IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми сигурна фирма за доверително управление

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
    Ако се занимаваш с неща, които не са ти работа - нищо не може да очакваш. Държавата се казва Уелкъм ту Булгаристан и навсякъде всичко може да ти се случи ... не само с парите.
    Продавачка от магазин в центъра, който теоретично би трябвало да работи до 19:30, затваря магазина в 18:45, слага летва на дръжката на вратата и започва ускорена хигиенизация ... преди да отлети за село. Снощи го гледах на живо.
    Келнери от друго, небезизвестно заведение започват да метат двора след като отворят заведението, където ключовата дума е след, а не преди.
    Мошеници-бивши крупиета в центъра на София, станали управители на ресторанти, сложили цени на пълнени чушки Х лв./100 гр., мислиш си, че е лв./бр. защото гр. е написано като бр., обаче вземаш две чушки и ти излизат 5 лв. и това е най-малкият ти проблем. На табелата 'пише чушки с месо' - да, ама не. Чушките нямат нито месо нито ориз - има някакви събрани от изматане на склада натрошени черни зърна.
    Следва основния философски въпрос: Ако някое от тези лица, по някаква случайност, както често пъти става в BG, си купи някаква диплома за финанси и го направят банков инспектор, или кредитен инспектор, или крупие на депозитите - как си мислиш, че ще ти бъдат управлявани парите? - Според мен: безпроблемно.
    И между другото никой не може да ти даде съвет за инвестиции. Инвестирай в това, което знаеш, в това което можеш, това което разбираш, и това което харесваш, както и в това, което може да си позволиш ... и най-вече с хора, на които може да се довериш - иначе стават интересни неща.
    +1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от georgi123 Разгледай мнение
      Преди да се срещна с някой техен консултант искам да имам някаква примерна информация какво да очаквам.
      Ако се занимаваш с неща, които не са ти работа - нищо не може да очакваш. Държавата се казва Уелкъм ту Булгаристан и навсякъде всичко може да ти се случи ... не само с парите.
      Продавачка от магазин в центъра, който теоретично би трябвало да работи до 19:30, затваря магазина в 18:45, слага летва на дръжката на вратата и започва ускорена хигиенизация ... преди да отлети за село. Снощи го гледах на живо.
      Келнери от друго, небезизвестно заведение започват да метат двора след като отворят заведението, където ключовата дума е след, а не преди.
      Мошеници-бивши крупиета в центъра на София, станали управители на ресторанти, сложили цени на пълнени чушки Х лв./100 гр., мислиш си, че е лв./бр. защото гр. е написано като бр., обаче вземаш две чушки и ти излизат 5 лв. и това е най-малкият ти проблем. На табелата 'пише чушки с месо' - да, ама не. Чушките нямат нито месо нито ориз - има някакви събрани от изматане на склада натрошени черни зърна.
      Следва основния философски въпрос: Ако някое от тези лица, по някаква случайност, както често пъти става в BG, си купи някаква диплома за финанси и го направят банков инспектор, или кредитен инспектор, или крупие на депозитите - как си мислиш, че ще ти бъдат управлявани парите? - Според мен: безпроблемно.
      И между другото никой не може да ти даде съвет за инвестиции. Инвестирай в това, което знаеш, в това което можеш, това което разбираш, и това което харесваш, както и в това, което може да си позволиш ... и най-вече с хора, на които може да се довериш - иначе стават интересни неща.
      Last edited by бай Промо; 02.02.2016, 13:25.

      Коментар


      • Здравей,

        Никое от тези дружества не ти предлага "гарантирана" доходност или минимална доходност. Всички те предлагат да инвестираш в някакъв взаимен фонд. Печалбата на тозе взаимен фонд зависи изцяло от посоката на световните капиталови пазари (акции и облигации). Използват се различни комбинации от акции и облигации. В общи линии колкото повече пари са инвестирани в акции толкова по-голяма е евентуалната печалба, но и евентуалното загуба. Някои от тези фондове използват ливъридж за да увеличат евентуалната печалбата. Представи си това като взимане на пари назаем за инвестиране: ти влагаш 100к, те взимат още 100к и инвестират всичките 200к на пазарите. Ако пазарите се повишат с 10% печалбата е 20к, т.е 20% печалба на твоите инвестирани пари. Ако пазарите баднат с 10%- 20к загуба за теб. Ливъридж-а обикновенно се постига чрез използване на опции върху акции и фючърси а не чрез заемане на пари, но тази тема е твърде дълга и широка.

        Относно инвестирането на твоите 100к, личното ми мнение, без да е препоръка, е да изчакаш. Цените на акциите се качиха с над 200% за последните 7 години. Не смятам че тази тенденция може да продължи още дълго. Мое мнение е че в обозримо бъдеще ще има още 10-20% ръст, последван от едни 40-50 % спад.

        Като ПРЕПОРЪКА кам теб: инвестирай си парите на малки части. примерно на всеки 6 месеца по 10к. така дори при един сериозен спад на пазара от 50% при инвестирани примерно 40к ще загубиш 20к, но с останалите 60к ще купиш акции на ниски цени, които в последствие ще имат голям потенцял за ръст, и би възстановил загубите относително бързо.

        Имаи предвид че инвестиционните дружества, фондове и т.н те таксуват всяка годита някакъв процент (1-2-3% обикновенно) за управлението на активите ти, независимо дали пазара е +15% или -5%.

        Поздрави,
        Марин

        Коментар


        • Здравейте,
          регистрирах се, защото имам конкретен въпрос относно доверителното управление:
          имам свободни около 100 хиляди лв. и не смятам да правя нищо с тях в следващите години, но и не ме устройва просто да стоят на влог.
          Интересува ме какво предлагат от karoll като доходност, видях на тези елана (линка тук), но никъде в интернет не намерих подобна информация за karoll или нещо ориентировъчно поне?
          Преди да се срещна с някой техен консултант искам да имам някаква примерна информация какво да очаквам. Някой запознат ли е с техните услуги? Ще бъда много благодарен за всяка информация.

          Благодаря предварително.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
            ЕЛАНА ТРЕЙДИНГ АД!!
            И аз съм работил с тях и съм доволен! Като цяло са стабилни!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
              ЕЛАНА ТРЕЙДИНГ АД!!
              Привет! Много благодаря за препоръката за ЕЛАНА Трейдинг. Само да поясня, че услугата доверително управление се предлага от управляващото дружество ЕЛАНА Фонд Мениджмънт. Ето описание

              Коментар


              • ЕЛАНА ТРЕЙДИНГ АД!!
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от skalpel88 Разгледай мнение
                  Другарю,

                  фен съм на Карол от инвестиционните компании у нас и съм им клиент на доста от услугите
                  Aз също,за съжаление повечето от седемте правила им липсват
                  За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                    Другарю,

                    Вие да не би да правите нескопосан опит за реклама?!
                    Другарю,

                    фен съм на Карол от инвестиционните компании у нас и съм им клиент на доста от услугите

                    Коментар


                    • Днес, 15:49
                      Тук има интересни 7 неща, които трябва да имаме предвид, преди да станем клиенти на инвестиционна компания по услугата доверително управление http://karollcapital.bg/blog/aset-me...no-upravlenie/
                      Първоначално изпратено от skalpel88 Разгледай мнение
                      Можеш да инвестираш във фондове в акции или във фондове в различни видове активи и да се бориш отново за една добра доходност, дори нямаш 50,000 лв. за доверително управление. Аз лично инвестирам във фондове
                      Другарю,

                      Вие да не би да правите нескопосан опит за реклама?!

                      Коментар


                      • Можеш да инвестираш във фондове в акции или във фондове в различни видове активи и да се бориш отново за една добра доходност, дори нямаш 50,000 лв. за доверително управление. Аз лично инвестирам във фондове

                        Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
                        Мисля , че повечето посредници искат поне 50 000 лв. за дов. управление .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от бедната йена Разгледай мнение
                          Момчета, какви пари искате да сложите в тези фондове? Аз май имам алтернатива за вас....
                          Мисля , че повечето посредници искат поне 50 000 лв. за дов. управление .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от бедната йена Разгледай мнение
                            Момчета, какви пари искате да сложите в тези фондове? Аз май имам алтернатива за вас....
                            Каква е алтернативата, според теб?

                            Коментар


                            • Момчета, какви пари искате да сложите в тези фондове? Аз май имам алтернатива за вас....
                              аз знам че нищо не знам, но другите и това не знаят

                              Коментар


                              • Тук има интересни 7 неща, които трябва да имаме предвид, преди да станем клиенти на инвестиционна компания по услугата доверително управление http://karollcapital.bg/blog/aset-me...no-upravlenie/

                                Коментар

                                Working...
                                X