IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • да дааа добро намерение

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

      Ще му дадем парите, все едно, че ги е продал.
      Това какво означава, че парите в размер на изплатените дивиденти от дружеството и полагаемите права по съответна цена ще ги преведете на човека. Това на какво основание би било, дали няма да се яви облагаем доход за лицето? Данъкът ако разсъждавам правилно би бил 10%, за разлика от 5% при дивидент и 0% от продажба на правата на БФБ. Така ли е или бъркам някъде?

      Поздравления и от мен за положените усилия, за да предложите още един нов за българския пазар продукт.
      Успех!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

        Петьооооо та ти си истукан от злоба и недобронамереност ,
        ей много плява и слабоумие в този форум бре? Май ще си ходиме ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Аз не съм недоброжелателен, а само си мисля, че продукта който предлагат не струва. Те после, ще кажат, че не продуктът е бил калпав - ами пазарът! И тълпата ще им ръкопляска ... е затова няма футбол на територията. С трици маймуни не се ловят
          Петьооооо та ти си истукан от злоба и недобронамереност ,

          Коментар


          • Г-н Василев,уважавам усилията да съживите заспалият ни капиталов пазар.Имате ли намерение в даден момент да въведете търговия на маржин?

            Коментар


            • Аз не съм недоброжелателен, а само си мисля, че продукта който предлагат не струва. Те после, ще кажат, че не продуктът е бил калпав - ами пазарът! И тълпата ще им ръкопляска ... е затова няма футбол на територията. С трици маймуни не се ловят
              Last edited by petyob; 15.01.2020, 14:48.

              Коментар


              • Включвам се само, за да изкажа уважение към работата на Експат и Ники Василев в частност. Нека си казваме кривиците, ако има такива, но да запазим добронамереност, че не останаха много мераклиите да държат БФБ жива и да развиват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                  Уважаеми Петьо Б,
                  Не бъдете недоброжелателен. Лихвите са 1% годишно. За какво закриване да говорим?
                  Уважаеми г-н Васалиев, а дивидентите, които ще изплащате, защо пропускате?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    а как ще стане, ако иска да си продаде правата на някаква цена?
                    Ще му дадем парите, все едно, че ги е продал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                      Фондът купува права от пазара и му ги дава или се разбират само за паричната равностойност на правата, която фондът да заплати на наемодателя. Няма друг начин според мен.
                      Уважаеми Конфуций,
                      Ще се обаждаме на стария акционер да го попитаме какво иска да направим с правата:
                      - да му ги платим в пари
                      - да ги купим и да му ги дадем...
                      Описано е в договорите ни с хората, които ни дадоха акции назаем.
                      НВ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        Уважаеми г-н Василев, точно това и аз казах, но ставаше дума за думите на вашия директор във статията на Мариян, че не са верни. Никак не е хубаво това ...така да се започва
                        Уважаеми Петьо Б,
                        Интервюто не е било пълно - не е засегнало темата с участие на ОС. За нас е очевидно, че който си е прехвърлил акциите (било то дал назаем), няма да може да гласува. В интервюто тази тема не е засегната. Не е допусната грешка.
                        НВ
                        Last edited by NikolayVassilev; 15.01.2020, 15:29.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          Освен това очаквам капиталът на фонда да пада, защото ще се харчат пари за лихви и дивиденти без да има записване. Колко е първоначалния капитал и до колко може да пада преди да се закрие фондът?
                          Уважаеми Петьо Б,
                          Не бъдете недоброжелателен. Лихвите са 1% годишно. За какво закриване да говорим?

                          Коментар


                          • Освен това очаквам капиталът на фонда да пада, защото ще се харчат пари за лихви и дивиденти без да има записване. Колко е първоначалния капитал и до колко може да пада преди да се закрие фондът?
                            Last edited by petyob; 15.01.2020, 13:27.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                              Уважаеми колеги,
                              Става дума за дивиденти, права, сток сплит и други подобни. Не става дума за участие в Общо събрание, тъй като нито старият собственик, нито "Късият" фонд са акционери. Това право се губи.
                              НВ
                              Уважаеми г-н Василев, точно това и аз казах, но ставаше дума за думите на вашия директор във статията на Мариян, че не са верни. Никак не е хубаво това ...така да се започва

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                нещо ме съмнява това, което приказва този -"Искам да поясня, че след отдаването назаем на акциите към Expat Short SOFIX всички права и ползи от тях си остават такива, каквито щяха да бъдат при положение, че акциите не са били дадени назаем."
                                Как става това след като фонда продаде акциите взети назаем? Как може да се участва в общо събрание, когато собственикът ще е друг?
                                Уважаеми колеги,
                                Става дума за дивиденти, права, сток сплит и други подобни. Не става дума за участие в Общо събрание, тъй като нито старият собственик, нито "Късият" фонд са акционери. Това право се губи.
                                НВ

                                Коментар

                                Working...
                                X