IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Харко, успокой се.
    Като за начало в най-скоро време очаквам удвояване на цената на артията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      От друга гледна точка, Р/Е 20 за компания с подобен растеж си е доста консервативно даже.. Но за един Химимпорт, дето само му стагнира печалбата всяка година и 5 му е много!
      Само да кажа, че не всички четящи форума са глупаци. Така написано, и при положение, че Лещерко е с по-голяма капитализация от Хим, излиза, че който купува Лещерко, вярва, че някой ден Лещерко, че е по-голяма, по-печеливша, с повече дивиденти компания. Аз не вярвам някой да вярва това, не разбирам и как някой може да вярва в маржа на печалба тиук. Само за сведение, тези елементрарни, с нулева иновация гаджи сглябяни в Китай или където и да било, няма как да се продава на такива маржове. Това е лъжа.
      https://www.ikea.bg/products/smart-home/
      Само вижте, че дори Икеа вече продава такива боклуци. Къде ще се мерите с останалите китайски и всякакви, дори и бъргаски които правят такив сглобки. НАЙ-ГОЛЯМАТА ИЗМАМЯ СЛЕД ХДПАТ И СПАРКИ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rozova pantera Разгледай мнение


        Защо ли и аз искам да ги стискам тез книжлета, ха ха
        Да перифразирам Мечката -Стръвница - да ги стискам ли като булдог или като щастлива пантера , ха ха
        Моля че 935 човека ще хванат запек от стискане....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          От друга гледна точка, Р/Е 20 за компания с подобен растеж си е доста консервативно даже.. Но за един Химимпорт, дето само му стагнира печалбата всяка година и 5 му е много!
          И на двете P/E - то им е много малко, особено на Алтерко. Още с отчета за първото тримесечие и Алтерко подминава актуализираната оптимистична прогноза на коя там банка беше.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

            Ако можеше на всяка компания от СОФИКС да слагаме такова скромно П/Е от 20 цена няма да има тази борса ...
            От друга гледна точка, Р/Е 20 за компания с подобен растеж си е доста консервативно даже.. Но за един Химимпорт, дето само му стагнира печалбата всяка година и 5 му е много!

            Коментар


            • https://www.investor.bg/novini-i-ana...chieto-328797/
              Понеже само не мога да си ги обясня това отгоре....може ли някой от Апостолите да ми обясни ... ама с прости думи ако може.....
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Ако можеше на всяка компания от СОФИКС да слагаме такова скромно П/Е от 20 цена няма да има тази борса ...
                Ма вие не ги ли слагате,На един никакъв Фазер колко е, ха ха, Не 20 а 200 ли ха ха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                  Малко анализ на баса
                  Груйка, все пак не си изгубил вероятност да спечелиш. Готината новина е, че дори да спечелиш, имащите хартишки ще спечелим много много повече. Така се получава, защото за твое съжаление, Алтерко ни изненадва с много леко подобряване на ефективността. В последния отчет вече печели 34% от продажбите. Нямаме друга борсова компания с такава стойност.
                  Съответно Граничната стойност на баса от 70 милионки продажби би донесла 23 милионки печалба, По една съвсем скромна стойност за п/е от 20 бихме получили нищо и никакви 460 милионки капитализация.
                  Сам можеш да сметнеш, че това би се получило и при 25 лв на бумажка. Което пък е над 50% профит над сегашната странно ниска все още цена.
                  Мойето сабективно мнение е, все още шансовете за 70 мил. продажби са почти фифти-фифти, а дали ще минем тази граница най-добре ще разберем през месеца на черния петък.
                  Успех в басовката за двата лагера. А БайВелю нека да сподели някоя химерна стойност от п/е-анализа за края на годината
                  Ако можеше на всяка компания от СОФИКС да слагаме такова скромно П/Е от 20 цена няма да има тази борса ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                    Малко анализ на баса
                    Груйка, все пак не си изгубил вероятност да спечелиш. Готината новина е, че дори да спечелиш, имащите хартишки ще спечелим много много повече. Така се получава, защото за твое съжаление, Алтерко ни изненадва с много леко подобряване на ефективността. В последния отчет вече печели 34% от продажбите. Нямаме друга борсова компания с такава стойност.
                    Съответно Граничната стойност на баса от 70 милионки продажби би донесла 23 милионки печалба, По една съвсем скромна стойност за п/е от 20 бихме получили нищо и никакви 460 милионки капитализация.
                    Сам можеш да сметнеш, че това би се получило и при 25 лв на бумажка. Което пък е над 50% профит над сегашната странно ниска все още цена.
                    Мойето сабективно мнение е, все още шансовете за 70 мил. продажби са почти фифти-фифти, а дали ще минем тази граница най-добре ще разберем през месеца на черния петък.
                    Успех в басовката за двата лагера. А БайВелю нека да сподели някоя химерна стойност от п/е-анализа за края на годината

                    Защо ли и аз искам да ги стискам тез книжлета, ха ха
                    Да перифразирам Мечката -Стръвница - да ги стискам ли като булдог или като щастлива пантера , ха ха
                    Last edited by rozova pantera; 31.05.2021, 12:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      ето го баса, във форума има всичко - радващо е, че няма изтрито или променено мнение



                      Ето и моя отговор:



                      Иначе казано, в момента имаме 13,651 милиона продажби на консолидирана база за Кю1, остава да видим дали ще стигнат 70 милиона в края на годината, или не. Винаги уважавам хората, с които имам бас - няма да пожелая успех, разбира се, но ще продължа да следя акцията
                      Малко анализ на баса
                      Груйка, все пак не си изгубил вероятност да спечелиш. Готината новина е, че дори да спечелиш, имащите хартишки ще спечелим много много повече. Така се получава, защото за твое съжаление, Алтерко ни изненадва с много леко подобряване на ефективността. В последния отчет вече печели 34% от продажбите. Нямаме друга борсова компания с такава стойност.
                      Съответно Граничната стойност на баса от 70 милионки продажби би донесла 23 милионки печалба, По една съвсем скромна стойност за п/е от 20 бихме получили нищо и никакви 460 милионки капитализация.
                      Сам можеш да сметнеш, че това би се получило и при 25 лв на бумажка. Което пък е над 50% профит над сегашната странно ниска все още цена.
                      Мойето сабективно мнение е, все още шансовете за 70 мил. продажби са почти фифти-фифти, а дали ще минем тази граница най-добре ще разберем през месеца на черния петък.
                      Успех в басовката за двата лагера. А БайВелю нека да сподели някоя химерна стойност от п/е-анализа за края на годината

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Баса е за всички приходи без тези от телекомуникационния бизнес в Азия. В случай, че с времето се появят приходи от услуги свързани с IoT бизнеса са включват. Към момента такива няма. Това бяха условията.
                        ето го баса, във форума има всичко - радващо е, че няма изтрито или променено мнение

                        Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        За едно си прав. Не виждам смисъл от басове и не вързвам. За мен е пародийно хора, които имат пет цифрена бройка акции в дадена компания да възват бас. В края на крайщата сме застанали с пари на мнението си. Разбирам, че когато няма къси е трудно да застанеш с пари зад думите си, но системно над година хората говорят как пазара ще пада и не ползват късият фонд. За мен те са кибици. Вързвам само защото нямаш техническа възможност по друг начин да застанеш зад мнението си.
                        Въпреки всичко съм склонен да се навия. Понеже ти определи цифрата на 75 милиона нека да я свием на 70 и имаш бас. Няма как да не се опитам да се вържа с малко сейфти. Продажби на консолидация над 70 милиона лева за годината. Като тук се включват стоки и добавени услуги от IoT бизнеса телекомуникациите в Азия ги изключваме.
                        Ето и моя отговор:

                        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Готово, аз за бас съм винаги готов - 70 милки или повече на консолидирна база за 2021, без телекомуникациите в Азия, и печелиш баса. По-малко - аз печеля баса. Даже ти давам бонус, щото уважавам хората, дето си държат на мнението - до края на този месец няма да пиша в темата, но с удоволствие ще си драскам с теб в Балоняка или други теми. Ако спечелиш, можеш да определиш бутилката, която ти е кеф, мога да ги преведа и по определен от теб начин, нямам претенции. Ако аз спечеля - оставям на теб да избереш Наздраве и дано видиш същия ръст в цената на този папир през 2021, както и през 2020, но без да додстигат 70 милки продажби за годината
                        Иначе казано, в момента имаме 13,651 милиона продажби на консолидирана база за Кю1, остава да видим дали ще стигнат 70 милиона в края на годината, или не. Винаги уважавам хората, с които имам бас - няма да пожелая успех, разбира се, но ще продължа да следя акцията
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Груев, добре знаеш, че баса ви с 4Д не е за това. Като човек, познаващ добре "психологията на заека", следях с интерес развитието на темата за да видя точния момент в който ще се отметнеш. Предвид факта, че това обстоятелство настъпи значително по-рано от прогнозата ми, очакванията ми за акцията са повече от оптимистични.

                          Където плюе Груйката, цената на артията лети.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Баса е за всички приходи без тези от телекомуникационния бизнес в Азия. В случай, че с времето се появят приходи от услуги свързани с IoT бизнеса са включват. Към момента такива няма. Това бяха условията.
                            Басът не е ли написан черно на бяло назад в темата, че не ми се рови?

                            Коментар


                            • Мнения за тази оценка?
                              Fundamentals TeamViewer AG
                              Dividend (2020) 0.00
                              Dividend yield in % 0.00
                              P/E Ratio 63.90
                              Profit per share 0.52
                              Number of shares 201.07 m
                              Market capitalization 6.47 bn
                              Last edited by BiserIvanov1; 30.05.2021, 16:05.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Груев, добре знаеш, че баса ви с 4Д не е за това. Като човек, познаващ добре "психологията на заека", следях с интерес развитието на темата за да видя точния момент в който ще се отметнеш. Предвид факта, че това обстоятелство настъпи значително по-рано от прогнозата ми, очакванията ми за акцията са повече от оптимистични.

                                Хмммм

                                Коментар

                                Working...
                                X