? Ако заложим по-малък растеж за 2026г. колко би било Р/Е тогава ли, или колко трябва да е печалбата в началото на 2026г (за 2025), или нещо друго?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                          Отговора е лесен. На растящите компании им гледайте forward P/E. Като погледнете, че компанията няма неизпълнена поргоноза до момента, като погледнете, че всяка година расте, като погледнете целта от 100млн печалба за 2026г. такава компания дали би имала Р/Е8 при над 40% среден годишен ръст? Затова цената е такава! Всяка изпълнена цел по пътя до 2026г показва, че ще бъде изпълнена и онази за 2026г.
                          чудесно представяне до момента! - наистина много растяща е последните години. Но не можем да разчитаме, че ще остане толкова разстяща - ако заложим за 2026 - 10% разстеж и да направи 100млн. печалба, за да бъде П/Е =15 , например(което е добре за българска компания), колко трябва да е P в началото на 2026 година(П/Е година напред)?
                          Last edited by petyob; 07.12.2023, 16:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                            Добре де, като на илитерат ми обясни при отчетените за 3Q резултати и очакванията за тази финансова 2023 г. къде да намеря фундамент на акция 42-43 лв.
                            Отговора е лесен. На растящите компании им гледайте forward P/E. Като погледнете, че компанията няма неизпълнена поргоноза до момента, като погледнете, че всяка година расте, като погледнете целта от 100млн печалба за 2026г. такава компания дали би имала Р/Е8 при над 40% среден годишен ръст? Затова цената е такава! Всяка изпълнена цел по пътя до 2026г показва, че ще бъде изпълнена и онази за 2026г.

                            Коментар


                            • Който няма какво друго да брои... мишки ще си брои

                              Ами сега има новини, затова пишем през времето, в което няма новини, а има само черти, няма какво да пишем. Има анализатори на черти тогава те пишат!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                                Тъй като не виждате фундаментална причина за покачването, ще си позволя да Ви я онагледя:
                                *2018г-2022г. 7,5 млн. продадени бройки
                                *м1-м9 2023г 2,5млн. продадени бройки
                                *после на срещата за представянето на резултатите за Q3 в средата на Ноември се видя, че за месец и половина са продали още почти милион бройки
                                *сега за уикенд над 1 милион продадени бройки

                                иначе фундаментално нищо не се променя...

                                ... само продажбите от алгебрична прогресия минават в геометрична такава
                                Добре де, като на илитерат ми обясни при отчетените за 3Q резултати и очакванията за тази финансова 2023 г. къде да намеря фундамент на акция 42-43 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X