IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
    Някой знае ли какви са комисионните при Карол за поръчки за IPO-то?

    Също така какви каква част от заявката трябва да се внесе ?

    Примерно при заявка 5 хиляди акции каква сума трябва да се внесе? .. Нали крайната цена се определя по-късно на база всички поръчки.
    Това съобщение в Karoll Broker отговаря на въпросите:

    IPO на Сирма Груп Холдинг АД

    Уважаеми клиенти,
    На 16.09.2015 г. стартира публичното предлагане на акциите на „СИРМА ГРУП ХОЛДИНГ” АД. Ще бъдат предложени до 18 491 858 броя обикновени акции по минимална цена от 1.20 лева и максимална цена от 1.65 лева.
    Крайната дата за подаване на поръчки е 15.10.2015 г. Цената и броя на разпределените акции ще бъдат обявени на 16.10.2015 г.
    Поръчки за записване на акции от публичното предлагане на „СИРМА ГРУП ХОЛДИНГ” АД ще се приемат до размера на активите, държани по клиентска подсметка при ИП Карол.
    Могат да бъдат подавани три вида поръчки:
    - Лимитирана поръчката за покупка на акции по зададената в нея единична цена;
    - Пазарна поръчка за записване на акции, която съдържа само обща стойност в лева ;
    - Пазарна за общ брой желани за записване акции.
    Оферти за участие в аукциона можете да подавате чрез „Нареждане свободен текст” от менюто „Нареждания” в платформата Karoll Broker, както и във всички офиси на ИП Карол.
    Заплащането на записаните акции е до 20.10.2015 г. и се извършва с наличните средства по брокерската сметка в ИП Карол или с допълнителен банков превод по клиентската сметка на ИП Карол при УниКредит Булбанк с IBAN: BG35 UNCR 7000 1522 1856 17. При заплащане чрез банков превод, той следва да бъде направен така, че паричната сума да бъде получена в ИП Карол най-късно до 19.10.2015 г.
    Комисионата за участие в публичното предлагане е в размер на стандартната комисиона за търговия, не по-малко от 20 лв. на изпълнена поръчка.
    Пълна информация за „СИРМА ГРУП ХОЛДИНГ” АД може да намерите в проспекта на дружеството, публикуван на интернет страницата му <http://www.sirma.com/bg/investor-relations/>.
    Акциите на компанията ще бъдат налични в клиентските портфейли в платформата Карол Брокер и ще започнат да се търгуват на БФБ след пълното приключване на процедурата по увеличение на капитала - регистрацията му в Търговския регистър, Централен депозитар, КФН и Българска Фондова Борса.
    За допълнителни въпроси можете да се обръщате към брокерския отдел на ИП Карол на тел. 02/ 4008 250 или на broker@karoll.bg.

    Коментар


    • Още ли се мъчите с това IPO !?!?
      Какво има толкова да го мислите, смятайте му там коефициенти, ev/ebitda, растежи перспективи и прочие, и да се отмятат въпросите.
      Ударите ли го на рулетка - край - може да последва неочакваното
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Някой знае ли какви са комисионните при Карол за поръчки за IPO-то?

        Също така какви каква част от заявката трябва да се внесе ?

        Примерно при заявка 5 хиляди акции каква сума трябва да се внесе? .. Нали крайната цена се определя по-късно на база всички поръчки.
        Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

        Коментар


        • Във финансовите данни от проспекта има несъответствие между отчетена печалба и генериран паричен поток. Липсва информация и за приходите по основни продукти, типове услуги, както и за основните доставчици. А делът на плащанията към доставчици от общите постъпления нараства през последните 3 години . Не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
            Стига хейтърство - хайде малко доводи ?

            Според мен това е идеална възможност за инвестиция в момент когато банките предлагат смешни проценти, а ФЕД и ЕС печатат пари с бали.

            Ще се радвам да предложите и друга инвестиция ? Диверсификацията е хубаво нещо.

            Златото вече не е интересно и стабилно, суровините също
            Да си призная, аз съм резервирана към възможностите на Сирма въпреки, че имат много добър мениджмънт и бих си взела от ИПО-то ако имах свободен кеш. Сега очаквам да ме опровергаят и да ме е яд, че не съм могла да взема. Надявам се обаче да повлекат крак и други компании от сектора, да започнат да се листват на БФБ.

            Коментар


            • Стига хейтърство - хайде малко доводи ?

              Според мен това е идеална възможност за инвестиция в момент когато банките предлагат смешни проценти, а ФЕД и ЕС печатат пари с бали.

              Ще се радвам да предложите и друга инвестиция ? Диверсификацията е хубаво нещо.

              Златото вече не е интересно и стабилно, суровините също
              Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                Това ИПО си е една голема греда .
                Трудно е да излъжеш някого когато целият пазар се е спихнал,пък и историята
                на ИПОта на нашият пазар показва,че приказките са едно,а светлото бъдеще се оказва
                доста мрачно.

                Коментар


                • 1 месец влачене и жалба за оферти ... като клошар на просия, подложил скъсаната капа пред изхода на църквата, жалка картина.
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Това ИПО си е една голема греда .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                      аз много харесвам компанията. Обаче не знам защо е трябвало да правят тази счетоводна гимнастика за да надуят печалбата за 2014 г., а в същото време не публикуват данни за полугодието на 2015 г. Очевидно е, че като махнем еднократния счетоводен положителен ефект, печалбата е по-ниска и от тази база трябва да съдим за 2015 г. P/BV на софтуерна компания е безсмислен показател, че даже е P/E. Аз ще пусна поръчка на минимума.

                      сега се разрових, че фонда невек са влезнали в онтотекст през 2008 и търсят изход. Тогава са казали, че Онтотекст трябва да се търгува в САЩ, тъй като има голям потенциал, явно са го надценили.
                      Едно уточнение за NEVEQ1 - животът на фонда свършва, вече функционира NEVEQ2.
                      Ето

                      Коментар


                      • аз много харесвам компанията. Обаче не знам защо е трябвало да правят тази счетоводна гимнастика за да надуят печалбата за 2014 г., а в същото време не публикуват данни за полугодието на 2015 г. Очевидно е, че като махнем еднократния счетоводен положителен ефект, печалбата е по-ниска и от тази база трябва да съдим за 2015 г. P/BV на софтуерна компания е безсмислен показател, че даже е P/E. Аз ще пусна поръчка на минимума.

                        сега се разрових, че фонда невек са влезнали в онтотекст през 2008 и търсят изход. Тогава са казали, че Онтотекст трябва да се търгува в САЩ, тъй като има голям потенциал, явно са го надценили.

                        Коментар


                        • Благодаря на Изабела Оронова за бързата реакция. За последните 10 години смея да кажа, че тя е от малкото хора в Елана, които си вършат работата както трябва!

                          И така:

                          P/E сега е около 20. След IPO-то и до края на годината се очаква да е около 70 (!!!уха!!!), а за след година по-късно се очаква пак да е около и малко над 20. Как ще стане този фокус - не знам!

                          P/B и сега и занапред все се очаква да е около и малко над единица. Много ми е интересно как P/E за 2015 го дават по прогнози да е 69-70, а в същото време P/B го дават по прогнози да е 1.15, но ще поживеем и ще видим!

                          ROA е твърдо под 5% като за 2015 очакванията са да е около и малко над 1.50%, след което за 2016 отново някак си ще станем свидетели на ръст до около 4.60%.

                          Тези данни ги взех от официално публикуван документ от страна на Елана, но тъй като не съм сигурен до колко документът следва да се разпространява, а последното, което искам, е да си имам разправии с Елана, затова ще си позволя да не дам линк.

                          Според мен единствената що-годе разумна цена за акция според мен е минималната - 1.20 лева за акция. Това е ако приемем, че можем да вярваме на отчетите и че в тях няма счетоводни гимнастики за разкрасяване на резултатите. Тогава P/E и P/B идват на разумни като за БФБ нива (съответно 13.89 и 0.69, отново според публикуваните данни).

                          Коментар


                          • Мързи ме да търся пак проспекта - някой може ли да ми каже какви са P/E и P/B според последните налични данни?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                              Няма такова нещо. Разпределението е пропорционално и всички имат равни права. Методологията е описана в проспекта.
                              аз те твърдя за вас, а по принцип.

                              Прочетох проспекта - ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ПАЗАРНИТЕ ПОРЪЧКИ! ОТ ЕМИТЕНТА ИМАТ ИНТЕРЕС ДА ИМА ПАЗАРНИ ПОРЪЧКИ, ЗА ДА ПЛАСИРАТ НА МАКСИМАЛНА ЦЕНА

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                                въпреки че не си признават, традиционно клиентите на мениджъра по емисията взимат по-голямо парче от тортата. Не визирам конкретния случай, а от опит и световна практика.
                                Няма такова нещо. Разпределението е пропорционално и всички имат равни права. Методологията е описана в проспекта.

                                Коментар

                                Working...
                                X