IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ETF следящ СОФИКС?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.bse-sofia.bg/?page=SOFIX

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      По добре да заложиш повече на тия които смяташ че имат най голям шанс да бият маркета.
      Е как извън Софикса бе? Химимпорто си е в Софикса Той бие маркета сега само с някакви си +53% ?
      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
      не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Еййй, страшен си. Не се сдържа да отвориш още 1 тема
        Туй пък за къв ти е
        Страх те е да не изпуснеш някоя ракетка ли ?

        Ма нали се сещаш че като купиш по 1-2% от всичко дори и да се окаже доста ракетно нещо печалбите ти за портфейла няма да си заслужават...прекалената диверсификация не води до добри резултати. А и е трудно да следиш адекватно много акции и съответно да реагираш навреме при нужда.
        Минал съм по тоя път първите си месеци на борсата когато си бях направил собствен индекс от 18- 20 акции и мога да те уверя че беше зор
        А и поне според мене само с 1-2 евентуални изключения основните кандидати с най голям потенциал да излетят най високо са извън Софиксо.
        По добре да заложиш повече на тия които смяташ че имат най голям шанс да бият маркета.
        Това е по правилния подход мисля.
        мда определено няма да е АТЕРА

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          така е,
          аз за това питам за мен да си направя "джобен" ЕТФ
          Еййй, страшен си. Не се сдържа да отвориш още 1 тема
          Туй пък за къв ти е
          Страх те е да не изпуснеш някоя ракетка ли ?

          Ма нали се сещаш че като купиш по 1-2% от всичко дори и да се окаже доста ракетно нещо печалбите ти за портфейла няма да си заслужават...прекалената диверсификация не води до добри резултати. А и е трудно да следиш адекватно много акции и съответно да реагираш навреме при нужда.
          Минал съм по тоя път първите си месеци на борсата когато си бях направил собствен индекс от 18- 20 акции и мога да те уверя че беше зор
          А и поне според мене само с 1-2 евентуални изключения основните кандидати с най голям потенциал да излетят най високо са извън Софиксо.
          По добре да заложиш повече на тия които смяташ че имат най голям шанс да бият маркета.
          Това е по правилния подход мисля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            ЕТФ е невъзможен при тази ликвидност и без маркетмейкърство по позициите. Справка Евробет и залаганията върху Софикс.
            така е,
            аз за това питам за мен да си направя "джобен" ЕТФ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
              Честно казано и аз не знам. Мариян Йорданов трябва да питаме, той може и да успее да ни помогне Трябва ти коя акция с какъв % участва в индекса, нали ?
              ами да и с един Ексел после ще направим пропорцията
              Намерих материал в Профит ама е от 2009

              Коментар


              • ЕТФ е невъзможен при тази ликвидност и без маркетмейкърство по позициите. Справка Евробет и залаганията върху Софикс.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  така, е - предложения?
                  Честно казано и аз не знам. Мариян Йорданов трябва да питаме, той може и да успее да ни помогне Трябва ти коя акция с какъв % участва в индекса, нали ?
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                    Няма да стане, теглата са различни. Има по-тежки акции, които са с по-голям дял в индекса - Булгартабак, АТЕРА, Софарма...
                    така, е - предложения?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Незнаех - него ли ми беше постнал Полки в темата за милионерите от БФ?
                      ако купя по 1К от всяка от позициите обаче май не става а?
                      Няма да стане, теглата са различни. Има по-тежки акции, които са с по-голям дял в индекса - Булгартабак, АТЕРА, Софарма...
                      Относно фонда не знам за какво става дума, но той беше този дето не можа да изплати 1 млн. лева и го дадоха на други. В момента е Конкорд Асет мениджмънт, които го управляват, ако не се лъжа, ама те надали са запазили фонда, най-вероятно е изцяло променен
                      Last edited by LuckyYou; 04.05.2013, 15:12.
                      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                        Високодоходният фонд на Standart Investment беше индексен, следящ Софикс. Но едни много лоши мутри, с участието и на КФН (близки до ГЕРБ, разбира се) се погрижиха този фонд в момента да е в други ръце
                        Незнаех - него ли ми беше постнал Полки в темата за милионерите от ВФ?
                        ако купя по 1К от всяка от позициите обаче май не става а?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Полки бе така любезен да ми даде идея за тази тема.
                          Следването на основния индекс на БФБ, особенно когато е на 400 пункта би било добра стратегия за инвестиране и печалба в близките 3-4години!!!
                          Следенето на индекс намалява рисковете от набълбукването само в една акция, но май няма фонд който да следи основния индекс на БФБ!?!? или поне не е достъпен за малките, като мен.
                          Мислех си варианта например заделят се 15бона и се слагат по 1000лв на позиция, НО те май не са с еднаква тежест!
                          Та как човек със собствени сили и средства може да следва основния индекс на БФБ???
                          Високодоходният фонд на Standart Investment беше индексен, следящ Софикс. Но едни много лоши мутри (близки до ГЕРБ, разбира се) с участието и на КФН , се погрижиха този фонд в момента да е в други ръце
                          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                          не е препоръка

                          Коментар


                          • ETF следящ СОФИКС?

                            Полки бе така любезен да ми даде идея за тази тема.
                            Следването на основния индекс на БФБ, особенно когато е на 400 пункта би било добра стратегия за инвестиране и печалба в близките 3-4години!!!
                            Следенето на индекс намалява рисковете от набълбукването само в една акция, но май няма фонд който да следи основния индекс на БФБ!?!? или поне не е достъпен за малките, като мен.
                            Мислех си варианта например заделят се 15бона и се слагат по 1000лв на позиция, НО те май не са с еднаква тежест!
                            Та как човек със собствени сили и средства може да следва основния индекс на БФБ???
                          Working...
                          X