IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Асоциация на дребните инвеститори

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

    Няма ли по масово включване на повече хора, то няма и смисъл от подобна организация ! Аз и като гледам тук в темата коментираме само няколко човека. Нека повече изкажат мнение и да видим може ли въобще да се случи нещо реално или само си чешем езиците. Такава организация трябваше да имаме много отдавна. Винаги бих се включил, защото е важно да имаме представителност.
    да бе, Батя сигурно портфейла му е по-голям от половината в този форум взети заедно. събери няколко по-големи момчета иначе няма смисъл
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Има и такива, които вече не пишат и вече "не са тук", но мисля, че също биха се включили.
      Няма ли по масово включване на повече хора, то няма и смисъл от подобна организация ! Аз и като гледам тук в темата коментираме само няколко човека. Нека повече изкажат мнение и да видим може ли въобще да се случи нещо реално или само си чешем езиците. Такава организация трябваше да имаме много отдавна. Винаги бих се включил, защото е важно да имаме представителност.

      Коментар


      • Аз съм за, ама на БФБ имам само акции от БАКБ, които може скоро и да продам. Бтв не ви виждам като конкуренти, голям фен съм на Джон Наш като теория - what if no one goes for the blonde? Заедно можем много повече момчета

        https://www.youtube.com/watch?v=LJS7Igvk6ZM

        "If we all go for the blonde, we block each other and not a single one of us is going to get her. So then we go for her friends, but they will all give us the cold shoulder because nobody likes to be second choice. But what if no one goes to the blonde? We don’t get in each other’s way and we don’t insult the other girls. That’s the only way we win."
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
          Тук има много качествени и полезни съфорумци, които ако се включат ще са много полезни за всички.
          Има и такива, които вече не пишат и вече "не са тук", но мисля, че също биха се включили.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
            Все пак трябва да си изясним преди всичко целите и обхвата на компетенции на една такава организация. Ние сме в немалка степен конкуренти. Трябва да намерим какви общи интереси ни свързват и как те могат да бъдат представлявани. Освен другото, такива сдружения лесно биват превземани от нелоялни групи и практики. Затова трябва да се внимава с устава и способите на обвързване.
            Банките са в много голяма степен конкуренти но имат АТБ. Инв. посредници също, но имат БАЛИП и т.н...... Конкруренти, но с общ интерес - мажоритарите и мениджърите да спазват правилата на играта. Малки сме ( с едно две изключения), но в определени ситуации може да се въоръжим с подходящата прашка. Наистина има случаи на превземане на такива сдружения, но в случая кой би имал интерес да превзема АНИ? Мажовците? Само ако тази структура покаже сила и стане заплаха за тях. Инв. посредници и асет мениджърите? По скоро ще са съюзници. Риска е избраното ръководство да се "приближи" до политиката по начин и за цели, които са в противоречие с принципите на струткурата. Но това винаги го има, където играе човешкия фактор. Ако се случи избраните за шефове ще бъдат бичувани до бичето пред БФБ
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lawyer_21 Разгледай мнение

              Предлагам!
              Ако имаш нещо оформено като идея, подай да го видим.

              Коментар


              • Все пак трябва да си изясним преди всичко целите и обхвата на компетенции на една такава организация. Ние сме в немалка степен конкуренти. Трябва да намерим какви общи интереси ни свързват и как те могат да бъдат представлявани. Освен другото, такива сдружения лесно биват превземани от нелоялни групи и практики. Затова трябва да се внимава с устава и способите на обвързване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  Само с приказки не става! Мен и за приказките ме няма.
                  То това е най големия проблем, обикновено си оставаме само с приказките ! А иначе идеята за една такава организация е именно мненията и експертизата на всеки един от нас събрани на едно. Тук има много качествени и полезни съфорумци, които ако се включат ще са много полезни за всички. Целта все пак е да имаме някаква представителност пред компании и институции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                    Сдружение на миноритарните акционери и инвеститори
                    Нелошо предложение, но в много компании миноритари са и фондове, застрахователи и т.н.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      във всички форуми, които съм чел, потребители с "лоер" в ника, дават традиционно най-тъпите мнения
                      веднага след тях, плътно са тия с никове съдържащи "трейдър"
                      Благодаря за оценката и доверието! Нормално е да има и антиградивни коментари!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                        Не предложи ли lawyer_21 да оформи нещата юридически? В темата на БРЕФ.
                        Предлагам!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lawyer_21 Разгледай мнение

                          Много добра идея за асоциацията. По-добре, че е в отделна тема. Трябва да се обсъдят много неща, критерии за членство, органи на управление, цел и дейност, седалище и адрес на управление, членски внос и т.н.
                          във всички форуми, които съм чел, потребители с "лоер" в ника, дават традиционно най-тъпите мнения
                          веднага след тях, плътно са тия с никове съдържащи "трейдър"
                          препоръка е

                          Коментар


                          • аз предлагам асоциация на непрофесионалните инвеститори
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              про боно ли?
                              Според ищаха, щото това е доброволна инициатива.

                              Коментар


                              • Не предложи ли lawyer_21 да оформи нещата юридически? В темата на БРЕФ.

                                Коментар

                                Working...
                                X