IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котировки и коментари за непублични акции - архив до 01.09.11

Collapse
Заключена.
X
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • IMAM KLIEN ZA ZAGORKA NA 14.99- MOLJA TE PI6I MI DA SE UGOVORIM

    Коментар


    • Първоначално изпратено от smarti
      да, приспадни си комисионните от печалбата, мисля даже че и когато определяш печелбата си себестойността на акциите се коригираше с индекса на инфлация което допълнително намалява печалбата
      подробни указания ще намериш в данъчната декларация
      http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3714234
      Странно за мен, но в декларацията няма цена на купуване на акциите има само продажна цена.
      Това значи ли че трябва да плащам данък върху цялата продажна цена, а не само върху ПЕЧАЛБАТА?
      Според мен логичното е да се плаща данък само върху спечеленото.
      Има ред Цена актуализирана с "инфлацията" ама коя инфлация пишете?
      годишната за годината за която подавате декларацията или?
      ами аз съм купил акциите преди 3 години трябвали и за трите години инфлацията да намалявам
      МОЛЯ, ако някой е подавал такава декларация малко да разясни.
      БЛАГОДАРЯ предварително!

      http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3714234

      Коментар


      • RE: "ZAGORKA"
        Оферирам 150 на 14,99 лв. "SELL"

        Коментар


        • Re: Дивидент Соди Девня

          Първоначално изпратено от ПИЧ
          Солвей Соди АД плаща дивидент за 2006-та година в размер на 7.50 лв./акция , брутен дивидент. След приспадане на данъка в размер на 7% се взема чисто 6.975 лв.
          Изплащането е чрез клоновете на Експресбанк, много е опростено, направо на касата и с лична карта по ЕГН. За София клона е на бул.Стамболийски (срещу НОИ)
          Нето 5,813 лева на акция.

          Коментар


          • Продавам 1000 Загорка-АД х 15 лв/бр.

            Коментар


            • Някой днес си купи КЦМ при П/Е=6.6. Честито!
              http://www.investor.bg/?id=53793
              Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

              Коментар


              • да, приспадни си комисионните от печалбата, мисля даже че и когато определяш печелбата си себестойността на акциите се коригираше с индекса на инфлация което допълнително намалява печалбата
                подробни указания ще намериш в данъчната декларация

                Коментар


                • Re: Декларации

                  Първоначално изпратено от boogie
                  Аз доколкото си спомням печалбата от сделки на БФБ е необлагаема?

                  Първоначално изпратено от trendy
                  За пръв път продадаох по-голям пакет непублични акции и сега се опитвам да си подготвя документите за данъчната декларация.
                  Знам, че е рано, но незнам януари-март дали ще имам достатъчно време.
                  Та въпроса ми е в данъчната декларация, печалбата която отчитате изключвате ли таксите за ИП-то?
                  Смятам да приложа копие от потвърждението за сделката с която съм ги купил и копие от потвърждението от сделката дето съм продал, това достатъчно ли е?

                  Благодаря предварително на отзовалите се!
                  Непублични = не на БФБ, т.е. облагат се

                  Коментар


                  • Re: Декларации

                    Аз доколкото си спомням печалбата от сделки на БФБ е необлагаема?

                    Първоначално изпратено от trendy
                    За пръв път продадаох по-голям пакет непублични акции и сега се опитвам да си подготвя документите за данъчната декларация.
                    Знам, че е рано, но незнам януари-март дали ще имам достатъчно време.
                    Та въпроса ми е в данъчната декларация, печалбата която отчитате изключвате ли таксите за ИП-то?
                    Смятам да приложа копие от потвърждението за сделката с която съм ги купил и копие от потвърждението от сделката дето съм продал, това достатъчно ли е?

                    Благодаря предварително на отзовалите се!

                    Коментар


                    • Re: Дивидент Соди Девня

                      Първоначално изпратено от ПИЧ
                      Солвей Соди АД плаща дивидент за 2006-та година в размер на 7.50 лв./акция , брутен дивидент. След приспадане на данъка в размер на 7% се взема чисто 6.975 лв.
                      Изплащането е чрез клоновете на Експресбанк, много е опростено, направо на касата и с лична карта по ЕГН. За София клона е на бул.Стамболийски (срещу НОИ)
                      пич не си в час

                      Коментар


                      • Декларации

                        За пръв път продадаох по-голям пакет непублични акции и сега се опитвам да си подготвя документите за данъчната декларация.
                        Знам, че е рано, но незнам януари-март дали ще имам достатъчно време.
                        Та въпроса ми е в данъчната декларация, печалбата която отчитате изключвате ли таксите за ИП-то?
                        Смятам да приложа копие от потвърждението за сделката с която съм ги купил и копие от потвърждението от сделката дето съм продал, това достатъчно ли е?

                        Благодаря предварително на отзовалите се!

                        Коментар


                        • PI4OVE IMAM 1100 AKCII OT TROIAN FARMA NIAKOI DA MI PREDLOJI NIAKVA CENA NO AKO E SME6NA DA NE SI PRAVI TRUDA.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pelopet
                            Zarco dokolkoto si spomniam SODI minalata godina ne razpredeliaha divident, a po nazad v godinite 4rez poshtenska banka
                            Сгреших с годината, но късно загрях (толкова бързо се изнизва времето)! ))

                            Става дума за предишната година - дивидентът взех от клона на банката на територията на Солвей - в административната им сграда - І етаж (дори тогава пуснах тук съобщение за интересуващите се). Останал съм с впечатление, че клонът е на Биохим, но това са подробности (може да е било улеснение за техните работници и служители...).

                            Важно е, че миноритарите не са пренебрегвани и нямаме основание за недоволство - все пак говорим за мажоритар на дружество от затворен тип (отписано от регистъра на публичните дружества!!!).

                            За такива мажоритари можем само да мечтаем в нашата мила страна: независимо, че си направи законното "предупреждение" - отправи търгово предложение към миноритарните собственици, пак продължава да изплаща дивиденти, вместо да накаже "неразумните", които си запазиха акциите...

                            Белгийска ИМ работа!... Кой да им обясни, но така, че да им стане ясно "от раз", че у нас не може така - директно да пръскаш дивиденти на миноритарите... у нас се крие, краде, нищо не се изнася "на светло"...

                            ... няма общо с "балканска НИ работа!"...

                            Успехи!
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • tela na solvay za vrazka s investitori e 051995166 ot tam mozhe da se pita za re6eniqta na OS, koito obiknovenno sa iyni mesec i izplashtaneto na dividenta e obiknovenno mes3ec sled OS.

                              Коментар


                              • Zarco dokolkoto si spomniam SODI minalata godina ne razpredeliaha divident, a po nazad v godinite 4rez poshtenska banka

                                Коментар

                                Working...
                                X