IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    За мен мажото на Спиди е един от най-свестните мажоритари на БФБ! Дай боже повече такива! А компанията ако продължава да повишава резултатите си и до 2/3 милиарда може да стигне, какво лошо има!?
    Това противопоставяне Спиди - Алтерко, само глупав и завистлив човек може да го измисли!
    Дай Боже Батя. Хубаво е, а не лошо, ако станат 2/3 и 3/3 милиард , но нали няма толкова време до сделката. .. Оттук пишещите всички отчитат успехите на спиди и не ходят там да правят дразги по линиите: спиди-алтерко, спиди-мцх, спиди-нещо друго. Виждаме, че Грую търси само "сигурни" позиции, щото нали им е ял попарата на мажовците и вече всички са обявени за "мошеници", особено ако няма дивидент, ама не отчита, че сигурните артии вече са "лимитирани отгоре"- и за спиди и за чез се отнася. и после като представят търговите може да има пак олеле - каква я мислехме каква стана, и съответно и техните хвалени мажовци може да се окажат прокълнати, и т.н., да не разваляме дискусията
    На мен даже много ми се иска и от спидито и от чез да излязат максимално огромни парични маси още в началото на новата година
    Last edited by precakanoto; 09.12.2020, 15:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto

      А "арменеца" бил ларж,... на 1/3 милиард капитализация На лафове да се наслушаш при Грую ))
      За мен мажото на Спиди е един от най-свестните мажоритари на БФБ! Дай боже повече такива! А компанията ако продължава да повишава резултатите си и до 2/3 милиарда може да стигне, какво лошо има!?
      Това противопоставяне Спиди - Алтерко, само глупав и завистлив човек може да го измисли!

      Коментар


      • Всяка една акция, която расте и от нея няма Грую е манипулирана, а там където той има акции, цената е справедлива и дори подценена. Има логика.

        П.С. Пропуснах Харито.

        Коментар


        • Уфф, абе знам че от пропуснати ползи много боли, ама владейте се малко бе хора.. стари пушки сме уж!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Благодаря ти ! Същото ти пожелавам и на теб ! Виж, мисля, че вземаш нещата много навътре от това кой какво е написал ! Сигурен съм, че повечето тук не са с идеята да манипулират, а и да има такива мислиш ли че хората, особено българина лесно се манипулира ! На борсата особено всеки застава с парите си, така че едва ли някой се хвърля на сляпо да инвестира. А и е цар-пазар, кой където иска там да купува и каквото иска това да си пише !
            И още нещо, сигурен съм, че цената от 7лв. пазара я закара там и не беше манипулирана ! Беше логична и нормална реакция след като излезна информацията за продажбите от черния петък. Сигурен съм и, че цена под 7лв. много трудно можем да видим вече.
            И аз благодаря - винаги е било удоволствие да комуникирам с теб. Тук групата на манипулаторите (ака родните Пророци от Омаха) си я знаем, ти не си в нея. Кой от двама ни е прав - ще видим, времето ще покаже. То самата компания си го пише черно на бяло, че е качила цената от 6 на 7 лева. И, като изключим фенските пристрастия, засега действат много умно - не дават на феновете и грам да се усъмнят в тях, при най-малък повод на пропукване (ИПО, нови акции) вадят някакво асо от ръкава и качват или не позволяват цената да падне - това им го признавам, добри са. да видим колко аса имат, че като чета на колко народ тази позиция му е първа по тежест в портфейла, изходът верно може да се окаже много тесен (не го пожелавам). Спирам и няма да драскам тук до Нова година, после пак ще си лафим
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Що да съм недоволен - всичко е точно, просто мразя превъзнасянето и надъхването. Пределно ясно се видя, че цената тук е изманипулирана от собствениците с някаква цел, точно както беше изманипулирана при телекрава, за да им мине някаква сделка. Обаче на 7 горивото свърши и сега, след малко озъртане от маймуните на клона, ще тръгне надолу - класика в жанра. Като най-вероятно тези, дето най-много са се клели тук в резултатите и мениджмънта, първи ще продадат, докато продължават да го хвалят. И тогава, макар да не обичам да го правя, наистина ще ви го нактяквам с "аз казах ли ви"! Принципно нищо не печеля и от лешперко на 10 лева, и от същото на 3 лева, просто ме дразни как дребните манипулацийки се представят като супер резултати. Бъди здрав и успешен по позициите ти
              Благодаря ти ! Същото ти пожелавам и на теб ! Виж, мисля, че вземаш нещата много навътре от това кой какво е написал ! Сигурен съм, че повечето тук не са с идеята да манипулират, а и да има такива мислиш ли че хората, особено българина лесно се манипулира ! На борсата особено всеки застава с парите си, така че едва ли някой се хвърля на сляпо да инвестира. А и е цар-пазар, кой където иска там да купува и каквото иска това да си пише !
              И още нещо, сигурен съм, че цената от 7лв. пазара я закара там и не беше манипулирана ! Беше логична и нормална реакция след като излезна информацията за продажбите от черния петък. Сигурен съм и, че цена под 7лв. много трудно можем да видим вече.
              Last edited by Zdravko; 09.12.2020, 13:26.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Потърси професионална помощ, ще ти помогне.
                Благодаря, нали затова пиша във форума на инвестора - тук сте професионалист до професионалиста, а някои сте даже top
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Що да съм недоволен - всичко е точно, просто мразя превъзнасянето и надъхването. Пределно ясно се видя, че цената тук е изманипулирана от собствениците с някаква цел, точно както беше изманипулирана при телекрава, за да им мине някаква сделка. Обаче на 7 горивото свърши и сега, след малко озъртане от маймуните на клона, ще тръгне надолу - класика в жанра. Като най-вероятно тези, дето най-много са се клели тук в резултатите и мениджмънта, първи ще продадат, докато продължават да го хвалят. И тогава, макар да не обичам да го правя, наистина ще ви го нактяквам с "аз казах ли ви"! Принципно нищо не печеля и от лешперко на 10 лева, и от същото на 3 лева, просто ме дразни как дребните манипулацийки се представят като супер резултати. Бъди здрав и успешен по позициите ти
                  Потърси професионална помощ, ще ти помогне.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto


                    Груйче, нищо лошо няма в различния избор. Щом на бфб вече има разни дружества и избор за всеки, значи върви по добрия път да ставаме нормална борса
                    Приготвяш ли вече ресурс за влизане и в ракета. Понеже все пак алтеркото раздава продукция на пазари, за които може сам да видиш какво правят индексите, и ако ти изглеждат по-добре от нашия индекс, не ти ли минава идеята да участваш и в чужди пазари, косвено чрез продукцията на алтерко! Дори и Спидито- ако за него ставаше дума като "балоняка", също е лимитирано до балканските държави.
                    Прецик, ако не четеше избирателно, щеше да знаеш, че акциите ми тук (на БФБ) са едва 15-16% от всичките ми активи. И че имам акции навън още от 2000-та година (през приятел, живеещ в сащ). Ма какво ли се обяснявам, слагам едно НАЙ и стига толкова - самонадъхвайте се на воля
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Груец стига недоволства де ! Вземи да смениш тази снимка в профила ти, че все към нея гледам
                      Що да съм недоволен - всичко е точно, просто мразя превъзнасянето и надъхването. Пределно ясно се видя, че цената тук е изманипулирана от собствениците с някаква цел, точно както беше изманипулирана при телекрава, за да им мине някаква сделка. Обаче на 7 горивото свърши и сега, след малко озъртане от маймуните на клона, ще тръгне надолу - класика в жанра. Като най-вероятно тези, дето най-много са се клели тук в резултатите и мениджмънта, първи ще продадат, докато продължават да го хвалят. И тогава, макар да не обичам да го правя, наистина ще ви го нактяквам с "аз казах ли ви"! Принципно нищо не печеля и от лешперко на 10 лева, и от същото на 3 лева, просто ме дразни как дребните манипулацийки се представят като супер резултати. Бъди здрав и успешен по позициите ти
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Е. ясно де, всичко е подценено, само един Балоняк има на борсата и груевците са се набили у него

                        Груец, като добър в сметалото и поддръжник по "балоняка", ще ми уважат ли франсетата меракот да се вратя на 51,00 или да свалям иоще на доле, барем се изравня с твойта средна?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Е. ясно де, всичко е подценено, само един Балоняк има на борсата и груевците са се набили у него
                          Груец стига недоволства де ! Вземи да смениш тази снимка в профила ти, че все към нея гледам

                          Коментар


                          • Е. ясно де, всичко е подценено, само един Балоняк има на борсата и груевците са се набили у него
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                              Според мен от тия двете надценен няма. Но като цяло сравнението между две толкова различни компании е доста трудно.
                              А сори БСЕ, сега видях, - докато съм писал дългото пасажче, ти си отговорил с късото комай мислим сходно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                                При една и съща капитализация на Алкомет и Алтерко, но при коренно различни печалби и перспективи, кой е подценен и кой е надценен?
                                И двете, дедо попе, са подценени. Съвсем различно производство, а и пазарите- Алумината е в своя бранш от времето на късния соц,, с пазар предимно Европа, производството е енергоемко, капиталоемко и т.н. вече с изпилени маржове печалба. а Алтеркото току що влиза мощно в своя пазар и вече не помня на колко, май над 100 дъражви ли бяха?! Или 120 ... все едно де, данните тук са много по-динамични, пък и амазоната работи за нас, рано или късно ще има още държави
                                Но имам и от алумината, въпреки, че са няколко пъти по-малко от алтерко (без да съжалявам,) нито пък да го препоръчвам, Само си спомням и аз като дддд, препоръчаното някога от Костолани, "..При златна треска по-добре е да се инвестира ..в лопати"

                                Коментар

                                Working...
                                X