IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капман Макс (C8A1 / DFCAPMX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ми човека е бил прав, нито дъното е било достигнато, нито на практика нещо драматично се случи в родния финансов сектор или с фундамента на дружествата. При това мнението е писано преди фалита на Леман и последвалата патаклама - срив в световната търговия и тотално замръзване на кредитните пазари.

    Прочети мнението на Даниела от това време и как са го играли Доверие по техните позиции...

    Сега е лесно да се умува

    Коментар


    • Ето едно мнение от март 2008, пуснато в тази тема.

      Първоначално изпратено от lglpb Разгледай мнение
      --------------------------------------------------------------------------------

      А ето едно мнение за всички паникьори:
      Илиян Скарлатов, директор капиталови пазари в София интернешънъл секюритиз, каза за ., че докато съществува паника на пазара, дъното не е достигнато. В момента никой не гледа фундамента на компанията, а просто си иска парите, и то днес.

      Той заяви, че “реално в макроикономически аспект нищо не се е променило. БВП расте с бързи темпове, задлъжнялостта на населението е ниска, сравнена с тази в ЕС, безработицата пада и стандартът расте. Финансовият сектор е здрав със стандартни спот продукти, без деривативни инструменти и бележи един от най-високите ръстове в Европа. Имайки предвид всичко това, за мен липсата на логика е очевидна, допълни Скарлатов

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя
        Първоначално изпратено от Михаела
        Охх, казаха ми че днес са на едногодишно дъно. Направо се чудя какво да правя.
        Продаваш ги и набиваш всичко в ССВ, Еврохолд и Алкомет.
        И ги оставяш да отлежават за поне 2-3 г.
        Добре де, няма ли шанс да възстановят по-бързо, след като до 2007 растяха с по 100% на година?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Михаела
          Охх, казаха ми че днес са на едногодишно дъно. Направо се чудя какво да правя.
          Продаваш ги и набиваш всичко в ССВ, Еврохолд и Алкомет.
          И ги оставяш да отлежават за поне 2-3 г.

          Коментар


          • Охх, казаха ми че днес са на едногодишно дъно. Направо се чудя какво да правя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от meche_cveti93
              Топ 5 в портфейла: Благоевград БТ, Българска холдингова компания, ТК холд, Елхим искра, Албена инвест холдинг.
              Къде отидоха Пътища и Мостове.....?
              Бай Мангау,
              Пусни линк да се види портфеила на един от най мощните фондове през 2007 г. и до къде е стигнал...?
              Даже съм се ръководил от негови покупки ....беше майстор в скоростно качване на акциите...!
              Топ 5 на акциите в портфейла % *
              Елхим-Искра АД - Пазарджик 52E / ELHIM
              Благоевград-БТ BLABT/55B
              Холдинг Пътища АД HDPAT/6H2
              ТК-Холд АД - София T24 / TCH
              Параходство Българско речно плаване АД - Русе BRP/5BR
              Това е в Капман Капитал-немам.
              http://www.capman.bg/?Action=260

              Коментар


              • http://www.capman.bg/?Action=259

                Тук са изброени топ 5, друго инфо аз не открих. Също ми е интересно, че имат над 21% в холдинги, и над 12% в други взаимни фондове. Явно не си вярват много, че си слагат парите при конкуренцията.
                Liverpool was made for me and I was made for Liverpool!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                  Топ 5 в портфейла: Благоевград БТ, Българска холдингова компания, ТК холд, Елхим искра, Албена инвест холдинг.
                  Къде отидоха Пътища и Мостове.....?
                  Бай Мангау,
                  Пусни линк да се види портфеила на един от най мощните фондове през 2007 г. и до къде е стигнал...?
                  Даже съм се ръководил от негови покупки ....беше майстор в скоростно качване на акциите...!

                  Имитират те

                  бяха ми симпатични, но скоро ги разкарвам

                  не е препоръка ............

                  Коментар


                  • Топ 5 в портфейла: Благоевград БТ, Българска холдингова компания, ТК холд, Елхим искра, Албена инвест холдинг.
                    Къде отидоха Пътища и Мостове.....?
                    Бай Мангау,
                    Пусни линк да се види портфеила на един от най мощните фондове през 2007 г. и до къде е стигнал...?
                    Даже съм се ръководил от негови покупки ....беше майстор в скоростно качване на акциите...!

                    Коментар


                    • Топ 5 в портфейла: Благоевград БТ, Българска холдингова компания, ТК холд, Елхим искра, Албена инвест холдинг.
                      Liverpool was made for me and I was made for Liverpool!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ggg62
                        Излизат ли на Кобосите оферти за DFCAPMX?
                        Отиваш на C, четвъртия поред мисля.

                        Коментар


                        • Излизат ли на Кобосите оферти за DFCAPMX?

                          Коментар


                          • Абе в този фонд не беше ли вложила някаква кака дето я беше страх мъжът и да не я бие и се оплакваше във форумът

                            Коментар


                            • Абе тъпото е че са си позволили да оставят като основни позиции некви холдинги които дори имената не мога да се сетя, а са изчистили за зор всичко което е било ликвидно и евентуално ще расте бързо при стабилизиране на макро картинката.
                              Не знам на какво трябва да разчитат хората инвестирали чрез тях в тези аболютно неликвидни позиции . Напълно е възможно и парите да се управляват вече от някой току що завършил студент. Това е честа практика в България

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Stenlian
                                Първоначално изпратено от e$trade
                                Да го духат балъците....

                                я да каже Пепи, има ли общо между макса и хеопсовите пирамиди?

                                /отговор има, но има и разлики - пирамидите са отдолу със стабилна основа, докато макса, ако ме пита някой е една чиста пирамидка, но обърната, започва от нищо и се разширява нагоре - НЕЗДРАВО, димек с върха надолу....какво следва...нека балъците да си отговарят на тези въпроси....не е препоръка/
                                Като си толкова в час, я дай други примери на договорни фондове в страната, които не са пирамидки, че нещо не се сещам, че пишете само за тези. Всичките са един дол дренки.
                                верно е, че няма особени разлики, ама и е верно, че тези най-много гонеха вятъра в неправилна посока....те създаваха най-много неправилно впечатление и заблуда, че на БФБ се "пичели" и т.н., те съцадаваха очаквания, че като купуваш нещо на П/Е 40-50 е добре, с огледа на буъдещи резултати, те купуваха с чужди апри най-много едни бъдещи НЕРЕАЛНИ, ХИМЕРНИ корпоротивни резултати, ако съм им клиент на фонда бих ги съдил за нецелесъобразно инвестиране на доверни средства...

                                Коментар

                                Working...
                                X