IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
    Това ИПО си е една голема греда .
    Трудно е да излъжеш някого когато целият пазар се е спихнал,пък и историята
    на ИПОта на нашият пазар показва,че приказките са едно,а светлото бъдеще се оказва
    доста мрачно.

    Коментар


    • 1 месец влачене и жалба за оферти ... като клошар на просия, подложил скъсаната капа пред изхода на църквата, жалка картина.
      Не е препоръка

      Коментар


      • Това ИПО си е една голема греда .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
          аз много харесвам компанията. Обаче не знам защо е трябвало да правят тази счетоводна гимнастика за да надуят печалбата за 2014 г., а в същото време не публикуват данни за полугодието на 2015 г. Очевидно е, че като махнем еднократния счетоводен положителен ефект, печалбата е по-ниска и от тази база трябва да съдим за 2015 г. P/BV на софтуерна компания е безсмислен показател, че даже е P/E. Аз ще пусна поръчка на минимума.

          сега се разрових, че фонда невек са влезнали в онтотекст през 2008 и търсят изход. Тогава са казали, че Онтотекст трябва да се търгува в САЩ, тъй като има голям потенциал, явно са го надценили.
          Едно уточнение за NEVEQ1 - животът на фонда свършва, вече функционира NEVEQ2.
          Ето

          Коментар


          • аз много харесвам компанията. Обаче не знам защо е трябвало да правят тази счетоводна гимнастика за да надуят печалбата за 2014 г., а в същото време не публикуват данни за полугодието на 2015 г. Очевидно е, че като махнем еднократния счетоводен положителен ефект, печалбата е по-ниска и от тази база трябва да съдим за 2015 г. P/BV на софтуерна компания е безсмислен показател, че даже е P/E. Аз ще пусна поръчка на минимума.

            сега се разрових, че фонда невек са влезнали в онтотекст през 2008 и търсят изход. Тогава са казали, че Онтотекст трябва да се търгува в САЩ, тъй като има голям потенциал, явно са го надценили.

            Коментар


            • Благодаря на Изабела Оронова за бързата реакция. За последните 10 години смея да кажа, че тя е от малкото хора в Елана, които си вършат работата както трябва!

              И така:

              P/E сега е около 20. След IPO-то и до края на годината се очаква да е около 70 (!!!уха!!!), а за след година по-късно се очаква пак да е около и малко над 20. Как ще стане този фокус - не знам!

              P/B и сега и занапред все се очаква да е около и малко над единица. Много ми е интересно как P/E за 2015 го дават по прогнози да е 69-70, а в същото време P/B го дават по прогнози да е 1.15, но ще поживеем и ще видим!

              ROA е твърдо под 5% като за 2015 очакванията са да е около и малко над 1.50%, след което за 2016 отново някак си ще станем свидетели на ръст до около 4.60%.

              Тези данни ги взех от официално публикуван документ от страна на Елана, но тъй като не съм сигурен до колко документът следва да се разпространява, а последното, което искам, е да си имам разправии с Елана, затова ще си позволя да не дам линк.

              Според мен единствената що-годе разумна цена за акция според мен е минималната - 1.20 лева за акция. Това е ако приемем, че можем да вярваме на отчетите и че в тях няма счетоводни гимнастики за разкрасяване на резултатите. Тогава P/E и P/B идват на разумни като за БФБ нива (съответно 13.89 и 0.69, отново според публикуваните данни).

              Коментар


              • Мързи ме да търся пак проспекта - някой може ли да ми каже какви са P/E и P/B според последните налични данни?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                  Няма такова нещо. Разпределението е пропорционално и всички имат равни права. Методологията е описана в проспекта.
                  аз те твърдя за вас, а по принцип.

                  Прочетох проспекта - ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ПАЗАРНИТЕ ПОРЪЧКИ! ОТ ЕМИТЕНТА ИМАТ ИНТЕРЕС ДА ИМА ПАЗАРНИ ПОРЪЧКИ, ЗА ДА ПЛАСИРАТ НА МАКСИМАЛНА ЦЕНА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                    въпреки че не си признават, традиционно клиентите на мениджъра по емисията взимат по-голямо парче от тортата. Не визирам конкретния случай, а от опит и световна практика.
                    Няма такова нещо. Разпределението е пропорционално и всички имат равни права. Методологията е описана в проспекта.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                      Как става заявяването на акции ? ? ? Някой вече опита ли при посредника си?

                      Примерно аз съм към Карол , а IPO-то е през Елана ... Има ли смисъл да ходя в Елана или мога да направя поръчка и в Карол ? Кое от двете е по-удачно/изгодно ?
                      въпреки че не си признават, традиционно клиентите на мениджъра по емисията взимат по-голямо парче от тортата. Не визирам конкретния случай, а от опит и световна практика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                        Ако ползваш нормалната платформа за търговия на Карол, тогава от менюто за нареждания в свободен текст заявяваш колко акции искаш да купиш, както и на каква цена. Има и варианти за пазарни поръчки. Всичко това го пише като си отвориш платформата и няма как да го пропуснеш.

                        За всяка изпълнена поръчка ти взимат по 20 лева... или нещо такова беше.

                        Ако отидеш при Елана, най-много да ти отворят сметка за търговия при тях, след което или ще трябва да търгуваш акциите през Елана, или ще трябва да ги прехвърлиш при Карол, което струва пари.

                        Някой по-запзнат може да каже повече по въпроса.
                        За да се подаде заявка при ЕЛАНА Трейдинг .- да, трябва да се сключи брокерски договор, но това не върви със задължения за отваряне на сметки и суми. Но, да, има комисиона за прехвърляне на книжа между посредниците. Тарифата е тук

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                          Как става заявяването на акции ? ? ? Някой вече опита ли при посредника си?

                          Примерно аз съм към Карол , а IPO-то е през Елана ... Има ли смисъл да ходя в Елана или мога да направя поръчка и в Карол ? Кое от двете е по-удачно/изгодно ?
                          Ако ползваш нормалната платформа за търговия на Карол, тогава от менюто за нареждания в свободен текст заявяваш колко акции искаш да купиш, както и на каква цена. Има и варианти за пазарни поръчки. Всичко това го пише като си отвориш платформата и няма как да го пропуснеш.

                          За всяка изпълнена поръчка ти взимат по 20 лева... или нещо такова беше.

                          Ако отидеш при Елана, най-много да ти отворят сметка за търговия при тях, след което или ще трябва да търгуваш акциите през Елана, или ще трябва да ги прехвърлиш при Карол, което струва пари.

                          Някой по-запзнат може да каже повече по въпроса.

                          Коментар


                          • Следя дружеството от 1998 година. Със сигурност ще участвам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                              Как става заявяването на акции ? ? ? Някой вече опита ли при посредника си?

                              Примерно аз съм към Карол , а IPO-то е през Елана ... Има ли смисъл да ходя в Елана или мога да направя поръчка и в Карол ? Кое от двете е по-удачно/изгодно ?
                              Привет!

                              Можете да подадете поръчка през Карол. ЕЛАНА Трейдинг събира поръчките от всички посредници. Можете да подадете пазарна или лимитирана.

                              Ако сте клиент на ЕЛАНА Трейдинг, няма да има комисионни при поръчката.

                              Коментар


                              • Как става заявяването на акции ? ? ? Някой вече опита ли при посредника си?

                                Примерно аз съм към Карол , а IPO-то е през Елана ... Има ли смисъл да ходя в Елана или мога да направя поръчка и в Карол ? Кое от двете е по-удачно/изгодно ?
                                Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                                Коментар

                                Working...
                                X