IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Актив Пропъртис ((AKTV / AKTIV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като гледам нашите хора май са вдигнали малко цените на оставащите апартаменти

    http://sofia.holmes.bg/pcgi/home.cgi...3492&f5=1&f8=2

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
      Какво стана с аска тук? май се пообраха акциите на бързите печалби
      Мдаа, май това се случи.. и нищо чудно сега рязко да се премести търговията на други ценови нива

      Коментар


      • Какво стана с аска тук? май се пообраха акциите на бързите печалби

        Коментар


        • Тук поспря пазара, ама за радост продажбите на апартаменти в Житница не спира
          http://panorama-zhitnitsa.com/bg/search/index

          От записките ми, които съм си вадил от сайта им в края на всяко тримесечие. Продадени апартменти към дата:

          31 декември 2016 - 1
          31 март 2017 - 17
          30 юни 2017 - 29
          30 септември 2017 - 54

          Добре се справят според мен!

          Коментар


          • И това добре, най-после!

            от 1982 бил планиран този път :X
            https://www.24chasa.bg/novini/article/6384863

            Коментар


            • Това май съм го пропуснал
              http://www.capital.bg/biznes/kompani...8_china_maina/

              Айде да го дават летище Пловдив на китайците и да потръгват нещата. Със сигурност ще потръгнат и индустриалните площи на Актив до летището, ако вземат наистинa да наливат такива пари HNA.

              Интересът от Китай идва от HNA Airport Group.Тя води началото си от 1993 г., когато се създава авиокомпанията Hainan Airlines на едноименния остров.Впоследствие тя се превръща в конгломерат в сферата на авиацията, туризма, недвижимите имоти, финансите и т.н.Към края на 2016 г. HNA оперира 16 летища, разполага с над 1250 самолета, обслужва 1100 вътрешни и международни линии, като е превозила 92 млн. пътници.Китайският конгломерат участва активно в мащабни сделки през последните няколко години.През есента на 2016 г. HNA Group придоби кетъринг компанията Gategroup, част от швейцарската Swiss, като беше обявено, че цената на сделката е 1.5 млрд. долара.В началото на 2017 г. се постигна споразумението Gategroup да придобие 49% в дружеството за авиационен кетъринг Servair на Air France-KLM за 237.5 млн. евро, като със сливането ще има нов лидер в този сектор, където досега първенството се държи от LSC Sky Chefs на Lufthansa.HNA влезе сред акционерите и на Deutsche Bank през февруари, когато придоби 3% от книжата на финансовата институция, а после увеличи дeла си в банката до близо 10% и стана най-големият акционер в нея.


              И още една статия

              https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...arikati-743409

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tio Разгледай мнение
                Проектът е с обща разгърната застроена площ от 10 781,71 кв.м.
                Данните в сайта показват продадени 2321.03 кв.м. /22%/, а още 1325.45 кв.м. /12%/ са резервирани.
                Абе не е точно така.

                Проект:
                • ЗП 1079,18 кв.м
                • РЗП жилищна сграда 8761,64 кв.м
                • РЗП подземен паркинг 2020,07 кв.м.
                Нетно от обезщетението на бившия съсобственик (което намали и придобивната цена), жилищните и търговски площи са 8183 кв.м. Засега са продадени 2319,11 (28,34%) и са резервирани 1306,25 кв.м (15,96%) по мои сметки.

                В отчета казват, че са продали и няколко подземни гаража, но там информация за цената нямам и никога не съм ги включвал в калкулациите си за крайния ефект от Житница за акционерите.

                Разбира се, това не е препоръка за инвестиция, а лично мнение, което може да е много погрешно.

                Коментар


                • Проектът е с обща разгърната застроена площ от 10 781,71 кв.м.
                  Данните в сайта показват продадени 2321.03 кв.м. /22%/, а още 1325.45 кв.м. /12%/ са резервирани.
                  “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

                  Коментар


                  • От тази страна взела сградата наистина добре да изглежда, направо като ново строителство. Напредват, браво!
                    http://panorama-zhitnitsa.com/images...pg?_=579962241
                    Attached Files

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                      Не знам другите какво пият, но ти да не си пропуснал хапчетата, помагащи да се работи с калкулатор?

                      Никой не очаква дивидент от Житница в следващите две години - първо, пускът (оттам и осчетоводяване на продажбите) ще се случи през 2018-та и, второ, очакваната счетоводна печалба от проекта вероятно ще е в диапазона 500-1000 хил. лева по мои груби сметки.

                      По-важното обаче е, че евентуалната реализация на проекта ще осребри имущество, което допреди година всички отписваха като тотална греда и, съответно, му присъждаха нулева стойност. Сега нещата са различни - продажбата на всичко в Житница би докарало между 2,50 и 2,90 лева на акция под формата на кеш и всичко това след изплащане на заема за сградата, ДДС и т.н.

                      Част от тези пари, разбира се, ще отидат за довършване на Цариградския проект и, евентуално, някаква инфраструктура около жилищните парцели в Пловдив, но това са инвестиции, без които други продажби на имоти са трудни или дори невъзможни.

                      Така че как ги сметна ликвидационните 3,50-4 лева, ми е трудно да си обясня.

                      Написаното е лично мнение и не представлява препоръка или съвет за вземане на инвестиционно решение.

                      Чистият кеш (след плащане на данъци и заем) от Житница и аз го изкарвам в твоят диапазон. От общо 127 имота в момента има налични 67 тоест вървят добре с проекта. Да видим и по големите квадратури на партера и сутерена кога ще ги продадат.


                      Да ви питам този проект на Цариградско какви пари може реално да донесе? РЗП-то е 92 хил м2 (над 60 хил м2 надземно) и при едно обезщетение от 20% става дума за доста голям кеш. Актив държат една трета от проекта. 5 милиона евро реално ли е да очакваме от тоя проект ?














                      Коментар


                      • Предвижда се изграждането на 116 апартамента с големина от 27 до 120 кв.м. Сградата ще разполага с 4 магазина, 4 шоурума, фитнес, заведение
                        за бързо хранене, супермаркет. Към сградата са предвидени 37 паркоместа, 26 от които подземни.
                        ......
                        През първото шестмесечие на 2017 г., „Актив Пропъртис“ АДСИЦ сключи предварителните договора за продажба на 28 апартамента, 5 гаража и 1 мазе за обща стойност от 2,722 млн лева. самостоятелни обекти от Проекта „Панорама Житница“. Приходите от продажби ще бъдат отчетени при прехвърляне на собствеността след издаване на Разрешение за ползване, което се очаква август 2018 г.
                        ...
                        “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

                        Коментар


                        • Аз Житницата вярно че хич не я смятах като правих анализите по тази позиция, седеше ми като нула А те взеха добри пари и за библиотеката в Хасково и за паркинга в Пловдив. Все пак тук нетната стойност на активите беше двуцифрено число и досконт си има добър все още Ако продават на цена на придобиване и без печалба - пак ще сме доволни, но от Житницата и печалба нелоша трябва да видим

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение



                            Така че как ги сметна ликвидационните 3,50-4 лева, ми е трудно да си обясня.

                            Написаното е лично мнение и не представлява препоръка или съвет за вземане на инвестиционно решение.


                            Не си го разбрал правилно ! 3,50-4 лева, се отнасяха за СофИмоти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                              Като чета писанията тук си мисля, че авторите вземат хапчета, от тия, предизвикващи мнимо щастие. .......
                              Не казвам, че няма стойност акцията, ако се мине на ликвидация вероятно акционерите ще вземат по около 3.5-4.0 лева,......
                              Не знам другите какво пият, но ти да не си пропуснал хапчетата, помагащи да се работи с калкулатор?

                              Никой не очаква дивидент от Житница в следващите две години - първо, пускът (оттам и осчетоводяване на продажбите) ще се случи през 2018-та и, второ, очакваната счетоводна печалба от проекта вероятно ще е в диапазона 500-1000 хил. лева по мои груби сметки.

                              По-важното обаче е, че евентуалната реализация на проекта ще осребри имущество, което допреди година всички отписваха като тотална греда и, съответно, му присъждаха нулева стойност. Сега нещата са различни - продажбата на всичко в Житница би докарало между 2,50 и 2,90 лева на акция под формата на кеш и всичко това след изплащане на заема за сградата, ДДС и т.н.

                              Част от тези пари, разбира се, ще отидат за довършване на Цариградския проект и, евентуално, някаква инфраструктура около жилищните парцели в Пловдив, но това са инвестиции, без които други продажби на имоти са трудни или дори невъзможни.

                              Така че как ги сметна ликвидационните 3,50-4 лева, ми е трудно да си обясня.

                              Написаното е лично мнение и не представлява препоръка или съвет за вземане на инвестиционно решение.
                              Last edited by fantasy_gt; 08.08.2017, 15:07.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                                Не знам защо сте се вторачили в тази сграда на ул. Житница ?
                                Както писа и един колега по - долу - това не е съществена част от авоарите.
                                Това ,което си струва в дружеството са имотите в Пловдив и по морето и при евентуална тяхна продажба би трябвало да се реализира печалба.
                                А тези имоти миналата година бяха прехвърлени в графа - инвестиционни .
                                Преоценките на имотите - не оказват влияние при евентуален дивидент.
                                Според мен - конюктурата в момента е добра за реализиране на някои от имотите,но какво ли мисли менижмента - не знам .
                                Пожелавам Ви успех, но не разчитайте много на "морето", на "Цариградско шосе" УПИ-то е супер и не знам защо го бавят.

                                Коментар

                                Working...
                                X