IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Айде вече да спрете с това кой има акции и кой няма! Всеки може да има след няколко клика с мишката. Важното обаче е дали си струва да има на тази цена
    Що бе, човекът зададе интересна теза по-долу,
    Ето и ти прописа, стана редовен писател след като продаде,
    Преди беше като онемял тука - нито глас нито картина, докато си държал акциите
    http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
      Айде вече да спрете с това кой има акции и кой няма! Всеки може да има след няколко клика с мишката. Важното обаче е дали си струва да има на тази цена
      Аз имам 15 и съм си ги купил точно за да имам "моралното право" да пиша в тази тема. Ех, ако можеше и Димитар (Аллтерко) да е тук с този му ник, цена нямаше да има, ма нещо тип Керезов се получи или пък Даниела Монбатова...
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • 2018-Q1 1,241
        2018-Q2 600
        2019-Q1 3,194
        2019-Q2 3,570
        2020-Q1 7,162
        2020-Q2 7,081
        2020-Q3
        2020-Q4
        9,621
        15,000
        2021-Q1 13,759
        2021-Q2-предв 12,356
        2021-Q3-предв
        2021-Q4- предв
        11,652

        21,000
        Ето такава табличка ще помоля, ако му се занимава на БСЕ ТРейдъра, да направи, като добави останалите Кю-та, зачисти грешките ми на ангро (копнах част от данните от неговите изчисления) и добави ръст на съответното Кю спрямо предишното такова, както и цената в края на съответното Кю и ръста ѝ на годишна база. Това би било доста труд, който нямам време да направя в момента, но винаги съм оценявал по достойнство работатат на БСЕ Трейдъра. И тогава ще се види много ясно как ръстът е изконсумиран за години напред (или пък не, всеки според разбиранията си) - лично мнение.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
          Козле, прав си, че не разбирам. Айде сега ти понеже много ги разбираш нещата да обясниш какво виждаш тук

          Коректността изисква да пуснеш и графика на ТА на Агрия.

          Коментар


          • Айде вече да спрете с това кой има акции и кой няма! Всеки може да има след няколко клика с мишката. Важното обаче е дали си струва да има на тази цена

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

              Хубава таблица но трябва да се сложи и ръста на капитализацията за 20-21 ( над 300% ) при 50% ръст на продажбите и спада на ръста последните Q...По надолу някои го каза при същия ръст от 50% който за мен е много труден да се повтори от тези нива на продажби forward P/E би бил 14 при сегашен марж което не е малко при тяхния бизнес ..Акцията е хубава въпроса е сегашните нива какви о4аквания са интегрирани за 2022 ( не ми се мисли ако обявят спад едно Q ) .Бил съм акционер 2021 и излязох малко под сегашните нива , няма да се поколебая пак да стана при по нормални нива за моите рабирания
              Интерeсно, че тук много хора които не пишеха когато имаха акции, изведнъж взеха че прописаха, след като продадоха.
              Та казваш няма да купиш сега, но ако се запази цената и след няма и година видиш p/e 14 за технологична компания изведнъж ще решиш да си купиш
              Да, да, - и пазарът ще чака всички мераклии за p/e 14 да си мотивират страховете за да избягат от грозната народопсихилогия - "неща на мен да е добре, само на вуте да е по-зле"
              Абе играчи сме големи на бфб, какъвто народа, такива и играчите. Не е конкретно за теб, Ти си от толерантните, но пък тайно се надяваш да се скапят на другите инвестициите че останалите да вземат и да си купят.
              Еми народ с комплекси и страхове набивани 50г. от комунусти и после мутрокомунисти - това е матряла.
              Ето още малко от същината -
              Първоначално изпратено от BSE TRADER
              ...Куриозът във форума е, че имащите акции са щастливи, а нямащите не са, ама всеки ден обясняват на имащите, че били глупаци
              Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Като гледам пак се е писало много, после се е трило много. Явно не съм изпуснал нищо важно.

                За мен е просто - на когото му харесва, че има такава компания на БФБ си купува, на когото не му харесва - не си купува. Ето приходите от бизнеса с IOT откакто стартира през 2015 г:
                .
                .
                2015 *** 139,000
                2016 *** 3,820,000
                2017 *** 7,374,000
                2018 *** 10,949,000
                2019 *** 21,039,000
                2020 *** 39,117,000
                2021 *** 59,500,000
                Хубава таблица но трябва да се сложи и ръста на капитализацията за 20-21 ( над 300% ) при 50% ръст на продажбите и спада на ръста последните Q...По надолу някои го каза при същия ръст от 50% който за мен е много труден да се повтори от тези нива на продажби forward P/E би бил 14 при сегашен марж което не е малко при тяхния бизнес ..Акцията е хубава въпроса е сегашните нива какви о4аквания са интегрирани за 2022 ( не ми се мисли ако обявят спад едно Q ) .Бил съм акционер 2021 и излязох малко под сегашните нива , няма да се поколебая пак да стана при по нормални нива за моите рабирания

                Коментар


                • Привет, 15%

                  Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Цените наистина не са взети преднамерено, а горе-долу към средата на всяка година:

                  2017***7,374,000 х 2,20 лв.
                  2018***10,949,000 х 2,00 лв.
                  2019***21,039,000 х 2,40 лв.
                  2020***39,117,000 х 3,80 лв.
                  2021***59,500,000 х 17,00 лв.
                  Убеден съм че това не е начина за анализ и определяне на бъдеща цена, но от данните дето си дал мога да сметна само изменението на приходите 2021/2017 +706% и изменeнието на цената 2021/2017 +673%, ха не съм си и помислял, че може да е толкова лесно. Той пазарът си вървял баш с ръста на приходите

                  Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Сега, ако спорът е дали взелите в предишни години са постъпили добре - няма съмнение. Въпросът е утре какво правим?
                  Тук поставяш наистина важния въпрос. Но си мисля, че никой не може да ти отговори на него. Всеки сам за себе си трябва да намери отговор. Да има ли тази компания в портфейла си и какъв дял счита за разумен за таза компания при текущата ѝ оценка. Аз лично имам 21 компании на БФБ в портфейла и тази ми е номер 1, но съвсем реално може да греша. Ако ме попиташ може ли да падне акцията на Алтерко - разбира се че може, няма ли да има друга компания, която да постигне по-голяма доходност - ами почти сигурно ще се намери такава.

                  Няма верен отговор, опитвам се да пречупя нещата през моя опит. Колко пъти съм си задавал въпроса - да си купя ли акция на Тесла. Всеки път си казвам - тези дето са си купили преди явно са постъпили правилно, аз дето не съм явно съм сбъркал, ама сега е скъпо. След 1 година да кажем пак си задавам същите въпроси и отговорите пак същите. Очевидно предходния път като съм си ги задавал аз съм сбъркал, други са си купили и явно реалността показва, че не са. Но по-ключово за мен си остава - колко си купуваш, 1% от портфейла, 10% от портфейла ... 50% от портфейла ... отношението към дивверсификцията знам че е различно при различните хора, но за мен това си остава най-добрия начин за ограничаване на риска.


                  Поздрави, 15%. Бъди здрав и успешни инвестиции!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Изключително си полезен с тези таблици, казвам го за пореден път и ти благодаря! Моля те да ги споделяш с нас "за щяло и нещяло".
                    В случая аз вече нямам акции тук и ми се ще котировките да спаднат /нали за откровеност се борим/ и затова пускам и допълнителни данни. Цените наистина не са взети преднамерено, а горе-долу към средата на всяка година:




                    2017***7,374,000 х 2,20 лв.
                    2018***10,949,000 х 2,00 лв.
                    2019***21,039,000 х 2,40 лв.
                    2020***39,117,000 х 3,80 лв.
                    2021***59,500,000 х 17,00 лв.

                    ........................................
                    ...................................
                    ............................

                    Сега, ако спорът е дали взелите в предишни години са постъпили добре - няма съмнение. Въпросът е утре какво правим?
                    кой спори и за какво ???
                    Това цифри ли са или шоколади, хаха
                    А вие какво предлагате за утре?;
                    Това ли --
                    2022***82,500,000 х 17,00 лв. ??
                    Или
                    2023***103,500,000 х 10,00 лв.???
                    Или
                    2024***121,104,000 х 5,00 лв. ????
                    ха ха ха
                    Забавлявате ли се или се подпичквате тука с реторични въпроси ха хаха
                    таблицата на Bsetrader, нищо ли не ви каза по въпроса "а какво правим утре"?


                    Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Имаха увеличение и проспект преди година и половина, там си имаше прогнози - преизпълняват си ги хората:
                    Прогноза проспект 2020
                    2020 *** 34,267,000
                    2021 *** 54,512,000
                    2022 *** 82,059,000
                    2023 *** 103,476,000
                    2024 *** 121,104,000
                    Last edited by rozova pantera; 12.01.2022, 04:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Като гледам пак се е писало много, после се е трило много. Явно не съм изпуснал нищо важно.

                      За мен е просто - на когото му харесва, че има такава компания на БФБ си купува, на когото не му харесва - не си купува. Ето приходите от бизнеса с IOT откакто стартира през 2015 г:
                      .
                      .
                      2015 *** 139,000
                      2016 *** 3,820,000
                      2017 *** 7,374,000
                      2018 *** 10,949,000
                      2019 *** 21,039,000
                      2020 *** 39,117,000
                      2021 *** 59,500,000
                      Изключително си полезен с тези таблици, казвам го за пореден път и ти благодаря! Моля те да ги споделяш с нас "за щяло и нещяло".
                      В случая аз вече нямам акции тук и ми се ще котировките да спаднат /нали за откровеност се борим/ и затова пускам и допълнителни данни. Цените наистина не са взети преднамерено, а горе-долу към средата на всяка година:




                      2017***7,374,000 х 2,20 лв.
                      2018***10,949,000 х 2,00 лв.
                      2019***21,039,000 х 2,40 лв.
                      2020***39,117,000 х 3,80 лв.
                      2021***59,500,000 х 17,00 лв.

                      ........................................
                      ...................................
                      ............................

                      Сега, ако спорът е дали взелите в предишни години са постъпили добре - няма съмнение. Въпросът е утре какво правим?
                      Last edited by 15%; 12.01.2022, 00:15.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                        Не си говорим за шоколади, нали А за цени и числа
                        Абсолютно! Всеки си преценява дали да им и ако иска да има - колко да има. Който смята, че 6-7 години растяли, ама ей сега спират и каквото било - било, ами ликвидност има супер като за нашия пазар - продава. Който счита, че пазара на IOT ще расте и занапред и този екип, който за 6г създаде дружество от нулата до 60млн продажби на година и очаква да продължат да растат поне с пазара ... всичко си е цени и числа. Аз числа дадох, друга компания с подобни числа виждали ли сме на БФБ?

                        Куриозът във форума е, че имащите акции са щастливи, а нямащите не са, ама всеки ден обясняват на имащите, че били глупаци

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          За мен е просто - на когото му харесва, че има такава компания на БФБ си купува, на когото не му харесва - не си купува. Ето приходите от бизнеса с IOT откакто стартира през 2015 г:
                          ...
                          Не си говорим за шоколади, нали А за цени и числа Колко пъти е отразено очакването и не отесня ли много мегдана

                          Коментар


                          • Като гледам пак се е писало много, после се е трило много. Явно не съм изпуснал нищо важно.

                            За мен е просто - на когото му харесва, че има такава компания на БФБ си купува, на когото не му харесва - не си купува. Ето приходите от бизнеса с IOT откакто стартира през 2015 г:
                            .
                            .
                            2015 *** 139,000
                            2016 *** 3,820,000
                            2017 *** 7,374,000
                            2018 *** 10,949,000
                            2019 *** 21,039,000
                            2020 *** 39,117,000
                            2021 *** 59,500,000

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Полезно за новите хора е да не ви четат глупостите щом не сте наясно откъде идват прогнозите. И къде видя надъхване?
                              Не си измисляй, не казах че нямаш акции, а че нямаш интерес от акциите на Алтерко. Е освен ако не паднат на номинал, но и тогава няма да купиш, защото ще са "много паднали". Ами дръжте си брефчета химчета и пибчета и тем подобни " подценени силно с голям фундамент", а тук щом не вдявате явно не е за вас. Ни най малко не те навивам да стоиш тука. Напротив - иди в други акции, тази не е за теб, приятелите ти и новите хора които са ти фенове - да те следват по другите дружества. Тука го обърнахте на забавачница
                              Объркващо е понятието Нов човек

                              Коментар


                              • Сложете ме и мен в игнора! Набутайте в игнора всички, които са на различно мнение от вас!
                                Last edited by Агресивен бик; 11.01.2022, 21:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X