IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове Pioneer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Търся грамотен консултант в ценра на София във Юникредит за инвестиция във Амунди Pioneer. Моля, препоръчайте ми някой ще съм ви благодарена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Преди време съм пробвал в няколко.Не съм доволен- голямо мотаене от служителите на Булбанк и ниска доходност..
      преди доста години пробвах два техни фонда:

      - единия беше нещо от типа ТОП Европейски акции в евро.
      - другия акции от развиваща се Европа в долари.

      Държах ги години , но реално нямаше смисъл ....не докарват никаква смислена доходност, даже повечето от годините бяха на загуба.

      Според мен са много зле и не си струва инвестирането в Пионер.....
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение
        Благодаря на всички за отговорите и специално на new_investor за пространния отговор.
        Това, че нямат система да си следиш акаунта онлайн е белег на 20-ти век, а не на 21-ви.
        Управляват активи за трилиони, а няма автоматизация.
        Както да е.
        По въпроса за доходността, видно е, че СОФИКС направи движение 2-3 пъти по-голямо от всички тези фондове, но имам едно наум -
        при спад пързалката при глобалните пазари и БФБ ще е различна, като наклона при родната борса е значително по-голям.
        И по важното, западните пазари ще се възстановят за 2-3 години, докато БФБ не може да стигне нивата от 2007 досега.
        Всеки се пита къде ще е следващият балон и къде ще избуши.

        "А акциите в момента на всички пазари са на връх и като цяло потенциала за нагоре е малък, а за надолу доста голям."
        Точно това ме притеснява, което ми се струва Emerging market bonds не толкова лоша инвестиция.

        Ще е интересно да чуя мнения българския ETF ли предпочитате или някой глобален фонд?

        Няма препоръки, мнението е на абсолютен новак.
        глобален

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение

          Имам открита сметка в булбанк - "Bulbank Online". Във графа: Сметки, има точка "Информация за директни инвестиции". Там се показва точно какво притежаваш и каква е текущата цена. Е, понякога "текуща" означава два дена назад но като за дългосрочна инвестиция не е толкова фатално. Понякога това датите на закъснение съвпадат с някои празници в Чехия и Германия. Но наистина няма голяма доходност и според мен е наистина за много дългосрочно инвестиране с цел запазване на инвестицията, а не за голяма доходност. Особено трагично е положението с европейските фондове - поне при мен редовно е от -2 до 2 %

          Инвестирах малко колкото за проба но не си струва (поне за мен).
          За всяка дългосрочна инвестиция има само 3 аспекта които имат значение - 1/ ТАКСИ (колкото са по-високи, толкова по-ниска възвръщаемост), 2/ Диверсификация в различни активи за оптимизиране на възвръщаемост и риск, 3/ Доверието в доставчика. За БГ пайниър предлагат може би най-добрата алтернатива (имам предвид само взаимни фондове). Не съм проверявал условията на Карол (Schroders) така че може да се сравнят и те!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
            Има само сайт, където можеш да следиш данните на фондовете, но нямаш достъп до състоянието на собственото си вложение - трябва да си го смяташ сам според датата на покупка (която е различна с 2-3 дни от датата на поръчка) на дялове. Ако искаш актуално състояние - в банката и пак хартията.
            През онлайна инвестицията може да се следи (заедно с останалите сметки). Относно процеса на покупка наистина е на хартия, но взаимните фондове като продукт са за дългосрочно инвестиране така че не е проблем.

            Коментар


            • централата име във втори квартал "Bezirk" във Виена. Познавам лично служители там. След покупката 1-во от Уникредит атмосферата за работа е отвратителна, а след Amundi никой не знае какво ще следва. Всеки гледа да си намери работа на друго место.
              Що се отнася до перформансе-а: виж класациите на Morningstar и ще забележеш, че пионерчетата са зле.

              Успех на фин.паркет

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Е как какво значи висок?
                Нали всеки инвестиционнен фонд има рисков профил - нискорисков, балансиран и високорисков.
                ETF не са ли високорискови? - възможността за печалба е висока, но и възможността за загуба е висока.

                Преди месец и нещо, когато софикса беше към 720, за малко щях да си купя дялове на алфа софикс. Слава Богу, че може би поради някаква интуиция или шесто чувство се разколебах в последния момент, че щях да изгърмя.
                Както има различни по риск взаимни фондове, така има и различни по риск ЕТФ - по света ЕТФ-ите са хиляди с най-разнообразни фокуси. въпроса е, че за да ги търгуваш трябва да ползваш платформа за търговия на борса, което според мен не е най-подходящия вариант за човека, който пита. Е, може и с поръчка през ИП, което ще е същото усилие като при Булбанк.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                  Здравей! Може ли повече инфо? Благодаря предварително.
                  https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91...BE%D0%B2%D0%B5

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Но рискът е висок.
                    ако се базира на индекс на големи компании риска е поносим

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Какво значи висок
                      Е как какво значи висок?
                      Нали всеки инвестиционнен фонд има рисков профил - нискорисков, балансиран и високорисков.
                      ETF не са ли високорискови? - възможността за печалба е висока, но и възможността за загуба е висока.

                      Преди месец и нещо, когато софикса беше към 720, за малко щях да си купя дялове на алфа софикс. Слава Богу, че може би поради някаква интуиция или шесто чувство се разколебах в последния момент, че щях да изгърмя.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Но рискът е висок.
                        Какво значи висок

                        Коментар


                        • Благодаря на всички за отговорите и специално на new_investor за пространния отговор.
                          Това, че нямат система да си следиш акаунта онлайн е белег на 20-ти век, а не на 21-ви.
                          Управляват активи за трилиони, а няма автоматизация.
                          Както да е.
                          По въпроса за доходността, видно е, че СОФИКС направи движение 2-3 пъти по-голямо от всички тези фондове, но имам едно наум -
                          при спад пързалката при глобалните пазари и БФБ ще е различна, като наклона при родната борса е значително по-голям.
                          И по важното, западните пазари ще се възстановят за 2-3 години, докато БФБ не може да стигне нивата от 2007 досега.
                          Всеки се пита къде ще е следващият балон и къде ще избуши.

                          "А акциите в момента на всички пазари са на връх и като цяло потенциала за нагоре е малък, а за надолу доста голям."
                          Точно това ме притеснява, което ми се струва Emerging market bonds не толкова лоша инвестиция.

                          Ще е интересно да чуя мнения българския ETF ли предпочитате или някой глобален фонд?

                          Няма препоръки, мнението е на абсолютен новак.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            препоръчвам ETF. малки са таксите управление.0,1-0,2%
                            Здравей! Може ли повече инфо? Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
                              ... но нямаш достъп до състоянието на собственото си вложение - трябва да си го смяташ сам...
                              Имам открита сметка в булбанк - "Bulbank Online". Във графа: Сметки, има точка "Информация за директни инвестиции". Там се показва точно какво притежаваш и каква е текущата цена. Е, понякога "текуща" означава два дена назад но като за дългосрочна инвестиция не е толкова фатално. Понякога това датите на закъснение съвпадат с някои празници в Чехия и Германия. Но наистина няма голяма доходност и според мен е наистина за много дългосрочно инвестиране с цел запазване на инвестицията, а не за голяма доходност.. Особено трагично е положението с европейските фондове - поне при мен редовно е от -2 до 2 %

                              Инвестирах малко колкото за проба но не си струва (поне за мен).



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                препоръчвам ETF. малки са таксите управление.0,1-0,2%
                                Но рискът е висок.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X