IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котировки и коментари за непублични акции - архив до 01.09.11

Collapse
Заключена.
X
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Zarko ето инф от ЦК

    "Уведомяваме тези от Вас, които имат за клиенти лица притежаващи акции от емисия ВИСОА на „Радино” АД, че салдата по такива сметки, са променени във връзка с извършено корпоративно действие инициирано от емитента, а именно - увеличение на капитала на дружеството, чрез обезсилване на акции и промяна на номиналната стойност.
    На тези от акционерите, които не са заплатили съответната сума във връзка с промяната на номинала от 1 лв. на 4 лв., акциите им са обезсилени и съответно салдата по сметките им – занулени (считано от 08.09.2006)."

    абсурдно, но факт

    Коментар


    • Първоначално изпратено от otcmarket
      в случая ЦД не е виновен те просто са изпълнили съдебно решение
      предполагам, че срока за обжалване на това съдебно решение е изтекъл
      кой ли съдия е подписал това абсурдно решение за обезсилване на акции

      Обезсилване на акции - отново в ТЗ, ако е взето решение за намаление на капитала, но очевАдно нещата не се решават с оскъдната информация, която и самите акционери(?) не притежават.
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • в случая ЦД не е виновен те просто са изпълнили съдебно решение
        предполагам, че срока за обжалване на това съдебно решение е изтекъл
        кой ли съдия е подписал това абсурдно решение за обезсилване на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от otcmarket
          това е парадоксален случай но наистина Центр Депозитар заличи всички акции на Радино на акционерита неучаствали в увеличението
          ако не вярвайти питайте в Центр. Депозитар

          Не че не "вярвайМи", но нямаме правомощия, за да питаме там на този етап от спора.

          Ако проявим интерес, това би станало в резултат (повтарям) от съдебно дело (или съдебно решение), заведено от ощетени акционери (ако такива изобщо има).
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • това е парадоксален случай но наистина Центр Депозитар заличи всички акции на Радино на акционерита неучаствали в увеличението
            ако не вярвайти питайте в Центр. Депозитар

            Коментар


            • Водената дискусия е юридическа поради което си позволявам да

              Водената дискусия е юридическа поради което си позволявам да кажа, че Зарко е напълно прав и всеки който е имал акции записани и изцяло платени не може да ги загуби, освен ако сам не се освободи от тях. Цитираното съобщение препраща към текстове от ТЗ, които регламентират санкция за акционери записали, но неплатили акции от увеличение на капитала или платени частично. Тези акционери губят неплатените записани акции, но не губят акции, придобити преди това, ако разбира се са платени изцяло. Акционерите за разлика от съдружниците в ООД имат само едно задължение да платят цената на акциите, поради което могат да бъдат изключени само поради неплащане на акциите.
              Като дългогодишен инвеститор пък ще отбележа, че ако можеше така лесно да се изключват дребните акционери, едвали щяха да останат такива въобще на пазара. Ще припомня и една прословута одисея затова как държавата меко казано се набута като събра всички пари от приватизацията на банките в БКК и се наложи да плати хубав дивидент на частните дребните акционери в БКК.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от u00
                ...

                понякога се налага да си признаваме грешките (помисли и си признай)

                Разбира се, че когато човек сгреши - трябва да си признае!

                Признавам, че сгреших, когато казах, че трябва да прегледаме:
                - ТЗ,
                - Уставът на АД-то,
                - Акционерната книга на АД-то.
                Сигурно ще сгреша, но предварително се извинявам за това, че - на база горните документи - всеки може (АКО ИМА ИНТЕРЕС) да потърси и правата си в Съда.

                Не съм убеден, че всички, които са писали по въпроса, имат акционерно участие. "Бях акционер, а сега не съм" - това нищо не означава, потвърдено от думите на някой счетоводител (който също не е акционер). Последното е един от възможните казуси.

                Време е да спрете с тази демагогия. Хората, които имат материален интерес, ползват услугите на съдебното производство, за да докажат своята теза (това - в случай, че членове на Устава противоречат на Закона).

                Със здраве!
                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zarco
                  Първоначално изпратено от u00
                  Охххххх
                  човече как да ти го обяснявам повече
                  И аз бях акционер преди този "номер"
                  знам го от личен опит
                  явно ще няма да разбереш нищо
                  преди да се опариш

                  с две думи не спори не си прав!

                  Отново ще черпиш: щом си бил акционер, а сега - след ОНЗИ "номер" - не си, то отново те повишаваме в ранг - акционер! Нали не си прехвърлял собствеността върху ТВОИТЕ акции на някой друг? Защото ако си ги продал (независимо от наличието на ДР към определен момент) наистина не си акционер. Стига консултации за днес!
                  А бе ти не прочете ли какво ти писаха и другите от форума?????????
                  Към настоящият момент всички които не са участвали в увеличението в ЦД имат една кръгла нула.

                  понякога се налага да си признаваме грешките (помисли и си признай)
                  да правим ПАРИ от БФБ????!!!????

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от u00
                    Охххххх
                    човече как да ти го обяснявам повече
                    И аз бях акционер преди този "номер"
                    знам го от личен опит
                    явно ще няма да разбереш нищо
                    преди да се опариш

                    с две думи не спори не си прав!

                    Отново ще черпиш: щом си бил акционер, а сега - след ОНЗИ "номер" - не си, то отново те повишаваме в ранг - акционер! Нали не си прехвърлял собствеността върху ТВОИТЕ акции на някой друг? Защото ако си ги продал (независимо от наличието на ДР към определен момент) наистина не си акционер. Стига консултации за днес!
                    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                    Коментар


                    • zarco
                      и аз имах
                      и вече нямам никакви
                      защото не участвах
                      в увеличението

                      И аз съм си направил същия извод никъв бизнес с Мажоритара на Радино
                      да не забравяме, че той имаше интерес и към еднопублично дружество

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bill-bg
                        търгуват ли се извънборсово акции на Напредък холдинг
                        Само ако си намериш купувач

                        Коментар


                        • търгуват ли се извънборсово акции на Напредък холдинг

                          Коментар


                          • Охххххх
                            човече как да ти го обяснявам повече
                            И аз бях акционер преди този "номер"
                            знам го от личен опит
                            явно ще няма да разбереш нищо
                            преди да се опариш

                            с две думи не спори не си прав!
                            да правим ПАРИ от БФБ????!!!????

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от u00
                              извинявай може би бях малко по груб, но наблегни на това изречение:
                              "ще се считат за изключени, като губят акциите си и направените до момента вноски"
                              не се ли сещаш, че тези "направените до момента вноски" са акциите който имаш до момента
                              Не си извинен - имаш глоба: плати я с вноска по ония сметки, съгл. Чл. ХХХ от ТЗ.

                              Първо прегледай ТЗ, после Устава на дружеството, после Акционерната книга на дружеството - и си готов!
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zarco
                                Първоначално изпратено от u00
                                Ей аман от всезнайковци в този форум
                                (zarco това горе е за теб)

                                "Радино" - АД, София, в съответствие с устава на дружеството с решение на общото събрание от 30.V.2006 г. и на основание чл. 188 и 189 ТЗ кани всички акционери да направят дължимите вноски за увеличение капитала на дружеството. Предупреждава всички акционери, ненаправили дължимите вноски, че след изтичане на едномесечния срок по чл. 189, ал. 2 ТЗ ще се считат за изключени, като губят акциите си и направените до момента вноски. Вноските да бъдат направени по набирателна с/ка IBAN: BG60CBUN91955000076558, BIC код: CBUNBGSF в "Юнионбанк" - АД, София, клон "Средец".
                                Zarco, как ще коментираш това?
                                Призовавам да не се нервим толкова, бе хора. Запазвайте самообладание. Работата, с която сме се заели, го изисква.

                                Хайде сега да ти обясня: акционери, ненаправили дължимите вноски губят правата си върху акциите от увеличението..., но не и акциите си преди решението за увеличение на капитала!

                                Чатна ли сега? Значи: внасяш пари (там, някъде - по сметките...) - имаш акции от увеличението, не внасяш - губиш акциите ОТ УВЕЛИЧЕНИЕТО (защото ще ги запише някой друг, но процедурата изисква и други нещица - виж устава на дружеството)...

                                Споко бе, човек, аз виждам и по-малките букви! Приемам го като комплимент, но не съм всезнайко - недей да ме ласкаеш така! Успех!
                                извинявай може би бях малко по груб, но наблегни на това изречение:
                                "ще се считат за изключени, като губят акциите си и направените до момента вноски"
                                не се ли сещаш, че тези "направените до момента вноски" са акциите който имаш до момента
                                да правим ПАРИ от БФБ????!!!????

                                Коментар

                                Working...
                                X