IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение

    С участието в увеличението и дивидента средната ти излиза около 1,20 та какъв ти е проблема :X
    Нямам проблем. Даже може да взема още под 1.05

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Абе не ми става по-леко - аз искам всички да печелят, което само по себе си е утопия, ама да не пея пак една и съща песен, че понякога се дразня на себе си. Просто не ми се продава на 10 стинки загуба, та чакам да вдигне малко и да продам с по-малък негативен ефект. Апропо, разгледай чез - дори на сегашните нива си заслужава инвестицията - очаквам реален ъп от 20% дори и само по цена на сделката, ако не и повече. Лично мнение, без препоръка
      Такива като Чез, пиб и булгартабак ги избягвам. Предпочитам разни предприятия дето правят радиатори, хидравлични работи, лекарства и всякакви други реални джаджи и са по безинтересни на "държавата"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        Благодаря, и на мен ми се стори невероятно За да ти стане по-леко, ще ти кажа, че аз се набълбуках на 1.37
        С участието в увеличението и дивидента средната ти излиза около 1,20 та какъв ти е проблема :X
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          Благодаря, и на мен ми се стори невероятно За да ти стане по-леко, ще ти кажа, че аз се набълбуках на 1.37
          Абе не ми става по-леко - аз искам всички да печелят, което само по себе си е утопия, ама да не пея пак една и съща песен, че понякога се дразня на себе си. Просто не ми се продава на 10 стинки загуба, та чакам да вдигне малко и да продам с по-малък негативен ефект. Апропо, разгледай чез - дори на сегашните нива си заслужава инвестицията - очаквам реален ъп от 20% дори и само по цена на сделката, ако не и повече. Лично мнение, без препоръка
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Благодаря, и на мен ми се стори невероятно За да ти стане по-леко, ще ти кажа, че аз се набълбуках на 1.37

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
              Ааа намерих.

              Правото да получат дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери на 14-ят ден след деня на ОСА, или към 29.03.2018 г.

              Това значи ли, че ако купя сега веднага ще имам право на дивидент? Или отнема 1-2 дена да те впишат в регистрите на ЦД?
              Не може, вчера беше крайният срок - сетълмънта е 2 дни
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                Някой може ли да ми кажа от къде да проверя на коя дата е трябвало да имаш акции, за да имап право на дивидент. Рових в протокол от ОСА, на сайта на БФБ, ама не намирам.
                14 дни след ОС. Това е 29-ти. Но за да имаш на 29-ти трябва да си ги купил на 27-и.

                Коментар


                • Ааа намерих.

                  Правото да получат дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери на 14-ят ден след деня на ОСА, или към 29.03.2018 г.

                  Това значи ли, че ако купя сега веднага ще имам право на дивидент? Или отнема 1-2 дена да те впишат в регистрите на ЦД?

                  Коментар


                  • Някой може ли да ми кажа от къде да проверя на коя дата е трябвало да имаш акции, за да имап право на дивидент. Рових в протокол от ОСА, на сайта на БФБ, ама не намирам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Акциите, които в момента се търгуват са с право на дивидент от 0,0858 лв./акция. Сметката пак не излиза, но стотинките разлика са по - малко.
                      Благодаря! Добре, тогава, който купил днес последно ще има това право на дивидиент.
                      Първоначално изпратено от Investor BG
                      Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент, е 27.03.2018 г.
                      Значи от утре, който купува на тези цени малко се минава, а пък цената трябва да падне.

                      Коментар


                      • Брей, ного се карате за туй

                        Аз нямам ного, а и с моята цена на покупка около 1.15 кинта и дивидентите досега - съм така да се каже - спокоен
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dinko.dinev.07 Разгледай мнение
                          Може и да ви се стори лаишки въпрос, но защо някой купува акции тези дни на цени от 1,20 и нагоре. Нали имаше права за по стотинка две и после се записват за 1,10. Защо някой дава повече 9-10 % повече? Дори и да е изпуснал правата по стотинка на 29.03 пак ще има - над 3 млн. Също след като всички тези акции се запишат не следва ли и цената да пада, поне в началото. Иначе какво спира някой сега да купува за по 1,11-1,13 и после да продава на над 1,20? Може ли да ми посочите какво бъркам или изпускам?
                          Акциите, които в момента се търгуват са с право на дивидент от 0,0858 лв./акция. Сметката пак не излиза, но стотинките разлика са по - малко.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Може и да ви се стори лаишки въпрос, но защо някой купува акции тези дни на цени от 1,20 и нагоре. Нали имаше права за по стотинка две и после се записват за 1,10. Защо някой дава повече 9-10 % повече? Дори и да е изпуснал правата по стотинка на 29.03 пак ще има - над 3 млн. Също след като всички тези акции се запишат не следва ли и цената да пада, поне в началото. Иначе какво спира някой сега да купува за по 1,11-1,13 и после да продава на над 1,20? Може ли да ми посочите какво бъркам или изпускам?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                              Г-н Груев, от доста време чета вашето мега субективно мнение относно това дружество, но с днешните си "предположения" направо надскочихте себе си. Ако за миг оставите настрана вашия негативен опит от търговията по тази емисия, може и да се доближите поне малко до реалността, което ще бъде най-вече от полза за вас, защото обикновено който купува в грешен момент, също и продава в грешен момент. А пък от това може и да намалее малко спамът по темата и да се появи някаква обективна критика към дружеството на мястото на постоянното хейтване.
                              Хм, добре, г-н/г-жо служител в Елана, най-после и вие се появихте, благодаря за вниманието. Ако не харесвате писанията ми, има една функция по блокиране на потребителите, която може да ползвате, така няма да имате нелицеприятното чувство да се сблъсквате с моя "хейт". Нали знаете клишето - truth is hate for those who hate the truth. нямам проблеми да пиша тук, нямам проблем и да не пиша - доколкото знам съм сред хората, които са дали нещо на този форум, но да не влизам в личностни характеристики.

                              Гледаме само фактите, а те са, че вашият работодател Евереста Колчев си уби акцията съвсем сам, само и само да прилапа още безлихвен кеш, без който е загубен в конкуренцията с големите, които рано или късно ще се появят и в тази ниша. Акцията се е сринала с 25% от върха си - срив, който е непосилен за повечето акции у нас за периода, а особено пък за "сигурна" инвестиция и "safe heaven". Само факти. Точка.

                              Искрено се надявам да успея да продам в рамките на следващия месец, но това няма да промени мнението ми нито към Евереста, нито към акцията!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Не, друга е врътката просто някои инвеститори в колективни схеми са "посъветвани" да си вкарат парите в "голямата далавера", срещу което съответния фонд им е продал съответните права
                                Г-н Груев, от доста време чета вашето мега субективно мнение относно това дружество, но с днешните си "предположения" направо надскочихте себе си. Ако за миг оставите настрана вашия негативен опит от търговията по тази емисия, може и да се доближите поне малко до реалността, което ще бъде най-вече от полза за вас, защото обикновено който купува в грешен момент, също и продава в грешен момент. А пък от това може и да намалее малко спамът по темата и да се появи някаква обективна критика към дружеството на мястото на постоянното хейтване.

                                Коментар

                                Working...
                                X