IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Поредното балонирано ИПО на Елана
    Като гледам как хвърчат милионите при оценка на някои алгоритми - просто нямам думи. Да, за работата по базите данни, онто-технологията мисля, че има перспектива,. но не и всичко изброено, а и немалко оценки не би трябвало да се отчитат по баланс, не са ли чули че в ит-технологиите посоките и динамиката са бързи и е добре да има адекватни преоценки. Не може нещо започнато преди 5-6 или 10 години и с неясно евентуално бъдеще да се калкулира по баланс. Изобщо не ми хваща окото и на мен това ipo. Твърдо мисля да го прескоча. Ако остане време може да довърша четенето с образователна цел и да се забавлявам наблюдавайки заигравките на "играчорите" - Както се казва - хляб и зрелища ))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Поредното балонирано ИПО на Елана

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        След 40-та страница ги подкарах на летеж, но не видях, дали, къде и как еланчовците са обосновали цената от 1,20 за безналична "хартия"!?
        На мен не ми харесва и че не си казват за какво точно смятат да използват парите
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
          Четох, четох, после почетох още малко и стигнах до извода, че това IPO не е за мен. Това е най-смисленият коментар, който мога да дам по темата.
          След 40-та страница ги подкарах на летеж, но не видях, дали, къде и как еланчовците са обосновали цената от 1,20 за безналична "хартия"!?
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
            Довечера ще прегледам всички документи и ще се опитам да дам смислен коментар по темата. Ако се абстрахирам от допълнителната информация, която научих покрай моите контакти в IT сферата, току виж се окаже, че все пак IPO-то е смислено.
            Четох, четох, после почетох още малко и стигнах до извода, че това IPO не е за мен. Това е най-смисленият коментар, който мога да дам по темата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Колкото повече гледам проспекта, толкова повече ми се иска да не продължавам а съм още в първата третина
              А, аз дори няма и да го гледам ! Пари за губене нямам !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                Довечера ще прегледам всички документи и ще се опитам да дам смислен коментар по темата. Ако се абстрахирам от допълнителната информация, която научих покрай моите контакти в IT сферата, току виж се окаже, че все пак IPO-то е смислено.
                Колкото повече гледам проспекта, толкова повече ми се иска да не продължавам а съм още в първата третина
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  Резонен въпрос, на който никой не отговаря
                  Въпроси колкото искаш, че и нови се появяват, мен например особено ме впечатляват паричните потоци на тези лъвчета

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                    Така - Фадата оцененна за 20,4 мил. евро, а Сирма иска оценка между 40-55 мил. евра. На какво основание - сходни приходи, сходни печалби (даже като изключим гимнастиките за "постигане" на 10 мил. печалба на Сирма за 2014, Фадата стоят по-стабилно в исторически план, а и са нишов играч с продукт (добър или не не знам, но върви сред застрахователите).
                    Държа си на мнението от преди седмица - 50 мил. лв. оценка за Сирма - макс.
                    Резонен въпрос, на който никой не отговаря

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                      Проспектът и всички документи, свързани с първичното публично предлагане на Сирма Груп Холдинг са на разположение на сайта на ЕЛАНА.
                      Довечера ще прегледам всички документи и ще се опитам да дам смислен коментар по темата. Ако се абстрахирам от допълнителната информация, която научих покрай моите контакти в IT сферата, току виж се окаже, че все пак IPO-то е смислено.

                      Коментар


                      • Всички документи за IPO-то на Сирма Груп Холдинг са публикувани

                        Проспектът и всички документи, свързани с първичното публично предлагане на Сирма Груп Холдинг са на разположение на сайта на ЕЛАНА.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                          В началото на септември.
                          Че то не останало. Ще трябва да почвам да освобождавам средства.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                            Кога точно се очаква IPO-то?
                            В началото на септември.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Кога точно се очаква IPO-то?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                                Така - Фадата оцененна за 20,4 мил. евро, а Сирма иска оценка между 40-55 мил. евра. На какво основание - сходни приходи, сходни печалби (даже като изключим гимнастиките за "постигане" на 10 мил. печалба на Сирма за 2014, Фадата стоят по-стабилно в исторически план, а и са нишов играч с продукт (добър или не не знам, но върви сред застрахователите).
                                Държа си на мнението от преди седмица - 50 мил. лв. оценка за Сирма - макс.
                                "На какво основание - сходни приходи, сходни печалби (даже като изключим гимнастиките за "постигане" на 10 мил. печалба на Сирма" ...
                                - Kak на какво основание - така го "сметнала" елана, cymru, не е случаен този факт. Защо са ги наели ? - за да "смятат". Кой ако не те ? Та нали така успешно издокараха "сметките" и при енемона. А как ли щяха да пишат с молива ако IPo беше за фадата !? ))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X