IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подценени дружества на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре де, Зарко, нормално е всеки инвестирал в нещо да е по-добре запознат с него или поне по - предубеден.И ти ли мислиш, че всеки пишещ по дадена тема трябва да е лично заинтересован?И да търси вниманието на околните към акцията? Аз пък, когато се колебая също съм писала, по- скоро с идеята да разбера повече....Съгласна съм, че преобладават предубедените мнения, но да се обобщава е също толкова...заблуждаващо.
    Пример - харесвам развитието на Химимпорт и съм си позволявала да го споменавам, но все още нямам акции там.

    Као- то, ако стигне цените на Монбат без съществен ръст в отчетите си, ще е същото балонче))...много важно какви били модните тенденции))

    Коментар


    • И аз мисля, че трябва да се движим с настроенията на пазара. Трябва да направим оценка на акцията според очакванията на пазара и в никакъв случай да не купуваме надценени акции (от мажоритара, както и от още 2-3 човека, групирани с неясни приоритети в една институция, наречена "водещ мениджър на ИПО-то"). Значи, има няколко големи играчи, които трябва задължително да дръпнат напред, за да може да почнат да печелят и основната маса спекуланти...

      Казвали сме неведнъж, че основната маса спекуланти, свободно търгуемият капитал и още някои други фактори - са "необходимото зло", за да се листва дружеството на борсата и да има привилегията да се финансира през нея...

      Това е ясно - никой не ни принуждава да купуваме скъпи акции..., но нещо друго прави впечатление...

      В тоя форум има хора с много авторитетно мнение, които са заели своите позиции, като от време на време правят своят коментар и (съответно) - "насочват" спекулантите в определена посока. В това няма нищо лошо - всеки иска неговата акция да е на върха по доходност! ))

      Но, същите тия авторитети (уж съвсем случайно, но периодично и целенасочено) влизат и в теми, които не ги интересуват като възможна инвестиция за конкретното дружество, но в случая (неколкократно) да разубедят колебаещите се, които биха инвестирали, като се подмятат съмнения за коректността на мажоритара (ИЗПЪЛНЯВАТ НЕЧИЯ ПОРЪЧКА...), правят се сравнения с други дружества (уж с гарантирано нарастване), както няколко колеги от форума вече се опитват да ме разколебават за една (според тях, но не и според мен!) - спорна акция - КАО... ))

      Щом човек е взел своето решение веднъж - трябва да го отстоява.... Ама, пропуснати ползи..., ама... - а откъде знаем, че акцията, която ни препоръчват, е с гарантирано нарастване?

      След време - всеки може да направи сравнение с няколко акции с по-висока доходност но това е - след време, а не днес. "Купих на дъното, продадох - на върха, сега отново купувам ниско..." са празни приказки... ))

      Смислени са приказките: днес купих на... лв., или: днес излизам от позицията на...лв. Оттук всеки може да си направи изводите... (но не преди 5 месеца, когато купих... "ала-бала..."- че кого го ползва тая информация?) ))

      Успехи и бъдете коректни към другите! Не е необходимо да сме коректни, само защото ще спечелим нещо от това! ))

      Лично мнение!
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tedi79
        Първоначално изпратено от Nikola
        Първоначално изпратено от съни(тя)
        в тая връзка как ти се вписва Каолина))
        Очаквам да стане каквото стана с МОНБАТ (Монбат е в пъпти по-голям балон). На ИПО-то на монбат се тръбеше, че е безбожно скъпо. Така се и тръбеше и на ИПО-то на Каолин. Виж сега обаче какво стана с Монбат. Да не стане така, че на 23 лв всички да започнат да го харесват каолин? Аз мислч, че ще стане точно така. Но времето ще покаже.
        Съгласен съм с Никола за Каолин, с тази разлика че аз не го сравнявам през Монбат. Според мен при Каолин растежът ще е доста добър в близките месеци. При Монбат имаше голям растеж, има и ще има и занапред, защото работят и инвестират с пълна сила и в общуването с миноритарните си инвеститори засега са най-добри.
        Не препоръчвам нищо на никой, всеки си знае. Аз имам и от двете още от IPO-тата им и периодично си купувам още, защото и КАО и МОНБАТ ме кефят. Здраве и успехи на всички!
        в тази връзка растежа по тази позиция можеби ще дойде след 25 септемри когато ще започнат да се замислят за 9 месечния отчет - тогава ако остане на тия нива ще бъде подценена (което не ми се вярва предвид съпорта от фондовете) - не е препоръка

        п.с.
        аз ще купувам след 10 септември па макар и вероятно малко по скъпо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikola
          Първоначално изпратено от съни(тя)
          в тая връзка как ти се вписва Каолина))
          Очаквам да стане каквото стана с МОНБАТ (Монбат е в пъпти по-голям балон). На ИПО-то на монбат се тръбеше, че е безбожно скъпо. Така се и тръбеше и на ИПО-то на Каолин. Виж сега обаче какво стана с Монбат. Да не стане така, че на 23 лв всички да започнат да го харесват каолин? Аз мислч, че ще стане точно така. Но времето ще покаже.
          Съгласен съм с Никола за Каолин, с тази разлика че аз не го сравнявам през Монбат. Според мен при Каолин растежът ще е доста добър в близките месеци. При Монбат имаше голям растеж, има и ще има и занапред, защото работят и инвестират с пълна сила и в общуването с миноритарните си инвеститори засега са най-добри.
          Не препоръчвам нищо на никой, всеки си знае. Аз имам и от двете още от IPO-тата им и периодично си купувам още, защото и КАО и МОНБАТ ме кефят. Здраве и успехи на всички!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от investor4fun
            Първоначално изпратено от Nikola
            Първоначално изпратено от съни(тя)
            в тая връзка как ти се вписва Каолина))
            Очаквам да стане каквото стана с МОНБАТ (Монбат е в пъпти по-голям балон). На ИПО-то на монбат се тръбеше, че е безбожно скъпо. Така се и тръбеше и на ИПО-то на Каолин. Виж сега обаче какво стана с Монбат. Да не стане така, че на 23 лв всички да започнат да го харесват каолин? Аз мислч, че ще стане точно така. Но времето ще покаже.
            И аз мисля, че скоро ще излезе на мода.
            няма лошо)) що само Монбат да е на модния терен)
            за Хима - и при него ли....въпрос на тенденции в настроенията само?))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola
              Първоначално изпратено от съни(тя)
              в тая връзка как ти се вписва Каолина))
              Очаквам да стане каквото стана с МОНБАТ (Монбат е в пъпти по-голям балон). На ИПО-то на монбат се тръбеше, че е безбожно скъпо. Така се и тръбеше и на ИПО-то на Каолин. Виж сега обаче какво стана с Монбат. Да не стане така, че на 23 лв всички да започнат да го харесват каолин? Аз мислч, че ще стане точно така. Но времето ще покаже.
              И аз мисля, че скоро ще излезе на мода.

              Коментар


              • BSTR ! ;-))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя)
                  в тая връзка как ти се вписва Каолина))
                  Очаквам да стане каквото стана с МОНБАТ (Монбат е в пъпти по-голям балон). На ИПО-то на монбат се тръбеше, че е безбожно скъпо. Така се и тръбеше и на ИПО-то на Каолин. Виж сега обаче какво стана с Монбат. Да не стане така, че на 23 лв всички да започнат да го харесват каолин? Аз мислч, че ще стане точно така. Но времето ще покаже.

                  Коментар


                  • Коле, то и аз да се съглася))) ама в тая връзка как ти се вписва Каолина))
                    Сигурно има някаква "мода" сред акциите, но добре, че има и такива като теб с различно мислене, че иначе пренебрегването на ...перспективите щеше да е тотално....хехе, хайде да дам пример с Ломско пиво - добро си е и с добър фундамент, и с добри перспективи)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Nikola
                      В момента, няма значение, кои са подценени. Мога да кажа 3-4 наистина подценени, не само спрямо пърите си, но и спрямо цялата борса, но просто хората не ги харасват. В момента се изкарват пари не от фундамент, а от това какво се хараесва от инвеститорите. Преди бяха Емка и ХЕС сега са Монбат и Химимпорт. Примера, който даде Investorrr с ГАЗ е доста показателен. Въпреки, че е сравнително подценен и с огромни перспективи за развитие, просто хората не го харесват в момента, което не значи, че на 17 лв примерно няма го купуват, като невиждали. Моят съвет е да бъдете по-пазарно ориентирани, защото просто ще реализирате пропуснати ползи, докато чакате акциите ви да започнат да бъдат харесвани.
                      Евала и аз все си мисля че това е по важно от под/надцененоста на дружествата.

                      Коментар


                      • Остана само да кажеш, кои си продал наскоро или ще продаваш сега

                        Първоначално изпратено от zaho
                        az oba4e njakolkoto puti kogato sum si prodaval akcii 4akani s meseci, te vednaga sa se vdigali posle.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola
                          В момента, няма значение, кои са подценени. Мога да кажа 3-4 наистина подценени, не само спрямо пърите си, но и спрямо цялата борса, но просто хората не ги харасват. В момента се изкарват пари не от фундамент, а от това какво се хараесва от инвеститорите. Преди бяха Емка и ХЕС сега са Монбат и Химимпорт. Примера, който даде Investorrr с ГАЗ е доста показателен. Въпреки, че е сравнително подценен и с огромни перспективи за развитие, просто хората не го харесват в момента, което не значи, че на 17 лв примерно няма го купуват, като невиждали. Моят съвет е да бъдете по-пазарно ориентирани, защото просто ще реализирате пропуснати ползи, докато чакате акциите ви да започнат да бъдат харесвани.
                          respect. mnogo vjarno.
                          az oba4e njakolkoto puti kogato sum si prodaval akcii 4akani s meseci
                          te vednaga sa se vdigali posle.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nevermind
                            Първоначално изпратено от sansiro
                            Лично аз по-подценено дружество от POLIM поне за момента не виждам, особено като последните върхове на борсата, не закачиха единствено него. На всички ви е ясно обаче къде е проблемът, но всичко с времето си. Който иска, нека ме опровергае.
                            edno ot NAI-podcenenite vse oshte!!!
                            напълно съм съгласен и аз!

                            Коментар


                            • За мене много подценени са тютюневите дружества. BLABT, SOFBT, PLOBT, SUN рано или късно ще бъдат приватизирани. При първия сигнал в тази посока с такава скорост ще се изстрелят, че не всеки ще успее да се "качи". Поради тази причина държа известно количество акции в BLABT и PLOBT.Осъзнавам, че в момента това са блокирани пари, но се надявам бъдещите печалби да го компенсират.
                              Съгласен съм с мнението, че MDIKA е силно подценено.

                              Коментар


                              • В момента, няма значение, кои са подценени. Мога да кажа 3-4 наистина подценени, не само спрямо пърите си, но и спрямо цялата борса, но просто хората не ги харасват. В момента се изкарват пари не от фундамент, а от това какво се хараесва от инвеститорите. Преди бяха Емка и ХЕС сега са Монбат и Химимпорт. Примера, който даде Investorrr с ГАЗ е доста показателен. Въпреки, че е сравнително подценен и с огромни перспективи за развитие, просто хората не го харесват в момента, което не значи, че на 17 лв примерно няма го купуват, като невиждали. Моят съвет е да бъдете по-пазарно ориентирани, защото просто ще реализирате пропуснати ползи, докато чакате акциите ви да започнат да бъдат харесвани.

                                Коментар

                                Working...
                                X