IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Актив Пропъртис ((AKTV / AKTIV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
    Тука нещо хич не ми харесва ситуацията!!

    Хем нов проект се прави - респективно пари ще са нужни за него!

    Хем обратно изкупуване ще правим - респективно ще източваме кеша... такова изкупуване в нормалните компании се прави, когато кеша на компанията е твърде много и не може да се намери по-изгодна форма за неговото използване!!!

    Очевидно е, че някой от основните акционери иска да излезе и е притиснал/придумал мениджмънта за обратното изкупуване...

    И като добавим факта, че акционерите в компанията са около 150 общо... хич не съм хепи от ситуациата!!

    разбира се, мението ми НЕ Е инвестиционна препоръка!

    Този проект до стадион Славия може да го продадат. Мястото е добро но ще глътне доста кеш да се строи!

    А явно е че има някой по голям акционер който свали цената и е сложил тапа около 0.30.

    Не е препоръка!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
      Тука нещо хич не ми харесва ситуацията!!

      Хем нов проект се прави - респективно пари ще са нужни за него!
      [/I]
      Не си прав, този проект не е нов. Както проекта на Цариградско със СУ беше замразен и го подкараха, така става и с този в Славия.

      Още преди кризата се бяха захванали с това:
      Описание: ½ идеална част от УРЕГУЛИРАН ПОЗЕМЛЕН ИМОТ X (десети) - за общежитие и паркинг, кв.2,
      по плана на град София, местност „Славия”, целият застроен и незастроен с площ от 2 506 кв.м., с
      административен адрес: град София, общ.Столична, р-н „Красно село”, ул. „Житница” № 21.
      Дружеството има предварителен договор за покупка на ½ от ЕДИНАДЕСЕТЕТАЖНА СГРАДА –
      ОБЩЕЖИТИЕ, с РЗП от 8 008 кв.м., находяща се в същия имот.

      Сега явно са се споразумяли с другия собственик и направо обявиха придобиване на цялата сграда и правото за строеж.

      При тази цена на която го вземат си мисля че може добре да се вържат нещата. И парцела е по-голям, доколкото гледам в уикимапс май е лицето на булеварда. А и чичко гугъл интересно нещо ми извади
      http://www.bg-correct.com/portfolio/...oekt-jitnitsa/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
        Тука нещо хич не ми харесва ситуацията!!

        Хем нов проект се прави - респективно пари ще са нужни за него!

        Хем обратно изкупуване ще правим - респективно ще източваме кеша... такова изкупуване в нормалните компании се прави, когато кеша на компанията е твърде много и не може да се намери по-изгодна форма за неговото използване!!!

        Очевидно е, че някой от основните акционери иска да излезе и е притиснал/придумал мениджмънта за обратното изкупуване...

        И като добавим факта, че акционерите в компанията са около 150 общо... хич не съм хепи от ситуациата!!

        разбира се, мението ми НЕ Е инвестиционна препоръка!
        Лично аз седя настрана заради неотдадените имоти - приходи от 50 хил от наеми за Q1
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Тука нещо хич не ми харесва ситуацията!!

          Хем нов проект се прави - респективно пари ще са нужни за него!

          Хем обратно изкупуване ще правим - респективно ще източваме кеша... такова изкупуване в нормалните компании се прави, когато кеша на компанията е твърде много и не може да се намери по-изгодна форма за неговото използване!!!

          Очевидно е, че някой от основните акционери иска да излезе и е притиснал/придумал мениджмънта за обратното изкупуване...

          И като добавим факта, че акционерите в компанията са около 150 общо... хич не съм хепи от ситуациата!!

          разбира се, мението ми НЕ Е инвестиционна препоръка!

          Коментар


          • Очаквано се прие и ривърс сплита и обратното изкупуване, ама сега обръщам вниманието на думичката ПРЕДИ .. хммм

            Приема решение преди извършването на обратния сплит Дружеството да извърши обратно изкупуване на до 3 на сто собствени акции на регулиран пазар, с част от които да се компенсират акционери, чиито акции към датата на обратния сплит, разделени на 9 няма да формират цяло число, а с останалата част да се подкрепи представянето на Дружеството на борсата. СД е овластен да извърши обратното изкупуване, както следва:
            1. Максимален брой акции, подлежащи на обратно изкупуване – до 3 (три) на сто от акциите с право на глас, търгувани на регулирания пазар;
            2. Минимална цена за една акция преди обратния сплит – 0,26 лв.;
            3. Максимална цена за една акция преди обратния сплит – 0,80 лв.;
            4. Минимална цена за една акция след обратния сплит – 2,34 лв.;
            5. Максимална цена за една акция след обратния сплит – 7,20 лв.;

            Коментар


            • Обявена е и цената на придобиване с ДДС = 1 005 000ев.- сега е забелязах.

              http://www.investor.bg/companies/AKTIV/view/
              Last edited by inta53; 22.05.2015, 19:57.

              Коментар


              • Те сами ще си се бутнат след още малко време катакомбите.... Започнал е вече такъв процес...
                Мнението не е препоръка за сделки!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
                  Ремонт ...едва ли,
                  ако питаш някой инжинер ,ще ти каже че тея катакомби са за бутане
                  цък

                  а това струва доста пари ..
                  Не ми се вярва, направили са си сметката те със сигурност, но като имаш предвид че на Цариградско сградата дето седя 25 години на груб строеж под дъждове и бури и решиха че няма да се събаря, а ще се довършва ... а това си е било завършена сграда с изолцаии, дограми и т.н.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Даааа, стана ясно защо им е бил кредита. За 1 млн евро си е интересно, освен 8000кв м РЗП за пълен ремонт, вземат ми се струва като гледам на Wikimaps и парцелчето покрай пътя, където има място за още една толкова голяма сграда
                    http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42...78291&z=18&m=b
                    Ремонт ...едва ли,
                    ако питаш някой инжинер ,ще ти каже че тея катакомби са за бутане
                    цък

                    а това струва доста пари ..
                    Last edited by Morqka; 22.05.2015, 15:07.

                    Коментар


                    • Даааа, стана ясно защо им е бил кредита. За 1 млн евро си е интересно, освен 8000кв м РЗП за пълен ремонт, вземат ми се струва като гледам на Wikimaps и парцелчето покрай пътя, където има място за още една толкова голяма сграда
                      http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42...78291&z=18&m=b

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                        Гледам сключили договор за кредит 500 000 лв в Инвестбанк, а имаха 1 135 000 лв налични средства в безсрочни влогове според последния отчет ?
                        Нов проект или ?
                        Който има идея да каже, определено е интересно, освен кеша за журналистическия имаха и аванси доста дадени, за да им трябва кредит - има нещо

                        Коментар


                        • Гледам сключили договор за кредит 500 000 лв в Инвестбанк, а имаха 1 135 000 лв налични средства в безсрочни влогове според последния отчет ?
                          Нов проект или ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                            Пичове кой разпродава? Някой да е купувал тези дни?
                            Чаках го да клекне на 25 ст. но си останах с чакането

                            Коментар


                            • Пичове кой разпродава? Някой да е купувал тези дни?

                              Коментар


                              • Ей с този проект е интересно какво ще стане, все пак има някакво раздвижване на офис пазара

                                http://www.sofiabusinesstower.com/bg/

                                Коментар

                                Working...
                                X