IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Държавен служител и инвестиции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
    Попълвай си всяка година декларацията по КПКОНПИ и декларация по чл.50 към НАП и си свиркай.
    В тези декларации се декларират само ако сумата във фонда е над 10000лв., а с моята стратегия това ще стане след бая време

    Коментар


    • Попълвай си всяка година декларацията по КПКОНПИ и декларация по чл.50 към НАП и си свиркай.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Стойчев Разгледай мнение

        Кои са тези по подходящи фондове? Честно казано никога не съм инвестирал, но наскоро си изплатих кредита и реших малко да отвържа кесията
        Тоя фонд е само 20% акции и 80% облигации.Нискорисков затова носи само 4%.Ако ти е дълиг хоризонта на имвестицията вземи най рисковия.Ако останеш на пазара 10 години ще лапеш рисковата премия за 10 годиниПоне 10% ще е доходността дългосрочно
        Last edited by nradev1111; 14.09.2024, 00:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Стойчев Разгледай мнение

          Кои са тези по подходящи фондове? Честно казано никога не съм инвестирал, но наскоро си изплатих кредита и реших малко да отвържа кесията
          На колко си години?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Виж на Елана щом си им клиент фондове в технологични акции.Питай ги те ще ти кажат.Даже имат чат онлайн отогварят 24 часаПримерно ANAU .Toва е ETF върху Nasdaq.Предимство е че има малка такса управлениеАко имаш въпроси можеш да ми пишеш на nradev@gmail.com
            Все още не съм клиент на Елана, но обмислям дали да стана. Определно ще говоря и с тях за повече информация.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Стойчев Разгледай мнение

              Кои са тези по подходящи фондове? Честно казано никога не съм инвестирал, но наскоро си изплатих кредита и реших малко да отвържа кесията
              Виж на Елана щом си им клиент фондове в технологични акции.Питай ги те ще ти кажат.Даже имат чат онлайн отогварят 24 часаПримерно ANAU .Toва е ETF върху Nasdaq.Предимство е че има малка такса управлениеАко имаш въпроси можеш да ми пишеш на nradev@gmail.com
              Last edited by nradev1111; 13.09.2024, 22:18.

              Коментар


              • Да, НЕ СА търговска дейност но, ако става дума за такива суми, нека колегата обмисли по-внимателно да инвестира тези суми в (собствено) образование по темата. Книги, курсове и т.н. Повече полза ще има и кратно по-висока възвръщаемост.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
                  Не е търговска дейност.Ама дай по-смело какви са тия 200 лв.Има и по-доходоносни фондове
                  Кои са тези по подходящи фондове? Честно казано никога не съм инвестирал, но наскоро си изплатих кредита и реших малко да отвържа кесията

                  Коментар


                  • Не е търговска дейност.Ама дай по-смело какви са тия 200 лв.Има и по-доходоносни фондове

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Стойчев Разгледай мнение
                      Здравейте, аз съм държавен служител в МВР, полицай и на скоро реших да започна да инвеарирам малки месечни суми от порядъка на 150-200лв месечно в т.нар. Взаимни фондове и по специално в Елана Еврофонд с евентуална доходност от 3-4%. Въороса ми е, че на мен като държавен служител ми е забранено да развивам търговска дейност, та въпроса ми е може ли тази инвестиция да се тълкува, като търговска дейност или участието ми в този фонд. Предварително благодаря за отговорите.
                      Не е търговска дейност!
                      Незнам за Бг, но подобни спестявания в Европа са освободени от данъци, при определени условия. :-)
                      Last edited by dido_yord; 13.09.2024, 14:38.

                      Коментар


                      • Държавен служител и инвестиции

                        Здравейте, аз съм държавен служител в МВР, полицай и на скоро реших да започна да инвеарирам малки месечни суми от порядъка на 150-200лв месечно в т.нар. Взаимни фондове и по специално в Елана Еврофонд с евентуална доходност от 3-4%. Въороса ми е, че на мен като държавен служител ми е забранено да развивам търговска дейност, та въпроса ми е може ли тази инвестиция да се тълкува, като търговска дейност или участието ми в този фонд. Предварително благодаря за отговорите.
                      Working...
                      X