IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой нещо за отчета за август - а, у, статия в Инвестора? Че аз виждам двойно по-малък обем сделки спрямо миналата година и 15-торно по-нисък от 2016, но тогава август месец е бил екстремум. Но това е защото съм хейтър и имам бас за печелене
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      Мисля, че първите 100к от 21,09, не са купени от експат. 90к от 25.09. все още не са с приключил сетълмент!

      Сега разгледах, мислех че са цял пакет, ате са над 45 сделки на 21,09, за 200К

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        Първите 200К от 21,09, май не са били по това направление ?
        Мисля, че първите 100к от 21,09, не са купени от експат. 90к от 25.09. все още не са с приключил сетълмент!

        Коментар


        • Първите 200К от 21,09, май не са били по това направление ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            На едно общо събрание преди година или 2 Камен Колчев каза: "нямаме експозиция към земеделска земя и не се притесняваме от пазара на земя в България!" - много интересно, но невярно твърдение, което ясно дава облика на Елана агрокредит! Или Колчев не познава пазара и секторът, където е набил всички пари или това твърдение е ясна, осъзната лъжа и послание към инвеститорите! Защо? Защото, ако цените на земеделската земя се сринат, което вече се случва /ако не е ясно то вижте месечните бюлетини на Атера/, то Елана кредит ще се окаже в ситуация с раздадени пари в сектор, който не може да връща парите или АДСИЦ-а ще почне да придобива множеството земя, заложено като обезпечение, и то земя с намаляваща стойност на пазар, който купувачите определят условията. В този един случай няма да има никакви значение дали Елана влиза или излиза от СОФИКС, а просто парите ще се изпарят и загубите ще се трупат на баланса на дружеството със зашеметяваща скорост, така че от едно на друго тримесечеие ще "светнат" милиони от преоценка и кеширани минуси! Време е да се мисли и за тези аспекти в инвестирането! - минаха 10 год,. а май никой не си е направил извода, що е то читаво дружество и що е то хвърляне на пари на вятъра?
            Жалко е, че пенсионните фондове дадоха пари в облигационната емисия на унизително ниската доходност, на фона на очакванията за покачващи се лихви в обозрим период от 2-3 години, но това по-бих го разбрал с оглед да ги наречем "Други обстоятелства и мотивация за вземане на инвестиционно решение"
            Да сравняваш бизнеса на АТЕРА с този на Еланата е все едно да сравняваш домати и краставици... Все са зеленчуци... налЕ...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              На едно общо събрание преди година или 2 Камен Колчев каза: "нямаме експозиция към земеделска земя и не се притесняваме от пазара на земя в България!" - много интересно, но невярно твърдение, което ясно дава облика на Елана агрокредит! Или Колчев не познава пазара и секторът, където е набил всички пари или това твърдение е ясна, осъзната лъжа и послание към инвеститорите! Защо? Защото, ако цените на земеделската земя се сринат, което вече се случва /ако не е ясно то вижте месечните бюлетини на Атера/, то Елана кредит ще се окаже в ситуация с раздадени пари в сектор, който не може да връща парите или АДСИЦ-а ще почне да придобива множеството земя, заложено като обезпечение, и то земя с намаляваща стойност на пазар, който купувачите определят условията. В този един случай няма да има никакви значение дали Елана влиза или излиза от СОФИКС, а просто парите ще се изпарят и загубите ще се трупат на баланса на дружеството със зашеметяваща скорост, така че от едно на друго тримесечеие ще "светнат" милиони от преоценка и кеширани минуси! Време е да се мисли и за тези аспекти в инвестирането! - минаха 10 год,. а май никой не си е направил извода, що е то читаво дружество и що е то хвърляне на пари на вятъра?
              Жалко е, че пенсионните фондове дадоха пари в облигационната емисия на унизително ниската доходност, на фона на очакванията за покачващи се лихви в обозрим период от 2-3 години, но това по-бих го разбрал с оглед да ги наречем "Други обстоятелства и мотивация за вземане на инвестиционно решение"
              Мисля, че тук имаш доста неточности и пропуски.
              Въобще не чета отчетите на Елана агрокредит, нито мисля, че Колчев е експерт в нещо.
              Но Елана агрокредит не залага земя, защото тя я придобива и продава след като бъде изплатена. В случая ако спреш да си плащаш просто губиш правото да получиш земята, която ти е описана в договора с Елана.
              Атера не може да бъде мярка за цените на земята, защото те изнудваха фермерите да купуват прекалено скъпо. Сега цените и на Атера се връщат към нормалността, а тя е за задържане или леки ръстове.
              Ако следите пазарите на зърно и това как се представят българските фермери ще забележите, че през 2017г и 2018г печалбите им нараснаха и те са в състояние да купуват повече земя сега. Това, че не го правят е защитна реакция на проблемите и нестабилността в икономиката.
              Не виждам причина Елана да преоценяват земя освен ако са я включили в баланса си с много висока и над пазарната стойност. Може да проверите какво са правили и да прецените.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                Тук според мен. Идеята беше за влизане в софикс....а ако се заиграят с излизане....ще видим по ниско от 1.10 през март догодина мислите му който държи консервативен портфейл!
                На едно общо събрание преди година или 2 Камен Колчев каза: "нямаме експозиция към земеделска земя и не се притесняваме от пазара на земя в България!" - много интересно, но невярно твърдение, което ясно дава облика на Елана агрокредит! Или Колчев не познава пазара и секторът, където е набил всички пари или това твърдение е ясна, осъзната лъжа и послание към инвеститорите! Защо? Защото, ако цените на земеделската земя се сринат, което вече се случва /ако не е ясно то вижте месечните бюлетини на Атера/, то Елана кредит ще се окаже в ситуация с раздадени пари в сектор, който не може да връща парите или АДСИЦ-а ще почне да придобива множеството земя, заложено като обезпечение, и то земя с намаляваща стойност на пазар, който купувачите определят условията. В този един случай няма да има никакви значение дали Елана влиза или излиза от СОФИКС, а просто парите ще се изпарят и загубите ще се трупат на баланса на дружеството със зашеметяваща скорост, така че от едно на друго тримесечеие ще "светнат" милиони от преоценка и кеширани минуси! Време е да се мисли и за тези аспекти в инвестирането! - минаха 10 год,. а май никой не си е направил извода, що е то читаво дружество и що е то хвърляне на пари на вятъра?
                Жалко е, че пенсионните фондове дадоха пари в облигационната емисия на унизително ниската доходност, на фона на очакванията за покачващи се лихви в обозрим период от 2-3 години, но това по-бих го разбрал с оглед да ги наречем "Други обстоятелства и мотивация за вземане на инвестиционно решение"
                Last edited by buyvalue; 25.09.2018, 23:10.
                IM d best

                Коментар


                • Ще вляза на 1.10

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                    Груйча ... мислааа, че удържа до "ребаланса" ...- 571 800.- га ли ба стигат!

                    Ама за деда Николаус не би!

                    - "Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Упс, извинявам се, това съм го пропуснал - да, предложението за бас все още е в сила - няма да видим цена от 1,25 до края на годината, като под цена разбирам покупката на поне 5К бройки на тази цена, а не единична акция, за да се манипулира баса,"
                    Тук според мен. Идеята беше за влизане в софикс....а ако се заиграят с излизане....ще видим по ниско от 1.10 през март догодина мислите му който държи консервативен портфейл!

                    Коментар


                    • Груйча ... мислааа, че удържа до "ребаланса" ...- 571 800.- га ли ба стигат!

                      Ама за деда Николаус не би!

                      - "Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Упс, извинявам се, това съм го пропуснал - да, предложението за бас все още е в сила - няма да видим цена от 1,25 до края на годината, като под цена разбирам покупката на поне 5К бройки на тази цена, а не единична акция, за да се манипулира баса,"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Каквото си харесаш, ако спечелиш баса, такова ще пиеш Иначе аз държа на ирландските уискита, като Джеймисъна ми е за добър ден, но и тези на Киро са добри, макар че това 21-годишното не съм го пил. Далмора става, но не ми е любим. Поздрави от Италия - тук се пие основно лимончело и вино, а Неапол е най-мръсния и скапан град, в който съм бил. Позитано и Амалфи са супер прехвалени, но Капри си е Капри. Успехи с инвестирането и дано има много поводи за почерпки!
                        Благодаря и на теб успехи и готина почивка в Италия!

                        Коментар


                        • Груйче, пий една грапа Джулия за мен..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                            здравейте, не съм пил Dallmore, харесвам Cardhu 12!
                            Каквото си харесаш, ако спечелиш баса, такова ще пиеш Иначе аз държа на ирландските уискита, като Джеймисъна ми е за добър ден, но и тези на Киро са добри, макар че това 21-годишното не съм го пил. Далмора става, но не ми е любим. Поздрави от Италия - тук се пие основно лимончело и вино, а Неапол е най-мръсния и скапан град, в който съм бил. Позитано и Амалфи са супер прехвалени, но Капри си е Капри. Успехи с инвестирането и дано има много поводи за почерпки!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Antiquary 21 years old 700ml

                              Много добро и на добра цена за 21години..Харесвам го..

                              https://partydrinks.bg/bg/uiski/1733...ars-old-0700ml

                              https://partydrinks.bg/bg/irlandsko-...ars-old-0700ml

                              Едно много приятно и изгодно ирландско..
                              Last edited by Kiro; 19.09.2018, 10:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                                Спазвайки приятеслкия тон и "емоционална неангажираност" в комбинация с необходимостта все пак уискито да е хубаво и приятно на консумиращия го една цена в диапазона около 100-130 лв е добра. Лично за мен в този ценови клас аз по хубаво от Dallmore (12 или 15 годишно) не съм пил. Ще ми интересно и Вие да споделите ..........
                                здравейте, не съм пил Dallmore, харесвам Cardhu 12!

                                Коментар

                                Working...
                                X