IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От коя платформа да инвестирам

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwww Разгледай мнение
    Здравейте, аз съм 23 годишен начинаещ инвеститор. Напоследък интересът ми към акциите се засили и започнах да чета повече за тях. В момента имам около 2500 лева, които да инвестирам и търся платформа. Искам да се занимавам с дългосрочно инвестиране и да извлека печалби в следващите 5-10-15 години. Какво мислите за Flatex и Swissquote? Не знам дали има значение, но получавам заплатата си в левове и инвестирането искам да ми е като допълнителен доход, а не главен фокус. Благодаря ви!
    Като за начинаещ инвеститор и след като няма да се занимавате основно с това (инвестиции), мисля че БФБ не е лошо място за стартиране - там нещата се случват сравнително бавно, има време за реакция и риска от загуба на инвестицията е по-малък от външните пазари. Има разбира се и много по-малко възможности, но поне в началото едва ли ще можете да използвате всичките, които позволяват външните пазари. Каквото и да решите - успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
      купи си сребърни монети за 1/2 от тая сума, 30-40 унции (ако има откъде да си ги докопаш без ДДС) - все ще ти останат , каквото и да стане (стават и за подарък, има доста красиви изработки) - а освен това ще провокират интерес у теб да се образоваш за циклите и стойността на ценните метали , акциите сега са презряла круша.. а и с бурите дето се задават от Запад... , и ценните метали рано или късно пак ще заблестят

      за международен брокер/платформа няма смисъл с толкова малко пари и опит(комисионни и трансфери ще те изядат) - освен с цел обучение (демек тия пари ги прежали предварително)

      за БФБ - читавите компании се броят на 2-3 пръста, и цените сега са спорни - и е масивно губене на време.. примерно можеш да чакаш Софарма на 2.50-2.60 да стане... Бокочовека ако/като се разкара може и да се раздвижи БФБ

      може и бг CFD брокер да хванеш(Бенкчмарк например( - там също ще се образоваш но 80% от новаците губят пари, а и от по старите кучета (като мен например 50-60% - ако се хванеш да следиш технически анализ върху някой индекс (СП500 / Насдак/ ...) и не залагаш повече от 2-3 % от сметката може да понатрупаш опит ...(за печалби забрави) ...обаче това вече е трейдинг и е много време консумиращо
      Доста идеи ми дойдоха от този редове, че въпросът къде да инвестирам винаги ме мъчи

      Коментар


      • купи си сребърни монети за 1/2 от тая сума, 30-40 унции (ако има откъде да си ги докопаш без ДДС) - все ще ти останат , каквото и да стане (стават и за подарък, има доста красиви изработки) - а освен това ще провокират интерес у теб да се образоваш за циклите и стойността на ценните метали , акциите сега са презряла круша.. а и с бурите дето се задават от Запад... , и ценните метали рано или късно пак ще заблестят

        за международен брокер/платформа няма смисъл с толкова малко пари и опит(комисионни и трансфери ще те изядат) - освен с цел обучение (демек тия пари ги прежали предварително)

        за БФБ - читавите компании се броят на 2-3 пръста, и цените сега са спорни - и е масивно губене на време.. примерно можеш да чакаш Софарма на 2.50-2.60 да стане... Бокочовека ако/като се разкара може и да се раздвижи БФБ

        може и бг CFD брокер да хванеш(Бенкчмарк например( - там също ще се образоваш но 80% от новаците губят пари, а и от по старите кучета (като мен например 50-60% - ако се хванеш да следиш технически анализ върху някой индекс (СП500 / Насдак/ ...) и не залагаш повече от 2-3 % от сметката може да понатрупаш опит ...(за печалби забрави) ...обаче това вече е трейдинг и е много време консумиращо
        Last edited by Longin; 06.06.2019, 14:12.
        "the trend is your friend until the end..."

        Коментар


        • pwww, не позволявай да те излъжат те. Обади ми се. Нека те „излъжа” аз.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

            Уникално надменен човек си. Пичът пита съвсем искрено, а ти му се подиграваш. Тъжна история.
            Що? Да му каже да си преразгледа възгледите, както аз бих сторил? А, дали ще го послуша? Преразглеждат се възгледи, до които, за да стигнеш убедено, трябват време и опит, а момчето си призна, че е и млад, и неопитен.
            Както и да е, ето моята версия: ВСИЧКИ „посредници” целят прибиране на едни пари сега и на момента. Т.е., едва ли този подход - да не се развиеш сам - ще ти даде максимума. За истинска дългосрочно печеливша стратегия, обаче, е важно и нужно не да „изпомпваш от пазара винаги”/ щото току стават кризи или някой вземе, та „изпомпи и теб/а да създаваш стойност и да правиш пазар.
            ​​​​Не му се подигравайте. Вижте ние докъде позволихме да се срине страната ни.
            Last edited by Pyramid; 02.06.2019, 10:52.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              по-добре отидете за седмица на море...
              Уникално надменен човек си. Пичът пита съвсем искрено, а ти му се подиграваш. Тъжна история.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwww Разгледай мнение
                Здравейте, аз съм 23 годишен начинаещ инвеститор. Напоследък интересът ми към акциите се засили и започнах да чета повече за тях. В момента имам около 2500 лева, които да инвестирам и търся платформа. Искам да се занимавам с дългосрочно инвестиране и да извлека печалби в следващите 5-10-15 години. Какво мислите за Flatex и Swissquote? Не знам дали има значение, но получавам заплатата си в левове и инвестирането искам да ми е като допълнителен доход, а не главен фокус. Благодаря ви!
                Ако е за извън Бг с тази сума само DEGIRO

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwww Разгледай мнение

                  Мерси за този ''value giving'' отговор. Все отнякъде трябва да се почне, дори и да е с 2500 лева
                  не става въпрос за размера на сумата която искате да инвестирате ...... имам на предвид тайминга който сте избрали...

                  а първия ви пост е толкова объркан и непълен, че дори няма смисъл да се дискутира...
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Можеш да ползваш някой инвестиционен посредник в България. Примерно Елана или Карол, те дават достъп до търговия на БФБ. Елана имат платформа и за търговия в чужбина. Еврофинанс, на тяхната платформа дават достъп освен до БФБ и до доста акции, търгувани в Германия.
                    Някои от посредниците имат нелоши обучения, обикновено безплатни, където може да получиш доста полезна информация. Успех!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      по-добре отидете за седмица на море...
                      Мерси за този ''value giving'' отговор. Все отнякъде трябва да се почне, дори и да е с 2500 лева

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwww Разгледай мнение
                        Здравейте, аз съм 23 годишен начинаещ инвеститор. Напоследък интересът ми към акциите се засили и започнах да чета повече за тях. В момента имам около 2500 лева, които да инвестирам и търся платформа. Искам да се занимавам с дългосрочно инвестиране и да извлека печалби в следващите 5-10-15 години. Какво мислите за Flatex и Swissquote? Не знам дали има значение, но получавам заплатата си в левове и инвестирането искам да ми е като допълнителен доход, а не главен фокус. Благодаря ви!
                        по-добре отидете за седмица на море...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • От коя платформа да инвестирам


                          Здравейте, аз съм 23 годишен начинаещ инвеститор. Напоследък интересът ми към акциите се засили и започнах да чета повече за тях. В момента имам около 2500 лева, които да инвестирам и търся платформа. Искам да се занимавам с дългосрочно инвестиране и да извлека печалби в следващите 5-10-15 години. Какво мислите за Flatex и Swissquote? Не знам дали има значение, но получавам заплатата си в левове и инвестирането искам да ми е като допълнителен доход, а не главен фокус. Благодаря ви!
                        Working...
                        X