IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С 5 хиляди лева -2%? За пореден път. Работата на маркет-мейкъра Елана не е ли да неутрализира спекулативната промяна на цената с подобни малки суми?
    Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Браво на Елана- хубаво жилят

      Коментар


      • Браво на Елана- хубаво жилят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
          И тук след като се събраха кинтите тишина и спокойствие и плавен спад....
          Дръжте го Салама, част 2.

          Коментар


          • И тук след като се събраха кинтите тишина и спокойствие и плавен спад....

            Коментар


            • Интересно интервю.
              Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

              Коментар


              • Онтотекст“ и ImpelSys създават „умни“ технологии за съдържание

                Информация

                Интервю с Атанас Киряков, изпълнителен директор на Ontotext, за новия офис в Ню Йорк - Bloomberg TV България
                Last edited by Isabella Oronova; 07.04.2016, 11:09.

                Коментар


                • успех на СКК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                    Сирма Груп Холдинг влиза в състава на BGBX40 и BGTR30 от 21 март

                    Ох котьо-о-о-о!
                    Сега юруш към 1.20
                    Тия ако се заредят с поръчки може служителите да изкупят и до 2,20 ))) С тези заплати ще препълнят фри- флоута като стек в микроконтролер ...)))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Сирма Груп Холдинг влиза в състава на BGBX40 и BGTR30 от 21 март

                      Ох котьо-о-о-о!
                      Сега юруш към 1.20

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                        Първите резултати на Square след IPO-то надминаха очакванията

                        а какво се случи при Сирма след ИПО-то?

                        изгуби ли се доверието..... уент да хорс инту да ривър
                        Сирма се опитва всячески да се представи като софтуеърна фирма, съответно иска и така да я оценяват инвеститорите.
                        Факт е обаче, че голяма част от бизнеса им е като на типичния системен интегратор и има голям хардуеърен компонент. Всеки системен интегратор има и някакви софтуеърни решения и предлагат услуги като консултиране, така че това не ги отличава много.
                        Естествено маржовете при системните интегратори са доста по-ниски от типичните софтуеърни фирми и съответно търгуват на други мултипликатори.

                        Коментар


                        • Първите резултати на Square след IPO-то надминаха очакванията

                          а какво се случи при Сирма след ИПО-то?

                          изгуби ли се доверието..... уент да хорс инту да ривър

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                            благодаря ти , че те има
                            къртиш

                            може ли да те помоля да направиш анализ и на Спиди?
                            Ако за Сирма изкарва цена от 0.50., за Софарма мисля цената му беше 1.60 лв., за СПийди цената ще е 7 лв. макс Колото си и струва, мажо не случайно я продаваше с надценка от 10 лв. на 17 лв., после наглите манипулатори на БФБ я добутаха до балонните 40 лв.
                            Bulls on BSE

                            Коментар


                            • мъдро казваш.

                              аз анализ не смея да твърдя да кажа че правя - не разбирам достатъчно.

                              просто дребен инвеститор, който се опитва да постигне някакви финансови резултати

                              а по какво разбираш, че акцията е надценена? в смисъл 1.7 наистина ли е скъпо, ако се развие с добър темп компанията?

                              както и да е де - наистина не разбирам и няма да се обаждам повече, но дано повече наистина разбиращи хора да пишат, за да можем и ние незнаещите да се водим от знаещите.

                              по-здрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                                хм на мен пък ми изглежда добре без да разбирам от финанси, но очевидно се развиват, имат печалби, клиенти, продукти... изглеждат ми сериозна компания.

                                бих си взел по-натам
                                Преди 2008 имаше тук един участник, който правеше подобен анализ на една компания за производство на хартия (и тоалетна хартия също). Та тезата му беше, че правели продукт, за който имало търсене, имали някакъв растеж, имали клиенти, машини и завод, съответно не било лошо да имаш от акциите им.
                                Предполагам разбираш, че тези общи приказки за една фирма са валидни при цена 1лв и при цена 10лв и едва ли това трябва да е базата на анализа.

                                Така е и при Сирма. Никой не твърди, че фирмата няма продукт, а че акциите й са надценени предвид на резултатите и нереалистичните очаквания комуникирани от мениджмънта.
                                При по-добра цена на акцията (примерно, 50ст) и при същите продукти и темпове на растеж, аз ще съм първия който ще си купи от фирмата.

                                Коментар

                                Working...
                                X