IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BSE International

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кухарка - купуването на хартии през бфб е куха идея. Осъзнайте се!
    Еврофутбол приключи, има и други бетове
    Не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
      Дивиденти и Spin off на чуждите акции на БФБ

      Мисля, че може да е интересно и полезно.
      Има много нерешени въпроси, като изплащане на дивиденти, разделяне на компании и данъчно третиране.
      Last edited by dimitracis; 04.02.2022, 22:15.

      Коментар


      • Дивиденти и Spin off на чуждите акции на БФБ

        Мисля, че може да е интересно и полезно.

        Коментар


        • Данъкът върху печалбите е по-големия проблем. И дивидентите... Таксата си е такса.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            при сделка за 5 000 лв. отива на 0,3% комисион (15 лв.) а тъй като активната страна купувач или продавач е срещу маркетмейкърска дебела котировка няма да нацепи на 10 сделки и ще е само една

            в чуждите брокери или тези на нормалните БФБ пазари знаете доста цепи на много сделки
            при 5000лв отива на 0,5% - 25 лв това са условията, сега да сметнем че ги продам още 25лв комисионна добре е нали
            Не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от CobosPlayer Разгледай мнение
              „Карол“ АД. Измененията влизат в сила, считано от 1 декември 2021 г.
              Промените са, както следва:
              ….
              Въвежда се такса за сделки с финансови инструменти, допуснати до MTF BSE International, осъществени чрез клиентска електронна платформа за търговия в размер на стандартната комисиона за съответния клиент за сделки с акции, но не по-малко от 15 лв./сделка.
              БЛАГОДАРЯ за офертата
              при сделка за 5 000 лв. отива на 0,3% комисион (15 лв.) а тъй като активната страна купувач или продавач е срещу маркетмейкърска дебела котировка няма да нацепи на 10 сделки и ще е само една

              в чуждите брокери или тези на нормалните БФБ пазари знаете доста цепи на много сделки

              Коментар


              • „Карол“ АД. Измененията влизат в сила, считано от 1 декември 2021 г.
                Промените са, както следва:
                ….
                Въвежда се такса за сделки с финансови инструменти, допуснати до MTF BSE International, осъществени чрез клиентска електронна платформа за търговия в размер на стандартната комисиона за съответния клиент за сделки с акции, но не по-малко от 15 лв./сделка.
                БЛАГОДАРЯ за офертата
                Не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • https://www.investor.bg/novini-i-ana...ez-ckb-339084/

                  Оборотът на BSE International минава критичната маса след покупки чрез ЦКБ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    има решение, само трябва да намалят таксите още,
                    преди дивидента продаваш и след дивидента взимаш и си горе
                    предполагам с новата покупка ще въведат новата инфраструктура за без комисионни, но само когато
                    транзакцията е свързана със сделка за избягване на таксите от дивидент
                    Страх ме е, че вярно ще вземат да те послушат. За мен твоето решение е безумие.

                    Коментар


                    • има решение, само трябва да намалят таксите още,
                      преди дивидента продаваш и след дивидента взимаш и си горе
                      предполагам с новата покупка ще въведат новата инфраструктура за без комисионни, но само когато
                      транзакцията е свързана със сделка за избягване на таксите от дивидент
                      Last edited by ceneto; 23.10.2021, 16:54.
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Или да се обаждаме на адвокатите си. Прилича ми на въвеждане в заблуждение и пропуснати ползи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                          ...Трябва да получа 99 евро дивидент и ми се обяснява че, като ми удържат 100 евро такса ще излеза на минус...
                          Някой от долуизброените ще вземе ли отношение по въпроса:
                          Асен Ягодин (председател на СД)
                          Васил Големански (зам. председател на СД)
                          доц. д-р Маню Моравенов (изпълнителен директор)
                          Христина Пендичева (член на СД)
                          Радослава Масларска (член на СД)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                            Направих справка в ЦД с електронен подпис и се оказа че акциите са си на мое име, както Българските акции. Трябва да получа 99 евро дивидент и ми се обяснява че, като ми удържат 100 евро дивидент ще излеза на минус. Това BSE International ще се окаже голям провал.
                            Не мога да разбера да се смея ли или да плача.........а така се бях зарадвал на това "бсе интернешанъл"

                            Коментар


                            • Майчице! Тия бият всякакви рекорди.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Какво значи банкови такси от по 100 евро? На дивидент, на клиент, или общо? Не би ли трябвало тези неща да се изчистят преди да пуснат платформата. Някъде бях чел че няма да има проблем с изплащането на дивидентите. Това ако е така, е абсурдно.(Ако дивидентите не се изплащат по сметките на клиентите). Като нямат възможност да осигурят дадена услуга, нека изобщо да не я пускат. Да не говорим че по закон,право на дивидент имат притежателите на акциите. Акциите на нас като клиенти ли се водят, или като собсветник се води централния депозитар?
                                Направих справка в ЦД с електронен подпис и се оказа че акциите са си на мое име, както Българските акции. Трябва да получа 99 евро дивидент и ми се обяснява че, като ми удържат 100 евро такса ще излеза на минус. Това BSE International ще се окаже голям провал.
                                Last edited by dimitracis; 22.10.2021, 23:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X