IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    Важни цена и дивидент за мен.
    Ного ясно. Последните години 2-3 компании направиха гръмки IPO-та - ама... както поговорката - пръво: "иху-иху", после: "тихо-тихо".

    Ного-ного трябва усилия да положи веч някоя нова компания туканка, че да инвестирам в нея.

    ВПрочем ако обещаят да дават по една кора кокенца по Великден, ще си помисля.
    Last edited by Императорът; 14.03.2018, 14:14. Причина: Кокенца по Великден.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Важни цена и дивидент за мен.

      Коментар


      • Аз мислех, че тия правят пиенье - а то: кокенца и кокошляци.

        Хм, ще видим, може да си взема около 44 бройки за адет
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Предпазлив съм..Да видим на каква цена ще е..Притеснява ме бранша, а и тяхното прекалено самочувствие..Предвиждам да взема малко..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            не! по-скоро не искам да стане - купувайте, яко, защото ще участва и голяма риба а накрая да се окаже, че ние сме записали основната част от акциите.

            аналогия с едно от големите дружества на БФБ, в което голям влиза вече 10-та година на някакви добри оценки....

            нека стане пък ще видим.
            Баси, ако ние форумците запишем "основната част от акциите" В РАЗМЕР НА 100 МИЛИОНА ЛЕВА, значи сме големи играчи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
              Всичко е въпрос на гледна точка. Ти го пречупваш през твоята призма. "Дай сега аз да купя, а после големия да влезе с 30-40% над моето ниво "
              не! по-скоро не искам да стане - купувайте, яко, защото ще участва и голяма риба а накрая да се окаже, че ние сме записали основната част от акциите.

              аналогия с едно от големите дружества на БФБ, в което голям влиза вече 10-та година на някакви добри оценки....

              нека стане пък ще видим.

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                този голям инвеститор може да е факт, а може и да не е... самият факт, че се тръгва с него (големият интерес) за мен е жълт светофар.
                искат да направят голям шлем наведнъж да станат публични, с голям фрии флоут и да шитнат голям дял на потенциален голям инвеститор.
                много амбициозна програма.

                можеше да станат публични, да бачкат една година или две и тогава да влезе големият инвеститор... така както ни го представят е много хубаво...

                пас
                Всичко е въпрос на гледна точка. Ти го пречупваш през твоята призма. "Дай сега аз да купя, а после големия да влезе с 30-40% над моето ниво "

                Коментар


                • този голям инвеститор може да е факт, а може и да не е... самият факт, че се тръгва с него (големият интерес) за мен е жълт светофар.
                  искат да направят голям шлем наведнъж да станат публични, с голям фрии флоут и да шитнат голям дял на потенциален голям инвеститор.
                  много амбициозна програма.

                  можеше да станат публични, да бачкат една година или две и тогава да влезе големият инвеститор... така както ни го представят е много хубаво...

                  пас
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение


                    Между редовете чета, че явно имат заявки от чужденци:

                    "Обмисляме много сериозно първичното публично предлагане да бъде извършено на IPO сегмент на БФБ. Към момента имаме сериозен интерес от чужди институции и инвеститори. Някои от тях имат изрични ограничения да участват само ако предлагането бъде извършено на регулиран пазар, какъвто е IPO сегментът на БФБ.

                    Смятам, че стойността, на която ще бъдат предложени акциите, ще бъде атрактивна за инвеститорите, сравнена с мултипълите, на които в момента се търгуват други компании в България и по света. Предлагането ще се състои от 50% нови акции (увеличение на капитала) и 50% съществуващи акции. Така го правим поради обратната връзка, която получихме от инвеститори, които имат ограничения да участват в дадено IPO. Те включват големина на фрии флоута като сума и като процент от емисията. Също така имат ограничения какъв дял от фрии флоута могат да запишат. Поради тази причина ще предложим и съществуващи акции, за да отговорим на очакванията на големите инвеститори от България и чужбина."

                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...nteres-257368/
                    Това за 50% съществуващи акции не ми харесва!

                    Коментар





                    • Между редовете чета, че явно имат заявки от чужденци:

                      "Обмисляме много сериозно първичното публично предлагане да бъде извършено на IPO сегмент на БФБ. Към момента имаме сериозен интерес от чужди институции и инвеститори. Някои от тях имат изрични ограничения да участват само ако предлагането бъде извършено на регулиран пазар, какъвто е IPO сегментът на БФБ.

                      Смятам, че стойността, на която ще бъдат предложени акциите, ще бъде атрактивна за инвеститорите, сравнена с мултипълите, на които в момента се търгуват други компании в България и по света. Предлагането ще се състои от 50% нови акции (увеличение на капитала) и 50% съществуващи акции. Така го правим поради обратната връзка, която получихме от инвеститори, които имат ограничения да участват в дадено IPO. Те включват големина на фрии флоута като сума и като процент от емисията. Също така имат ограничения какъв дял от фрии флоута могат да запишат. Поради тази причина ще предложим и съществуващи акции, за да отговорим на очакванията на големите инвеститори от България и чужбина."

                      https://www.investor.bg/novini-i-ana...nteres-257368/

                      Коментар


                      • Доста обширна статия за Градус.

                        http://www.standartnews.com/mneniya-...us-368905.html

                        Коментар



                        • Дeбют зa 100 000 000 лeвa нa БФБ: Kaĸвo дa oчaĸвaмe oт бъдeщoтo ІРО нa “Гpaдyc”? money bg
                          Last edited by mibova; 28.02.2018, 17:40.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Johny-bravo
                            Освободих малко кеш за да участвам. Мисля, че ще има игра тук.
                            Като се замисли човек... вероятно имаш и спомени за участията на "инвеститорите" в много изминали вече Ipo-та))) Щото май повечето не бяха ... за игра ) А какви приказки и какви милионни перспективи имаше за някои от тях като енемона нампример.. А каква лихва даваше бизнесмена на годината Райчев !? - 18% А други като жп-инфраструктура, като зърнени ....пак с голямата кошница.... Няма ги вече ... та по-добре човек да има предвид статистиката преди да се увърти някъде Не вярвам да ти дадат по-ниско п/е например от текущите, а то сега и сега има съществуащи по 8, 7, 6 дори някои, а и с нищо не по-лоши, като и дори с борсова история....Може би очаквате спекулативно наддаване в началото, като при сирма ли.!? За по 5-10 стинки разлика.!?.Е да ама вече дори сирма може да има по-добри показатели, след дотук изминалото борсово присъстиве, .А и статистиката при тези с милионите емитирани книги ... показва, че не е ли трудно да се правят маржове със стинките?! Не е препоръка разбира се, ще е интересно да видим какво се е случило не само седмица или месец след ipo-то ами и след 1г.. Разбра ли се вече, как ще се провежда търга, дали не е като при спийди !? - на час по-лъжичка !?
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                              Парите не миришат колега. Тук е инвестиционен форум. Ако мога да правя пари от ла.на, бих го правил. В случая, хората буквално от това правят пари.
                              Аз съм ЗА, те парите нямат мирис.
                              Last edited by RUBLA; 27.02.2018, 14:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Белла Разгледай мнение

                                Освен да получиш във вид на акции миризмите край Н. Загора.
                                Парите не миришат колега. Тук е инвестиционен форум. Ако мога да правя пари от ла.на, бих го правил. В случая, хората буквално от това правят пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X