IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
    Най- ми е интересно к'во ще ги правят после
    Обявиха обратно изкупуване на акции за 18 мл лева.Под 60 ст като не става логично е нагоре докъдето става,пък за какво им са не е
    наша работа.

    Коментар


    • Най- ми е интересно к'во ще ги правят после
      Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

      Коментар


      • Гледай Трейс, помни Сирма!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

          Просто тече надлъгване, но при липса на фундамент, то е обречено Нещо като да се разхождаш по подвижни пясъци...
          Ще го качат,няма де да иде.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

            А не. Понеже тогава беше чудене дали са будали или умни пари. Сега знаем, че са били будали.
            Просто тече надлъгване, но при липса на фундамент, то е обречено Нещо като да се разхождаш по подвижни пясъци...
            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Правиш тънък намек ,че спадът приключи ли?
              А не. Понеже тогава беше чудене дали са будали или умни пари. Сега знаем, че са били будали.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                Мнението е от 11.04.2019. Изглежда са били будали.
                Правиш тънък намек ,че спадът приключи ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Кой купува тогава?Следкато са изсипани 103 000 акции за днес кой ги е купил?
                  Мнението е от 11.04.2019. Изглежда са били будали.

                  Коментар


                  • Две неща от мен. Не знам колко струва технологията от Онтотекст. Предполагам цена под 15-20 млн. би била провал. Ако вземат примерно 20 евра за акционерите на Сирма ще останат 80% или 16 евра. От тях поне 6 за връщане на заеми и 10 за акционерите. При такъв вариант според мен цената няма да мръдне много. При по-добро развитие ще има ръст. Говоря така на око.

                    Второто е сделка за италианска ИТ фирма - 1.6 млрд евро за 11 000 служители, 10 пъти печалбата. Това прави по 145 000 евро на служител. 300 служители на Сирма са 43 млн. евро/ 85 млн. лева. Сега се търгува на 50 млн. заедно с дълга. Няма как да няма 20-30% дисконт понеже си е в ръцете на основателите - тоест около 60 млн., което е горе долу където си е. На база печалба пак нещо такова се получава.

                    Заключението е, че пазарът дава вярна оценка, може би една идея твърде негативна, но на БФБ сме все пак.

                    ето и линк https://www.reuters.com/article/us-a...-idUSKBN1YE22N

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                      Аз пък не разбирам,защо Мариан пише,че... Останали са и 21 млн. активи в Онтотекст, които не носят приходи и дружеството е на загуба. Голям въпрос е дали тези 21 млн. лв. трябва да се обезценят и доколко и защо са останали.... От къде вижда отчет на Онтотекст за след 18.01.2019?Цялото ТП на Онтотекст е продадено на Сирма АI за 21500 хил. на 18.01(тогава активите са били за 27381 хил.) и тези пари би трябвало да са в сметката на Онтотекст към 26.01 и това да е основния актив,а ако има останали други активи,те едва ли са на значима стойност. И защо да се обезценява кеш?.Освен това Сирма АI купува и обособени части от ТП на Сирма солюшънс и Датикум. Според мен това е добре за нас,защото Сирма AI е 100% собственост на СГХ и явно там ще се концентрира бизнеса с изкуствения интелект.
                      От Сирма уточниха
                      https://www.investor.bg/novini-i-ana...torite-294488/

                      В "Онтотекст" остават 21 млн. лв. ДНМА (дълготрайни нематериални активи), те ще бъдат ли обезценени, тъй като не носят приходи?

                      Няма такива ДНМА. Има вземания от свързани лица за 21 млн.лв., които ще бъдат преобразувани в инвестиция в "Сирма Ей Ай" ЕАД.




                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hullo Разгледай мнение

                        Колега къде точно е този текст за Corum и GraphDB ?
                        ПРИЛОЖЕНИЕ № 3 ....29.08.2019 Оповестяване на сключване на договор с инвестиционната банка от Люксембург „CORUM GROUP INTERNATIONAL“ S.À.R.L. за търсене на инвеститор в семантичните технологии и продукта GraphDB.Има го и в х3.

                        Аз пък не разбирам,защо Мариан пише,че... Останали са и 21 млн. активи в Онтотекст, които не носят приходи и дружеството е на загуба. Голям въпрос е дали тези 21 млн. лв. трябва да се обезценят и доколко и защо са останали.... От къде вижда отчет на Онтотекст за след 18.01.2019?Цялото ТП на Онтотекст е продадено на Сирма АI за 21500 хил. на 18.01(тогава активите са били за 27381 хил.) и тези пари би трябвало да са в сметката на Онтотекст към 26.01 и това да е основния актив,а ако има останали други активи,те едва ли са на значима стойност. И защо да се обезценява кеш?.Освен това Сирма АI купува и обособени части от ТП на Сирма солюшънс и Датикум. Според мен това е добре за нас,защото Сирма AI е 100% собственост на СГХ и явно там ще се концентрира бизнеса с изкуствения интелект.
                        Last edited by kaputov; 10.12.2019, 00:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hullo Разгледай мнение

                          Колега къде точно е този текст за Corum и GraphDB ?
                          То пък много трудно да напишеш 3 думи в гугъл ами занимаваш колегата.

                          https://seenews.com/news/bulgarias-s...graphdb-667006

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                            Аз не мога да преценя от отчетите дали са в ликвидна криза. Може да са, може и да не са. Пише в доклада за дейността и основните събития, че са наели банка Corum да търси инвеститори за GraphDB. Ако се осъществи сделка, ще видим доколко ценни технологии имат.
                            Колега къде точно е този текст за Corum и GraphDB ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Едно е да ти вярват сектантски и да те заливат с пари (Tesla, Apple, Goog, Facebook) друго е да искат да се развиваш и ако може да плащаш дебел дивидент.
                              MSFT

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Дааа тъжно...Всинца ни излъгаха..
                                Ти нали не инвестираш в софтуерни компании?

                                Коментар

                                Working...
                                X