IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През месец ноември старатира Публичното предлагане на акции на Сирма:

    Публично предлагане
    На 27.11.2018 бе направено Оповестяването съгласно чл.92а на ЗППЦК. С това е дадено началото на новото публично предлагане за увеличаване на капитала на Сирма Груп Холдинг. Одобреният от КФН Проспект за публичното предлагане може да бъде намерен в инвестиционната секция на нашия сайт. Потенциалните инвеститори и заинтересовани лица могат също да разгледат и Стратегията за развитие и растеж и приложените към нея финансови прогнози до 2022 година, а също и Презентация на публичното предлагане. На 29.11.2018 БФБ публикува точните дати свързани с различните етапи на публичното предлагане. Същите ще бъдат отразени и във "Финансовия календар" на Сирма Груп.​

    Предстоящ уебинар
    На 05.12.2018 от 16:00 часа ще се проведе уебинар, организиран от Сирма Груп Холдинг и Първа Финансова Брокерска Къща, за "Представяне на публичното предлагане 2018". Уебинара ще се провежда на български и английски език едновременно. Всички инвеститори и заинтересовани лица могат да наблюдават уебинарът на живо, както и пряко да участват с въпроси, които ги интересуват. За включване в уебинара на български език ще е необходимо да посетите линка: https://streamer.bg/bg/974/filmpage-go в часа на уебинара. Можете да задавате своите въпроси предварително или по време на уебинара на електронна поща: ir@sirma.bg или на скайп: SIRMAIR. Заповядайте.

    ТВ
    На 27.11.2018 г-н Атанас Киряков - Изпълнителен директор на Онтотекст и член на СД на Сирма Груп Холдинг даде интервю в предаването "Бизнес среща" на телевизия Блумбърг, и разказа за пътя извървян от Онтотекст, перспективите пред бизнеса, който ползва изкуствен интелект и изпълнението на Стратегията на Сирма.

    Социална отговорност
    Сирма Груп завършва годината с мащабна благотворителна кампания "Бяла Магия" и направи ретроспекция на успешните благотворителни, екологични и социално-отговорни дейности през годината.

    Административно
    На заседание на СД на Сирма Груп Холдинг от 23.11.2018 бе взето решение за изкупуване на останалите миноритарно притежавани акции от дъщерното дружество Сирма Ентерпрайз Системс АД, с което Сирма Груп Холдинг става негов едноличен собственик. На следващото заседание на СД на Сирма Груп Холдинг от 26.11.2018 бе взето решение за преименуване на Сирма Ентерпрайз Системс в Сирма Ей Ай /Sirma AI/ и придобиването на дъщерното търговско предприятие Онтотекст АД.

    Станислав Танушев
    Директор връзки с инвеститорите
    Сирма Груп Холдинг АД
    тел.: (+359 2) 976 8310

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Uncle$crooge Разгледай мнение

      Ленче, ти май нещо... не само от отчетите гледкаш Че къде ги видя тез неща? Май отвътре нещичко? Я разкажи и на нас де
      Всичко си го пише в отчетите - капитализация, амортизация, разбивка на приходите и тн.

      Скоро забелязах нещо друго интересно. В отчетите за 2017 има разлика между предварителния и одитирания. В предварителния паричния поток от оперативна дейност е 1 887, а този от Инвестиционна е -7 785. В одитираните цифрите са ралични - 8 616 и - 14 257. И двата отчета казват трърде малко поради спецификата на дейността, но разлика е доста голяма. Би било голям плюс да се одитира от голяма одиторска фирма, не че и там има гаранция, но мащабът на Сирма вече е различен.
      Last edited by nobody; 29.11.2018, 16:08.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
        От всички сухи писания в обявлението за увеличение на капитала, някой наема ли се да даде точни дати кога е търговията с права и кога всичко останало : ) (http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2)

        Цената на 1 нова акциия = Цената на 0.666667 Х Цената на едно право + 1.00 лева

        Давайте прогнози за цената на правата .. за негативно пишещите тук знаем (= 0.001 стотинки.
        Три седмици някаде към 20.12 преди Коледа със сигурност. ....нямам прогноза за цената на правата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
          От всички сухи писания в обявлението за увеличение на капитала, някой наема ли се да даде точни дати кога е търговията с права и кога всичко останало : ) (http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2)

          Цената на 1 нова акциия = Цената на 0.666667 Х Цената на едно право + 1.00 лева

          Давайте прогнози за цената на правата .. за негативно пишещите тук знаем (= 0.001 стотинки.
          Скоро ще ни кажат точните дати поне аз не намирам дати но пък имаме обявено начало та да им пожелаем успех За цената на акцията и правата не ми се спекулира и нека оставим пазара да реши посоката.

          Виждам че имаме нови тролове които са създадени тези дни основно да хейтят тук но това е част от стратегията на някой участници.

          Сирма не случайно е сред водещите български ИТ компании и нека им пожелаем успех и за напред и да инвестират все повече пари в България!

          Коментар


          • От всички сухи писания в обявлението за увеличение на капитала, някой наема ли се да даде точни дати кога е търговията с права и кога всичко останало : ) (http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2)

            Цената на 1 нова акциия = Цената на 0.666667 Х Цената на едно право + 1.00 лева

            Давайте прогнози за цената на правата .. за негативно пишещите тук знаем (= 0.001 стотинки.
            Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lenko Разгледай мнение

              Да. Всичко което съм написал се вижда в отчетите. Много забавно четиво са.
              Ленче, ти май нещо... не само от отчетите гледкаш Че къде ги видя тез неща? Май отвътре нещичко? Я разкажи и на нас де

              Парички, парички, парички...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                А от какво разбираш? От отчети разбираш ли?
                Да. Всичко което съм написал се вижда в отчетите. Много забавно четиво са.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lenko Разгледай мнение

                  А колко процента от оборота формират тези клиенти? Неслучайно не ги показват, защото са смешни.
                  Общия им приход от продажба на софтуерни лицензи е само 700 хил. и намалява с 56% спрямо миналата година.
                  Каква е тази софтуерна компания, която формира половината си оборот от препродажба на хардуер?
                  А голяма част от услугите които продават всъщност са препродажба на външни услуги - т.е. префактуриране с цел помпане на оборота.
                  Капитала е кух.
                  Паричния поток е отрицателен.
                  Персонала намалява.
                  Всички активи са заложени пред банки по няколко пъти.
                  Печалбата се формира само чрез счетоводни трикове - капитализация на разходи, неамортизиране на нематериални активи и т.н.

                  Купувайте смело, че иначе са го закъсали. Парите от СПО ще отидат там където отидоха парите от ИПО - за покриване на дългове и текущи разходи.
                  Веднага казвам, че lenko не ми е втори потребител и не го познавам

                  Препродажбата на хардуеър и мен ме дразни, питах тук да не би да бъркам. Явно правилно се насочвам. Това не е умишлено и не е трик, това е счетоводната политика, която трябва да прилагат. Също и за капитализирането и амортизирането, това са проекти, които дълго се изпълняват.

                  Въпросът в парите, които се влагат дали резултират в нещо ценно или утре могат да си направят нова компания и да правят същото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lenko Разгледай мнение
                    Не разбирам от борси и акции, но ми е интересно как така всички коментират цената на акцията, а никой не се заглежда в напомпаните отчети, които не могат да прикрият трагичното положение?
                    А от какво разбираш? От отчети разбираш ли?

                    Коментар


                    • Не разбирам от борси и акции, но ми е интересно как така всички коментират цената на акцията, а никой не се заглежда в напомпаните отчети, които не могат да прикрият трагичното положение?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от g_iskernov2 Разгледай мнение

                        Няма друга българска компания, която да може да се похвали с клиенти като техните. BBC, Novartis, Nikkei, FT, AstraZeneca, една камара банки и т.н.
                        А колко процента от оборота формират тези клиенти? Неслучайно не ги показват, защото са смешни.
                        Общия им приход от продажба на софтуерни лицензи е само 700 хил. и намалява с 56% спрямо миналата година.
                        Каква е тази софтуерна компания, която формира половината си оборот от препродажба на хардуер?
                        А голяма част от услугите които продават всъщност са препродажба на външни услуги - т.е. префактуриране с цел помпане на оборота.
                        Капитала е кух.
                        Паричния поток е отрицателен.
                        Персонала намалява.
                        Всички активи са заложени пред банки по няколко пъти.
                        Печалбата се формира само чрез счетоводни трикове - капитализация на разходи, неамортизиране на нематериални активи и т.н.

                        Купувайте смело, че иначе са го закъсали. Парите от СПО ще отидат там където отидоха парите от ИПО - за покриване на дългове и текущи разходи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                          По груби сметки за да вигнат цената от 0.84 до тук 0.972 са похарчили около 1.2 млн лв ...интересно от къде идват пари. Нали не са правили никакви обратни от многооого време. Основно Бенчмарк купува ...

                          Идеи?
                          Борса е. Купува се, продава се. Чака се СПО. Цената на СПО е 1 лев. Очевидно е. И аз купих. Компанията върви май добре. Следя софтуерните компании. Не само в България. Няма друга българска компания, която да може да се похвали с клиенти като техните. BBC, Novartis, Nikkei, FT, AstraZeneca, една камара банки и т.н. Трябва обаче да се научат да продават.Яки клиенти пък приходите им ... смешни. С такива клиенти трябваще да правят няколко стотин милиона. Надявам се следващите години да станат по-добри. Партньорства трябват повече според мен- като това от новината с Fujitsu. С консултантски компании също - от големите. Имат един от броящите се на пръсти разпознаваеми в света български продукти. Ами използвайте това, бе хора! Повече маркетинг, повече шум. Ядосвам се чак понякога, като ги гледам как нищо не харчат за маркетинг и реклама.


                          Компанията се присъедини към групата на Топ 10 компании за IT услуги, работещи с българската компания

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                            Друга компания имам предвид, не е градус...друг ще е новият фаворит на спекулантите през януари!
                            ами пиши в друга тема щом нямаш на предвид сирма ......... що спамиш тук?
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              след увеличението на капитала съм казал вече: "гледай градус - сещай се за сирма"

                              аз акции на сирма нямам и няма да имам ....... не ме интересува тази компания по никакъв начин освен, ако не покажат някаква коренна промяна от поведението което следват до момента...

                              не е препоръка
                              Друга компания имам предвид, не е градус...друг ще е новият фаворит на спекулантите през януари!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                                Действайте действайте тук спекуланти до 1лев че след нова година се задава друга акция която да ви стане любима и от която ще спечелите!
                                след увеличението на капитала съм казал вече: "гледай градус - сещай се за сирма"

                                аз акции на сирма нямам и няма да имам ....... не ме интересува тази компания по никакъв начин освен, ако не покажат някаква коренна промяна от поведението което следват до момента...

                                не е препоръка
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X