IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

    предлагат да разпределят 1 400 000 като дивидент и продават част от бизнеса си
    продават част от бизнеса си за доста сериозна сума

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oginvest Разгледай мнение
      Каква е новината за Сирма?
      предлагат да разпределят 1 400 000 като дивидент и продават част от бизнеса си

      Коментар


      • Каква е новината за Сирма?

        Коментар


        • само номиналът ли? много си скромен.

          Коментар


          • Много интересни точки на ОСА се виждат в ТР.

            Тук номиналът е на дневен ред вече

            Коментар


            • Здравейте,

              Вече е пролет (макар и леко хладна) и набижава един от най-светлите празници - Великден! Ето и основните новини от дружествата в Сирма Груп от първите дни на пролетта:

              Екипът на Сирма
              През април лицето на Сирма, представена в рубриката "Истории на успеха", е Марина Цветкова, чиято роля в момента е Senior QA в Сирма Солюшънс. Успоредно с това успешно протича и програмата за набиране на стажанти Sirma TaineeLab. Пожелаваме успех на нашите нови колеги, които ще бъдат напътствани от по-опитните експерти в екипа.

              Топ 1000 в Европа
              За втора поредна година реномираната класация на Financial Times включва дъщерното дружество на Сирма Груп Холдинг - Сайънт АД в своята класация Топ 1000 най-бързо развиващи се компании в Европа за 2022.

              ESG
              На 19.04.2022 Сирма взе участие във кръглата маса Accelerate Green, организирана от "Център за зелени финанси и енергия" при Българската фондова борса. Бяха обсъдени въпроси свързани с политиките и практиките за стимулиране на зелени инвестиции в бизнеса. Представени бяха всички участници в стопанския живот - меуджнародни организации, държавно управление, частен сектор, банки и академична общност. От името на Сирма Груп отношение взе Директорът по бизнес развитие и член на СД на холдинга г-н Йордан Недев. Можете да видите запис на интересната дискусия тук.

              Изкупени акции
              В последният ден на март и първите дни на април дъщерното дружество Сирма Солюшънс извърши две покупки (на 105 000 и 250 000 акции съответно) от дружеството-майка - Сирма Груп Холдинг АД. Подробна информация можете да прочетете на страницата "Финансов календар".

              Текущи отчети
              На 30.03.2022 Сирма Груп Холдинг публикува своите одитирани индивидуални годишни отчети за дейността през периода завършващ на 31.12.2022. В началото на месец май предстои оповестяването на одитираните консолидирани резултати за 2021 година.

              Пожелаваме светли и мирни празници. Нашият информационен екип остава на Ваше разположение.

              Поздрави,

              Станислав Танушев
              Директор връзки с инвеститорите
              Сирма Груп Холдинг АД
              поща: stanislav.tanushev@sirma.bg
              тел.: (+359 2) 976 8310

              Коментар


              • Като гледам май "Доверие" имат все по-голямо доверие
                Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                  реших да си взема малко пени акция) за цвят )
                  някой знае ли кой сипва ) собствениците ) или някой фонд ) ?
                  Който купи, после сипва.... И така все някой купува и все "някой сипва" ))))
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    За съжаление няма база за сравнение с Алтерко. Там растежа е наистина впечатляващ и без изгледи скоро да затихне. Докато тук се тъпче на едно място от доста време, а рентабилността стагнира.. тъжна картинка са им отчетите. Именно затова напуснах кораба в края на 10.2020-та и съм много доволен от местата където пренасочих освободения ресурс.
                    Купува на 80+ продаде на 60 - Що бе Батя нали беше ракета нали ми обясняваше как нищо не разбирам, а те отчети си им бяха писани от професор Нагласоьов още когато купува ама нема кой да го види тогава

                    Сега гледам Бай Вальо е подел твоята инициатива да обяснява колко недооценена е компанията да му пожелаеме късмет ще му трябва

                    Коментар


                    • реших да си взема малко пени акция) за цвят )
                      някой знае ли кой сипва ) собствениците ) или някой фонд ) ?
                      Умереният риск винаги печели ! ))))))

                      Коментар


                      • Като говорим за оценки на компании, давам за пример една бг фирма оценена на милиард долара !!! (Подобна на Сирма Бизнес Консултинг):
                        "Payhawk: Първата млада българска компания за 1 млрд. долара"
                        https://www.capital.bg/biznes/tehnol...iia_za_1_mlrd/
                        Няма да е лошо Сирма да потърси щатския фонд Lightspeed Venture Partners.за СБК
                        Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                          С една дума, ясно е кой ИП е правил ИПО-то и кой валю къде какво заработва
                          А аз пък съм чувала, че Яворов преди да приеме псевдонима, се е подписвал Пеьо и дори Отело, а като Яворов го е именовал Пенчо Славейков, когато му публикувал две любовни лирики в първия брой на списание "Мисъл". Сиреч, горкият не си е измислил сам псевдонима. Избирали са измежду още два, единият беше "тополов" - може да им е наподобявал на толстой, ха ха х а Но това са в случая никому ненужни литературни подробности...
                          Оле мацките, на къде сте отвели разговора да не повярва. Човек....аз имам друга идея, персонала расте щото голяма част бучат вече на “ ишлеме” ... явно основната дейност не върви и препродават програмистки труд в чужбина като най лесна далаверка...та от там оценката на колежката “ “няма душа”...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                            С една дума, ясно е кой ИП е правил ИПО-то и кой валю къде какво заработва
                            А аз пък съм чувала, че Яворов преди да приеме псевдонима, се е подписвал Пеьо и дори Отело, а като Яворов го е именовал Пенчо Славейков, когато му публикувал две любовни лирики в първия брой на списание "Мисъл". Сиреч, горкият не си е измислил сам псевдонима. Избирали са измежду още два, единият беше "тополов" - може да им е наподобявал на толстой, ха ха х а Но това са в случая никому ненужни литературни подробности...
                            Само за секунда!!!! Не съм казала, че е мой метод на оценка, а пример как оценяват зад океана....
                            Ето примери
                            Тасла - 10 години на загуба и маркет кап 886 милярда долара, после Елчо наинвестира в биткоин, после се отказва, че тока бил неекосъобразен, после обявява, че Спейсек се проваля, после обявява, че ще се пенсионира????
                            Фейса - Меташит - 10 милярда хвърля в вирчуъл средата и те потъват като в черна дупка, а Евросъюът им показва червен картон, щото не отговарят на GDPR
                            Примерите са, че оценките не следват учебниците за PE, EBITDA, и т.н.
                            НЕ съм го измислила аз!
                            welcome to the new reality!
                            Само ще маркирам, че и у нас има такива оценки! Колко са приходите, печалбата и EBITDA на Дронамикс с мар кап 12 мил. лв.
                            Last edited by buyvalue; 19.02.2022, 21:08.
                            IM d best

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                              С една дума, ясно е кой ИП е правил ИПО-то и кой валю къде какво заработва
                              А аз пък съм чувала, че Яворов преди да приеме псевдонима, се е подписвал Пеьо и дори Отело, а като Яворов го е именовал Пенчо Славейков, когато му публикувал две любовни лирики в първия брой на списание "Мисъл". Сиреч, горкият не си е измислил сам псевдонима. Избирали са измежду още два, единият беше "тополов" - може да им е наподобявал на толстой, ха ха х а Но това са в случая никому ненужни литературни подробности...
                              Не са ненужни! И да, така сочи историята, че имено Пенчо Славейков, който издава вестник по това време, във вестник Целокупна България "подписва" Яворов като Яворов, а не Крачолов, защото го убеждава, че така е по-литературно!
                              Интересно е да се каже, че Целокупна България е Обединена България на старобългарски, а македонците и до днес ползват думата, като на "македонски"
                              Важно е, защото ако твърдим, че Гогол е руски автор, Николай Васильевич Яновский, Украинец, а проверих,,,,,, баба му или дълбоки стари негови корени са полска фамилия Гогол, то можем спокойно да кажем, че и Ботев е турски писател, щото видиш ли България е била в границите на Турската империя докато е творил!?!?! Как Ви звучи???? тъпо
                              IM d best

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kokomo Разгледай мнение

                                Нарочно цитирах само линията с Приходите Факт че ръста е смешен, факт че всичко под приходите в притеснително, дивидента според мен няма значение за упражнението, но тезата че компанията е подценена е напълно валидна. Приходите, плюс 500 програмиста, +някакъв потенциал в Ontotext, +Сайънт, + Медикъл, нама как да се оценява на EUR 15м. Ако се разкара това некадърно управление си е една доста добра група. А стратегически и финансови инвеститори здраво си го гледат нашия IT пазар. Всеки си има мнение, моето лично е че да си напазарува човек около нивата в последните месеци и да чака някой да ги купи е добра идея, Определено не е препоръка за търговия
                                Да де ама така човек може да чака и 5 години докато стане нещо(може и нищо да не стане),а през това време колко ракети ще изпусне.....

                                Коментар

                                Working...
                                X