IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Актив Пропъртис ((AKTV / AKTIV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Прочетохте ли годишния доклад на Актив. Доста интересни теми засягат според мен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
      Чудя се колко наивен трябва да си, за да дадеш 4.63 лв. за нещо, което не би ти донесло реално никаква полза в обозримо бъдеще.
      Като гледам как за последните 4 месеца са се завъртяли по позицията акции за над 260хил лв, което за Актив си е доста и да предполагам че са някакви наивници ... не знам. По-скоро си мисля че ще научим нещо на по-късен етап.
      А че си има стойностни активи дружеството в портфейла, аз поне нямам съмнения. Това общежитие, както го нарече Алонсо аз като смятам трябва да вкара едни 2.60-2.70 лева на акция по мои груби сметки. Че то акцията беше под тези цени доскоро. А този обект хич не го и броях в сметките си

      Коментар


      • Радвам се, че едно откровено "празно" мнение е отприщило добра дискусия. Между другото Алонсо, човека го е твърдял това за 30 ст. на БРЕФ август 2014 ( явно допускайки, че сделката на ОТС е реална, а не например репо ). Както и да е - за друго се включих. Това съобщение от вчера "Миналата седмица беше направен и пробивът за метрото при столичния квартал "Красно село". Третият метродиаметър ще свързва кварталите "Хаджи Димитър" и "Овча купел". Строителството трябваше да приключи в края на 2019г., но столичния кмет Йорданка Фандъкова заяви пред Канал 3, че има шанс проектът да бъде изпълнен по-рано – във втората половина на годината" ме накара да видя картите http://www.capital.bg/shimg/oo_2929692.jpg по-обстойно и останах приятно изненадан къде ще има спирка на метрото (приятно изненадан като човек, който не живее в София ). Иначе наистина е радващо с какви темпове се капарират жилищата на Житница. Успех на държащите акции тук.

        Коментар



        • Първоначално изпратено от марин
          Както виждам днес дискусията започва от едни 4,63 лв. Че тези пари при номинал 9 лв. са си стотинки
          иначе казано 50 стинки)))
          Не трябваше да го казваш. Сега бай велю ще вземе, да осмисли, че номинала е 9 кинта/картон))))))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Както виждам днес дискусията започва от едни 4,63 лв. Че тези пари при номинал 9 лв. са си стотинки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Извинения за интервенцията!, но за тази компания си спомням, че беше купила гора край морето и студенсско общежитие във Велико търново!
              По-голямо недоразумение няма как да е регистрирано?
              Имате ли идея какво има в тоя АДСИЦ изобщо?
              НЕ е препоръка, но селл тоз шит!
              Хал хабер си нямам. Щом го пише БАЙ ВАЛЮ във форума, значи е вярно това което имат.Ти нали купуваш валю, ако съдим по ника ти, пък не знаеш. Как вземаш инвестиционни решения като не знаеш кой какво има? Ей тука пише какво имат:
              http://www.aktivproperties.com/bg/portfeil
              Ама мен не ме интересува.Четох една книга. "Сирените от Титан" Там главния герой Малачи Констант взе библията и почна да купува акции, като ги избираше, да им съвпадат кодовете по реда на писаното в нея. Лесно е. Примерно " И бог създаде...." Търсиш някоя с ИБ, после с ОГ и т.н Беше станал най-богатия човек на земята. Та аз просто бях стигнал до АК и затова купих тука
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • бай велю, какво ти разбира на тебе главата от шитове !?!?! ))))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                  Не виждам конфликт между двете неща. Ако ставаше само с работа, то миньорите щяха да са милионери.
                  Извинения за интервенцията!, но за тази компания си спомням, че беше купила гора край морето и студенсско общежитие във Велико търново!
                  По-голямо недоразумение няма как да е регистрирано?
                  Имате ли идея какво има в тоя АДСИЦ изобщо?
                  НЕ е препоръка, но селл тоз шит!
                  IM d best

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Е аз доста по консервативено ги гледам имотите им но въпреки това сметката излиза добре Ами новобранец е момчето и може да съжалява че е продавал. Абе я кажи как хем мързелив хем милионер
                    Хаха. Аз не си спомням да съм твърдял някъде че съм милионер. Ама иначе имам мнение как се става милионер Според мен милионер се става като човек купува евтино и като продава скъпо. А кое е евтино и кое скъпо явно е доста субективно, съдейки по дискусиите в тази и останалите теми във форума Иначе ако трябва да разширя разсъжденията си, трудно се намира да се купува евтино и е по-лесно човек да се ориентира към скъпото продаване. Например кафето всчки го вземат евтино ама някои като старбъгс например са майстори да го продават скъпо
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      ... Абе я кажи как хем мързелив хем милионер
                      Не виждам конфликт между двете неща. Ако ставаше само с работа, то миньорите щяха да са милионери.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Благодаря за хубавите думи, но аз всъщност не съм много умен а съм и доста мързелив на всичкото отгоре. Затова питах и колегата да каже за имотите на актив. Например да ми каже колко струва квадрата на онзи парцел на дюни. Аз щото съм тъп, питам познати брокери и те ми казват че само този парцел струва капитализацията на Актив. В парка в Пловдив и те вървяли 50 евро квадрата / демек още една капитализация/ Тоя в София на който проектираха бизнес сградата и той бил на хубаво място. Значи и той струва някакви пари. Пазара обаче тези неща не ги гледа. Пазара гледа някакво тъпо общежитие, което аз никога не съм слагал в сметките си. Ми значи няма да продавам още, освен ако колегата не ме убеди че бъркам в сметките. Декември, гледам по мненията му, че е купувал а сега вика че било лудост тези цени. Ама пък от друга страна, гледам че и за брефа миналата година е твърдял че повече от 30 стотинки не стрували та се поуспокоих
                        Е аз доста по консервативено ги гледам имотите им но въпреки това сметката излиза добре Ами новобранец е момчето и може да съжалява че е продавал. Абе я кажи как хем мързелив хем милионер

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Аз долу горе знам при теб за какви обеми и при какви цени става дума и много ти се възхищавам!
                          Много имаме да се учим от теб Масата в момента разцърква на дребно и изтърва голямата картина но такава е средата Иска се много кураж да инвестираш когато всичко живо разпродава и вярва че идва края на света както ти си направил 2011-2012-та.
                          Благодаря за хубавите думи, но аз всъщност не съм много умен а съм и доста мързелив на всичкото отгоре. Затова питах и колегата да каже за имотите на актив. Например да ми каже колко струва квадрата на онзи парцел на дюни. Аз щото съм тъп, питам познати брокери и те ми казват че само този парцел струва капитализацията на Актив. В парка в Пловдив и те вървяли 50 евро квадрата / демек още една капитализация/ Тоя в София на който проектираха бизнес сградата и той бил на хубаво място. Значи и той струва някакви пари. Пазара обаче тези неща не ги гледа. Пазара гледа някакво тъпо общежитие, което аз никога не съм слагал в сметките си. Ми значи няма да продавам още, освен ако колегата не ме убеди че бъркам в сметките. Декември, гледам по мненията му, че е купувал а сега вика че било лудост тези цени. Ама пък от друга страна, гледам че и за брефа миналата година е твърдял че повече от 30 стотинки не стрували та се поуспокоих
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от penman
                            Чудя се ...
                            Продаде си папирата!? Искаш да купиш или и двете !?)) Ако не те кефи продаваш. Иначе - обратно)))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Тя неговата средна е по-ниска ама се прави на луд сега
                              Нищо ново на БФБ. Още си държа старите.
                              Аз долу горе знам при теб за какви обеми и при какви цени става дума и много ти се възхищавам!
                              Много имаме да се учим от теб Масата в момента разцърква на дребно и изтърва голямата картина но такава е средата Иска се много кураж да инвестираш когато всичко живо разпродава и вярва че идва края на света както ти си направил 2011-2012-та.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                При средна около 1.70 доста добър ръст за мен

                                Алонсо скоро нещо ново на БФБ да си взел?
                                Тя неговата средна е по-ниска ама се прави на луд сега
                                Нищо ново на БФБ. Още си държа старите.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X