IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
    Чисто технически ако говорим Алтерко рисува така наречената фигура "Елха" .Виждали сме я много пъти,играли сме я много пъти,нищо ново или интересно.


    https://invst.ly/wmk1r


    Не е препоръка за каквото и да е.Всеки чертеж е само с обучителна цел.

    Писано преди 2 месеца

    Поствам го защото тази фигура "Елхата" ,ми е любимата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Не е по темата за Алтерко, затова ще се изкажа, без да засягам компанията, както обещах да не правя един месец. И аз съм от дъртите, въпреки крехката ми възраст от 42 години
      ....
      Бъдете здрави и успешни, И с по-малко фантасмагории - все пак в този форум има и много младежи, които не познават онези времена
      След като тогава си бил на 20 г току шо хлапак недоучил няма как да знаете какво се е търгувал как и защо,
      2022 - 42 = 1980
      2002 - 1980 г. = 20г.
      да видим кой се прави на голямата работа без да има кьорава сделка до 2000г.
      Останалото което изтрих от цитата дори не го изчетоха, първото изречение беше достатъчно да покаже, че когато във форума се тупаш в гърдите за професионалист, не винаго означава че и в реалността си такъв. По-скоро - обратното
      Бъдете здрави и успешни, И с по-малко фантасмагории - все пак в този форум има и много младежи, които не познават онези времена
      Не е препоръка

      Коментар


      • Не е по темата за Алтерко, затова ще се изкажа, без да засягам компанията, както обещах да не правя един месец. И аз съм от дъртите, въпреки крехката ми възраст от 42 години и помня онези времена. Каквото и да си говорим, борса в реалния смисъл на думата нямаше докъм 2004, реално 2005 с компенсаторките на БТК. Помня и как някои хора, включително такива от форума, натрупаха първоначалния си капитал, като ходеха и буквално крадяха боновите книжки от втората вълна на масовата приватизация на бабите по селата, давайки им да разпишат разписки по прехвърлянето им, като уж им даваха дивидент. Схемата беше доста проста и много народ, отново да кажа - включително и от форума, без да споменавам имена, захлебиха от нея. Някои няма да си го признаят, други още ги е срам от този първороден грях при натрупването на капитала им....

        И да, 2004-2007 бяха не златни, ми не знам как да ги нарека години на БФБ (няма да правя аналогии с миналата година тук, щото нали съм обещал) - пари на чужденци, липса на качествени компании, в които да се инвестира, перспективи на макс, ипо-та на макс, надуване на още по-голям макс и т.н. Да, наистина много хора станаха милионери тогава с жълти стотинки - не една и две компании направиха по 100 пъти, не процента, а пъти за 3-4 години, а десетки пъти направиха комай всички на борсата.

        Проблемът на милионерите от онзи период беше, че не знаеха кога да спрат и в алчността си загубиха всичко или почти всичко (пак няма да споменава имена) - с немъчените пари, а и когато не си особено грамотен финансово и не знаеш какво е пиър, а западна борса си виждал само на картинка, щото прилъгваш чужденците у нас, седейки на телефонната слушалка и чакащ обаждане къде колко ще се купува, щото еди кой си маляка е подготвил ордер за един милион и ти го фронтрънваш с вътрешно инфо, това е съвсем нормалното състояние на нещата. Който си е взел поука от тогава, взел си, който не е - за негова сметка си е. Аз се включвам само защото балоните и финансовите схеми ги надушвам отдалеч, а и много мразя да се лъжат новобранците, като им продаваш набалончени активи, докато ги лъжеш какви невероятни перспективи има и накрая, като падне цената, обясняваш, че вече си продал и само балъците са купували на тези цени.

        Та така - с акции се занимавам от 95-6, ако не ме лъже паметта, когато дядо ми купи акции на Хранков и изгоря стабилно (алтернативата беше да си вземе апараметн в града на мечтите на Анжел ). После с масовата вълна 1 и 2, после като студент с дребни врътки (основно с любимото ми Соди) - печелил съм, губил съм и винаги в разумни граници и на бфб, и в чужбина, където също правихме дребни врътки с един приятел, местен жител. единственият ми голям пропуск, за който изпитвам някакво съжаление, е биткойна на 5-7 долара - така и не повярвах, че човешката глупост може да достигне чак такива висоти, поради което пропуснах ползи за милиони. Мой си проблем и сега не се оплаквам.

        Бъдете здрави и успешни, И с по-малко фантасмагории - все пак в този форум има и много младежи, които не познават онези времена
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Велик отбор бяха!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение

            Ало "младока" нищо ли не разбра? Че нали точно това писах и аз - опита не гарантира успех .
            Но изглежда те кълве щъркела. Това че имаме реални сделки от миналото, го споменаваме, за да потвърдим тезата на Пончо. Той специално е един от най качествените форумци, които може да прочетеш, а ти си брой "мъжкарчета" по общите събрания колко си щеш. Един стар лаф ще ти кажа който съм го чул от дядото на моя баба - "Вчерашно пишлеме чай ще ми пие, геврек ще ми яде, на баща си пич ще вика" -
            ... остави празните непотребни заключения, многото пари не те правят нито човек, нито играч и се съсредоточи в търговията! Учи се от всичко по въпроси за борсите и се научи сам да си правиш оценки и анализите на дружествата.
            Ха ха мерси... но аз нито търгувам ... нито оценки мига да правя а и честно не искам да правя... стила ми е друг на поведение...карам го по усет...отдавна не търгувам нямам нужда да се концентрирам.... за човешки качества имам огромни претенции.... играч бях но преди 27г....с номер14 сега съм просто един свирач който се забавлява!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

              Борсата пада, а старите пушки бълват спомени и носталгия по младостта,печалбите и отминалите дни!
              ... на по младите ще кажа че от един момент нататък парите нямат никакво значение... просто цифрички...пожелавам ви най искренно да го усетите това чувство!
              Ало "младока" нищо ли не разбра? Че нали точно това писах и аз - опита не гарантира успех .
              Но изглежда те кълве щъркела. Това че имаме реални сделки от миналото, го споменаваме, за да потвърдим тезата на Пончо. Той специално е един от най качествените форумци, които може да прочетеш, а ти си брой "мъжкарчета" по общите събрания колко си щеш. Един стар лаф ще ти кажа който съм го чул от дядото на моя баба - "Вчерашно пишлеме чай ще ми пие, геврек ще ми яде, на баща си пич ще вика" -
              ... остави празните непотребни заключения, многото пари не те правят нито човек, нито играч и се съсредоточи в търговията! Учи се от всичко по въпроси за борсите и се научи сам да си правиш оценки и анализите на дружествата.
              Last edited by mechka 429; 27.01.2022, 09:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение

                Самата истина. Потвърждавам. Имаше много яка търговия още 2004та.
                Спечелих някаква сума тогава от половината спестявания

                Относно търговията, да - 2001 нямаше особено, но за 2 г. Т.е към 2003-2004 ситуацията рязко се промени. Хипотетични 2000 лв сложени във Софарма през 2002 мисля през 2007 ставаха 130000. Вижда се каква огромна разлика имаше с всяка изминала година. Бфб се раздвижи основно покрай времето на юпитата и приватизацията на бтк.
                Аз лично държах без да търгувам акции още от приватизацията и започнах да търгувам "активно" от 2003та. Нямаше още кобос, но ставаше с брокерски заявки.
                Един от изводите от времето на бфб досега - дългогодишно присъствие на борсата носи много плюсове като опит, но не е гаранция за най-добра борсова успеваемост.
                А институционални инвеститори се водеха и всякакви приватизационни схеми от фондове като акб-форест....и др. които хабер си нямаха от оценки и развитие на придобити дружества, - просто "усвояваха", каквото имаха за усвояване....
                Борсата пада, а старите пушки бълват спомени и носталгия по младостта,печалбите и отминалите дни!
                ... на по младите ще кажа че от един момент нататък парите нямат никакво значение... просто цифрички...пожелавам ви най искренно да го усетите това чувство!
                Last edited by X_Y; 27.01.2022, 08:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  И пак не сте права, имаше си търговия достатъчна да загубя половината си спестявания.
                  А Батя явно е по-буен, не му се сърдете, и затуй и търговията му по-рискова, за което често го и джавкат.
                  Весела нощ!
                  Самата истина. Потвърждавам. Имаше много яка търговия още 2004та.
                  Спечелих някаква сума тогава от половината спестявания

                  Относно търговията, да - 2001 нямаше особено, но за 2 г. Т.е към 2003-2004 ситуацията рязко се промени. Хипотетични 2000 лв сложени във Софарма през 2002 мисля през 2007 ставаха 130000. Вижда се каква огромна разлика имаше с всяка изминала година. Бфб се раздвижи основно покрай времето на юпитата и приватизацията на бтк.
                  Аз лично държах без да търгувам акции още от приватизацията и започнах да търгувам "активно" от 2003та. Нямаше още кобос, но ставаше с брокерски заявки.
                  Един от изводите от времето на бфб досега - дългогодишно присъствие на борсата носи много плюсове като опит, но не е гаранция за най-добра борсова успеваемост.
                  А институционални инвеститори се водеха и всякакви приватизационни схеми от фондове като акб-форест....и др. които хабер си нямаха от оценки и развитие на придобити дружества, - просто "усвояваха", каквото имаха за усвояване....
                  Last edited by X_Y; 27.01.2022, 08:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение
                    Няма стари инвеститори, има само по-опитни!
                    Няма стари/млади ,има можещи и неможещи !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                      Брат, имам чувството. Че съм попаднал в клуба на пенсионера.... само аз ли съм млад тук?!
                      Няма стари инвеститори, има само по-опитни!

                      Коментар


                      • Да слагаме ли каските?

                        Коментар


                        • И днес мисля да го играя агресивен бик и да влизам рязко в лявата лента

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Моите първи сделки с ДЦК са от 1998 а с акции на БФБ някъде около 2000 или 2001 г. Бях дребен клиент на пощенска банка. Не претендирам да съм бил с голям обем. Нямало е и как да стане, но с времето пораснахме. Предполагам с Батя е било същото.
                            По отношение на Алтерко е ясно, че пазара тотално не може да оцени растежа и да го вкара в цената. До сега бяха в сегмента направи си сам, където лесно можеш да реконструираш съществуваща сграда. Сега пускат Pro линията, която ще ги вкара в новите сгради, индустриални и търговски обекти. Отделно TRV им дава достъп за управление на радиатори в сгради с централно отопление. Това няма как да не повиши значително приходите. Отделно те качиха цените на някои от артикулите си.
                            Чисто географски присъстват практически само в Европа. Експанзията към останалият свят тепърва предстои. Отделно сектора расте а те са обречени да растат по-бързо от него. Видя се, че преизпълниха очакванията за приходите в анализа на Wood's с 4 милиона лева. Според мен и рентабилността ще е по-висока от заложената в анализа.
                            Предвид убедеността ми, че продуктовата и географска експанзия са още в началото си и сектора като цяло расте съм спокоен. Имам акции. Не съм продавал, даже тези дни си взех още малко. В момента е най-тежкото в портфейла ми.
                            Лично аз избягвам да пиша защото тук няма как да стане дискусия. В мига когато прочета думата ребрандировач разбирам че човека насреща си няма и хабер от компанията и просто няма на какво да се стъпи за разговор. За мен това, че проспалите акцията я хейтят и ликуват от корекцията не е проблем. Те не я разбираха на три лева не я разбират и сега. Лично аз ще бъда много притеснен в случай, че хора с друг профил се разочароват.
                            Пожелавам ви утре доходоносна търговия и напомням, че написаното от мен не е препоръка за ценни книжа.
                            Брат, имам чувството. Че съм попаднал в клуба на пенсионера.... само аз ли съм млад тук?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                              Това е в отговор на колегата, който ме питаше защо съм купил на 19

                              Тази графика ти е като онази пробитата на 6-7 места трендлиния която беше постнал навремето Смешна работа направо

                              Добронамерено ще ти покажа грешките ,понеже едва прохождаш и сигурно от преди месец- два си почнал да чертаеш,пък се мислиш за нещо.

                              Тази ЕМА 200 на която си купил ,тя беше пробита още вторника !!!! когато ти купи.И 200 ЕМА и 200 МА !!! Ти купуваш на пробити МА хаха (а сряда падна още под нея)


                              1.Никой уважаваш себе си трейдър не купува на базата на САМО един индикатор !
                              2.Никой уважаваш себе си трейдър не купува/продава преди важно събитие като ФЕД ,особедно пък за тази среща.Това показва,че изобщо нямаш никаква ориентация в пространството и купуваш на ЧИСТ КЪСМЕТ
                              3.Никой уважаваш себе си трейдър не лови дъна !!! и падащи ножове !! тази точка говори ,че си пълен новобранец.В темата видяхме много такива,явно сте един дол дренки всички
                              4.Никой не купува на пробити МА,а още по-зле е, те да са пробити,а той да мисли,че не са Това показава ,че изобщо нямаш идея какво правиш


                              Разбираш ли сега колко си зле И като технически анализатор И като трейдър ? При теб нещата се движат от ЧИСТ КЪСМЕТ.А той рано или късно изневерява и гълташ вода/фалираш



                              https://i.imgur.com/AZKcqZN.png


                              в дясно е зумирана лявата картина за по-точно виждане къде са двете МА

                              Last edited by petrg5s; 27.01.2022, 06:31.

                              Коментар


                              • Батя, хвана ме в крачка. Носталгично се разтърсих из файловете, но систематично подредени открих най-рано от 2000/2001.
                                Явно старите са си заминали при смяна на машините/софтуера. Само тук там откривам плащания.
                                Един ярък спомен имам за скандал - 97ма средата - доста викове имаше, че нямаме пари за памперсите за едногодишната ни дъщеря, а аз съм купувал хартийки от Бургаско пиво
                                Ама те си бяха налични....

                                P.S. сега малко по темата - ако и утре натискат като днес - мисля по-сериозно отляво да застана.
                                Агресивния бик да не се чувства изоставен
                                Last edited by Иво Орозов; 27.01.2022, 01:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X