IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Harry, как е положението тук? Интересува ме какво мислиш към момента, за да знам дали да купувам още. Така преди време една госпожа ме поздрави, че съм продал и осъзнах грешката си и купих пак, като изпуснах известно движение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Аз също не пиша, а предимно чета форума от 2007г.
      Много качествени форумци спряха да пишат и наистина форума не е това, което беше.
      Спирам,
      ​​​​​​Ще гледам да се въздържам от бъдещи коментари по адрес на дразнители.
      Успех!

      ​​​​​
      Благодаря!
      Дано спасим форума, защото във фейс групите за "инвеститори" основната идея е "харесал съм си магазин, продаван от банка, да го купя ли" (днес го четох) или "имам 20 000 лв., какъв бизнес да започна", или "Nio поскъпна 100 пъти, да си взема ли или е скъпо". Няма теми по компании, пък и не е анонимно и винаги пишеш с пет наум (четат те приятели, шефове, непознати, познати, завистливи) и бог зне кой и къде ще го използва срещу теб.
      Успехи в инвестициите и здравето!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

        Мерси
        леко ирония е добре
        леко да се пошегуваш с прогнозите му също е допустимо
        всички четем мненията му и знаем, че не може да се похвали с успех на прогнозите, затова рейтинга на коментарите му е нисък (засега досега)
        не е като рейтинга на Бъфет и това се знае от ВСИЧКИ във форума
        остави го да си пише
        като сам осъзнае че няма успешна прогноза и ще спре
        нужно му е още време

        в последния си пост просто питаше за продуктите, което си е ок
        човека искаше да му обясните
        но вместо обяснение го нахока и изгони през вратата като мръсно куче
        "всичко е на секира захранено", както казваше дядо ми

        е къде е хуманизмът питам аз?

        като му се обясни може пък да купи продукта или акцията, а може и друг четящ да схване бизнес идеята , ако Хари не я схване

        така си мисля
        и не е толкова в тази тема
        честно ти казвам, много хора вече не пишат
        други се свиха в по една тема и в "чуждите" не пишат от колегиалност или страх да не ги обиждат

        като цяло хората не са конфликтни и лошата атмосфера в някой тема ги отблъсква
        Аз също не пиша, а предимно чета форума от 2007г.
        Много качествени форумци спряха да пишат и наистина форума не е това, което беше.
        Спирам,
        ​​​​​​Ще гледам да се въздържам от бъдещи коментари по адрес на дразнители.
        Успех!

        ​​​​​

        Коментар


        • Колеги аз едно не разбирам. Фондовете които управляват милиарди и държат акции дали изпитват такъв сантимент или съответно ненавист към дадена акция? Риторичен въпрос. Правят си анализа хората наети за това, определят кошницата купуват, определят си стратегия и дедлайн и накрая някои губят а други печелят. Та, кво ви дреме дали имате куриерски, доверчиви или каквито и да са други акции ако ви носят по 50% примерно, и успеете да гепите движенията при 2-3 такива през годината? Ма нямало изненади, нови продукти излизали, качеството еди какво си. Бахти киселото грозде. Следете и като набарате акцията продайте когато сте на кеф (това е индивидуално вътрешно усещане и обикновено е на върха ) и инвестирай в нещо което реално ще ти донесе пари и без сатанински ритуали и сектантски изказвания от сорта на мойто гардже най-рошаво. Пичове отигравайте всяко движение при всеки шит, който може да ви докара печалба и после с кеф си харчете парите. Доста просташко изказване ама така е за мен, купуваш и продаваш и гледаш да си на печалба. Успех на всички
          5BU - 7.39%
          5DOV - 26.04%
          6A6 - 15.59%
          A4L - 24.53%
          SKK - 7.48%
          КЕШ - 18.98%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Проблемът идва от това, че въпросният ник обикаля всички теми и говори/пише колко велико е влизането в ИРМ2 и въпросната банка. Другото, което дразни, е че въпросният Ник няма акции/поне не казва, че има/, а "съветва" и поучава другите форумци, че са си купили "лешперко" и "недоверие", като едните продавали смарт крушки, а другите прах за пране.
            Съгласен съм, че всеки си има мнение, но постоянното натрапване води до моята реакция.
            И да, ако този ник спре да пише няма да е никаква загуба за форума.
            Марияне, извинявай, но това смятам, че не е само моя мнение.
            Мерси
            леко ирония е добре
            леко да се пошегуваш с прогнозите му също е допустимо
            всички четем мненията му и знаем, че не може да се похвали с успех на прогнозите, затова рейтинга на коментарите му е нисък (засега досега), но и доста други, да не кажа, всички са се дънили, нали?
            не е като рейтинга на Бъфет и това се знае от ВСИЧКИ във форума, той и Бъфет се дъни напоследък
            остави го да си пише (не Бъфет)
            като сам осъзнае че няма успешна прогноза и ще спре
            нужно му е още време
            пък ако удари кьоравото 2-3 пъти, ще го четем "по така"

            в последния си пост просто питаше за продуктите, което си е ок
            човека искаше да му обясните
            но вместо обяснение го нахока и изгони през вратата като мръсно куче
            "всичко е на секира захранено", както казваше дядо ми

            е къде е хуманизмът питам аз?

            като му се обясни може пък да купи продукта или акцията, а може и друг четящ да схване бизнес идеята , ако Хари не я схване

            така си мисля
            и не е толкова в тази тема
            честно ти казвам, много хора вече не пишат
            други се свиха в по една тема и в "чуждите" не пишат от колегиалност или страх да не ги обиждат

            като цяло хората не са конфликтни и лошата атмосфера в някой тема ги отблъсква
            Last edited by mpy_yordanov; 03.12.2020, 20:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              като модератор от към 20 години, ще Ви кажа, че тази цензура "нямаш акции, нямаш право да питаш и пишеш" някога не беше част от форума
              всеки имаше право да пише и затова форума е това което е
              иначе нямаше да има форум
              не си мислете, че някой като пита, хейти или критикува, ще понижи цената на акцията и т.н. Спокойно, леко надценявате форума

              успехът винаги поражда завист и хейт и дори хейтърите са най-силните рекламни лица, защото нормалните хора като чуят енергията им и си казват "я да проверя този защо се пени" и вземат правилно решение защото проучват разумно, това е един от пътищата, но като цяло хейта индикира наличието на успех, той е симптом на успеха

              затова polax моля не нарушавайте добрия тон с "нямаш работа тук, ходи си в темата за банката". В тази тема пишат и много други които са хвалили въпросната банка. Нали? И те ли да не пишат тук?

              едно време нямаше "моята тема, твоята тема, махай се оттук"

              форума не беше такъв. Имаше плурализъм. От 1-2 години човек да го е страх да напише нещо извън правата вяра, защото веднага му скачат "домакините" на темата. Затова много хора напуснаха форума! Вече не искат да пишат!

              Защото всяка тема е завардена от 1 до 4-5 домакини, които като цербери пазят "свещената си крава". Никой няма да я изяде като я критикува или зададе глупав въпрос!

              Така форума ще си замине
              Заклевам се
              Ако някой го интересува
              Проблемът идва от това, че въпросният ник обикаля всички теми и говори/пише колко велико е влизането в ИРМ2 и въпросната банка. Другото, което дразни, е че въпросният Ник няма акции/поне не казва, че има/, а "съветва" и поучава другите форумци, че са си купили "лешперко" и "недоверие", като едните продавали смарт крушки, а другите прах за пране.
              Съгласен съм, че всеки си има мнение, но постоянното натрапване води до моята реакция.
              И да, ако този ник спре да пише няма да е никаква загуба за форума.
              Марияне, извинявай, но това смятам, че не е само моя мнение.

              Коментар


              • 554+++

                "За целите на изпълнение на решението на Съвета на директорите дъщерните дружества „Алтерко Роботикс“ ЕООД и „Алтерко Трейдинг“ ЕООД, където са концентрирани по-голяма част от служителите в холдинга, са придобили общо 20 000 броя акции на „Алтерко“ АД, представляващи 0,11% от капитала на публичното дружество, които ще бъдат предоставени на служители на двете дъщерни дружества при допълнително определени от мениджмънта условия."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  Като не се интересуваш нямаш работа тук, както и в Доверие и там не се интересуваш от банка в Молдова и прахове.
                  Кажи обаче, кога цената на любимата ти банка ще стигне цената на увеличението?
                  като модератор от към 20 години, ще Ви кажа, че тази цензура "нямаш акции, нямаш право да питаш и пишеш" някога не беше част от форума
                  всеки имаше право да пише и затова форума е това което е
                  иначе нямаше да има форум
                  не си мислете, че някой като пита, хейти или критикува, ще понижи цената на акцията и т.н. Спокойно, леко надценявате форума

                  успехът винаги поражда завист и хейт и дори хейтърите са най-силните рекламни лица, защото нормалните хора като чуят енергията им и си казват "я да проверя този защо се пени" и вземат правилно решение защото проучват разумно, това е един от пътищата, но като цяло хейта индикира наличието на успех, той е симптом на успеха

                  затова polax моля не нарушавайте добрия тон с "нямаш работа тук, ходи си в темата за банката". В тази тема пишат и много други които са хвалили въпросната банка. Нали? И те ли да не пишат тук?

                  едно време нямаше "моята тема, твоята тема, махай се оттук"

                  форума не беше такъв. Имаше плурализъм. От 1-2 години човек да го е страх да напише нещо извън правата вяра, защото веднага му скачат "домакините" на темата. Затова много хора напуснаха форума! Вече не искат да пишат!

                  Защото всяка тема е завардена от 1 до 4-5 домакини, които като цербери пазят "свещената си крава". Никой няма да я изяде като я критикува или зададе глупав въпрос!

                  Така форума ще си замине
                  Заклевам се
                  Ако някой го интересува
                  Last edited by mpy_yordanov; 03.12.2020, 19:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                    не се интересувам нито от Алтерко, нито от пазара за смарт хоумс, но поради приказките тук във форума, тук вчера имаше три приказки от трима различни, със всяка втора дума "растеж, растежност, ръст, ръстове" а между другото именно човекът който си изтри поста, цяла приказка разказа, как купил на дъно, какво щял да прави печалбите, след толкова много ръстове и разстеж, чак теореми от интернет как трябвало да се изчислява ръста на акция, та той поне даде нещо смислено което липсва в темата тук, Той коментира ПРОДУКТИТЕ , и спомена, че бил много впечатлен, от което предполагам, че ги познава добре, та от тази база, той спомена, един единствен продукт от който вероятно очаква тоя РЪСТ ; "смарт ел табло", като си сложи такова табло и си ставал смарт хоум според него. Не и според мен.
                    Поглеждам капитализацията - 128 МИЛИОНА ЛЕВА. Сещам се, че преди 3-4 г имаше реклама на бойлери Теси, че докато пътуваш и си включваш през телефона бойлера, тогава Алтерко сигурно още не са съществували като фирма, не знам, но според човека който си изтри поста ЕЛ ТАБЛО ВЪРЗАНО ЗА WIFI било СМАРТ ХОУМ?? Написах смарт хоумс и виждам, че излизат поне още 3-4 български компании които правят същите неща, CNET обзори подреждат топ 10 устройства и фирми, не виждам тези Ел табла там. Ей такива работи е хубаво да коментирате, продуктите, МОГАТ ЛИ ТЕЗИ ПРОДУКТИ ДА НОСЯТ РЪСТ СЛЕД 1-2-3 ГОДИНИ? Защото ел табле през WIFI не е нито иновация, за мен не е и смарт хоум, докато пиша излиза нова версия, на по ниска цена, с по-добро качесто, ИНОВАЦИЯ КОЯТО СЕ СЛУЧВА ВСЕКИДНЕВНО И ТАКОВА Е И ОСТАРЯВАНЕТО НА ПРОДУКТИТЕ. Всеки сам да си вади изводите. Не препоръчвам нищо, само като ги пишите тези приказки за ръстове, имайте предвид, че във форума има и мислещи хора.
                    Като не се интересуваш нямаш работа тук, както и в Доверие и там не се интересуваш от банка в Молдова и прахове.
                    Кажи обаче, кога цената на любимата ти банка ще стигне цената на увеличението?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      Присъединявам се към горното!
                      не се интересувам нито от Алтерко, нито от пазара за смарт хоумс, но поради приказките тук във форума, тук вчера имаше три приказки от трима различни, със всяка втора дума "растеж, растежност, ръст, ръстове" а между другото именно човекът който си изтри поста, цяла приказка разказа, как купил на дъно, какво щял да прави печалбите, след толкова много ръстове и разстеж, чак теореми от интернет как трябвало да се изчислява ръста на акция, та той поне даде нещо смислено което липсва в темата тук, Той коментира ПРОДУКТИТЕ , и спомена, че бил много впечатлен, от което предполагам, че ги познава добре, та от тази база, той спомена, един единствен продукт от който вероятно очаква тоя РЪСТ ; "смарт ел табло", като си сложи такова табло и си ставал смарт хоум според него. Не и според мен.
                      Поглеждам капитализацията - 128 МИЛИОНА ЛЕВА. Сещам се, че преди 3-4 г имаше реклама на бойлери Теси, че докато пътуваш и си включваш през телефона бойлера, тогава Алтерко сигурно още не са съществували като фирма, не знам, но според човека който си изтри поста ЕЛ ТАБЛО ВЪРЗАНО ЗА WIFI било СМАРТ ХОУМ?? Написах смарт хоумс и виждам, че излизат поне още 3-4 български компании които правят същите неща, CNET обзори подреждат топ 10 устройства и фирми, не виждам тези Ел табла там. Ей такива работи е хубаво да коментирате, продуктите, МОГАТ ЛИ ТЕЗИ ПРОДУКТИ ДА НОСЯТ РЪСТ СЛЕД 1-2-3 ГОДИНИ? Защото ел табле през WIFI не е нито иновация, за мен не е и смарт хоум, докато пиша излиза нова версия, на по ниска цена, с по-добро качесто, ИНОВАЦИЯ КОЯТО СЕ СЛУЧВА ВСЕКИДНЕВНО И ТАКОВА Е И ОСТАРЯВАНЕТО НА ПРОДУКТИТЕ. Всеки сам да си вади изводите. Не препоръчвам нищо, само като ги пишите тези приказки за ръстове, имайте предвид, че във форума има и мислещи хора.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Иван Давидов,

                        Мисля че мнението ти беше много добро и не трябваше да го изтриваш! Необходими са на този форум повече стойностни неща за четене.

                        Поздрави и успех!
                        Присъединявам се към горното!

                        Коментар


                        • Според мен цената на акцията ще се движи главно от очакванията на продавачите за това каква част от бъдещето е в цената. В случай, че приемат, че то вече е в цената ще се появява аск. В случай, че за тях то още не е в цената няма да има аск. Съответно е нормално да очакваме да има някакъв постоянно нарастващ бид по същият модел по който растат и клиентите. Плавно и системно. Сега достъп до акцията имат шепа индивидуални инвеститори на БФБ. Няма значителни експозиции от институционални инвеститори. С растежа на капитализацията позицията ще става интересна и за тях. При листване на чужди пазари достъп ще има и чуждестранният ритейл, а с нарастване на капитализацията ще става допустима за търговия от все повече фондове. Така погледнато за мен ключовото е какви са очакванията за растеж на компанията от сегашните акционери и дали в даден момент няма да бъдат разочаровани. Докато цената на акцията не е включила тези очаквания ще имаме растеж на акцията. Винаги има риск внезапно да се счупи нещо в компанията и акционерите да осъзнаят, че очакванията няма да се сбъднат. Лично аз не вярвам да се случи в рамките на следващите поне две години, защото в цената все още няма никакви очаквания за растеж. Предвид оценките на Алтерко и големите технологични компании на запад ми се струва, че такова разочарование там е доста по-вероятно отколкото тук. Да видим как ще се развие, но за мен най-интересното нещо за обсъждане е какви са очакванията за растеж на приходите в следващите две години. Ще се запази ли текущата скорост или ще намалее. Текущото развитие ми харесва и за мен е само началото. Ясно е, че не е препоръка и че имам акции.
                          Лека и утре да имаме пак интересна и доходна сесия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                            За 17г на бфб това е първото умно нещо ,което чета като мисъл от теб...браво...поздравления
                            абе и идиот да беше, в сравнение с тебе щеше да ни се види умен като професор

                            Коментар


                            • Иван Давидов,

                              Мисля че мнението ти беше много добро и не трябваше да го изтриваш! Необходими са на този форум повече стойностни неща за четене.

                              Поздрави и успех!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                                За 17г на бфб това е първото умно нещо ,което чета като мисъл от теб...браво...поздравления
                                a oт теб няма и топкова да видим... и през следващите 17
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X