IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Прочетох много хубави неща в темата и много ми харесаха. Чудя се обаче, къде гледат инвеститорите, които търгуват на борсата във Франкфурт та не виждат тези прекрасни неща Кви хора са тва бе?! Пфу, и тва ми били инвеститори! Немски реотани!
    Защо ли ми се струва, че ти се иска да падне за да купиш ! Сигурно изтърва момента да напълниш когато беше време ! Акордеон тук май скоро няма да се разтяга !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение


      Ми съгласявам се, че не може лесно да се асимилира, разбирам те и не споря
      ​​​​​​Няма по готин арбитър от пазара. Ще поживеем Хари и ще видим. Както казваше Пепи
      Успокой се...релакс...от 2008 върви тоя балон по света, вие се усетихте чак след 12 г. Сега се спука (говорим за тех и т.н. растежни) - виж борсите по света. Сега ви трябва и това да проумеете! Виждаш в Германия - там вече даже и не пускате линка....

      Балонът е спукан, просто още не сте го осъзнали!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
        Кажи Харко, какво си учил и завършил, ако си завършил изобщо.
        Какво, какво... очевидно "Трето Весело".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Продължавате с овчото надъхване?
          какво общо има лещерко с тока? скъп или евтин?
          Всичко много лесно ще си дойде на мястото сега с Инфлацията. Заради липсата и доста години, се получиха такива изкривявания и залитания, КОИТО ВЕЧЕ СЕ ПОПРАВЯТ! НИКОЙ ВЕЧЕ НЯМА ДА КУПУВА НА БАЗА ГОЛИ ОЧАКВАНИЯ9както при лещерко) ЗА РАСТЕЖ!!!!
          Говориш необмислени и глупави приказки.
          Не ми отговаряш, сменяш темата и отново започваш да изливаш яда си, че ние сме заложили на изключително перспективна акция с огромен потенциал за растеж, а ти си се забатачил с едни шитове, дето никой не ги иска.
          Кажи Харко, какво си учил и завършил, ако си завършил изобщо.
          То и основното иска завършване.

          Коментар




          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

            Колега, айде малко по-полека с овчия ентусиазъм. Ако беше 3 лв. цената иди дойде!
            Но на 450 милиона капитализация? 25 лв. цена? И не расте по 50%, както и няма как да се предполага, че ще расте! Изостават технологично, работят на елементрано ниво - елементарни сглобки! Нищо иновативно, някой патент или нещо такова да имат?
            На кой свят си? Всичко що беше балонизирано последните 13 г. - тех, мех, растежно - ще останат само големите - Амазон, Апъл, Мета, Гугъл. Малките вървяха покрай тях и сега са най-разпродаваните акциите. Ето ви пример:
            Zoom Video Communications Inc
            176.33 USD-166.17 (-48.52%)past year

            П.С. На тема новите шефове дето назначиха по чужбина. И това ви го казах, не се радвайте на това - нови офиси, мениджери = НОВИ ПО-ГОЛЕМИ РАЗХОДИ!!!! Единственото което им трябва са нови и много повече ДЕВЕЛОПЕРИ, но и това не им трябва, защото и те ще са само разход - нямат поренциал да направят пробив, да имат нови пазари и т.н. - и затова и стои и кешът
            Няма никакъв ентусиазъм Хари,, - не само защото сме застанали от диаметрално различни гледни позиции в пазара. Всъщност аз съм застанал, но за теб не сме сигурни че имаш някакви акции на БФБ затова някак ми е странна думата колега, но да приемем че касае *участник във форума"
            Обаче имаш и заслужени почитания за твърдоглавството вече 2г да блъскаш главата в дувара , казано народному. Няма как да ти донесе това каквато и да е печалба но си идеен стожер на понижителите
            Според мен, Тук си се отклонил тотално от реалността и е най добре да не се обвързваме в разсъждения с апъл Амазон и так даалее, защото нишата на Алтерко според мен е уникална и тез които си споменал са доооста извън нея
            още повече При 60милиона приходи, 30% марж на печалбата, т.е над 20милиона вероятно годишна печалба, БЕЗ аналог досега за такъв растеж на дружество от БФБ,(въпреки всички невярващи). Ето примерно сравнение - На МСХ му трябваха 10г за да постигне това което направи Алтерко последната 1.5 г-2г ....
            Ми съгласявам се, че не може лесно да се асимилира, разбирам те и не споря
            А при такова въвеждане на нов продукт на всеки месец-два и +50% прогноза за ръст на приходите аз не виждам, кое ще е това дружество на БФБ което ще покаже повече и с перспектива да не е инфлационен само ефект,
            ​​​​​​Няма по готин арбитър от пазара. Ще поживеем Хари и ще видим. Както казваше Пепи

            Коментар


            • Прочетох много хубави неща в темата и много ми харесаха. Чудя се обаче, къде гледат инвеститорите, които търгуват на борсата във Франкфурт та не виждат тези прекрасни неща Кви хора са тва бе?! Пфу, и тва ми били инвеститори! Немски реотани!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                Харко, тоя ток като че ли май бая е поскъпнал, а!
                Сигурно не си забелязал или може би това изобщо не е важно.
                Продължавате с овчото надъхване?
                какво общо има лещерко с тока? скъп или евтин?
                Всичко много лесно ще си дойде на мястото сега с Инфлацията. Заради липсата и доста години, се получиха такива изкривявания и залитания, КОИТО ВЕЧЕ СЕ ПОПРАВЯТ! НИКОЙ ВЕЧЕ НЯМА ДА КУПУВА НА БАЗА ГОЛИ ОЧАКВАНИЯ9както при лещерко) ЗА РАСТЕЖ!!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                  Колега, айде малко по-полека с овчия ентусиазъм. Ако беше 3 лв. цената иди дойде!
                  Но на 450 милиона капитализация? 25 лв. цена? И не расте по 50%, както и няма как да се предполага, че ще расте! Изостават технологично, работят на елементрано ниво - елементарни сглобки! Нищо иновативно, някой патент или нещо такова да имат?
                  На кой свят си? Всичко що беше балонизирано последните 13 г. - тех, мех, растежно - ще останат само големите - Амазон, Апъл, Мета, Гугъл. Малките вървяха покрай тях и сега са най-разпродаваните акциите. Ето ви пример:
                  Zoom Video Communications Inc
                  176.33 USD-166.17 (-48.52%)past year

                  П.С. На тема новите шефове дето назначиха по чужбина. И това ви го казах, не се радвайте на това - нови офиси, мениджери = НОВИ ПО-ГОЛЕМИ РАЗХОДИ!!!! Единственото което им трябва са нови и много повече ДЕВЕЛОПЕРИ, но и това не им трябва, защото и те ще са само разход - нямат поренциал да направят пробив, да имат нови пазари и т.н. - и затова и стои и кешът
                  Харко, тоя ток като че ли май бая е поскъпнал, а!
                  Сигурно не си забелязал или може би това изобщо не е важно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение


                    На мен ми изглежда, че с това си мнение, представителят на Елана е надминал себе си, като е поставил в топ 2 Алтерко! За мен Алтерко е топ 1 за тази година
                    Защо смятам, че ще е топ 1 - Ми защото Димитър Димитров е страхотно човече. Господ здраве да му дава.
                    Също - защото немското CEO го каза вкратце - пред франкфуртска борса,оповести прогноза за 50% ръст през 2022 ....
                    Защо още смятам че е топ 1 ли (за мен) - Ми много ясно - защото нищо по-добро не виждам на бфб, което да расте с 50% (фундамент) през 2022...
                    Моля конкуренцията да ме опровергае !
                    Имаме така да се каже батъл - Elana VS Alterko
                    Аз залагам на второто. При това с голям % от портфейла и с почти никакво съмнение
                    Ако щете вярвайте, че не е препоръка
                    Колега, айде малко по-полека с овчия ентусиазъм. Ако беше 3 лв. цената иди дойде!
                    Но на 450 милиона капитализация? 25 лв. цена? И не расте по 50%, както и няма как да се предполага, че ще расте! Изостават технологично, работят на елементрано ниво - елементарни сглобки! Нищо иновативно, някой патент или нещо такова да имат?
                    На кой свят си? Всичко що беше балонизирано последните 13 г. - тех, мех, растежно - ще останат само големите - Амазон, Апъл, Мета, Гугъл. Малките вървяха покрай тях и сега са най-разпродаваните акциите. Ето ви пример:
                    Zoom Video Communications Inc
                    176.33 USD-166.17 (-48.52%)past year

                    П.С. На тема новите шефове дето назначиха по чужбина. И това ви го казах, не се радвайте на това - нови офиси, мениджери = НОВИ ПО-ГОЛЕМИ РАЗХОДИ!!!! Единственото което им трябва са нови и много повече ДЕВЕЛОПЕРИ, но и това не им трябва, защото и те ще са само разход - нямат поренциал да направят пробив, да имат нови пазари и т.н. - и затова и стои и кешът

                    Коментар


                    • 2. Алтерко


                      "Предпочитана позиция от инвеститорите, но с доста по-слаби темпове на покачване, тъй като и ръстът на резултатите ще се забави осезаемо."

                      Цветослав Цачев, "Елана трейдинг"
                      На мен ми изглежда, че с това си мнение, представителят на Елана е надминал себе си, като е поставил в топ 2 Алтерко! За мен Алтерко е топ 1 за тази година
                      Защо смятам, че ще е топ 1 - Ми защото Димитър Димитров е страхотно човече. Господ здраве да му дава.
                      Също - защото немското CEO го каза вкратце - пред франкфуртска борса,оповести прогноза за 50% ръст през 2022 ....
                      Защо още смятам че е топ 1 ли (за мен) - Ми много ясно - защото нищо по-добро не виждам на бфб, което да расте с 50% (фундамент) през 2022...
                      Моля конкуренцията да ме опровергае !
                      Имаме така да се каже батъл - Elana VS Alterko
                      Аз залагам на второто. При това с голям % от портфейла и с почти никакво съмнение
                      Ако щете вярвайте, че не е препоръка
                      Last edited by precakanoto; 07.01.2022, 12:49.

                      Коментар




                      • Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Дали защото интереса е голям или дистрибуцията незадоволителна..?
                          Недей такива сложни казуси поставя....нашето момче чака при импулс да свърши продавача,за да мине на. Друго ниво!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Новата джаджа пак свършила и отново сме на Pre-order status
                            Вероятно са в Корадо и ги монтират

                            Коментар


                            • Посоката е яко нагоре!
                              Тлъстите и мазни печалби тепърва предстоят!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Новата джаджа пак свършила и отново сме на Pre-order status
                                Дали защото интереса е голям или дистрибуцията незадоволителна..?
                                Last edited by Ender; 06.01.2022, 17:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X