IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аз казах BASTA на МТЕЛ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте приятели,
    един мой познат сподели с мен,че си е решил проблема по следния начин:

    има два телефона,единия е с една SIM карта(телефонен номер)с който го знаят всичките му приятели,а другия телефон смята да ползва с b-connect hit Tariff,която струва 9 лева но за дванадесет месеца му добавят още 24 лева.Като се съберат с първоначалните 10 лева,сметката е ясна-общо 34 лева.Разделя 34 лева,които получава на 9 лева,които е дал и получава,че една минута към Глобул и фиксирани абонати е равна на 0.092 лева,а към другите мобилни оператора 0.124 лева.Направил си е сметка по колко минути разговаря на месец и си е купил толкова стартови пакета колкото му трябват(един пакет е с 97 минути към Глобул и БТК или 73 минути към другите оператора),всичките ги е активирал и ми каза,че и аз ако искам да се възползвам по същия начин,трябва да активирам стартовите пакети преди 14.01.2006 година за да се получават по 2 лева на месец.На единия телефон му пускат "стрела",а той разговаря с другия.....(засега стрелите не се плащат все още).

    ВЯРНО,ЧЕ Е ДОСТА МАЙМУНСКА РАБОТА ДА СМЕНЯШ ПОСТОЯННО SIM КАРТИ,но при положение,че не разговаряш много,това все пак е някакво решение...........
    „Няма значение, колко пари правиш на пазарите, важното е да успееш да ги запазиш”
    Джеси Ливърмор

    Коментар


    • При Вивател - колко секунди минимално ти отчитат? И после, след този минимум, на секунда изговорено време ли се плаща или закръгляват нагоре?

      Коментар


      • [/quote]
        Който и да е е ясно ,че или не иска да си разваля душевният рахатлък или са му затиснали устата с кебабчета :-)[/quote]

        Много добре казано ;-)))))
        Браво!!!
        I prefer to be approximately right than precisely wrong...

        Коментар


        • Като се появи Вива малко свалиха. Например от 21.11, При bConecta тарифата на Глобул за приятели е 19ст/мин., 37 ст./мин за останалиte мрежи. Вярно се отчита мин. 60 сек., но почти никога не се прави разговор за 30 sec (поне при мен е така, та ми се вижда доста по-изгодно в сравнение преди да се появи Вива. Подобно и при другите планове, но си Личи че са се уговорили, много им са близки цените, малко козметика само

          Коментар


          • Банго написа:
            Имам чувството че са направили картел. Всички намаляват леко цените, но вдигат мин. отчитане и си връщат парите.
            Ето от това ме е страх мене!
            Спомням си преди месец по тв."Евронюз" гледах предаване , в което
            антимонполната комисия в Франция почва разследване срещу 3-те най- голями френски мобилни оператори за неофициални договорки на цените.
            При нас кой трябва да реагира?
            КЗК или Комисията за защита на потребителите ли беше ?
            Който и да е е ясно ,че или не иска да си разваля душевният рахатлък или са му затиснали устата с кебабчета :-)
            прекалените страх и алчност не са добри съветници

            Коментар


            • Да ви кажа честно аз съм доволен от тях,но личната ми сим карта е от промоциите които пуснаха на военните,на месец не плащам повече от 35- 40 лева,а 4естно казано говоря много.Но за другите им абонаментни планове сте абсолютно прави,абсолютни обирджии са.
              Незнам обаче след като навлезе третия оператор осезаемо дали нещата ще се променят много,щото така се говореше и за Глобъл,ама реално кво стана,съвсем малка промяна.Така че не вярвам на никои.Всички ще обират българите докато могат.
              Лешояда е търпелива птица

              Коментар


              • Василевич, лошото е че и другите оператори вървят по същия път. Ето виж, при абонаментните планове на Глобул минималното отчитане е 30 сек:
                http://www.globul.bg/bg/postpaid_pr.html

                При Вива е същата работа:

                http://www.vivatel.bg/bg/personal_tarrifs.php?t=20

                А новата предплатена карта на Глобул също като при М-тел дере с по 60 сек. първоначално. Всъщност и старите b-connect са вече на 60 сек. минимум и нагъл текст:
                "Минималното първоначално време за таксуване е 60 секунди.
                GloBul ще счита, че потребителите, които след 21 ноември 2005 год. продължават да ползват посочените услуги, приемат новите условия и ще ги спазват добросъвестно."

                http://globul.bg/bg/programa_bc.html

                Имам чувството че са направили картел. Всички намаляват леко цените, но вдигат мин. отчитане и си връщат парите.
                Отделно М-тел дерат с цената към другите оператори, а Глобул и Вива с цената към своите абонати.
                Няма оправия май.

                Коментар


                • Преди години, първите 6 секунди към фиксирани телефони не се плащаха. Бях студент и се лигавихме с едни колежки цяла вечер. Като си видях месечната сметка пребледнях - от Мтел не си бяха направили труда да предопредят масово, че тази екстра отпада и при онези космически цени тогава, ужас...

                  Коментар


                  • Това лято бати и обира от Мтел. Сега имам нов договор в Герм. ( zа 2 г. с подарьк Сони Ериксон к750I )
                    19,90$ на месеz и имам 200 минути , неzависимо кьм кои оператори .
                    След това пластам 0,39 на мин.
                    Трябва просто оzте 1 оператор.

                    Коментар


                    • Винаги съм казвал, че М-Тел са педе....сти но пък и те не спират да го доказват!

                      Коментар


                      • Между другото от М-тел се изхитриха да направят първоначалното таксуване за тарифен план "Класик" на Прима 60 сек. Досега беше 30 сек. Първо сложиха 60 сек. за Прима Стар, но след няколко дни набутаха 60 сек. и за Класик. Дори мой приятел от централата на М-тел се учуди че това не е възможно но е факт.

                        http://www.mtel.bg/mobiltel/prices/prima/classic.php

                        Отделно новия абонаментен план М-тел Екстра, към който мислех да се прехвърля таксува на всеки 30 сек. , т.е. при 1сек. разговор таксува 30, при 31 сек. разговор таксува 60, при 61 - 90 и т.н. Така че обявената цена от 0,15 лв. на мин. без ДДС при този начин на отчитане и с добавката от 15 лв. мес. такса отива на около 0,30 лв на мин. Допълнително и договор за 1г. искат. Нагло а?

                        http://www.mtel.bg/info/promotions/mtel_extra.php

                        Коментар


                        • А тези прословути 30 сек. първоначално таксуване при "Глобул " и "Вивател" има ли ги ?
                          Ако има абонати към тях биха ли казали?
                          прекалените страх и алчност не са добри съветници

                          Коментар


                          • На тези мастодонти МТЕЛ е редно да се даде урок. Дадох им го преди 3 год. когато за последно им платих. (и прекалено много ги изтърпях, трябва да целуват ръка) Сега плащам на Глобул

                            Коментар


                            • И аз съм с вас момчета.
                              Някой направил ли си е труда да разбере какви са условията на Вивател? Ако са добри, мисля да се включа при тях.
                              От 7 год. съм в Мобилтел и последната година и половина сметките ми имат само възходящ тренд.

                              Коментар


                              • i az otdavna gi otriazax nai gnusnata kompania ,nadpisvat niama promo4ii ii palni tapa4ii obirdjii ,

                                Коментар

                                Working...
                                X