IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    Довечера ще прегледам всички документи и ще се опитам да дам смислен коментар по темата. Ако се абстрахирам от допълнителната информация, която научих покрай моите контакти в IT сферата, току виж се окаже, че все пак IPO-то е смислено.
    Четох, четох, после почетох още малко и стигнах до извода, че това IPO не е за мен. Това е най-смисленият коментар, който мога да дам по темата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Колкото повече гледам проспекта, толкова повече ми се иска да не продължавам а съм още в първата третина
      А, аз дори няма и да го гледам ! Пари за губене нямам !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
        Довечера ще прегледам всички документи и ще се опитам да дам смислен коментар по темата. Ако се абстрахирам от допълнителната информация, която научих покрай моите контакти в IT сферата, току виж се окаже, че все пак IPO-то е смислено.
        Колкото повече гледам проспекта, толкова повече ми се иска да не продължавам а съм още в първата третина
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Резонен въпрос, на който никой не отговаря
          Въпроси колкото искаш, че и нови се появяват, мен например особено ме впечатляват паричните потоци на тези лъвчета

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
            Така - Фадата оцененна за 20,4 мил. евро, а Сирма иска оценка между 40-55 мил. евра. На какво основание - сходни приходи, сходни печалби (даже като изключим гимнастиките за "постигане" на 10 мил. печалба на Сирма за 2014, Фадата стоят по-стабилно в исторически план, а и са нишов играч с продукт (добър или не не знам, но върви сред застрахователите).
            Държа си на мнението от преди седмица - 50 мил. лв. оценка за Сирма - макс.
            Резонен въпрос, на който никой не отговаря

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
              Проспектът и всички документи, свързани с първичното публично предлагане на Сирма Груп Холдинг са на разположение на сайта на ЕЛАНА.
              Довечера ще прегледам всички документи и ще се опитам да дам смислен коментар по темата. Ако се абстрахирам от допълнителната информация, която научих покрай моите контакти в IT сферата, току виж се окаже, че все пак IPO-то е смислено.

              Коментар


              • Всички документи за IPO-то на Сирма Груп Холдинг са публикувани

                Проспектът и всички документи, свързани с първичното публично предлагане на Сирма Груп Холдинг са на разположение на сайта на ЕЛАНА.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                  В началото на септември.
                  Че то не останало. Ще трябва да почвам да освобождавам средства.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                    Кога точно се очаква IPO-то?
                    В началото на септември.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Кога точно се очаква IPO-то?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                        Така - Фадата оцененна за 20,4 мил. евро, а Сирма иска оценка между 40-55 мил. евра. На какво основание - сходни приходи, сходни печалби (даже като изключим гимнастиките за "постигане" на 10 мил. печалба на Сирма за 2014, Фадата стоят по-стабилно в исторически план, а и са нишов играч с продукт (добър или не не знам, но върви сред застрахователите).
                        Държа си на мнението от преди седмица - 50 мил. лв. оценка за Сирма - макс.
                        "На какво основание - сходни приходи, сходни печалби (даже като изключим гимнастиките за "постигане" на 10 мил. печалба на Сирма" ...
                        - Kak на какво основание - така го "сметнала" елана, cymru, не е случаен този факт. Защо са ги наели ? - за да "смятат". Кой ако не те ? Та нали така успешно издокараха "сметките" и при енемона. А как ли щяха да пишат с молива ако IPo беше за фадата !? ))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Не разбрах - в какво ще ги инвестират тея кинти - да не са за бонуси, поршета и почивки на Малдивите?

                          Коментар


                          • Така - Фадата оцененна за 20,4 мил. евро, а Сирма иска оценка между 40-55 мил. евра. На какво основание - сходни приходи, сходни печалби (даже като изключим гимнастиките за "постигане" на 10 мил. печалба на Сирма за 2014, Фадата стоят по-стабилно в исторически план, а и са нишов играч с продукт (добър или не не знам, но върви сред застрахователите).
                            Държа си на мнението от преди седмица - 50 мил. лв. оценка за Сирма - макс.
                            Не-заслужил инвеститор

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                              Какво ще кажете за следната "груба" оценка: 350 човека средно всеки докарва ......

                              т.е. компанията е по скоро подценена ?

                              ха, кофти маркер се случи за Сирма : Фадата купена на 40 млн ЛВ, има мн. близки (8-9% по малко) ПРИХОДИ последните 3 години но с 1/2 персонала на Сирма (170 с/у 360).....

                              а най големия разход са заплатите...
                              Last edited by Longin; 27.07.2015, 22:25.
                              "the trend is your friend until the end..."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                                ОК песимистична корекция - Хората са задръстени и чистата печалба е 2500 за месец от човек (доста ниско за бранша)
                                за 12 месеца (1 година) 30К на човек 10.5М
                                P/E то го слагаме класическо 12
                                12 * 10.5 = 126 мил. оценка ... пак излиза приемлива.

                                Разбира се ако намесим параметрите на продажбата на Телерик излиза, че супер много подценяваме възможностите на хората разработващи софтуер в Сирма
                                Човече, ти даваш сериозен принос при оценяването на компании. За пръв път чувам за показателя Печалба на служител. Можеш ли да обосновеш как стигна до тази цифра? И освен това всички ли служители се занимават с разработка на софтуер или има и административен и обслужващ персонал?

                                Коментар

                                Working...
                                X