IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • Адски много ти благодаря!!!

    Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    След като не си участвал приемам, че трябва да съм малко по подробен.

    Разгледай таблицата в тоя линк - там са важните дати.

    http://www.elana.net/bg/trading/issu...edit-2018.html

    Ако имаш акции - то на 06.03.2018 ще ти влязат съответните права в платформата. По 1 право за 1 стара акция. С някъв друг код ще бъдат.

    Съответно може да ги търгуваш до 19.03.2018 - да ги продадеш, ако не искаш да участваш. Или да си купиш, ако нямаш но искаш да участваш. Или да си купиш още или па да продадеш част, част да запазиш.

    В периода 06.03.2018 - 21.03.2018 - трябва да се явиш в някой офис на Елана Трейдинг и да заявиш че искаш да купиш еди колко си акции. По сметката трябва да имаш съответния брой права. Подписваш няколко документа и ти вземат малко комисионни. И това е.

    Предполагам може да го направиш и онлайн като им пратиш документите по е-майл или по пощата. Ама аз предпочитам да се разкарам до техен офис.

    И като отидеш ще ти кажат дали ще ти вземат парите от сметката или трябва да внесеш по няква друга сметка. Предполагам ще ти ги вземат от сметката. Като крайния срок за плащане е 16.04.2018.

    После въртележката се повтаря на аукцион за неизползваните права. Ама по-добре го направи първия път.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
      Един тъп въпрос. Мога ли да участвам в увеличението на капитал през Elana BG Trader ако имам наличния кеш там или става по друг начин. Досега не съм участвал и не знам трудно ли е лесно ли е. Благодаря предварително.
      След като не си участвал приемам, че трябва да съм малко по подробен.

      Разгледай таблицата в тоя линк - там са важните дати.

      http://www.elana.net/bg/trading/issu...edit-2018.html

      Ако имаш акции - то на 06.03.2018 ще ти влязат съответните права в платформата. По 1 право за 1 стара акция. С някъв друг код ще бъдат.

      Съответно може да ги търгуваш до 19.03.2018 - да ги продадеш, ако не искаш да участваш. Или да си купиш, ако нямаш но искаш да участваш. Или да си купиш още или па да продадеш част, част да запазиш.

      В периода 06.03.2018 - 21.03.2018 - трябва да се явиш в някой офис на Елана Трейдинг и да заявиш че искаш да купиш еди колко си акции. По сметката трябва да имаш съответния брой права. Подписваш няколко документа и ти вземат малко комисионни. И това е.

      Предполагам може да го направиш и онлайн като им пратиш документите по е-майл или по пощата. Ама аз предпочитам да се разкарам до техен офис.

      И като отидеш ще ти кажат дали ще ти вземат парите от сметката или трябва да внесеш по няква друга сметка. Предполагам ще ти ги вземат от сметката. Като крайния срок за плащане е 16.04.2018.

      После въртележката се повтаря на аукцион за неизползваните права. Ама по-добре го направи първия път.

      Коментар


      • Един тъп въпрос. Мога ли да участвам в увеличението на капитал през Elana BG Trader ако имам наличния кеш там или става по друг начин. Досега не съм участвал и не знам трудно ли е лесно ли е. Благодаря предварително.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Това не ми беше много ясно. Значи цената ще се определи по-скоро от търсенето на нови акции и евентуалните права които ще бъдат продадени от тези които не искат да записват новите акции.
          Аз определям цената според дивидента - другите как я определят не знам. Може и да падне до 1.10. Може и да остане на 1.30 зависи от очакванията за бъдещия дивидент.


          Още малко инфо по темата.

          http://www.elana.net/bg/trading-news...-ot-zppck.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Ето повече информация.

            http://www.elana.net/bg/trading/issu...edit-2018.html


            На 1 стара акция получаваш 1 право, с което записваш 1 нова акция. Т.е. може правата па да се търгуват по 20 ст.
            Това не ми беше много ясно. Значи цената ще се определи по-скоро от търсенето на нови акции и евентуалните права които ще бъдат продадени от тези които не искат да записват новите акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Да разбирам ли че "пазара" ще докара и сегашните акции на това ниво?
              Ето повече информация.

              http://www.elana.net/bg/trading/issu...edit-2018.html


              На 1 стара акция получаваш 1 право, с което записваш 1 нова акция. Т.е. може правата па да се търгуват по 20 ст.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Да разбирам ли че "пазара" ще докара и сегашните акции на това ниво?

                С лихварство не се занимавам, но наблюдавам...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  0EA26 Февруари 2018 13:00

                  Вътрешна информация

                  Елана Агрокредит АД

                  СЪОБЩЕНИЕ По чл.92а, ал.1 и ал.2 от ЗППЦК „ЕЛАНА АГРОКРЕДИТ” АД („Емитентът“ или „Дружеството”), ЕИК 175308436, със седалище и адрес на управление гр. София 1000, район Средец, ул. „Кузман Шапкарев“ № 4, на основание чл. 92а, ал.1 и ал.2 от Закона за публичното предлагане на ценни книжа („ЗППЦК”) уведомява относно началото, реда и условията за извършване на публично предлагане ("предлагането") на до 18 902 402 (осемнадесет милиона деветстотин и две хиляди четиристотин и два) броя обикновени, безналични, поименни, свободно прехвърляеми акции, с номинална стойност от 1 (един) лев и емисионна стойност 1.10 лв. (един лев и десет стотинки). Предлаганите акции се издават на основание решение на Съвета на директорите (СД) на ЕЛАНА АГРОКРЕДИТ АД, прието на заседание на СД от 16.11.2017 г.
                  Да разбирам ли че "пазара" ще докара и сегашните акции на това ниво?

                  Коментар


                  • 0EA26 Февруари 2018 13:00

                    Вътрешна информация

                    Елана Агрокредит АД

                    СЪОБЩЕНИЕ По чл.92а, ал.1 и ал.2 от ЗППЦК „ЕЛАНА АГРОКРЕДИТ” АД („Емитентът“ или „Дружеството”), ЕИК 175308436, със седалище и адрес на управление гр. София 1000, район Средец, ул. „Кузман Шапкарев“ № 4, на основание чл. 92а, ал.1 и ал.2 от Закона за публичното предлагане на ценни книжа („ЗППЦК”) уведомява относно началото, реда и условията за извършване на публично предлагане ("предлагането") на до 18 902 402 (осемнадесет милиона деветстотин и две хиляди четиристотин и два) броя обикновени, безналични, поименни, свободно прехвърляеми акции, с номинална стойност от 1 (един) лев и емисионна стойност 1.10 лв. (един лев и десет стотинки). Предлаганите акции се издават на основание решение на Съвета на директорите (СД) на ЕЛАНА АГРОКРЕДИТ АД, прието на заседание на СД от 16.11.2017 г.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      ха дано, ама надали - ако стане, ще вляза мощно тук. Проблемът на акцията, както и на всички без Хим-а, е основно един - отвратителна ликвидност, ако искаш да излизаш. Предполагам средноголям продавач иска да излезе, а това става винаги бавно и с агония надолу по пистата. Успех на имащите, аз още се чудя кога и дали изобщо да купя - на тези нива все още ми е скъпа
                      И аз имам, и ще участвам в увеличението на капитала. Тук държа дългосрочно, сладки дивиденти дават в тези времена.
                      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                        Ще видим ли 1,10?
                        ха дано, ама надали - ако стане, ще вляза мощно тук. Проблемът на акцията, както и на всички без Хим-а, е основно един - отвратителна ликвидност, ако искаш да излизаш. Предполагам средноголям продавач иска да излезе, а това става винаги бавно и с агония надолу по пистата. Успех на имащите, аз още се чудя кога и дали изобщо да купя - на тези нива все още ми е скъпа
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Ще видим ли 1,10?
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • http://www.infostock.bg/download/0EA...SA_EA_2018.pdf

                            Коментар


                            • ЕЛАНА Агрокредит отчита 7.3% ръст (до 1.8 млн. лв.) на годишна база на нетната печалба за 2017 г.
                              (информация на ЕЛАНА Трейдинг)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                П.П. Аз пак да попитам - според теб горе-долу еднакво ли е да платя днес 1,35 и 1,30 /1,1 плюс 20 ст. право/ след година? И това норма от 37% ли е?
                                Видях че доста промени си направил по поста. Преди питаше 1.35 сега или 1.30 след година. При условие че смятам че няма да е след година, а след половин година (написах го още от началото) определено 1.35 сега е много по-добре от цена 1.30 след половин година след дивидент и без право на участие в увеличението. И да, в този случай си е баш 37% нормата на годишна база.
                                п.п. просто не е толкова реалистично да е акцията 1.30 след половин година ...
                                Last edited by BSEtrader; 19.12.2017, 01:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X