IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Платформа за търговия на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
    На БФБ - 0.09% минимум 1,20 лв върху левовата равностойност на поръчката. Поръчката може да се изпълни на няколко сделки.

    На ЦД 0,60 лв на сделка без значение от обема на сделката. Има и 0,50 лв еднократно при откриване на сметка за всяка позиция, която търгуваш.
    Ха, при това положение излиза, че при по-малки суми и поръчки Еланският вариант е доста по-изгоден!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Sylvy Разгледай мнение
      Още един въпрос: в тарифата на бенча пише, че комисионната е 0,3%, но не включва такси и комисионни на БФБ и ЦД, а на Елана е 0,5%, но включва тези такси.

      Вупросните такси и комисионни на БФБ и ЦД колко са и къде точно мога да ги видя?
      На БФБ - 0.09% минимум 1,20 лв върху левовата равностойност на поръчката. Поръчката може да се изпълни на няколко сделки.

      На ЦД 0,60 лв на сделка без значение от обема на сделката. Има и 0,50 лв еднократно при откриване на сметка за всяка позиция, която търгуваш.

      Коментар


      • Още един въпрос: в тарифата на бенча пише, че комисионната е 0,3%, но не включва такси и комисионни на БФБ и ЦД, а на Елана е 0,5%, но включва тези такси.

        Вупросните такси и комисионни на БФБ и ЦД колко са и къде точно мога да ги видя?

        Коментар


        • Елана днес не бачка(((
          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

          Коментар


          • аз съм с Бенч и отскоро с Елана. От Бенча съм доволен, а Еланата сега я тествам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
              ..........................................

              Btw, от по някое време миналата година Xetra-та предлага айсбергите да са с валидност до отмяна. Някое от ИП-та предлагат ли я вече тая функция? От моя ИП ми отговориха, че щели да я въведат от следващата версия на платформата им, което обаче не се знаело кое ще стане.
              Да – Елана Трейдинг
              още от миналата година.......

              Коментар


              • Аз съм с Бенчмарк и Карол. Каролската, както се изрази някой преди време, като мигне нета и се скапва. Лошото е, че не разбираш, че не си онлайн. Мислиш си че си онлайн и получаваш котировки, ама не. Ако продължават така ще се махам от там.

                Коментар


                • equal, темата, която ми цитираш е за Варна, а аз питам за София.
                  Не ми е проблем лично да се разходя до който и да е ИП. Офисът на Бенчмарк ми е на 10-тина минути пеша от офисът, където работя. Даже редовно обядвам в заведение под техния офис. Офисът на Карол също ми е сравнително близо даже и пеша да ида до там. Няма да продължавам с изброяването, че не е там въпросът.

                  Питам конкретно ако някой може да ми каже как ве положението като цяло с платформите, все пак едно е да тестваш дадена система за 30 дни, друго е да работиш няколко години с нея. Някак не мога да си представя да тествам всички възможни платформи преди да избера. Някои дори нямат демо версии - например Карол (или аз пак не съм гледала добре).

                  Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                  Може да повдигнеш въпроса и тук, че гледам темата е замряла
                  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233232.90

                  Преди няколко дни имаше подобна тема.
                  http://www.investor.bg/forum/showthr...84#p1394809916

                  Не би трябвало да има проблем да се сключи договор с ИП, което няма офис в даден град. От личен опит - попълва се договора и приложенията към него без дата, прави се и нотариална заверка на ксерокс-копието на ЛК и се изпращат по пощата, а след няколко дни ИП-то ти връща твоя екземпляр подписан от тяхна страна.
                  С ел.подпис също става неприсъствено.

                  Btw, от по някое време миналата година Xetra-та предлага айсбергите да са с валидност до отмяна. Някое от ИП-та предлагат ли я вече тая функция? От моя ИП ми отговориха, че щели да я въведат от следващата версия на платформата им, което обаче не се знаело кое ще стане.

                  dex, мерси за инфото за Бенчмарк, нещо не съм догледала, но тъй като с тях започнах и явно докато се ориентирам в картинката и ми е убягнал този факт.

                  Хайде да си перифразирам малко въпроса тогава - платформите на кои ИП следва да избягвам?

                  Коментар


                  • Може да повдигнеш въпроса и тук, че гледам темата е замряла
                    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233232.90

                    Преди няколко дни имаше подобна тема.
                    http://www.investor.bg/forum/showthr...84#p1394809916

                    Не би трябвало да има проблем да се сключи договор с ИП, което няма офис в даден град. От личен опит - попълва се договора и приложенията към него без дата, прави се и нотариална заверка на ксерокс-копието на ЛК и се изпращат по пощата, а след няколко дни ИП-то ти връща твоя екземпляр подписан от тяхна страна.
                    С ел.подпис също става неприсъствено.

                    Btw, от по някое време миналата година Xetra-та предлага айсбергите да са с валидност до отмяна. Някое от ИП-та предлагат ли я вече тая функция? От моя ИП ми отговориха, че щели да я въведат от следващата версия на платформата им, което обаче не се знаело кое ще стане.
                    |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                    |___________||__|___|)
                    (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Sylvy Разгледай мнение
                      Здравейте,

                      Може ли да ме насочите коя платформа за търговия на БФБ да избера?
                      За сега съм тествала демото на Елана и на Бенчмарк.

                      На елана ми е по-удобно като интерфейс и е голям плюс, че е уеб базирано, а не трябва да го свалям и инсталирам на компютъра.

                      Как са другите платформи и има ли големи разлики? Само да допълня, че наистина е от значение платформата да е уеб базирана, тъй като имам проблеми с инсталирането на програми на служебния компютър, а все пак няма да ми върши много работа да ползвам платформата само вечер от вкъщи.
                      На Бенчмарк също има уеб базирана версия

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Sylvy Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        Може ли да ме насочите коя платформа за търговия на БФБ да избера?
                        За сега съм тествала демото на Елана и на Бенчмарк.

                        На елана ми е по-удобно като интерфейс и е голям плюс, че е уеб базирано, а не трябва да го свалям и инсталирам на компютъра.

                        Как са другите платформи и има ли големи разлики? Само да допълня, че наистина е от значение платформата да е уеб базирана, тъй като имам проблеми с инсталирането на програми на служебния компютър, а все пак няма да ми върши много работа да ползвам платформата само вечер от вкъщи.
                        Прегледай си, къде са ти най-изгодни комисионните, другото е едно и също ...
                        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                        Коментар


                        • Платформа за търговия на БФБ

                          Здравейте,

                          Може ли да ме насочите коя платформа за търговия на БФБ да избера?
                          За сега съм тествала демото на Елана и на Бенчмарк.

                          На елана ми е по-удобно като интерфейс и е голям плюс, че е уеб базирано, а не трябва да го свалям и инсталирам на компютъра.

                          Как са другите платформи и има ли големи разлики? Само да допълня, че наистина е от значение платформата да е уеб базирана, тъй като имам проблеми с инсталирането на програми на служебния компютър, а все пак няма да ми върши много работа да ползвам платформата само вечер от вкъщи.
                        Working...
                        X