IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Раздвижиха се нещата тука, да не би да наближава увеличението?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от g_iskernov2 Разгледай мнение

      Не мога да загубя дългосрочно. .....(съкращавам за да не пречи)
      Пак отзад напред ще започна. Ако събирането на кеш е събиране от странана на мениджърите от бонуси, така може, аз бонус и заплата, ако имам акции, не получавам. Кеш в компанията няма много и печалбата не се обръща в кеш. Това е ОК стига от време на време да можеш да докажеш, че тези технолигии, в които си набутал кеша, имат цена и то не цена в акции на някой друг.

      Ако са на борсата трябва да доказват на акционерите, че може да има доходност. Ако бяха на държавна издръжка и да правят нови технологии, тогава могат да гледат ако искат и 20 години напред. Просто поведението не е за публична компания. А как маркет мейкър ще поддържа центата, няма да коментирам, това е абсурдно.

      Иначе си прав, за дълга позиция може би по-добре Сирма отколкото ФААНГ. Но на пазара на запад има и къси позиции, така че нищо не ти пречи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

        Можеш да загубиш дългосрочно, що за твърдение е, че не можеш. Освен това кеш нямат, имат заеми и имат още да плащат за дела на НЕВЕК в Онто. Лошо се изказах, по-долу, чакам да видя продажба на нещо, ако чакам Онто, то вече ще е късно. Не ми харесва, нито кеш се генерира, нито се продава създаденото.
        Не мога да загубя дългосрочно. Следя ИТ бизнеса от години. По-рисково ми беше в Щатите. Там компаниите са ултра надценени. Използвах, че надуваха балона в последните години и спечелих. Тази година се изтеглих защото очаквам криза там. В случая със Сирма - те са много ниско в момента. Навсякъде другаде биха взели по-висока цена. Накрая ще дойде някое VC и ще им даде реалната цена да се махнат от борсата. Нов съм на българската борса - признавам. Но това което съм забелязал е, че правилата на бизнеса са еднакви по целия свят. Да, дразнят ме Сирма, че правят глупости на тази борса. Каква им е работата изобщо да правят ИПО в България!? Дразнят ме и с неадекватните си действия - например защо не си вземат един маркет мейкър и да си държат цената. Ами то е ясно, че сега ги натискат надолу, защото хиените чакаме Дразнят ме, но в същото време съм сигурен че спечеля от тях. И ги уважавам за това, което са направили като ИТ професионалисти. Но пък са финансисти аматьори. Как допускаш компанията, която ти прави 60 млн., прави ти немалка печалба и да струва 50 млн.! Insane!
        За продажбата на Онто - не ти харесва, че не продават, но си имат друга стратегия. И аз смятам че е ок. Тя не е направена, за да се хареса на теб или на мен. Но е смислена и могат да направят наистина нещо по-голямо. Но да те успокоя - няма да е скоро
        За кеша няма да споря с теб. Аз не говоря неща, които не знам. А бях казал преди, че правят кеш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

          Можеш да загубиш дългосрочно, що за твърдение е, че не можеш. Освен това кеш нямат, имат заеми и имат още да плащат за дела на НЕВЕК в Онто. Лошо се изказах, по-долу, чакам да видя продажба на нещо, ако чакам Онто, то вече ще е късно. Не ми харесва, нито кеш се генерира, нито се продава създаденото.
          ...ако се генерираше кеш и т.н., то цената щеше да е 1.85, а не 0.85

          Коментар


          • Първоначално изпратено от g_iskernov2 Разгледай мнение

            Доколкото знам Онтотекст е ключова за новата им стратегия. Направих си труда да я прочета - има някои смислени неща. Не съм изобщо сигурен как ще се преборят с големите. Но и досега някак си успяват да го правят. Редовно издърпват килимчето на АйБиЕм при големите клиенти. Така, че аз не бих чакал продажба на Онтотекст. Но пък в стратегията си написаха напоследък, че ще дават дивидент. А чувам, че напоследък събират яко кеш. Цената им е смешна в сравнение с една технологична компания ама не само в САЩ ами и за БГ. Досега съм купувал американски компании (предимно FAANG). Направих и малко кинти. Сега нямам вече в УСА. Купувам по малко от Сирма - дългосрочно не мога да загубя.
            Можеш да загубиш дългосрочно, що за твърдение е, че не можеш. Освен това кеш нямат, имат заеми и имат още да плащат за дела на НЕВЕК в Онто. Лошо се изказах, по-долу, чакам да видя продажба на нещо, ако чакам Онто, то вече ще е късно. Не ми харесва, нито кеш се генерира, нито се продава създаденото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
              За третото тимесечие е индивидуален, така че нищо не може да се каже. Към юни на хартия нещата изглеждат много слабо. Някой има ли представа дали имат намерение да продадат Онтотекст да речем. Ако реализират добра цена за нещо тогава и акцията може да се съживи. От дейността не виждам да могат да направят пари за акционерите или поне за малките.

              Нямам акции и не бих купил преди да реализат някаква продажба.
              Доколкото знам Онтотекст е ключова за новата им стратегия. Направих си труда да я прочета - има някои смислени неща. Не съм изобщо сигурен как ще се преборят с големите. Но и досега някак си успяват да го правят. Редовно издърпват килимчето на АйБиЕм при големите клиенти. Така, че аз не бих чакал продажба на Онтотекст. Но пък в стратегията си написаха напоследък, че ще дават дивидент. А чувам, че напоследък събират яко кеш. Цената им е смешна в сравнение с една технологична компания ама не само в САЩ ами и за БГ. Досега съм купувал американски компании (предимно FAANG). Направих и малко кинти. Сега нямам вече в УСА. Купувам по малко от Сирма - дългосрочно не мога да загубя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                Марадона, пълниш или пишеш
                и двете май

                Коментар


                • Марадона, пълниш или пишеш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                    Чак за всички по-много няма да има. Цената на дела, който взеха наскоро, не дава повод за такъв оптимизъм. Освен това Булбанк ще си иска парите също. И трето в тази индустрия за мен не е ОК, че чакаха толкова много време, а сега ти казваш 2019/2020.
                    Смятам, че цената на дела на Онтотекст в сделката с Невек е доста под пазарната, тъй като на фонда му идва крайния срок и трябва да разкешва инвестициите. Оттам идва оптимизма ми, че могат да реализират голяма печалба. Времето ще покаже.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                      Е те ако продадат Онтотекст ще има за всички по много. Говори се, че интерес има от големите риби, а там числата са мноооого сериозни. Мисля, че е въпрос на време да стане сделка: края на 2019 или 2020г. макс
                      Чак за всички по-много няма да има. Цената на дела, който взеха наскоро, не дава повод за такъв оптимизъм. Освен това Булбанк ще си иска парите също. И трето в тази индустрия за мен не е ОК, че чакаха толкова много време, а сега ти казваш 2019/2020.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                        За третото тимесечие е индивидуален, така че нищо не може да се каже. Към юни на хартия нещата изглеждат много слабо. Някой има ли представа дали имат намерение да продадат Онтотекст да речем. Ако реализират добра цена за нещо тогава и акцията може да се съживи. От дейността не виждам да могат да направят пари за акционерите или поне за малките.

                        Нямам акции и не бих купил преди да реализат някаква продажба.
                        Е те ако продадат Онтотекст ще има за всички по много. Говори се, че интерес има от големите риби, а там числата са мноооого сериозни. Мисля, че е въпрос на време да стане сделка: края на 2019 или 2020г. макс

                        Коментар


                        • За третото тимесечие е индивидуален, така че нищо не може да се каже. Към юни на хартия нещата изглеждат много слабо. Някой има ли представа дали имат намерение да продадат Онтотекст да речем. Ако реализират добра цена за нещо тогава и акцията може да се съживи. От дейността не виждам да могат да направят пари за акционерите или поне за малките.

                          Нямам акции и не бих купил преди да реализат някаква продажба.

                          Коментар


                          • Някой чул ли е ново инфо за увеличението на 1 лв?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Не само стискам ами и добавям.. макар че напоследък с отвръщение ))
                              Супер. .... и аз мисля да се отвратя с още малко )

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Не само стискам ами и добавям.. макар че напоследък с отвръщение ))
                                Споко ситуацията е win-win

                                Коментар

                                Working...
                                X